1186
a vegetárius táplálkozás előnyei és hátrányai
  • jefferson83
    #943
    Még ha rápillantasz az aláírásomra akkor láthatod, hogy végül is ugyan azt szeretném én is elérni, mint te, csak épp egy más szemszögből :)
  • jefferson83
    #942
    Ez tényleg mind szép és jó, de mint minden ilyen "demagóg" szöveg féligazságokat tartalmaz. Ez a bekezdés rávilágít egyik oldalról a problémára, de nehogy azt hidd, hogy másik oldalról nem lehetne ugyan ilyen elrettentő adatokat összekaparni. Dehogynem. A jelenlegi állapotok szerint kötve hiszem, hogy a növényeink el tudnák tartani a teljes lakosságot. Abba bele sem merek gondolni, hogy ha a génkezelésre is finnyásak vagyunk akkor mi lenne. A lakosság X%-a éhenhalna. Van ez így a nemes cél érdekében.

    "10 kg gabonából még 1 kg marhahús sem "állítható elő".

    Így van, de mennyi energiát szabadítunk fel húsból, azaz mennyit tudunk hasznosítani? Cellulózt ugye nem bontjuk le ami a növényben raktározott energia ~95%-át!!! tartalmazza. Növények mellé meg zsedhetjük a tablettákat, amikre azért a fejlődő szervezetnek mindenképpen szüksége van.

    "A hús-, tojás- és tejtermelés számlájára írható a talajerózió 85%-a világszerte."

    No most akkor mit csináljunk az állatainkkal, mert azok még megmaradnak és ez a probléma nem tűnne el. Szélnek eresztésükkel a kár hatványozottabb lenne. Most jelenleg bizonyos helyekre (behatárolható) koncentrálódik a probléma, mely könnyebben orvosolható lehetne (pénzkérdés). Levágni meg csak nem fogjuk őket. 85% jó soknak tűnik.

    "Az egész világra kiterjedő vegetáriánus táplálkozás és igazságos élelmiszerelosztás megvalosulása esetén, ma és a jövőben senkinek sem kellene éheznie. Ezt az esélyt mulasztjuk el, ha fenntartjuk a húsfogyasztást."

    Véleményem szerint ez csak duma, mint említettem nem hiszem , hogy meg tudnák oldani. Hozzáteszem egy igazságos élelmiszerelosztással ma sem halna éhen senki, de nincs ilyen.

    "A savas esők kialakulásához az ipar kéndioxid, a közlekedés nitrogénmonoxid szennyezése mellett, az ammónia is hozzájárul, ami a nagyüzemi állattartás egyik mellékterméke. Az ammónia....stb "

    Egy istenes vulkánkitörés pedig kenterbe ver mindent :) A koncentrált savaseső az probléma. Megint csak azt tudom mondani, hogy technikailag ez is megoldható lenne.

    "Ahhoz, hogy kis területeken sok takarmányt termeljenek és a felhalmozódott trágyát ún. trágyaelnyelő-helyeken elhelyezhessék, óriási földeket kell monokultúrával betelepíteni, elsősorban kukoricával, mivel ez azon haszonnövények egyike, amelyek nagy trágyamennyiséget elviselnek. A túlzott trágyázás miatt növényvédő szereket, rovarölő - és gombaölő szereket permeteznek."

    Ha stílusos akarnék lenni azt mondanám szarban vagyunk :) Trágyánk megmaradna. Ha csak vegák lennénk akkor kezdődne csak el igazán a vegyszerszórás. Nem tenne jót egy burgonyavészhez hasonló nagyobb kaliberű haszonnövénypusztulás, mert az megint pár száz ezer embernek jelentené a véget. Minél inkább egyfelé specializálódunk annál sebezhetőbbek vagyunk. Több lábon kell állni.

    "Hústermelés nélkül a mezőgazdaság sokkal kímélőbb és eredményesebb lenne.
    A dél-amerikai esőerdőket ("Földünk tüdejét") katasztrófális mértékben irtják az amerikai és európai húsfogyasztók megbízásából. Ezen földeket gyorsan elemészti a sivatag, így a farmerek csak rövid időre jutnak takarmánytermelő és legelőterületekhez."

    Igen és azt se felejtsük el, hogy ezeken a területeken a mezőgazdaság egyszerűen hosszútávon nem tud működni. A talaj termékenységét max 1-2 évig őrzi meg, utánna kiég, nem lehet vele kezdeni semmit.
    A talaj csak feltételesen újratermelődő erőforrásunk.
  • Vaxi
    #941
    "Növény és állatfajok pusztulnak ki..."
    Ja a növény részét pont te eszed meg.. szal nem vagy jobb semmivel...
  • bens
    #940
    belegondoltam...

    10 kg gabonából még 1 kg marhahús sem "állítható elő". Közvetlenül felhasználva a gabonafélék és más szántóföldi és erdei termények tehát legalább tízszeres élelem mennyiséget biztosítanak. Aki húsból táplálja magát, sokkal többet használ fel növényből, vízből és talajból, mint a vegetáriánusok.
    Az éhező országokból évente 23 millió tonna gabonát exportálnak az EU számára, hogy ott, az olcsó takarmányból óriási húshegyeket termeljenek. Az UNICEF szerint naponta 40000 gyermek hal éhen, mivel a megművelhető területeken élelmiszer helyett takarmányt termesztenek a "fejlett" országok számára.
    A Föld lakossága folyamatosan nő. A megművelhető területek óriási ökológiai károk nélkül nem növelhetők meg, sőt, az állandó túlzott igénybevétel és az egyoldalú kizsákmányolás miatt inkább csökkennek. A hús-, tojás- és tejtermelés számlájára írható a talajerózió 85%-a világszerte. Az egész világra kiterjedő vegetáriánus táplálkozás és igazságos élelmiszerelosztás megvalosulása esetén, ma és a jövőben senkinek sem kellene éheznie. Ezt az esélyt mulasztjuk el, ha fenntartjuk a húsfogyasztást.
    A savas esők kialakulásához az ipar kéndioxid, a közlekedés nitrogénmonoxid szennyezése mellett, az ammónia is hozzájárul, ami a nagyüzemi állattartás egyik mellékterméke. Az ammónia salétromsavvá való átalakulása után a savas eső részévé válik. A nagyüzemi istállók körüli erdőterületek erősen károsodtak. Hollandiában az erdőpusztulások 30%-ban a nagyüzemi állattartás következményei. A trágyából származó ammóniafelhők még Lappföldig is eljutnak.
    Ahhoz, hogy kis területeken sok takarmányt termeljenek és a felhalmozódott trágyát ún. trágyaelnyelő-helyeken elhelyezhessék, óriási földeket kell monokultúrával betelepíteni, elsősorban kukoricával, mivel ez azon haszonnövények egyike, amelyek nagy trágyamennyiséget elviselnek. A túlzott trágyázás miatt növényvédő szereket, rovarölő - és gombaölő szereket permeteznek. Ezek megváltoztatják a talajökológiát, a talajba hatolnak és mint maradványok az élelmiszerekben megjelennek. Hústermelés nélkül a mezőgazdaság sokkal kímélőbb és eredményesebb lenne.
    A dél-amerikai esőerdőket ("Földünk tüdejét") katasztrófális mértékben irtják az amerikai és európai húsfogyasztók megbízásából. Ezen földeket gyorsan elemészti a sivatag, így a farmerek csak rövid időre jutnak takarmánytermelő és legelőterületekhez. A vízháztartás, az éghajlat és a levegő széndioxidtartalma tartósan megváltozik. Növény és állatfajok pusztulnak ki...

    te belegondoltál?
  • Cuchulainn
    #939
    Asszem leírtam már lejjebb de ha kell hát ittvan újra:
    Szerinted a finom saláta/kukorica/paradicsom akármi hogyan kerül az asztalodra? Rengeteg rovar, féreg, puhatestű elpusztul amikor azt lepermetezik meg kártevőirtják. Még ha csak bioterményt eszel, azókból sem rendelettel hajtják ki az állatokat! Arról nem is szólva, hogy miközben termőfölddé alakították a területet valószínűleg megöltek több tucat madárfiókát meg kisnyuszit, miközben a kukorica érett biztosan kilőttek belőle jópár vaddisznót, és mikor learatták százával pusztultak ott a kisegerek, pockok és társaik.
    Nap mint nap több tucat apró rovart pusztítasz el, nemcsak úgy hogy rájuk lépsz hanem úgy hogy belélegzed őket esetleg a szemedbe mennek.
    Ez az egész "ne ártsunk semmiféle lénynek" egyszerűen a fejünk homokba dugása. A világ nem úgy jött létre, hogy az élőlények békében és harmóniában éljenek egymással. A harmónia az megvan csak az egyik alaptétele az, hogy mindenki folyamatosan öl ahhoz hogy életben maradjon.
    Igen, rettenetes dolog az, ahogy sok helyen a vágóállatokkal bánnak. Ez ellen jó és hasznos dolog fellépni, vásárolhat az ember olyan termékeket ahol az állatot természetközelibb körülmények között nevelték.(Persze ez nem mindenhol könnyű - vagy olcsó)
    De ilyet beírni, hogy "Egy élőlény legyilkolásánál nagyobb bűn nincs a világban" és a vegaságot alternatívaként beállítani rettentő szűklátókörűségre vall az én szememben.
  • jefferson83
    #938
    Minden tiszteletem Einsteiné, de csak gondoljunk bele.
  • bens
    #937
    "A legtöbb, mit ember tehet a Föld jövőjéért, hogy vegetáriánussá válik."
    Albert Einstein
  • jefferson83
    #936
    Állatot ölni nem bűn, hogy ha megeszed. Nézzünk csak körül. Az egész világ így működik, persze ez ellen lehet harcolni, csak értelmetlen. Szórakozásból ölni bűn, azt én is elítélem.

    Több kutatás is foglalkozott már azzal, hogy a növényeknek is lehetnek (vannak) érzéseik (válaszreakcióik biztos), arra meg nagy ívben tojunk mi? (persze most ezt meg lehet mosolyogni, de nem hülyeség ha jobban belegondolunk). Jó dolognak tartom a vegetáriánus életmódot én is, ha időnként x ideig (nem hosszú) beiktatjuk. Persze ez egyéni döntés, szóval választható egy életre is, nekem semmi bajom vele. De!!! csak azért vegának lenni, hogy "megvédjük" az állatokat azt álszent dolognak tartom még akkor is ha a legjobb indulattal teszi az illető. ---> Le kell pörgetni fejben, hogy mi lenne akkor, ha a Föld teljes lakossága egyik pillanatról a másikra vegetáriánus lenne. Annyit segítek, hogy semmi jó.
  • banok
    #935
    minden betűjével egyetértek ami ebben a hsz.-ben leíródott.
  • bens
    #934
    azért ne írj ilyeneket, mert a legtöbb embert is állati ösztönök vezetik.
    inkább örülj neki h van érzéked a dologhoz, akinek meg nincs, azt nem kell győzködni, mert csak rontasz a dolgon. közölni kell a tényeket, aki meg nem fogékony rá, azzal nem kell foglalkozni. vegetáriusnak lenni nem kötelező, mindenki saját belátása szerint lesz az. nem szabad tüntetésbe átcsapni, mert az néha olyan hatást kelt, mint amikor a homokosok vonulnak az utcán és hirdetik magukat...
    sajnos kissebbségben vagyunk, akit érdekel annak segíteni kell, akit nem azt meg hagyni kell, akkor is ha támad.
  • Atkamon
    #933
    "Az állatok kínzásával énsem értek egyet, sőt nagyon útálom, de attól, ha nem eszem husit, egy negyed birkával SEM vágnak le kevesebbet a világon."

    Erre csak azt tudom mondani, amit bens mondott nekem, még amikor a topikot nyitotta. Ebben igaza is van:

    "ezt a legkönnyebb mondani. de ha jól belegondolsz, minden gazdaság a kereslettől függően működik. ha te nem eszel húst, és még meggyőzöl vagy 20 embert, h ne egyen, akkor csökken a kereslet és talán évente megmentheted egy tehén v pár csirke életét."

    Ez persze az olyan helyeknél fontos, ahol úgy ölik le az állatokat, mint ahogy az első hsz-ben lévő videóban, emrt ugye abból indult ki az egész topik.
  • NeoMaN
    #932
    Talán nem a legjobb a szervezetemnek, de még hátrányát sem tapasztaltam. Ennyi erővel az alkohol, cigaretta, FŐTT KAJA is az evolúcióval ellentétes.
  • NeoMaN
    #931
    Az én értékrendem szerint nincs nagyobb bűn mint ölni.
    A különböző vallásokat le**arom.
  • DoctorJohnson
    #930
    Nincs nagyobb bűn.
    De nem is erről van szó, hanem arról, hogy a saját szervezeted, az evolúció ellen vagy ha nem eszel húst. A szervezeted nem véletlenül alakult mindenevővé.

    Mellesleg ez nem fér össze nekem: "egy élőlény legyilkolásánál nincs nagyobb bűn" VS. "nem vagyok vallásos (sőt)".

    A bűnöket besorolni a vallások szokása...
    Másrészt, lehet, hogy pl. nekem egy gyermek elszakítása a szüleitől nagyobb bűn a "gyilkosságnál", mert nem a vallás szerint ítélem meg a bűnöket...
  • NeoMaN
    #929
  • Mersant
    #928
    az ember mindenevo. anno sem azert ettek hust mert marha finom, hanem mert pl. telen mast nem tudtak enni. nem talaltak mas taplalekot, es ha vad sem volt a kozelben hat megettek egymast. en is vegetarianus vagyok tobb mint 15 eve, de nem itelem el azokat akik hust esznek. viszont ezt az alattartast es vagohidakat, tulhalaszast stb. igenis. ami a fejlett orszagokban folyik az gusztustalan. ha 1 torzs elmegy vadaszni es leol maganak 1 antilopot azt total megertem, enniuk kell...
  • NeoMaN
    #927
    "naaaaaagy marhaság..."
    Jó, akkor mondj nagyobb bűnt légyszíves.


    Pont az agyról beszélek, nem ösztönökről. Dönteni tud az ember mert nem az ösztönei vezérlik már.
  • DoctorJohnson
    #926
    "6 éve vagyok vega azért mert láttam egyszer egy vágóhidat és akkor megfogadtam, hogy többé nem eszek húst. Nem vagyok se vallálsos (sőt!!) és nem érzem magam felsőbbrendűnek sem."

    ezzel viszont így semmi baj nincs, saját magad választottad, nem azért mert trendy, Neked így jó, ámen. Csak sajna nem a Te eseted a szokványos, hanem amit Calver említett (felsőbbrendűség, húsevők lenézése, megtisztult tudatállapot, kutyaf@sza...)
  • DoctorJohnson
    #925
    "Egy élőlény legyilkolásánál nagyobb bűn nincs a világban - szerintem. Pláne akkor ha ember vagy és van agyad gondolkozni, tudsz választani hogy mit egyél (nem úgy mondjuk mint a sakál akiben az ösztön dolgozik)."

    naaaaaagy marhaság...

    az ember anno mikor még ösztönlény volt jópár évvel ezelőtt, már akkor is húsevő volt, a bélrendszere így alakult ki, ezt igényelte, ergo akkor nem csupán azért választotta a húst, mert finom vagy mert csak "azt lehetett kapni", hanem mert az ÖSZTÖNEI így dolgoztak benne.

    Állat, ösztönlény voltál Te is, én is, és a szervezeted, a felépítésed úgy alakult ki, ahogy a természet azt jónak ítélte.

    Az állatok kínzásával énsem értek egyet, sőt nagyon útálom, de attól, ha nem eszem husit, egy negyed birkával SEM vágnak le kevesebbet a világon.
    (az idézet pedig egy Stand up humoristától volt :D)
  • NeoMaN
    #924
    Korrekt!
  • NeoMaN
    #923
    Hát nemtudom...

    Egy élőlény legyilkolásánál nagyobb bűn nincs a világban - szerintem. Pláne akkor ha ember vagy és van agyad gondolkozni, tudsz választani hogy mit egyél (nem úgy mondjuk mint a sakál akiben az ösztön dolgozik).
    Az, hogy valaki el sem gondolkodik a vegaságon ill. eszébe sem jut mi van az mögött, hogy neki hús kerül az asztalára, ill. zsigerből lelámnázza azt aki nem eszik húst szerintem sokkal szánalmasabb mint egy beképzelt akárki.

    6 éve vagyok vega azért mert láttam egyszer egy vágóhidat és akkor megfogadtam, hogy többé nem eszek húst. Nem vagyok se vallálsos (sőt!!) és nem érzem magam felsőbbrendűnek sem.

    Doctor Johnson kommentjét meg nem minősítem, minősítette ő saját magát.
  • DoctorJohnson
    #922
    "Mi állatokat eszünk.... állatok állatokba töltve... illetve állatok szakrálisan meggyilkolva és külön erre a célra tervezett eszközökkel a saját belükbe beleerőltetve"
    :))))))
    És ez így jó :)
  • DoctorJohnson
    #921
    vegák=
    (tisztelet a kivételnek)
  • Calver
    #920
    "Alapvetoen a vegetarianizmus mentalitas, intelligencia es akaratero kerdese."
    "Az egyik amelyik azert eszik meg hust, mert ugymond "informaciohianyban" szenved (gyerekek peldaul), a masik amelyik reszben megerti,de akaratgyenge/lusta valtoztatni az eleten -akarcsak a dohanyosok egy szokas rabja- es a harmadik pedig meg sem akarja erteni, hogy mirol van szo csak mondja a marhasagait (pl. forum-troll)."

    ez a legszebb szöveg amit vegától olvastam valaha is, esküszöm, kinyomtatnám és bekeretezném, csak szerintem meghalna a nyomtatóm ha ilyen kreténségét kéne papírra vetnie. tényleg, mi mind információhiányosok/akaratgyengék/büdös parasztok vagyunk, és a vegák maguk az kétlábón járó istenek. nem lehet hogy egy ember szeressen húst enni, dehogy, ilyen nem történhet. vagy ha mégis, akkor ugye az illető egy ostoba demagóg paraszt, mert ezt ki meri mondani.

    "Az hogy vegul ki lesz vegetarianus annak az is fugvenye, hogy ki mennyire nyitott a vilagra, tolerans masokkal szemben, mennyi empatia szorult bele es hajlando-e megkerdojelezni a tarsadalmunk altal elfogadott normakat es szokasokat."
    tényleg, a húsevők mind sötét, intoleráns rohadékok, mindet falhoz kéne állítani és lelőni, mer' hát hogy képzelik hogy úgy táplálkoznak, ahogy eredetileg az ember ki lett találva.

    eszem-faszom megáll, komolyan mondom. miért van az, hogy ha valaki vegetáriánus lesz, szinte biztos hogy azonnal előtör belőle a felsőbbrendűség mámoros érzése - tisztelet a kivételnek, aki eddig kb SQJ volt csak -, és el is kell kezdenie reklámozni, hogy ő egy "nyitott, toleráns, intelligens, empatikus" vega, az összes húsevő pedig tulajdonképpen "gennyes kelés a Föld valagán". nem lenne egyetlen "demagóg" húsevő se sehol, ha a vegák nem úgy tekintenének önmagukra, mint valamiféle istenségre, akik számára a húsevők csak férgek, akiket el kell taposni.

    attól, hogy vega vagy, felsőbbrendűnek képzeled magad, és leugatsz mindenkit aki esetleg szeret húst enni és esze ágában sincs leszokni róla, nem lesz belőled jobb ember. simán szánalmas leszel tőle.

    Calver szólt, egy sötét, intoleráns, demagóg paraszt, aki még a nyers húst is szereti, bifsztek formájában.

    u.i.: nem minden dohányos akaratgyenge és nem is mind egy szokás rabja, akármennyire szereti az átlag paraszt ezt képzelni. van, aki simán szeret dohányozni. de gondolom ezt egy ilyen felsőbbrendű lény képtelen felfogni.
  • bens
    #919
    én nem eszem tojást sem kb 10 éve.

    amúgyitt ez-az megtalálható: életmód, sport és vegetárizmus
  • jefferson83
    #918
    #915

    Én meg azokat a vegákat szeretem a legjobban akik felsőbbrendűnek tartják magukat :/

    Ui: Ráadásul, ha válaszgombra kattintok elszáll a böngészőm hibával, de csak ebben a topikban
  • Sir Quno Jedi
    #917
    Nohát tojást én sem ettem jó ideig és most is csak limitáltan, de a tej kell. Amúgy meg a jelenleg élő tejelő tehénfajták belepusztulnak ha nem fejik őket és aránylag jól tartják őket, szal. a faj kihalásához vezetne, ha leállnánk a tejiparral.

    Nekem semmi bajom a húsevőkkel, én is az voltam, mitöbb kutyáim most is azok. DE én nem eszem már húst és nekem ez valószínűleg az életemet mentette meg. Ez van.

    Az más kérdés, hogy az állatok elvtelen lemészárlásával sosem értettem egyet, az állatkínzókat meg egyenesen zéró toleranciával kezelném. Betegek vagy sem, nem kell őket kímélni, mivel ők tudatosan tesznek rosszat. Pont.
  • HUaRC
    #916
    Kivancsi lennek, ha anyaink nem szoktattak volna ra minket a husra, kialakult-e volna bennunk a huseves egyaltalan. En nem hiszem.

    Sir Quono: sok tej,tejtermek,tojas - en is fogyasztok meg tejtermekeket es tojast is, de nem ertek vele egyet, hogy "baromi sokat" kell ezekbol enni. Egy szinesebb etrenddel (amit jelen pillanatban is probalok kialakitani) potolhatoak a tojasban es tejben talalhato anyagok is... A tej/tojas telepeken tartott allatok sem szenvednek kevesebbet mint a vagohidra kuldott tarsaik, sot...
  • HUaRC
    #915
    Meg csak most kezdtem el a forum elejet olvasni, de megdobbento, hogy mennyi ostoba, demagog ember irogat ide. Errol az oldalrol a kedvencem a jegkorszak es a huseves kapcsolata + a kozepkori emberek 40eves atlageletkoraval valo erveles, de biztos vagyok benne, hogy ha vegigolvasnam az elejetol a forumot talalnek meg par ilyen gyongyszemet. Hihetetlen es egyben szomoru. Tobbekkozt az ilyen emberek miatt tettem le rola, hogy en barkit is megprobaljak "megteriteni". Egyszeruen tul hamar lefaraszt az a sok demagog marhasag amiket a husevo emberek tenykent kepesek felhozni. Alapvetoen a vegetarianizmus mentalitas, intelligencia es akaratero kerdese. Egyszerubb leemelni a polcrol egy darab hust, megszorni fuszerrel es megsutni, mint elkezdeni tudatosan taplalkozni(de mondhatnam, hogy elni) es utananezni, hogy honnan is szarmazik az etel amit az asztalra teszunk. En a husevo embereket harom csoportra szoktam osztani. Az egyik amelyik azert eszik meg hust, mert ugymond "informaciohianyban" szenved (gyerekek peldaul), a masik amelyik reszben megerti,de akaratgyenge/lusta valtoztatni az eleten -akarcsak a dohanyosok egy szokas rabja- es a harmadik pedig meg sem akarja erteni, hogy mirol van szo csak mondja a marhasagait (pl. forum-troll).

    Az hogy vegul ki lesz vegetarianus annak az is fugvenye, hogy ki mennyire nyitott a vilagra, tolerans masokkal szemben, mennyi empatia szorult bele es hajlando-e megkerdojelezni a tarsadalmunk altal elfogadott normakat es szokasokat.

    "To my mind, the life of a lamb is no less precious than that of a human being. I should be unwilling to take the life of a lamb for the sake of the human body." ~Mahatma Gandhi
  • Sir Quno Jedi
    #914
    Hogyhogy mire! Baromi sok tej, tejtermék és néha tojás. Eezenkívül sajnos kellenek tésztafélék és krupmli.

    Nem árt Magne B6-ot is szedni.

    Majd holnap (ma) írok ezt-azt...
  • HUaRC
    #913
    Wikipedia szerint az ajanlott Omega 3/6 beivtel:" 2.22 g/day of alpha-linolenic (Omega3) acid and 4.44 g/day of linoleic acid (Omega 6)".

    Es miben mennyi van (novenyek): http://www.annecollins.com/dietary-fat/omega-3-efa-6-chart.htm

    Amugy erdekelne, hogy a B12 vitaminon es az Omega3/6 -on kivul mire kell meg kiemelten odafigyelni egy vegetarianusnak? Mondjuk jokor kerdezem igy fel ev utan :D De azert, jo lenne tudni :)
  • Dunkey
    #912
    Amnézia? :DD
  • Calver
    #911
    akkor a #220-at a klónod írta?
  • Atkamon
    #910
    Nem is esszük nyersen a húst:)
  • HUmanEmber41st
    #909
    Ehh, csak most látom, van itt 1 vega topic :D
    Én is vega vagyok, már jó 10 éve :D De előtte sem szerettem sose a húst, csak teljesen ilyen átdolgozott formában ( virsli, meg szalámik stb)
    Az ember az ember, nem tigris :D
  • minigirl
    #908
    Szeretek rövidíteni, azért írtam vegetáriánus helyett vegát (vagy lusta vagyok?:D). Bár, én sem kedvelem az olyan kozmetikumokat, amiket pl. szegény kis csincsillákon tesztelnek, de nem állatvédelemből lettem vega, hanem mert egyszerűen nem szeretem a húst. :)
    De a húsevőkkel sincs semmi bajom. Úgy vagyok vele, hogy mindenki egye azt, ami jól esik neki. :)
  • Sir Quno Jedi
    #907
    Koleszterinem már jó egy pár éve, de igen.
  • [Walaki]D`Lair
    #906
    Túlsúly+magas cukor+magas koleszterin+magas vérnyomás?
  • Sir Quno Jedi
    #905
    Tudod, hogy a vegások (tehát nem a vegetáriánusok) még olyan kozmetikukomat sem használnak, amiket állatokon kísérleteztek ki. Szóval ők a keménymag. Én nem, én csak sima vegetáriánus vagyok, vagy még az sem. Csak a farkaskutyáim kapnak húst meg csontot, mert őket végülis nehéz lenne nyúlnak nevelnem. :D
  • minigirl
    #904
    Én is vega vagyok, éppen ezért nekem ez inkább diétás kajcsinak tűnik, mint egyszerű vegának. De alant olvastam, hogy neked a sziveddel is volt probléma, úgyhogy megértem.
    Én azért szoktam enni vegaspagettit, meg olyan étkeket, amiket a húsevő barátaim is elesznek előlem. :)
    Jah, és lassan egy éve vagyok teljesen vega, és régen is csak nagyon kevés húst ettem... aztán lekerült rólam anyuci keze. :)