1186
a vegetárius táplálkozás előnyei és hátrányai
  • Calver
    #1063
    folyt.

    "ha már nem tudsz értelmesen érvelni, hülye vagy a témához, vagy nem mered bebizonyítani h te jobb vagy akármiben, akkor ne ide írd a baromságaidat, köszi."

    hát ez kurvajó. nem tudok értelmesen érvelni és hülye vagyok a témához. ezt most jól megkaptam. természetesen mindezt írta egy olyan, aki TUDJA, hogy a vegaság jó és igaz út, valamint aki szerint az összes haszonállatot szabadon kéne most azonnal ereszteni, nehogy a húsevők megegyék őket. szép vérfürdő lenne az autópályákon.

    az erősködéséd egy fórumon pedig még mindig hihetetlenül szánalmas.
  • Calver
    #1062
    "annyi eszed sincs h felfogd mi a jó neked."
    bamm. gyönyörű, művészi, és kibaszottul értelmetlen szöveg. de elsőnek tényleg jól hangzik. természetesen, a húsevők mint olyan ostobák, hogy fogalmuk sincs, milyen jó lenne nekik a vegaság, és hogy milyen baromság a húsevés, ugyebár? tényleg, ti vegák egyáltalán nem képzelitek felsőbbrendűnek magatokat... eszem-faszom megáll az ilyen szövegeken.

    filozok, mennyi ideig fogja még zöldségevéstől degenerált agyad azt hinni, hogy a zöldségek kétpofára zabálása mindenkinek jó - vagy hogy egyáltalán bárkinek jó. saját példámból kiindulva, én ha 2-3 napig nem eszem húst, olyan vagyok mint a mosott szar, erőtlen, morcos, még aludni se tudok rendesen. de biztos egyedi eset vagyok, és az emberiség nagy része csak azért eszik húst, mert élvezi a vérfürdőt és a gyilkolást mögötte... gondolom ebből a mondatból semmi nem jutott el a tudatodig, se semmi másból ami esetleg leírja miért és rossz amit csináltok, és marad a fanatikus szemlélet miszerint "a vegaság jó, a húsevőket állítsuk falhoz és lőjük agyon!"

    nem is koptatnám a billentyűzetemet, ha nem szórakoznék itt ilyen jól
  • SötétBarom
    #1061
    Aki csak növényeket eszik, az eszik gombát?
  • NeoMaN
    #1060
    #970
    Egyetlen egyszer sem mondtam, hogy természetes, sőt!

    Mindenesetre röhejes, hogy egy vega topikban a vegákkal vitatkoznak. Kb 14 éves szint.
  • bens
    #1059
    áldom az eget h én nem lettem ilyen csökkentértelmű mint egyesek... annyi eszed sincs h felfogd mi a jó neked. ha már nem tudsz értelmesen érvelni, hülye vagy a témához, vagy nem mered bebizonyítani h te jobb vagy akármiben, akkor ne ide írd a baromságaidat, köszi.
  • bens
    #1058
    a szánalmas az amikor valakinek csak a neten nagy a szája.
    tudnék vitatkozni, de veled nincs értelme mert értelmetlen dolgokat írsz, miket nem írnál le ha elolvasnád, vagy megértenéd amiről szó volt eddig.
    de ha olyan akarnék lenni, mint te, úgy is mondhatnám h mit is vártam egy kis dögevőtől...
  • Calver
    #1057
    írtam valaha h soha nem próbáltam ki egy ideig h nem eszek húst? ha nem tettem volna, nem ellenezném ennyire ezt a természetellenes, modern baromságot, amit egyesek "vegetárius táplálkozásnak" neveznek.
  • Calver
    #1056
    jajj, meg vagyok rémülve. [reszket a félelemtől]
    ha valakivel képtelen vagy vitatkozni, ezért úgy gondolod "na akkor majd jól szétverem a pofáját", konkrétan ezt írd, ne kertelj.
    bár akárhogy is írod, ugyanolyan szánalmas marad.
  • bens
    #1055
    igen, és látom azt is h az emberek mit művelnek az állatokkal, amiket én ismerek. és útálom őket emiatt.
  • bens
    #1054
    itt arról van szó h neked fogalmad sincs milyen érzés nem enni dögöt. én tudom, mert én próbáltam milyen, de te nem. de van egy olyan érzésem h teljesen felesleges is magyarázni neked. nem tudom a valóságban is ilyen nagy-e a bejáratod.
  • bens
    #1053
    élvezni fogom...
  • bens
    #1052
    az ilyeneket szoktam kihívni valamilyen sportágban, mint te, mert a te fajtád nem ért a szóból. ha lenyomlak futásban, kick-boxban, erőemelésben, el fogod hinni h feleslegesen jártatod a szád? nyugi, nem kell félned, hisz csak egy kis vega vagyok, biztos eltaposol simán, mint egy férget ugyebár.
    megbeszélhetjük az időpontot, látom szegedi vagy te is.
  • Cuchulainn
    #1051
    Ha sokat vagy a természetben akkor látod, hogy az állatok is megölik egymást. Az is a természet (nem is apró) része.
  • Cuchulainn
    #1050
  • jefferson83
    #1049
    Én ugyan ezt teszem és közben nem teszek különbséget szúnyog, légy, őzike és gyakran ember között sem.

    Pl.:

    Én nem csapok le egy szúnyogot csak azért mert idegesít, de egy kenutúrán ha millió van belőle előfordul.

    Én nem megyek el vadászni, mert undorító dolognak tartom, de ha megtámadna egy vaddisznó és lenne nálam puska szó nélkül lelőném.
  • Calver
    #1048
    hát, ugyanezt mondják a Szcientológusok is, miszerint szcinek lenni jobb mint mondjuk (hasamraütök) kereszténynek. pedig a szcientológusok egy elég csúnya Xenu nevű űrlényben hisznek...

    de egy kicsit visszatérve arra hogy TUDOD. nem, nem tudsz te semmit. te irod a saját hülyeségeidet, belekeverve azon komplexusod, hogy mint vega minden és mindenki felett állsz, és amit te úgy gondolsz, az tény és való.
    én meg TUDOM hogy a húsevés jobb - természetesebb, ízletesebb, szüksége van rá a szervezetnek. és mivel én TUDOM, nekem csak igazam lehet.

    lehet végülis "kinek erősebb az apukája?" módszerrel vitatkozni, csak bizony eléggé szánalmas.
  • jefferson83
    #1047
    Nos én szeretek a realitás talaján mozogni. Amit jövőképnek lefestetek az a lehetetlennel egyenlő. A világot úgy kell és csakis úgy lehet jobbá tenni, ha az elképzeléseink megvalósíthatóak maradnak.

    1-2 esetleg tíz embert rá tudsz beszélni kizárólag a növényevésre, egy jó kis propagandával (figyelembe véve az átlag tévénéző egyre romló gondolkodásra való hajlandóságát) még talán pár ezret is, de 6 milliárdot soha :)
  • Calver
    #1046
    hogy is van ez? eddig emlékeim szerint azt próbáltátok bizonygatni, hogy a vegaság nem csak egy elv, hanem kulcs az egészséghez, az élelmiszerproblémák megoldásához, sőt, ha elég sokáig vega vagy, tulajdonképpen felemelkedsz az istenek közé. mostmár hirtelen csak egy elv? mi történt, kezd beszívárogni zöldségevéstől degenerált agyatokba hogy rossz és természetellenes amit csináltok?
  • Calver
    #1045
    magyarul: mocskos, primitív húsevők, takarodjatok vissza a fára?
    már realizáltam egy ideje, hogy a kis vegák, köztük te, nem akartok itt senkit meggyőzni, simán jó lehetőségnek látjátok a fórumot, hogy leírhassatok párat a baromságaitokból és burkoltan leugathassatok mindenkit aki húst merészel enni.
  • bens
    #1044
    rengeteget vagyok a természetben, mellékesen természetfotós is vagyok, így van hogy napokat eltöltök csendben, szinte mozdulatlanul állatok között, természetes élőhelyükön. rengeteget tudok az állatok érzéseiről, viselkedéséről és néha már szinte úgy érzem hogy én inkább része vagyok a természetnek mint a társadalomnak, amikor kint vagyok. rendkívül boldoggá tesz, hogy nem veszek részt a mészárlásban, amit elkövetnek ellenük, és mindent megteszek, hogy ne kelljen a társadalmi szindrómákban szenvedő csőlátású embertársaim miatt értelmetlenül szenvedniük. tudod, megmondom őszintén h hamarabb csordul ki a könny a szememen ha meglátom ahogyan mészárolják az állatokat, mint amikor megölnek egy embert. nem, nem igaz h próbálok elszakadni tőlük. próbálom megmenteni őket, mert én velük vagyok, és tudom h az ő életük ugyan olyan értékes mint a miénk.
  • bens
    #1043
    "nem hiszem azt, hogy a vegaság jobb"
    - én meg tudom h jobb, mert én kipróbáltam. ettem húst sokáig, aztán abbahagytam és érzem hogy jobb. nem vagyok sem hülye, sem feltünési viszketegségem nincs. nem azért mondom h jobb vegetáriusnak lenni h mondjak valamit amiről lehet vitatkozni, hanem azért mert tudom. nem feltételezem, nem hiszem, nem bizonygatom, hanem tudom. aki szeretné követni a példámat, annak pedig segítek.
  • Cuchulainn
    #1042
    Ahhoz képest, hogy mennyire véded az állatokat ugyancsak próbálsz elszakadni tőlük. Ha gondolod, értelmezd így azt amit leírtam, de én arra akartam rámutatni, hogy az embernek nem a húsevés a legrosszabbik tulajdonsága. Azt a rengeteg gyilkolást amit az emberek oktalanul, értelem és cél nélkül végigvittek nem a húsevés okozta. Azt a gondolkodó emberek csinálták. Akkor én maradok a mindenevő állat.
    (Nem, nem arra célzok, hogy a vegások az okai a háborúknak, hanem arra, hogy emberek étrendtől teljesen függetlenül tudnak rettenetes dolgokat művelni egymással és a környezetükkel.)
  • Cuchulainn
    #1041
    Szereted a francia drazsét? Az például szarból van :)
    Én pedig senkinek nem akarom elvenni a kedvét a húsmentes életmódtól csak nem hiszem azt, hogy a vegaság jobb. Ha hiszed ha nem én is szeretema "vegás" kajákat, gyümölcsöket, párolt sült zöldségeket és van olyan, hogy pár napig nem eszek húst. De olyankor már szoktam érezni, hogy vágyom rá, és legközelebb újra azt eszem. (Nem "ha nem falhatok húst belepusztulok" érzés, egyszerűen megkívánom a húst.)
    A lelkiismeretről: Lelkiismeretfurdalásom van, ha véletlenül eltaposok egy bogarat az utcán. Nincs lelkiismeretfurdalásom ha megölök egy állatot azért hogy megegyem. A magam részéről ezt természetesnek tartom.
    Egészségügyileg: Jóból is megárt a sok. Akármiből eszel mértéktelen mennyiséget az meg fog ártani. A hústól érelmeszesedést meg vesebántalmakat kapsz, a túl sok szénhidráttól éppúgy elhízol mint a sok zsírtól a sok gyümölcs meg csak megfosat rendesen. Normális mennyiségben fogyasztva a húsételektől az égvilágon semmi bajod nem lesz.
    Környezetvédelmileg: Igen, persze ha megeszed a növényt sokkal jobb hatásfokú mint ha megeszed az állatot ami megette a növényt. De ha algát eszel akkor az még sokkal jobb hatásfokú, miért nem eszik mindenki algát? Sajnos messze nagyobb problémák vannak a környezetünkkel mint amiket az állattartás okoz. (Ez persze nem azt jelenti, hogy nem kell vele törődni) Az esőerdőket sem nagyrészt legelőnek irtják (ma már) hanem azért, hogy egzotikus gyümölcsöket és termékeket (kávé!) termesszenek rajta, és még inkább magáért a fáért amit kitermelnek. A fosszilis tüzelőanyagok égetése még mindig jóval nagyobb terhet ró az atmoszférára mint a bocifing és nehezebben is kezelhető.
  • sogabor
    #1040
    Azt gondolom, hogy ez egy hozzáállás, vagy elv. Egyik napról a másikra nem fogják úgysem az állattartást abba hagyni. De, ha felismerik az emberek a vegetáriánusság előnyeit és erre törekszenek, hosszú távon, gazdaságilag, környezetvédelmileg is előnyösebb. Lesz ideje átállni a mezőgazdaságnak
  • jefferson83
    #1039
    #1034

    Bens ez megint ferdítés, mert ezzel arra következtethetnénk, hogy aki húst is eszik annak nem jó a lelkiismerete, szenvedhet izületi, emésztési, keringési betegségekben és aki vegetáriánus az egyszerűen sebezhetetlen.

    Tudom nem így értetted, de a saját példádat nem vetítheted rá az egész emberiségre.

    A vércsoport szerinti táplálkozás (pl.) is arról szól, hogy különbözőek vagyunk.
  • jefferson83
    #1038
    #1033

    Én más dologról beszélek. Én azt nem vitatom, hogy 1 kiló hús előállításához ennél több növény kell. Én a hozzászólásomban is azt mondtam, hogy a jelenlegi mezőgazdaság globálisan nem képes kiszolgálni (idevehetitek, hogy szerintem) az emberiséget.
  • sogabor
    #1037
    Szia Bens!

    Jó, hogy elindítottad ezt a témát. Kicsit harapós a társaság, kitartást. (Ahogy látom rendesen megy egymás gyözködése.)

    A Vegetáriánus fórum-ban van egy rovat, hogy ki miért lett vegetáriánus. Jó lenne, ha megírnád ott, te miért határoztál így. A sportolásod is tetszik. Én is úgy tudom, hogy az állóképességet igénylő sportágakban (hosszútáv futás, triatlon...) gyakori a vega-ság és nagyon jó eredményeik vannak.

    Moha
  • bens
    #1036
    rendben, akkor egyezzünk meg. te egy mindenevő állat vagy, mint a majmok meg a vaddisznók, én meg egy gondolkodó ember, aki megnézi h mit eszik meg. erre akarsz kilyukadni?
  • NeoMaN
    #1035
    Így jobb :)
  • bens
    #1034
    valóban, a szart is meg lehet ennyi, sőt, lehet h még bajod se lesz tőle, sőt, ha összekevered mindenféle finomsággal, meg csak nem is büdös.

    azt akarom mondani ezzel, h ha akarsz akkor egyél húst, itt senki sem mondta h rossz vagy ha nem vagy vega. csupán rávilágítok a tényekre, amik a vegaság mellett szólnak. én 10 éve vegetárius vagyok, és tudom hogy jobb, mint a húsfogyasztó életmód, mert én is szerettem a húst régen, és sokat ettem belőle. tehát engem nem kell meggyőzni, te viszont nem tudod milyen ha valaki nem eszik húst. ha akarod próbáld ki, ha kell tanács fordulj hozzám bizalommal, segítek. ha azt kérdezed h egy embernek tisztább-e a lelkiismerete (szándékos ölést elkerülve), jobb-e a sportban (izületi, emésztési, keringési betegségeket elkerülve), jobb-e a közérzete.... ha nem eszik húst, akkor én, mint sporttal, kutatással, biológiával komolyan foglalkozó, régóta vegetárius valaki azt mondom h igen, jobb, sokkal. onnan tudom , én kipróbáltam. most engem akarsz meggyőzni h egyek húst... vagy mi?
  • sogabor
    #1033
    A mezőgazdaság sokkal jobb hatásfokú, mint az állattartás. Pontos számokat most nem találntam, de gondolj bele, hogy hány kiló növényi táplálékot eszik meg mondjuk egy tehén, mire egy kilót hízik. Az elfogyasztott tápanyag nagy része a testhőmérsékletre és a mozgásra megy el. Ezért lehet sokkal több embert táplálni vegetáriánus módon.

    A környzetvédelemre vonatkozólag készült egy 500 oldalas ENSZ jelentés az üvegházhatásról. A Vegetáriánus táplálkozás, vegetarianizmus honlapon utánna olvashatsz a dolognak.

    VeGab
  • Cuchulainn
    #1032
    Annak a hozzászólásnak semmiféle elvhez nincs köze. Azt írtad, hogy az ember nem képes megenni a nyers húst, én meg leírtam, hogy de igen, képes.
    Erre lehazugoztál. Ezért reagáltam rá a továbbiakban.
  • Cuchulainn
    #1031
    Én meg azt mondom, de igen, ölsz. Méghozzá indok nélkül, pusztán azzal, hogy létezel. Életed folyamán rengeteg más élőlény életét oltod ki.
    Azt ha valaki meggyőződésből vega elfogadom, azt nem, hogy ettől jobb ember lenne valakinél aki nem.
    A háború tényleg undorító.
  • NeoMaN
    #1030
    Te komolyan nem érted azt, hogy egy elv-el vitatkozol?
  • Cuchulainn
    #1029
    Hmmm a gravitáció cáfolatát még valahogy nem láttam sehol. A legkisebb kényszer elvéét sem, az evolúció elméletéét sem a vérkeringés mechanizmusát sem sokan cáfolták(pedig azt már valamelyik görög leírta) meg még folytathatnám sokáig.
    De tényleg a tudományos elméletekben mindig benne van a megcáfolhatóság. Attól lesznek tudományosak. Meg attól, hogy hosszas kutatás, kísérletezés előzi meg őket. Persze, ha a hasunkracsapunk és belebőgünk valamit a nagyvilágba akkor azt nem lehet megcáfolni, mert nincs rajta mit. (De ígyvan! De nem! stb...) Ettől még nem jobb, hanem rosszabb lesz mint egy tudományos elmélet.
    De ez már eléggé off sry érte...
  • jefferson83
    #1028
    Igen megcáfolhatják (ezért is szép), de azt illik megvárni :)
  • Cuchulainn
    #1027
    Leírsz egy ilyent, hogy az ember a nyers húst nem tudja megenni.
    Erre válaszolva írom, hogy de igen, meg lehet enni.
    Erre te leírod, hogy röhejes vagyok.
    Erre én írok egy hosszabb hozzászólást példákkal.
    Erre közlöd, hogy egy szavatokat sem értem...
    Igen, valóban. Biztos nem arról van szó, hogy a saját állításodat nem tudod alátámasztani...
  • NeoMaN
    #1026
    A tudománynak egy baja van. Mindig megcáfolják az "tudósok" állításait párszáz év múlva.
  • jefferson83
    #1025
    Én azt mondom, hogy minnél több szempontot kell itt felvonultatni, mert nem lehetetlen, hogy ennek az éremnem nem csak két oldala van, hanem sokkal több (tehát ne degradáljuk le jóra és rosszra).

    A lényeg: Mindenki saját maga döntse majd el, hogy mit tart ebből marhaságnak és mit nem.

    A tudomány meg azért is szép, mert elsősorban tényekre próbál alapozni és nem filozófiára.
  • NeoMaN
    #1024
    Mind1, tényleg befejeztem mert egy szavaunkat sem érted.