1186
a vegetárius táplálkozás előnyei és hátrányai
  • Cuchulainn
    #1146
    Bármennyire kevés értelme van a mi vitánknak a te hozzászólásodnak még annyi sem volt...
    Néha jó megismerni a másik álláspontját egy adott témáról.
  • Cuchulainn
    #1145
    Igen. Úgy éljük le az életüntket, hogy közben akarva-akaratlanul számtalan más élőlény pusztulását okozzuk. Sokszor teljesen feleslegesen, sokszor mégcsak észre sem vesszük. Ez hozzátartozik minden élőléyn életéhez. Ugyanígy, ha éhes vagyok, és egy másik élőlény húsára vágyom akkor azt megölöm.(közvetve vagy közvetlenül) Nem érzek miatta lelkiismeretfurdalást. Élvezetből, sportból vagy undorból viszont sosem ölök meg semmit. Nekem ez nem tűnik kegyetlennek.
  • Vaxi
    #1144
    Még mindig megy a vita?
    Ennek semmi értelme. Úgy az egész topicnak nincs.
    A vega sosem fog húst enni, a nem-vega meg nem fog azért nyúlkaját, mert bens (nem személyeskedés, ne haragudj, csak te nyitottad) azt mondja elkúrja vele a földet. inkább beszéljetek a szép kék égről.
  • NeoMaN
    #1143
    Mi a vicc? A "civilizált" ember totálisan életképtelen tűz, ruha és különböző eszközök nélkül. Ebben nincs szerinted semmi furcsa?
  • NeoMaN
    #1142
    Tehát szerinted a vegaságnak nincsenek előnyei? Számodra teljesen elfogadható egy állat leölése és megevése /ha lenne más táplálékod akkor is/?


  • Cuchulainn
    #1141
    Erre is írtam lentebb: mihez kezdenél a krumplival vagy a búzával ha éhes lennél és ott lenne előtted? Nem hiszem, hogy azokat könnyebben megennéd mindenféle eszköz nélkül...(Nyamm-nyamm sártól csatakos burgonyagumók héjastul)
  • Cuchulainn
    #1140
    Mondtam lejjebb: A csimpánzoknak kb. ugyanannyi "természetes fegyverzetük" (a szemfoguk kicsivel hosszabb de kb. ennyi) van mint nekünk mégis vadásznak és esznek húst is. Az, hogy mi nem ugrunk rá az őzgidákra, törjük ki a nyakukat aztán tépünk ki húsdarabokat a testükből nyersen az egyszerűen a civilizáció számlájára írható.
    Mellesleg nem csak az őznek a jaknak meg az elefántnak van húsa hanem a rágcsálóknak/rovaroknak is. Azokkal talán még egy vegetáriánus is elbánik...:)
  • jefferson83
    #1139
    Nem, hanem azért mert ez egy vicc. Attól, hogy egy viccen nem mindenki nevet még bizony az marad.
  • Mirk
    #1138
    itt nincsenek ragadozó fórumozók tudtommal
    mindenevők vannak
  • NeoMaN
    #1137
    Miért ne gondolná komolyan.
    Azért mert neked nevetségesen hangzik?
  • jefferson83
    #1136
    Legközelebb használj szmájlit, mert így félreérthető (esetleg azt hinnénk komolyan gondolod) :)
  • HUmanEmber41st
    #1135
    Rossz válasz. Az emlős ragadozók alapból el vannak látva fogakkal.
    Egy ragadozónak nem lenne problema egy üres szobában elejteni, és megenni az áldozatát.
    Kíváncsi lennék a nagy húsevő fórumozókra egy üres szobában, mihez kezdenének puszta kézzel?
    Kezdetnek mondjuk 1 őzgida?????
  • Mirk
    #1134
    semmit
    az ember azért ember hogy legyen nála bunkó, kőkés, tűzcsiholó szerszám

    ez olyan példa mintha azt mondanád, mit kezdene egy oroszlán az antiloppal karmok és fogak nélkül
  • HUmanEmber41st
    #1133
    Már 10 éve vagyok vega. Mostanában a mozgásszegény életmódtól kicsit hmm...elnehezedtem :D
    Amúgy nagyon sok élsportoló is vega, sőt vannak erőemelők is, akik így hirdetik: a vega életmódnak csak előnyei vannak.

    Emésztés: az állati fehérjéket először teljesen le kell bontania a szervezetnek. Ez elég sok energiát vesz fel. A növényi táplálék viszont nagyon könnyen emészthető.

    Kíváncsi vagyok, mit kezdenél egy élő álattal, ha nagyon éhes volnál, és semmilyen eszköz nem állna a rendelkezésedre, h megöld, feldarabold, kibelezzed és utána még meg is egyed természetesen nyersen.
  • Mirk
    #1132
    mivel már nem a témánál vagy és a maradék büszkeséged próbálod csak összeszedni idióta kommentekkel akár el is mehetnél szerintem
    vagy foglalkozz azzal amivel kell ebben a topikban
  • 3NCORE
    #1131
  • bens
    #1130
    én magamon nem ezt vettem észre, de isten ments h ráeröltessek bármit is másra.
  • Mirk
    #1129
    jaja
    ugyanúgy ahogy a zöldség és gyümölcsfogyasztás teljes hiánya is betegséget okoz, ez megfigyelhető egyeseknél fordított esetben
  • bens
    #1128
    érted? jólvan, okos vagy. kapsz egy cukrot.

    mondták már neked h kicsit alternatív vagy?
  • 3NCORE
    #1127
    kit érdekel hogy mi van szerinted :D
  • Ron Ragm
    #1126
    a TÚL SOK húsevéstől. Épp ezért valószínűleg a TÚL SOK nemhús evése sem túl jó.
  • bens
    #1125
    értem, h az államilag elfogadott forma ez, de én szeretem a rövidebbet használni, mert könnyebb kimondani, leírni stb... amúgy meg ha a vegetatio szóból származtatjuk, akkor is a vegetárius a logikusabb szerintem.
  • 3NCORE
    #1124
    szeged? no comment :D már értem...
  • bens
    #1123
    igazából erre nem tudok mit mondani. általában a húsevéstől szoktak kórházba kerülni, nem fordítva (lásd: érrendszeri, izületi stb megbetegedések). semmilyen tény nem bizonyítja h a húsevés elhagyása káros lenne a szervezetre.
  • bens
    #1122
    IQ-teszted szerencsére negatív.. igaz?
  • Ron Ragm
    #1121
    "nővérem megpróbálta egyszer(hasonló, "szegény állatok meghalnak" indokkal), aztán 2 hónap múlva kórházba került"
    Valahogy e felett olyan kurvajól elsiklik mindenki, pedig nem ritka dolog, én baráti körömben is történt hasonló (persze szerencsére kórház nem lett belőle, hamarabb rájött hogy ez nem nyerő)
  • Cuchulainn
    #1120
    Azért a kultúrának nem kéne kicsapni a biztosítékot...
  • 3NCORE
    #1119
    dolgoztam már ilyen helyen :)
  • jefferson83
    #1118
    Magyar Értelmező Kéziszótár:

    "vegetáriánus:

    Olyan ember aki csak növényi táplálékot fogyaszt: állati fehérjét csupán tej, tejtermék és tojás formájában vesz magához. A vegetarianizmus elmélete többnyire tudományos érvekre hivatkozik (nem teljes joggal), de vallásos vagy érzelmi mozzanatok is színezik (ASZKÉZIS, írtózás az "ártatlan állatok legyilkolásától". A latin vegetatio ('növényzet') szóból; VEGETÁL.
  • 3NCORE
    #1117
    cigény vagyok nem tágádom morééé :D
  • NeoMaN
    #1116
    persze-persze
    köszönjük a szakértésed a témában
  • NeoMaN
    #1115
    :))))

    Te tényleg beteg vagy. Ez tuti.

    Mellesleg másodszor írod, hogy "eccsém" - amiből arra következtetek, hogy ordenáré paraszt is lehetsz.
    :))))
  • 3NCORE
    #1114
    de attól hogy nem eszel húst, még nem lesz kevesebb állat leölve! max több hús marad meg a gyártóknak, azt meg megsemmisítik. legalább ne hiába pusztuljon meg az a szerencsétlen.
  • NeoMaN
    #1113
    Én szerettem a húst. Imádtam a rántott csirke-mellet, a brassóit, a töltöttkáposztát, téli szalámit, gyulait.
    Ezektől még sokszor most is összefolyik a nyálam - valószinűleg reflexből.

    Viszont vega vagyok 6 éve, pusztán lelki és elvi okokból.
    Semmiféle egészségügyi szempont nincs a háttérben, csakis az állat meggyilokolásának elutasítása.

  • Mirk
    #1111
    igen, minden ember választ és van aki azt választja, hogy eszik húst van aki azt hogy nem
    a választás lehetősége önmagában nem motiváló erő
    aki szereti a húst az nem lesz vegetáriánus azért mert választhatja a vegetáriánus életmódot is
  • bens
    #1110
    igen, persze, fizetek. úgyhogy légyszi legyél vega, és dögölj bele. köszi.


    isten barma...
  • 3NCORE
    #1109
    ha én vega leszek, és beledöglök, ugye fizetsz kártérítést a családomnak? te vettél rá, te beszélsz rá embereket :D akkor vállald a felelősséget
  • bens
    #1108
    a húsevő állatoknak nincs választásuk, ösztönösen vadásznak. mi viszont emberek vagyunk, és kiválaszthatjuk milyen életet szeretnénk élni.

    már egy párszor leírtam h miért ölnek meg kevesebb állatot ha valaki nem eszik húst. ha érdekel olvass vissza, ha nem, bye.
  • bens
    #1107
    azon gondolkodom, mi visz rá egy rakás értelmetlen gyereket, hogy hozzászóljon egy számukra teljesen felfoghatatlan témához.

    az a baj h a sok gyökér miatt az értelmes embernek sincs már kedve értelmes megnyilvánulásokhoz. claver, 3core, talán vegyetek valami jó játékot és játszatok a gépen, higyjétek el sokkal szórakoztatóbb mint írkálni mindenféle topicba.
  • NeoMaN
    #1106
    Vége a napközinek, mindenki hazaért isiből...