1186
a vegetárius táplálkozás előnyei és hátrányai
  • bens
    #462
    nincs összefüggés az első és második mondat közt. amit a boltban veszel, az üzemből jön. ettől függetlenül veheted tanyáról is, vagy ahonnan akarod.
  • kemszi2
    #461
    mintha a haveromat hallanám:D
  • bens
    #460
    miért gondolod h felsőbbrendűnek képzelem magam? annak látszok?
    ugyanis egyáltlán nem képzelem magam annak.
  • kemszi2
    #459
    én is voltam már nem 1 disznóölésen ,és nem 1 csirkét láttam már távozni az e világi létből nagymamán kezei között...de gondoljunk csak bele,ez tényleg tradició.Nemzeti ételeinkben mindben ott van a hús,a hús.
    1 borjupaprikás vagy egy pörkölt hogy nézne ki hús nélkül(a többiről nem is beszélve hurka répából vagy mi...szar világ lenne)
  • Calver
    #458
    "a hús, amit megveszel a boltban és fzetsz érte, az onnan jön, ahol kínozzák az állatokat."

    vs.

    "egy szóval sem feltételeztem rólad h a tescoban veszed a kaját."

    szia. látogass meg egy pszichiátert. gyorsan.
  • Dave John
    #457
    Elolvastam ezt a "nagyszerű" topikot...
    Most sírjam el magamat egy csirke miatt , amit azért neveltek , hogy majd a tányéromon végezze? Szenved egész élete alatt? A hülye is látja, hogy ha bemegy a Tescoba és körbenéz, akkor ott csak olyan csirke van ami napfényt se látott. Mit lehet ez ellen tenni? Ne egyek húst?? Hülye vagy? Max nem veszem meg, mert nem eszek olyan sz"rt. Mit lehet tenni ez esetben? Juli néni frissen levágott kakasát megveszem és csinálok belőle pörköltet, mert tudom , hogy az az állat ami egész életében csak kapirgált/csirkéket k×rt még napot is látott...Kinyírták? Brühühűű, szenvedett fél percig vagy annyit se.. Már megérte , hogy jó kaja legyen belőle. A másik dolog, hogy nekem lételemem húst enni, egyszerűen szükségem arra a fehérjére, tápanyagra.. Főleg , hogy az állati zsírt ami beépül a szervezetbe könnyebb izommá alakítani...
    Ha most mindenki csak zöldségen élne, akkor több termőterület kellenne, ergo még több fát kéne kivágni (brühühűű :'( ), ezzel sok állat lakhelyét kéne még tönkretenni(kell ez nekünk?). Most védejem meg minden állat életét? Ne csapjan agyon a szunyogot mert annak van fájdalomérzése?Ugyanmár...álomvilág
    Végignéztem a filmet is. Undorító ? lehet..Egyedi eset? az is lehet..De én is láttam már olyan filmet ami megmutatja , hogy egyes növényeken milyen randa rovarok szoktak fészkelni, vagy belebújni. Attól még eszem azt is. Na peace
  • bens
    #456
    egy szóval sem feltételeztem rólad h a tescoban veszed a kaját.
    kevésbé ugyan, de azok az állatok is szenvednek amik tanyán élnek - bár klasszisokkal jobb életük van.
  • Calver
    #455
    azt már csak úgy pluszba tegyük hozzá hogy azzal h vega vagy, lófaszt nem teszel bármilyen állatkínzás ellen, csak mutatsz egy passzív ellenállást. egy kis porszem vagy a neveldék és társaik számára. ha tenni akarsz valamit ellene, cselekedj. tüntess, gyilkolj, pusztíts, nem rám tartozik. de pusztán vega léted miatt ne képzeld magad felsőbbrendűnek mindenkinek, még a végén olyan magasan fogod hordani az orrod h beleb*szod a menyezetbe...
  • Istencsászár
    #454
    Láttam sok sok disznó vágást, és nagyon sokat segítettem benne, az elejétől a végig. Van amikor leszurták, van amikor lelőtték, ezvan ennek megkell történnie. Persze sajnáltam, és mindenki sajnálja amikor szenved egy állat, de a sertsének megvan a szerepe a táplálék láncban ami az idők folymén kialakult ( tudod az ember háziasította az állatokat, főként a könnyű élelemeszerzés érdekében vagyis nem kellett elmennie vadászni ). A hús fogyasztás egy kultúra, minden népnek más, mindeki máshogy csinálja, megvannak a specialítások és a trükkök. Ha elmész egy idegen országban akkor 100% hogy egy tradícionális ételt amiben hús van eszel.

    Szal hiába ez az állat védő duma, te régen nem arról beszélsz hogy vegának lenni jó, vagy mi az előnye, hanem kevered a dolgokat.
    Az állatokat lehet védeni, kell védeni szerejük őket, de a természet egy nagy körforgás ahol a házi állatoknak van egy szerepe, a vadon élő állatoknak van egy szerepe.
  • j0nNyKa
    #453
    falun a 80 éves nyugdíjas legnagyobb szórakozása halálra kínozni az állatokat, nem tudtad ? :[
  • QuippeR
    #452
    faluról veszünk csirkét kilószám. kérsz belőle?
  • j0nNyKa
    #451
    főleg a tesco titkok könyv után hanyagolós a tescos husi :D
  • Calver
    #450
    fordítsunk egyet a témán:
    dehát a vegaság az nem rossz, csak az ostobaság...
    utálok személyeskedni, de nálad az egyikből következik a másik
    elmondanád hogy mi alapján feltételezed h én nem ismerős hentestől szerzem be amit bekajálok? szerinted vennék a Tescoban pl bélszínt, amiből bifszteket csinálok? (segítek: a bifsztek-et nyersen eszi a jóember)
    újból nyújtok egy nagy segítséget: megbizható, saját forrásból szerzem be amit megeszek, nem vágóhídról.
    egyéb kérdés?
  • j0nNyKa
    #449
    meg a #446bol
    .. :D
  • kemszi2
    #448
    de nem is akarok,ha zöldséget akarok enni eszek a hús mellé éa annyi.teljes mértékben kielégítettem a szervezetemet
  • bens
    #447
    nekem sikerült. nem nehéz.
  • bens
    #446
    a hús, amit megveszel a boltban és fzetsz érte, az onnan jön, ahol kínozzák az állatokat. számomra teljesen egyértelmű, h azt a húst nem veszem meg.
    kifogásokat lehet mondani, h ...dehát a húsevés az nem rossz, csak az állatkínzás... csakogy egyikből következik a másik.
    akkor már jobb ha azt mondod, h ...ok, de engem marhára nem érdekel h szenvednek az állatok, nekem az a lényeg h jót hamizzak minden nap... és akkor egy így tiszta.
  • kemszi2
    #445
    több ezer év hagyományát nem lehet,csak úgy megváltoztatni.
  • Calver
    #444
    ...és #442-ben újból kiderül hogy mintha a falnak beszéltünk volna.
  • Calver
    #443
    pont. erről van szó. erről szólt eddig az egész topic. az már kérdés h bens-t az ilyen érvek és tények baromira nem érdeklik.
  • bens
    #442
    számomra az a fura, h emberek akik elvileg végignéznek egy filmet ami bemutatja hogyan készül a hús amit megvesznek a boltban, még utána örömmel eljópofiznak a húsevésről.
    kíváncsi lennék mi lenne a hatás, ha élőben látnátok. sztem kifelé jövet nem arról menne a viccelődés h hogyan készül a kókuszos csirke.
    na mindegy, ez most csak úgy megfogalmazódott.
  • kemszi2
    #441
    pontosan...ami azt illetti el se tudnám magam képzelni vega-knét,de nem is akarom
  • j0nNyKa
    #440
    ezt magyarázta mindenki 2 darab embernek 440 hszen keresztül :D
  • Count Adyn
    #439
    Igazából nem értem hogy min vitatkozunk még.
    Az állatkinzás rossz. Az ellen tenni kell.
    A hús jó. Aki szereti megeszi, aki nem az lesz vegetáriánus, egészségére.
    De az hogy ne együnk húst az állatkinzás ellen az hibás ideológiai alap.
    Ellenőrizve és betartatva bizonyos szabályokat, a húsipar igenis jó és
    szükségszerű, nem a húsevés ellen kell tiltakozni. Az állatok megölése élelem céljából elfogadott, a kínzása nem.
    Aki az állatkínzás ellen aka tenni annak nem répát kell enni, hanem állatvédő szervezeteket uszítani a kifogásolt cégek ellen. ennyi.
  • Atkamon
    #438
    nem baj ezzel legalább elértük hogy elmész...
  • Davidus
    #437
    vega?
  • j0nNyKa
    #436
    csak azzal ne gyere, hogy véded a kókuszfákat :DD
  • tehen_m
    #435
    Fújj...kókusz...
  • j0nNyKa
    #434
    nem garantálom, hogy finom, még nem próbáltuk ki, mindig csak tervezzük
    de a sült répánál biztos jobb. :D
  • Calver
    #433
    köszi, jónak tünik
  • j0nNyKa
    #432
    észrevetted a stílusod? ez a tipikus geciokos stílus, itt fogsz maradni, mert zavar, hogy nincs igazad
    tudod hogy fel tudja dobni a tanulást a magadfajtákon való röhögés? NAGYON :D
  • ajem kisa
    #431
    Najo, primitivek vagytok, megyek egy kört a parton, mert szivok egy kis friss levegőt, ti meg maradjatok a gép elött! Á lehet, eszem egy kis tál 2-3 napja döglött hust sütve, sok füszerrel, ami izt ad neki, és lehet, annyira egysejtü leszek, mint ti!
  • j0nNyKa
    #430
    kókuszos csirke recept
  • Calver
    #429
    ezek a hátrányok, amikből a vegák kimaradnak
  • j0nNyKa
    #428
    a vegás topic alapvetően a "nem húsos ételekről" kéne hogy szóljon
    na most szerinted MIVEL KÉNE ÉRVELNI EZ ELLEN?
    nehéz.. húsos ételekkel... nahát, logikus, nem ?
  • Calver
    #427
    na ennek utánanézek, érdekesnek tűnik. utóbbi időben kicsit beszűkült étrendem, lusta vagyok extrémebb kajákat főzni, kicsit fel kéne már dobni
  • ajem kisa
    #426
    Dehogyis, ti egy ideje csak arról irkáltok, hogy szecsuáni, hurka, kolbász...egy VEGÁS topikban!
  • j0nNyKa
    #425
    azazazaz !
    jó kaja, mostanság akarok enni megint
    meg izé, néztünk olyan receptet, hogy kókuszos csirkemell.. hmhhmhmmm
  • Atkamon
    #424
    Igen... és még azt is irtam hogy abban teljesen egyetértek hogy azokat megállitsák.
  • Calver
    #423
    asszem csőtészta. majd megkóstolom ugy is akkor valamikor, egyenlőre még elpusztításra vár egy hatalmas, egész sültcsirke nálam