1186
a vegetárius táplálkozás előnyei és hátrányai
  • Bandew
    #542
    Amúgy a növényeket ugyanúgy tisztelem, mint az állatokat, mégis szükségünk van fára pl a házépítésekhez. És a fák most nagyobb veszélyben vannak, mint a tenyészállatok.
  • Dave John
    #541
    De megnéztem. De én veled ellentétben el tudom fogadni a világot kegyetlennek.. nem élek rózsaszín burokban
    Sajnálom az állatokat? A válasz igen. Szükséges az emberek élelmezése? Mindenképpen.
    Az, hogy a csirkét azok a f¤szfejek az autónak vágják az őket jellemzi... De, mint kifejtettem (#457) utálom az ilyen zombiállatok evését..De attól még nem fogok lemondani egy jó kis tanyasi csirkepöriről ,mert vki azt mondja húú az de gonosz! Ezva:/
  • [Walaki]D`Lair
    #540
    a lényeg az, hogy már megint valaki erőszakosan próbálja ráerőszakolni a hülyéségét másokra :DDD
  • jefferson83
    #539
    Fenyőágat letörsz --> hirtelen reakció. Gyantaképződés megindul azonnal --> ez nem azt jelenti, hogy egyből látni is fogod. Én nem ellened beszélek csak védem a növényeket, mert nem is annyira primitívek, mint egyesek gondolják.
  • jefferson83
    #538
    Közvetlen fájdalomérzet, amelyről te beszélsz nem alakült ki, de közvetlen sérülésérzet igen. A kettő nincs olyan messze egymástól. A példám pedig helyénvaló ebből a szempontból. Lsd: #533
  • bens
    #537
    pontosan. nem hirtelen ingerekre reagál, nem fél, csak kijavítja a hibákat.
  • [Walaki]D`Lair
    #536
    Mert neki más a védekező reakciója :)
  • bens
    #535
    asszem te sem nézted meg a videot...
  • bens
    #534
    de, éppen erről beszélek. az almafa nem csap pofán, ha leszeded az almát.
  • [Walaki]D`Lair
    #533
    Miért, az hogy te pofáncsaphatsz valakit, nem egy évezredek alatt kialakult védekezési reakció? :DDDD
  • bens
    #532
    most a reinkarnációba ne follyunk bele sztem
  • kemszi2
    #531
    van vmi húsevő növény is nem?
  • bens
    #530
    ez egy bonyolult, évezredek alatt kialakult védekező reakció, ami a gesztenye kihalását gátolja meg. teljesen természetes. de ha te leszedsz egy szelídgesztenyét a fáról, akkor a fa nem fog visszaharapni, vagy elfutni stb. ugyanígy a többi növény. ennek oka valószínüleg az, hogy nem alakult ki közvetlen fájdalomérzet bennük az evolúció során.
  • jefferson83
    #529
    Sok példa van, ott példáúl a különböző baktériumok és rovari kártevők ellen védekezik ----> érzékeli a sérülést? Igen ez biztos. Fáj neki? Fogalmam sincs. Nem csak idegrendszeri fájdalomban lehet gondolkodni ----> Szokták volt mondani, hogy a lelki fájdalom sokkal nagyobb lehet a fizikainál. No de növények esetében ennél a feltevésnél már átmegyünk filozófiába.
  • [Walaki]D`Lair
    #528
    Együnk szart! 100 millió légy nem tévedhet...

    :DDDDDDDDDDDDDD
  • Dave John
    #527
    Egyél Te is vmi szaftos, zsíros kaját:D (lehetőleg könnyeket potyogtatva, 1 perces néma csenddel emlékezve a szárnyszegett szentcsirke emlékének) ;)
  • Dave John
    #526
    Amúgy az állatok, ha húst esznek akkor haláluk után mivé fognak reinkarnálódni??
  • kemszi2
    #525
    hallod én is megéheztem tényleg
  • Dave John
    #524
    Annyira felbasz ez a topik , hogy el is megyek agyonszenvedett disznó- kolbászt, és kegyetlenül lemészárolt búzakenyeret enni -_-
  • [Walaki]D`Lair
    #523
    vagy ott a fagyanta, ami azonnal kiválik a sérülésnél...
  • kemszi2
    #522
    szintén csak erős idegzetűeknek csak sajáét
  • [Walaki]D`Lair
    #521
    Most könnyek gyűltek a szemembe...
  • jefferson83
    #520
    Azonnali reakció kezdődik meg.

    Egy konkrét példa a számtalan közül: Vadgesztenye, aknázó moly esete. Levélbe kikelő aknázó moly körül azonnal(!!!) elkezdenek elhalni a levél sejtjei egészen addig míg azt körbe nem érik és az állat egyszerűen kiesik a levélből, így azt nem tudja tovább károsítani (lerágni). Ez okozza a levelek lyukacsosságát. Én ezt aktívnak nevezném.
  • kemszi2
    #519
    csak erős idegzetűeknek
  • [Walaki]D`Lair
    #518
    Nem járulok hozzá az állat leöléséhez, nemtom ezt honnan veszed...egy ujjal se tudnék állatot bántani...
  • [Walaki]D`Lair
    #517
    Pedig vagyük pl. a búzát...

    evési célból termesztik, iszonyatos zsúfoltságban, majd amikor elérte a kifejlett állapotot, letépik, majd darabokra tépik és végül felőrlik...

    MICSODA KEGYETLEN BRUTALITÁS!!!
  • bens
    #516
    hamár az újjászületésnél tartunk... szted ha te hozzájárulsz az állatöléshez, te minek fogsz megszületni?
  • bens
    #515
    bioszos vagyok. aktív alatt az azonnali reakciót értem, nem a káros hatásokkal szembeni hosszabbtávú reakciót.
  • bens
    #514
    csaptam már le szúnyogot, de húst is ettem már.
    de nem tudom miért olyan nehéz elhinni h valaki jobban szereti az állatokat annál h megölje őket... sajnálom h ez ennyire fáj.
  • [Walaki]D`Lair
    #513
    És milyen finom is! Szilveszterkor is malacot ettünk...
  • bens
    #512
    szegény malackákat kockára vágva meg szoktá(to)k venni, és jót papiztok belőlük. miniszterelnökünket idézve: ez a helyzet.
  • [Walaki]D`Lair
    #511
    Akkó így...különösen nem érdekel...

    ezeknek az állatoknak ez a sorsuk...egy új életben, majd talán nem vágóállatként születnek újjá...
  • jefferson83
    #510
    Nem tanultál biológiát? A növényekben aktív védekezőmechanizmus indul be egy-egy sérülés hatására vagy éppen egy kártevővel szemben.
  • Casillas
    #509
    na ez az, amit már senki nem fog elhinni, hogy még soha egyetlen szúnyogot vagy legyet nem öltél meg, soha egyetlen hangyát sem tapostál agyon, vagy rovarirtóval fújtad le vagy akármi, ezt már csak azért mondod, mert tudod, hogy itt lennél megfogva a nagy állatvédelmeddel....
    kiszálltam a topikból
  • bens
    #508
    szét kell rombolnom a képzeteidet az amerikai csúsztatásról, ugyanis én jártam debrecenben és szegeden is vágóhídon, ahol pontosan úgyan így dolgoznak.
  • [Walaki]D`Lair
    #507
    Megnéztem a videót...szörnyű, de ez kurva nagy csúsztatás, tipikus amerikai dolog...

    És attól függetlenül, hogy én nem ennék húst, ugyanígy bánnának velük, szal tökmin1...

    (de azért szegény malackák :(( )
  • bens
    #506
    hacsak tehetem nem közösködöm szúnyogokkal. mivel sokat járok természetet ez elég nehéz, de ilyenkor szukut használok, és így elkerülöm az ilyen és hasonló problémákat. ha viszont csak egy-két szúnyogról van szó, akármilyen furán hangzik, nem szoktam agyonütni. megfogom és kidobom az ablakon.
  • bens
    #505
    hansúlyozom, még mindig jobban támogatom az állatvédő húsevőket (bár kicsit ellentmondásos a kifejezés) mint az abszolút brutális húsevőket. érthető, h egy magyar társadalomban nem lesz valaki vega, csak mert sajnálja az álltokat. de ahogy mondani szokás, célozd meg a hegy tetejét, és akkor talán eljutsz a feléig.
  • kemszi2
    #504
    ti is érzitek ezt az isteni illatot,nyami grill csirke...na jól van részemről befejezve
  • Casillas
    #503
    bens: csaptál már agyon valaha szúnyogot/legyet?