1186
a vegetárius táplálkozás előnyei és hátrányai
  • Bandew
    #743
    Nem tapasztaltam és sztem sokan nem.
  • bens
    #742
    a disznó azért fetreng a saját mocskában, mert ott tartjaák... mikor láttál te vaddisznót szarban feküdni az erdőben?
  • bens
    #741
    a disznónak is vagy egyénisége. és nagyobb mint a kutyának. ez tuti
  • Beast Machine
    #740
    jaja, a disznó mocskos, állat, mert a saját mocskában fetreng. a kutya sem éppen egy tiszta állat, de kifejezetten nem mocskos.
  • Kontrakcio
    #739
    mekkora film :D
  • Bandew
    #738
    A filmben azt mondják "A kutyának van egyénisége, és ez nagy különbség!".
  • bens
    #737
    #715
  • bens
    #736
    a kutya és a disznó közt az a különbség, h a disznó fejlettebb aggyal rendelkezik mint a kutya.
  • Kmarha
    #735
  • Kontrakcio
    #734
    hát annyira én sem vagyok otthon a sertés anatómiában :D
  • Kmarha
    #733
    pont a kutyáról keresek ilyesmit. De mondom, nem azért nem ölünk kutyát mert nem ehető. Azért mert mi másra használjuk. Nem azért mert a disznó ugysem érezz úgy mint a kutya. A tenyésztők is úgyanugy tudják. Egyszerüen csak nincs szüksége a kulturának kutyahúsra. Ahogy macskahúsra, béka húsra, kígyó húsra, sült pókra és fecskehúsikára sem. Azokat is eszik, csak máshol, ahol így alakult ki. Ne ítélkezz azzon hogy ki mit eszik, nem az a szempont hogy melyik szeretni valóbb, emberibb, cukibb!!!
  • Bandew
    #732
    Nem láttad a Ponyvaregényt? Abban elmagyarázza a feka a disznó és kutya közötti különbséget. :-)
  • Kontrakcio
    #731
    mi magyarok, mikor a törökök megszálltak minket a baromfi helyett a disznaját kezdtük elsödleges élelemként nevelték őket mert a törökök azt nem ették meg! igazd van h keleten eszik, de ezt tudják jol h helytelen mert vannak reklámok aminek az a lényege és a neve aszem h " ne edd meg mert a barátod" tudja a tököm igazából h mi a reklám neve! de a fiatal generáciot rászoktatják ara h ne egyék a kutyát,mcsakát!
  • bens
    #730
    nem hinném... a cipőgyárban nem ölnek halomra senkit ;)
  • bens
    #729
    óó... ennyi erővel nyugottan kitehetnénk egy félbevágott kutyát is. azért mert a társadalom a disznóölést reklámozza, a kutya még ugyan úgy érez, ha megölik.
  • Kmarha
    #728
    Ohh majd jön egyszer valaki aki számára égető gond és nyit számára egy topicot ;)
  • Kmarha
    #727
    hallod ahoz képest hogy sokat voltam falun és vagdaltam is őket, soha nem tudtam honnan is van a tarja :D pedig logikus (tar, hát az ott van :D)
  • Beast Machine
    #726
    nem oltok, csak csodálkozok. azért több, mint 12 órája a topon lévő topikkal nem gyakran fut össze az ember, főleg olyannal, ami megnyitása óta a csúcson kuporog...
  • bens
    #725
    én nem is akartam rábeszélni senkit arra h éljen erőszakmentes életet. mindenki saját belátása szerint dönt. számomra ez egy nagy probléma, mert én láttam szenvedni az állatokat saját szememmel, és tudom milyen a tekintetük, és kötelességemnek érzem h ezt közöljem azokkal, akik nem tudják. innentől kezdve lehet dönteni. a cipőgyár példa kevésbé égető gond számomra.
  • Beast Machine
    #723
    "és nem a kutyát"

    khmm, keleti népek...
  • Kmarha
    #722
    hisz tipikusan olyan téma ami megosztja az embereket. Tudod ilyenkor röpködnek az érvek, ellenérvek, vélemények, elítélesek, kérdések :D De látom szereted a macskákkal való leoltást :)
  • Kontrakcio
    #721
    lehet ezért tenyésztjük élelem céljából a sertést :) és nem a kutyát



  • Beast Machine
    #720
    bazzeg, de. 11 óta ez a topig van az első helyen. erre csak azt tudom mondani, hogy
  • Kmarha
    #719
    :D a harag és a bántás tök más dolog :D De jogos, akkor OK :D
  • Kmarha
    #718
    pénz nélkül is lehet teljes életet élni, mégsem dobom el az összeset. Te is azt csinálod amit szeretnél, amivel ki tudsz békülni, mi is. Az állatgyilkolással ki tudunk. A kínzást meg persze elítéljük, de csak azért nem mondunk le a húsevés kiváltságáról. Nem, akkor sem ha anélkül is meglennénk. A cipőmet sem dobom el, mert nem értek egyet azzal, hogy szegény emberek dolgoznak cipőgyárba éhbérért és teljesen kihasználják őket, miközben a multi cégek meggazdakodnak rajta
  • bens
    #717
    a kutyának is. kérdezz meg pár kínait...
  • bens
    #716
    szted ha nem tudok egy állatot bántani, akkor tudok rád haragudni? :-)
  • bens
    #715
    nálam úgy alakult ki, h nem ölök meg semmit, mert tudom h teljes életet lehet élni erőszak nélkül is. nem érdekelnek a szokások, mert köztudottan az emberek többsége nem jóindulatú. és a szokásokat a többség formálja. az eszemmel gondolkodok, nem a szokásokkal.
  • Kmarha
    #714
    Gondolom bens minket kevéssbé tudsz az erőszak miatt elfogadni mint mi téged. De azért nincs harag nagy remélem :)

    (fenébe is, csak találtam még valamit amivel jobban elfoglalom magam mint a holnapi vizsgára való felkészüléssel :D)
  • Vaxi
    #713
    mert finom a húsa?
  • Kmarha
    #712
    mi meg megöljük mert finom a húsa :) a tehenet, a birkát is. A tikot is, mert azt másra nem lehetne használni. Az ember felhasználja a környezetét, mindent arra amire alkalmas és jó. Kínában ha jól tudom a mai napig tartanak kutyákat levágásra. Ott azt fogyasztják, nekik biztos nincs szükségük házörzésre vagy nem tudom. Ott így alakult ki, nálunk máshogy.
  • bens
    #711
    itt jön elő az emberi érzelem, erkölcs. én nem ölök meg senkit. akkor sem ha nem jó házörző... szokás vagy sem.
  • Kmarha
    #710
    most irtam lejebb. Mert tökéletes a levágásra és a feldolgozásra, amig az ember és a kutya nem. :D Az elöbbi meg a törvény szerint büntetendő dolog is :D
  • Kmarha
    #709
    lehet, és biza ez dicséretes is :) Nem is akarlak ettől eltántorítani, legalábban vannak köztünk ilyenek is. Kell is! Hajrá!
  • bens
    #708
    te nem érted az én példámat.
    a disznó jobban hasonlít az emberre mint a kutya. mégis megöletik. miért van ez?
  • Kmarha
    #707
    értem én úgy, hogy nincs kényszerítő erő hogy levágjam, vagy nem ehetek húst. Ez hülyeség. Irtam, voltam disznóölésen. Miért disznót öltünk és nem kutyát? Mert az emberiség ehez szokott hozzá, és a disznónak több húsa és feldolgozható testrésze van. A bálnának még több. Azok viszont kihaló félben vannak, azért nem bántanám. A kutyát meg azért, mert kevés a húsa. Ha akkor lenne mint a disznó, szép húsikája lenne, tenyésztenénk őket is húsvágásra. Hidd el. Akkor is ha szebb a szőre, és édesebben néz ki mint egy disznó. De a kutya házörzésre jobban alkalmas.

    (vannak akik disznót tartanak ám háziállatnak, kiskedvencnek)
  • Bandew
    #706
    Azért gyapjút gondolom csak használsz.
  • bens
    #705
    én a magam részéről hozzá szoktam járulni mindenféle erőszak megfékezéséhez. többek közt nem veszek bőrből, vagy bármilyen állati anyagból készült termékeket stb.
    lehet így is élni.
  • Bandew
    #704
    Amúgy volt mostohaanyám volt ilyen. Imádta a húsételeket, de pl birkát soha nem evett, merthogy az annyira aranyos. Ilyenkor mindig kiakadtam és alaposan leoltottam.
  • Kmarha
    #703
    ember, te elbeszélsz mellettem. A te szituációdnak nincs értelme. Tök mindegy, hogy disznóval, emberrel, kutyával adod elő :)