1186
a vegetárius táplálkozás előnyei és hátrányai
  • bens
    #783
    nem mondanám jó példának. egy buzival vitatkozni olyan, mint egy félkarú emberrel vitázni, h márpedig két kézzel sokkal szebb az élet. szerencsétlen nem fogja tudni h miről beszélsz, mert soha nem lesz két karja.
    ha egy magamfajta vegával vitatkozol, az inkább olyan mintha egy embert megpróbálnál meggyőzni olyan életformáról, amit már ő is élt évekig, és pontosan tudja h mi a jó benne, csak ő már próbált valamit és van róla meggyőződése, hogy az jobb. persze hiába mondja, mert te nem látod benne jót, ezért úgy beszélsz, mintha én nem tudnám mi a jó a húsevésben.
  • nyamiag #782
    kicsit magasabban, mint a topikban flémelők :D
  • j0nNyKa
    #781
    egyebkent te ilyenkor melyik ertelmi szinten mocorogsz? :[
  • nyamiag #780
    az a video _:?F_:S?D:
  • nyamiag #779
    ?:DS_?D?:_SA:D?::?S?A_D?:X
  • Kontrakcio
    #778
    nah, látom ezt mára lezártuk! mindenkinek jó8, azt vegák próbáljatok meggyőzni arrol h jobb mait csináltok vagy állapodjunk meg vmiben :D

    jó8 all!
  • Kontrakcio
    #777
  • Bandew
    #776
    MI LETT A VÉGE???
  • Kontrakcio
    #775
  • Kmarha
    #774
    thx, bár már csak 2 alkalom van megcsinálni 1 vizsgát, szóval sok UV-je már senkinek sem lesz :)
  • Bandew
    #773
    Nem is sikerült megoldani...
  • Kmarha
    #772
    öö.. az ember nagyon kis rétege és nagyon ritkán válal felelőséget bármiért is.. kéne persze, de ne is számíts rá
  • Kontrakcio
    #771
    renben, 1 kalappal :) remélem nem UV dús ujéved lesz :)
  • Kontrakcio
    #770
    ebben teljesen igazad van, csak mi eberek nagyon elszaporodtunk és feleőséget is kell h válaljunk mint az állatok mint az emberek sorsárol ( táplálozás és az állatok populáciojának fentartásárol ami elég bonyolult és összetett feladat)
  • Kmarha
    #769
    nem nem.. bár most visszanéztem, mert rápislantottam a neptunra, azt most látom csak, hogy 11kor lesz a vizsga, szóval még ráérek holnap is tanulni rá. De azt hiszem mindent elmondtam a témával kapcsolatban. Ha nem alszok még visszanézek miket irogattatok itt, de a többit rátok hagyom.
  • Kontrakcio
    #768
    ne mennyél mér el , vitatkozzl te is :D
  • Bandew
    #767
    Mé há nem?
  • Vaxi
    #766
    nekem erre volt az a példám, hogy ez olyan mintha egy buzival vitáznál.
    ő szentül hiszi hogy a segg az igazi, és soha nem lehet meggyőzni hogy nem. [senki ne vegye magára mondom megint, ez pédlda]
  • Kmarha
    #765
    eszem ágában sincsen! :D jó éjt! :D
  • Kontrakcio
    #764
    legalább vitatkozhatok 1 jót passze :D ne hogy elrontsd és eloszlasd az emböreket , légyszives :D mi lesz akkor velem? :D
  • bens
    #763
    nem veszek bőr cipőt. ez nálam hozzá tartozik...

    jó éjt
  • Bandew
    #762
    Te az ÖSSZES állatról beszéltél. Az pedig hogy rengeteg állatfajt elcsökevényesítettünk olyannyira, hogy csak mellettünk képesek élni, nem hiszem hogy túl szép dolog. És ettől még nem "szolgák".
  • Kmarha
    #761
    az a baj, hogy ennek a vitának eszmefuttatásnak sosem lehet vége. Van egy oldal, ami elítéli, mert szerinte rossz, és mivel rossz, ráadásul szükség sincs rá (bár ezt azért vitatom kicsikét), abba kéne hagyni.

    Aztán van a másik oldal, aki szerint tényleg van benne, ami rossz (pl a kínzás) de ha nincs is rá szükség akkor is kell neki, nem akar lemondani róla (sok mindenről le lehetne így mondani) ezért nem érdekli és tovább húsozik. Szóval gondolom holnap jön az admin bá és törli a topicot, vagy pedig beszélgetünk itt az idők végéig :D Én azt hiszem megyek tanulni! További jó fejtegetést!
  • Frozen Whispers
    #760
    bocs, hogy közbe szólok, de egy vérszegény embernek szüksége van annak a szegény disznónak a húsára, nekem is anno ezt javasolta az orvos, de ez már más téma
  • Goth
    #759
    dehogynem ölnek. A bőr cipőt miből készítik? =)
  • Kontrakcio
    #758
    meg a diszno nem tud hangosan röfögni veszont a kutya az ugatással jelez :D
  • Kontrakcio
    #757
    én meg ebben nem értek veled 1et mert a kutyát alapból az ember társáként neveltük még a kökorszak ideje alatt (nem tom pontosan mikor jelentek meg mellettünk a kutyák) és akkor még szó se volt tenyésztésról max gyüjtögető életmódról. a disznot meg azért neveljük h az azstalon kössön ki, szomorú de ez van...
  • bens
    #756
    betolod... én nem tolom be, mert végignéztem h mivel jár. és neked sincs rá szükséged igazából, csak a társadalom elfogadja, és ezért van az a "miért ne".
  • Bandew
    #755
    Kivétel erősíti a szabályt! :-)
  • Goth
    #754
    :DSADDSDDDDDDDddd
  • Kmarha
    #753
    látam olyant is. Meg ami összehugyozta magát, aztán azt nyalogatta. Mondom ez a téma tökre távol áll a vega életmódtól. Mindegyik állat, mindegyiket felhasználjuk. Itt így, ott úgy.
  • Bandew
    #752
    Na azért azzal nem értek egyet, hogy minket szolgálnak!
  • Bandew
    #751
    Jó úgy értem fekália szerű anyaghalmazban. :D
  • Kontrakcio
    #750
    iagzábol minden állatnak meg van a maga szerepe az emberek világában, igazábol mindnyájuk minket szolgálnak csak kérdés h hogy :D disznót betoljuk a kutya meg védi a tulajdonunkat...
  • Bandew
    #749
    A disznókat is ki szokták engedni az udvarra, a kutyát is. A disznó is odapiszkít, a kutya is. A disznó fetreng benne, a kutya nem. Pedig van ott hely bőven.
  • bens
    #748
    méltó
  • bens
    #747
    igen, mert kutyát tartunk a házban, nem pedig disznót. de attól még ugyan úgy van egyénisége, és nem méló arra h leöljék
  • Kmarha
    #746
    már hogy ne fetrengene :DD láttál már kutyát? :D

    lassan átmegyünk az állatok szokásai témára? :D
  • Bandew
    #745
    Én már láttam! :D
    De a kutya legalább nem fetreng sehol. :)
  • Kmarha
    #744
    rendben, de akkor ne gyere azzal, hogy a disznót miért és a kutyát miért nem :D Szerintem ezt kibeszéltük :D