24
  • gz8
    #24
    Számomra a célzott reklám sem elfogadható, többek közt ezért sem használom a guggolt. Akkor már inkább a polymeta.
  • Penge4
    #23
    Aki olyan hülye (már bocs), az meg is érdemli. Kapásból nem kellett volna senkinek regizni ilyen iwiw/myVIP baromságokra és akkor az oldalak befuccsolnak és kitaláltak volna mást.
  • Rosco
    #22
    Nem értem, miért gond, ha a neten egyes szolgáltatók (legyen az tartalom, hozzáférés, bármi) letárolják a nezetési szokásaimat. Nem értem miért gond, ha ezért "cserébe" személyre szabott reklámot kapok. Puff neki. Nem halok bele, nem vágták le a kezem, max. csak olyan ajánlatokat kapok, ami érdekel. Az egyetlen adat, amivel durván visszaélhetnek, az a bankkártya-adatok. Mit csinál a címemmel? Telerakja a postaládám? Mintha nem lenne így is tele szórólappal meg tecsós f@szsággal (vegyél notit 100 rongyért, megéri, tele van fos alkatrésszel). Feláll a szőr a hátamon ettől a "jajj, visszaélnek az adataimmal!" dologtól. Persze, én is utálom, h minden reggel kb. 100 spamet törlök a mailfiókomból, de még nem kaptam tőle ínyhüvelygyulladást. És ha a Google lesz a legnagyobb "netes hatalom"? Legalább jobban tudja kontrollálni a spameket és csak célzott reklámokat kapok. :-) Tiszta Mátrix, bocsánat Googlix :-)
  • KIP
    #21
    A GPS - Global Positioning System azaz a műholdas helymeghatározás. A rendszert először az Amerikai Egyesült Államok fejlesztette ki katonai célokra.

    Az NMEA 0183 egy nemzetközi hajózási elektronikai szabvány, melyet az NMEA(National Marine Electronics Association)nevű nonprofit szervezet ad ki, és gondoz. A szabványt GPS, radar, valamint más a hajózásnál használatos elektronikai berendezések PC-hez, PDA-hoz és egyéb számítástechnikai berendezéshez, valamint egymáshoz való kapcsolására fejlesztették ki.

    Gladiator látod milyen az amikor vki tudja használni a Google-t ?:P
    Sajnos még nagyon sokan vannak akik folyton kérdeznek ráadásul még néha hülyeségeket is ahelyett hogy végre elkezdenének barátkozni a Google-el!
  • plamex
    #20
    csak annyi a bajom ... nem a googleval hanem amúgy az internettel hogy előbb utább mindenkiről meg lehet tudni sokmindent és ez egyszer a visszájára is elsülhet. Csak vegyük páldának iwiw rendszert ... Egyre jobban bigbradörös lesz a net és ehhez a google is hozzájárul. (pl naplózzák a kereséseket)

    Szóval a jövökép egyre inkább egy globális falu ...
  • Doomista
    #19
    treck.hu/google
    ne feledd,google a barátod !
  • BStage
    #18
    a forgalomban lévő gps-ek mondjuk 90%-nak az alapprotokollja, ennek támogatása nélkül ma se gps-t, se gps-hez kapcsolodó programot nem lehet eladni.
    raádásul nyilt, dokumentmált, text alapú protokoll, borzasztó egyszerű feldolgozni, nincs mentség a nem támogatására...

    Az külön szégyen, hogy a szerencsétlen userek tákolnak össze mindenféle borzalmat, hogy ezt a röhejes hiányosságát áthidalják. Mindezen felháborodás - és a google részéröl magasról letojás - tart sokéve...
  • Gladiator
    #17
    mijaza nmea?
  • BStage
    #16
    tudom, de nem arról van szó, hogy ne lenne az ingyenesben gps kezelés, hanem beleraknak egy olyan gps kezelést ami nem tud nmea-t, ami egy vicc.
  • csorfab
    #15
    Csak úgy megsúgom, a Google Earth Plus (ami mellesleg 20 USD-be fáj) támogatja GPS-vevők használatát...
  • BStage
    #14
    "legnagyobb tárhelyű ingyenes mailcim ... legjobb netkalendár"

    hát aki még nem látta a 2007-es owa-t az valóban ezt hiheti. Aki látta az inkább csak mosolyog a google ezirányú próbálkozásain. Persze ez csak annak ingyenes, akinek a cége lehetővé teszi, de technikailag évekkel jár a google előtt.

    de mondjuk a google earth az tényleg jól sikerült. (leszámitva, hogy 2007-ben nincs benne NMEA támogatás ami szánalmas)
  • Rage47
    #13
    Google 4ever, nekem nagyon szimpi ez a cég. Kitűnő cuccokat produkálnak, és a legtöbb ingyenes... Kíváncsi leszek majd a Google op.rendszerre:D
  • Penge4
    #12
    Mit? Ha nem lenne reklám, akkor honnan tájékozódnál dolgokról? A Google még mindig diszkrétebb, mint a köcsög villogó bannerek. Meg ha felveszed a szűrőre a http://pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js címet, akkor FF-ban és Operában sincs nyoma még a kis frame-nek sem.
  • Cat #11
    ingyen? dehogy. Az adataidat adod, önmagadat, amiket ő aztán használ, illetve kihasznál azzal, hogy személyreszabott reklámokat toljon a képedbe.
  • TorrenteXY
    #10
    Amíg ingyen tesz föl egyre több cuccot, addig nincs gondom vele. Gondoljatok bele. Legjobb keresőoldal, legnagyobb tárhelyű ingyenes mailcím, ingyenes földtérkép, legjobb videónéző oldal, legjobb netkalendár, beszkennelt ingyenesen megtekinthető könyvek...
    Mondtam már hogy ez mind ingyen van? :D
    Majd ha piaci hegemóniájára tekintettel mindezért nagy pénzeket kér, na akkor nem fogom szeretni a Guglit! Addig ez a nyitóoldalam.
  • Zenty
    #9
    Majd jön a google konzol is nem kell félni :D
  • concrete
    #8
    hol marad a G drive ? ha már meglenne és mindenki ott tartaná a cuccait akkor lehetne parázni méginkább, de most még nem
  • Zenty
    #7
    Új MS :D
  • jupiter2005
    #6
    hát igen. lehet h a google is világuralomra tör de még mindig ésszerűbben csinálja mint a többiek akket meg utálnak és mindent megtesznek csak h megállítsák. azért én drukkolok a google-nek :-D
  • Petys
    #5
    A google a barátod, és ne feledd:
    http://justfuckinggoogleit.com/
  • mikloss
    #4
    A google a barátunk!!! :)
  • m4G1c
    #3
    Ha innentől kezdve semmit nem csinálna a google vezetősége, csak ülne a seggén, akkor egy-két reklámbevételből (najó, egy-két milliárd reklámbevételből) olyan szinten eléldegélnének, hogy a keresett pénzt az életben el nem költik. Elvégre bot intézi a hirdetés felvételét, a pénz fogadását, a keresésben az adott cég lista-helyét, stb. Jó biznisz :)
  • peba
    #2
    Attól a kenyeret még a magyar pék süti.
    Nekem még mindig szimpatikusabb a Google, mint holmi MS webes termék. Meg a youtube-ot is szeretem, az összes többi koppintás.
  • plamex
    #1
    Világuralom ... Sirálly ... :(