186
  • GulaSoft
    #25
    Jaj Biró úr is megött a nagy mikrofos fan! A te véleményed abszolút elfogult mi?
  • BiroAndras
    #24
    A gondolkodást neked is javaslom.
  • GulaSoft
    #23
    Ja azt el is feletettem, hogy a ps3 már most a psx teljes családjának játékaival kompatibilis (90%-ban), azaz nem 3-4 játék van rá, hanem 1000!
    Hogy is van ez az xbox360-al??
  • GulaSoft
    #22
    Az a legszebb, hogy a sok xbox360 fan megint nem gondolkodik! De miért is tennék, hiszem a mikrofos marketingesei megteszik helyttük!
    Az xbox360-as játékok most így egy év után a harware lehetőségeinek 70%-át kihasználják, tehát vegyétek csak nyugodtan azt a szart, amit 75$-al olcsóbban házilag is össze lehet barkácsolni!! Hajrá! Aztán egy év múlva mikor már 90%-osan ki tudják használni a gépet kemény 20% javulást fogtok tapasztalni.
    A PS3 játékai a hardware 25%-át használják ki jelenleg, és igy gagyi a textúra. Egy év múlva mikor a hardware 50%-át fogják kihasználni, már kenterbe veri a szar mikrofos hw-et, és az már 2*-es javulás lesz a mostanihoz képest. Még egy év és a PS3-on is ki tudják majd használni a hw 90%-át! Az a mostanihoz képest 4* javulást eredményez. Mindehez rakjátok hozzá, hogy a sony minden gépen veszít 200$-árt, tehát ha otthon akarod összerakni akkor az 50-60.000Ft-al kerülne többe!!!!! Nem 75$-al kevesebbe!!!!
    Ja és persze a PS3-ob linux van, innentől kezdve lesznek rá fejlesztő kitek, bár ennek örömét persze a kis hülye xbox fanok soha nem fogják megérteni.
    Szóval aki a jelennek és a múltank él vegyen csak xbox360-at, én megvárom a PS3-at (tegyük hozzá, hogy ps1. és ps2 is van otthon, és nagyon csendes strapabíró gép mind a 2)
    GONDOLKODNI KÉNE NEM BEDŐLNI A MIKROFOS MEGAMARKETINGJÉNEK!!
    Ja és az egyik legjobb online gamet is a Sony csinálja (EQ2), tehát ha egy kis ötletre van szükség az online szolgáltatások megoldásához, csak áthívnak 10-20 embert erre a részlegre!
  • Bucser
    #21
    A PS3 vs Xbox360 vitához: Aki a jelenlegi eladásokból (1 év valamint 2 hónap a másik) látja, hogy melyik startégia lesz a nyerő nos annak azt mondom, hogy menjen vegyen lottót. STRATÉGIA!!!! Ezt nem 1 évre tervezik!! nem 2-re hanem 5-re legalább!!! Az Xbox és az Xbox 360 egy közös stratégia része. Míg a M$ egy szegmensre készít stratégiát és azon belul pozícionálja termékeit addig a Sony termékkörökre, termékekre építi stratégiáját. Ezt a vak is látja. Az a baj a laikusokkal, hogy számolgatják, hogy hú mennyit adtak el meg milyen aron... Mekkora veszteséggel kezdte anno a M$ a síma Xbox terjesztséét?? A Sony a PS1-et vagy a PS2-et??

    Milyen termékkört futottak be??
    A M$ terméke kb fele olyan idős mint a Sonyé.
    A Sony egy terméke esetén kb 5-6 évre tervez, míg a M$ pedig 2-2,5-re. Szerintem a Sony igazi riválisa nem az X360 hanem majd az X720 lesz. És habár nics még bejelentve biztosra veszem, hogy már tervezik.

    meg úgyis a bvevétel kulcsa a Royalty lesz és az fog számítani, hogy hosszú távon melyikből mennyi fog elkellni. (ezért volt kérdéses a backward compatibility mindkét gép esetén, hogy mit támogat és hogyan fog működni mert akkor a kifutú PS2-re készült vagy Xboxra készült gamekat nem kell kivágni a kukába, hanem Budget kategóriában millió számra lehet értékesíteni esetleg.)
  • Johny Bravo
    #20
    en mar csak azert se vennek xboxot mert ronda :) tudom hogy hulye erv de hogyha valami egy lcd tv alatt gubbaszt akkor legyen mar szep is
  • zsozsa
    #19
    De jó, hogy megjött Dzsoni boy is! Mindig feldobja a hangulatot. És igen Dzson! A PS3-on lesz beépített vagina is és magadévá is teheted az egyetlen fegyvert, amivel nyerhetsz.. (Ez is egy idióta duma ám!) Közben Blue Ray-ről bámulhatod Kutaragi apád képét, hogy nagyobb legyen az élvezet!
  • Dzson
    #18
  • IGAZIWILLIAMS
    #17
    Na már csak Te hiányoztál Kopasz :)
  • Dzson
    #16
    PS3 az 4 év múlva is technológia lesz. X360? Tajvani zúgós DVD drive? 3 magos cpu ami úgy melegszik hogy lefagy a gép? Porszívó hangú "hűtés"? Csoda, hogy van pofájuk ennyiért adni a 3 éves fejlettési szintet.
  • Dzson
    #15
    Na tudtam, hogy tele lesz a topic ilyen muerte szintű xektás kis microsoft nyalifali billagtes jugendesekkel. Még jó, hogy a ps3 eladása nem azon a 10db sony - gyűlölő emberen múlik, aki a hun fórumokon ficereg.
  • avman
    #14
    azt hiszem a lényeg azon, h még! nincsenek olyan játékok, amik a porig aláznák az xboxot. de az elvi lehetősége tudtomal megvan.
    ettől függetlenül tényleg pengeélen táncol a sony. bár amíg az ilyen scorpeeon féle konzumidióták lesznek, addig piacuk is lesz.
  • carville
    #13
    És abból a 100 millióból legalább 80 arra vár, hogy annyiért vehesse meg a PS3-mat mint a PS2-t vette, és nem kétszer annyiért, mint amennyiért a premier huszárok vették a PS2-t, mikor az megjelent. :P Ha pedig nem kapják meg ezt sokáig, inkább vesznek mást.
    scorpeen: Amilyen hihetetlenül sok PS3-mat sikerült a Sonynak gyártania a Japán premierre, azzal még éppen nem sikerült lenyomniuk az MS egész éves tevékenységét. Az első héten. 8-) Sz'al az nem két óra volt hanem 2 hét.
    formauq: mondj már párat ezekből a beszarás szolgáltatásokból, mert én semmi oylanról nem tudok amit a 360-nal ne tudnál elérni, a BR-en kívül. :P "Az egyetlen előbnye az hogy jobb játékok vannak rá" LoLka ez oylan mintha azt mondanád az a Ford egyetlen előnye a totálkáros BMW-hez képest hogy az legalább elindul és tudsz vele közlekedni. A PSP nevű "jövő", a nagy DS killer is azért maradt alul, mert kávét is főzhetsz rajta csak a DS egyetlen előnye, hogy sokkal jobb játékok jelennek meg rá. Mivel egy JÁTÉKgépnél ez lenne a lényeg, ha még nem tűnt volna fel.
  • muerte2
    #12
    Ajánlom az oldalat és ez a papírforma, amihez képest a Sony elcseszte az architecturát.
    http://xbox360.ign.com/articles/617/617951p1.html
    Vagy itt van több játék képekben hasonlítva. :
    http://www.gamespot.com/features/6162742/index.html
  • Riddick
    #11
    Milyen kis buta kölykök irogatnak ide. A x360 an egy nagyn jol kitalált gép. A divx lejátszást kell még bele teni és akkor tökéletes lesz. Mind az uj wireless headset,mind a vezetéknélküli kontoller nagyon profi.És még pc hez is lehet kötni öket! Azt irták a hd dvd nek jobb a képe mint a blue raynek,és maga a konzol is joval jobb áron van mint a Ps3 lesz. Nem tudom hány embernek lesz pénze egy 150e ft os ps3 ra 20-25 e ft os játék árakkal. Na meg az Xbox live,folyamatos játék friisitések szedhetők le,olyan mint egy pc folyamatos támogatás mellett. Jol csinálja a microsoft. A Ps3 bol,meg állitolag a rezgés is hiányzik a joyból! Az meg nagyon nagy élmény kiesés játék alatt...
  • muerte2
    #10
    Ami miatt gondolkodtam anno a PS3-on az a beépített web browser volt, mert érdekesnek találtam, de most hogy látam mennyire használhatatlan inkább skip-elem. Szép meg érdekes, meg minden, de arra nem jó amire kitalálták. A képnézegető szoftvere viszont óriási.
    Na nagyon elkanyarodtama témától, szóval csak decemberben és novemberben az eladások valahogy így néztek ki:
    XBOX360: 2millio
    NINTENDO WII: 1,8millio
    PS3: 470ezer
    kb
    A BOX elérte e kritikus eladási számokat, innentől még intenzívebebn fejlesztenek rá. Még a Japán cégek is és eddig PS exclusive cuccokat is.
    Ha a köv 1évben a SONY nem javít a dolgokon erősen, még nagyobb bajban lehet a cég és hát így is már hitelekből nyomatják a PS3-at.
  • muerte2
    #9
    A minap volt szerencsém egyik ismerősnél kipróbálni gy PS3-at, Japánból szerezte.
    Ultragagyi gámákat láttam rajta talán a resistance v mi volt egész szép de semmi extra. Néztünk valami robotos piffpuff-ot ami már sztem 2éve is égő lenne, meg valami japános rohanok és vadul nyomkodom az ütés-rúgás gombokat, meg volt nála vhonnan egy demo-lemez, de semmi extra. A Motorstorm-ra azt hittem, hogy majd húha, de az is cak 5percre érdekes, mindenesetre el lehet vele szórakozni.
    Valaki írta hogy jobb a graf mint a BOX360-on. Ez mega LOL kijelentés. :D Ha kicsit szétnézel a neten, rájössz hogy a BOX porigalázza graf teljesítmény területén a gépet. Sok helyen találsz összehasonlító képeket és a PS3 textúrái elég gagyik a BOX-éhoz képest.
    Az ilyen habzószájú kisgyerekek mint SCORPEEON, jobban tennék, hogy mielőtt beírogatnak valahová akármit is, kicsit utánnanéznek a dolgoknak.
    Egyébként elárulom scorpeeon barátom, hogy 1gyárban készül a két gép, csak hogy az alkatrészek milyenségét firtatni tudjad. :D
    Mindettől függetlenül szétkaptuk a koma PS3-át és nagyon szépen össze van pakolva, a hűtés rendszere külön elismerést érdemel.
  • scorpeeon
    #8
    Ez a microfos mekkora szánalom! Azért mert végre itt a PS3 és érzik a vég eljövetelét, elkezdenek összevissza beszélni hülyeségeket :)
    "a gépek elterjedtsége tekintetében egyelőre az Xbox 360 jobban áll"
    Erre igazán büszke lehet a microsoft, a konzolgyártó pályafutások csúcsán állnak, hogy egy hónap alatt még nem verte agyon mindenhol a PS3 az x360at (bár japánban 2 óra alatt több volt a PS3 eladás mint x360ból egy év alatt), igaz, csak amiatt nem, mert nem gyártott annyit a Sony, amit gyártott, mind elvitték természetesen.
    "A Sony elszámolta magát a gyártás és az elosztás terén is. Ráadásul egyszerre próbál a mi Xbox 360-unkkal és (a kis kézi játékgépen, a PSP-n keresztül) a Nintendo DS-el (a másik japán cég hordozható gépével) megküzdeni - ez minden céget kimerítene" - tette hozzá Bach."
    Minden céget, csak a Sony-t nem :)
    "míg egy évvel ezelőtt darabonként 125 dollár veszteséget termelt az Xbox 360 gyártása és eladása, addig a tajvani alkatrészek olcsóbbá válása miatt már nyereségessé vált a gépek eladása is: minden eladott Xbox 360 75 dollár hasznot hoz."
    Hát igen. Tajvani alkatrészek. Nem is értem, hogy mit akarnak ezek. Nem mindegy hogy valamire Made in Japan van ráírva (Sony) vagy Made In Taiwan (microFos). És akkor lehet keresni az okát hogy miért olyan hangos az összes x360, miért füstölnek ki miért csíkozik a kép a tv-n, miért karcolja a 20ezerért megvásárolt lemezeket: egy oka van: made in taiwan :) Igazán büszkék lehetnek rá, hogy tajvani alkatrészekkel olcsóbbat tudnak gyártani.
    "a Sony, amely a 840 dollárba kerülő "prémium" (többek között nagyobb merevlemezzel ellátott) gépének eladása után 241 dolláros veszteséget könyvelhet el, ami sokkal több, mint a Microsofté egy évvel ezelőtt"
    Persze hogy több :) A microsoft tajvani gépének az előállítása eleve nem került 240 dollárba, a Sonynál meg ennyi a veszteség minden gép eladásánál. A 2 dolog minősége és tudása között van egy apró különbség :)
  • BCs design
    #7
    plusz blue ray plusz egy rakat jó dolog
  • BCs design
    #6
    ami még a ps3 mellett szól erősebb graf és a későbbiekben sokkal több game lesz rá
  • BCs design
    #5
    anno

    ps2 eladás 112 millió
    xbox 24 millió

    aki nem ismeri a konzolokkat az lehet xbox360 ot venni az ár miatt de vagy 100 millióan csak a ps3 ra várnak és addíg jól el lesznek a pc-vel
  • formatuq
    #4
    neked van xb360 es ps3 is (amerikaban lakom, mielott jonne a kerdes,hogy "honnan") es csak az szol az xb360 mellett, hogy tobb jatek van ra. Ossze se lehet hasonlitani sem a grafikat, sem semmit, persze nem is kell, hosz van koztuk egy ev. Jatekok kb egy arban vannak, csak hat ps3 meg nincs pl a fifa se. Majd egy jo fel ev mulva, es akkor mar olcsobb is lesz valamivel.
    PS3 a jovo, olyan szolgaltatasok vannak benne, hogy besz@ras.
  • dez
    #3
    Elég hozzá egy 150eFt-os, 68cm-es LCD-TV-is, az már eléri a 720p-s, kisebbik HD-s felbontást, ami 2m-ről nézve elég.
  • Cat #2
    Pedig de, ha nagy a különbség. Ha már tényleg 75 dollár pluszban van, akkor simán vághat mondjuk 100 dollárt rajta a Microsoft, az nagyon odatehet a Sonynak, szó szerint kinyirja. Képzeld el, bemegy apuka a boltba, lát egy 60ezer forintos xbox 360at, meg egy 130ezres PS3-mat. Neked megérné a több mint duplapénz? ugye hogy nem. Ráadásul igy mivel még sokkal több fogy, még lejjebb mehet ár tekintetében, és tartani is tudja a termelési tempót, hiszen egy majd másfél éve kapható kiforrott termékről beszélünk.

    Persze ezt a kezdeti időszakban még biztosan nem fogja megtenni a Microsoft, mert értelmetlen lenne. Aki PS3mat akar most venni, azt nem érdekli az ára, még annyira kezdeti fázisban van, hogy a gyártási nehézségek miatt a hardcore rajongóknak sem jut. Szerintem még bőven nem kezdődőtt el a konzolverseny, addig nem, míg a kezdeti rohamot ki nem elégítették. Majd ha lecseng a láz, jönnek a mindennapok, és egymás mellett van egy áruházi polcon a két konzol (a Wii nem egy pályán versenyez), és a vásárlók döntési helyzetbe kerülnek, majd akkor jön. Fél év múlva, de ősszel biztosan a Sony tökére lép az MS, megteheti.

    Teljesítményben és játékokban pedig nincs olyan nagy különbség, inkább úgy fogalmaznék hogy más a kettő. (Persze jöhet a válasz hogy a PS3nál ott a Bluray, de erre azt válaszolnám, hogy LEGALÁBB egy évig még SEMMIT nem számít, hisz nincs rá film, és ami van is, marhadrága, eladhatatlan. Nomeg a kihasználásához nem árt legalább egy HD felbontású plazmatévé vagy bika projektor - szintén nem filléres tételek.)
  • archkoven
    #1
    Nekem ez nem tűnik túl hihetőnek, hogy a konzolok sikerét az ár befolyásolná a leginkább. Szerintem egyértelműen a játékfelhozatal. Az ár is fontos, de semmit nem ér egy konzol -legyen akármilyen olcsó is- húzócímek és mögötte játékok tömkelege nélkül.
    Jelenleg a Microsoft tényleg nagyon jól áll, de ez a meccs még nincs lefutva, bár az tény, hogy a Sony ps2-szintű győzelme nincs benn a pakliban.