186
  • nono84
    #146
    Jó a vita:) . Már a HDDVD vs. BR . :) PS3 Blu Ray vs Xbox 360 HD-DVD vs DVD
    "Overall this test was to see what next gen game system player is superior, and based on these tests, I would have to say that the 360 add on is the clear winner. Movies on the Blu Ray do look great, but with color levels that are more even allowing for greater levels of clarity, HD DVD just looks better, even over component cables."
    Összehasonlítás , csak vitaalapnak :)
  • CSOCSO
    #145
    nah.. akkor nekem pont jo.. 51 es tv 3 meterrol.. xbox360 es 720p... amugy leginkabb a betukon lehet latni a kulonbseget nomeg az hogy nem annyira rece minden.
  • muerte2
    #144
    A HDMI lényege, hogy hangot is továbbít és csak akkor kevés pl a sima DVI sávszél ha hangot is nyomunk a kép mellé, de akinek normális cucca van az el sem juttatja a hangot a TV-ig, inkább külön optikai kábelen egy erősítőre és így máris nem kell a DVI. (gondolom)

  • formatuq
    #143




    Forras: http://boardsus.playstation.com/playstation/board/message?board.id=ps3&thread.id=938503

  • dez
    #142
    Azt már csak a dual-link dvi, bár ma már szinte minden kártyán az van. De az 1920x1080p-hez asszem elég a sima is. Mondjuk az fps is számít.
  • Sanyix
    #141
    Ha értenél valamit hozzá, tudhatnád, hogy a hdmi csak a szarrámásolásvédett filmek lejátszásánál szükséges(ergo játéknál nem), és tudnád, hogy egy sima dvi is simán lead 3566*2048-as képet (ez hol van az 1900*1080-as felbontástól?), JELENLEG, de még nem ütköztek a sávszélesség korlátaiba. Egyébként meg a az 1080p szükségessége függ attól hogy mekkora tv-n nézi az ember, és milyen távolról, 130cm alatt nincs értelme az 1080p-nek, csak fölötte mert a szem felbontóképessége nem végtelen.
  • dez
    #140
    "Ha a videolejátszásra gondolsz a HDDVD kieg miatt KELL, hogy legyen kiegészítő HDMI csati"

    Kellene, de nincs, hol lenne?

    És milyen belső sávszélről van szó, vs. ps2? (Amúgy benne van egy GS+EE, a hozzá tartozó gyors rammal együtt, vagy nem erről van szó?)
  • Inquisitor
    #139
    OFF jellegű hozászólás a BR vs HDDVD ügyben:
    Warner most fogja bemutatni a HIBRID BR+HDDVD filmjeit!
    (Gy.K. Kétoldalas megoldás, ez anno bukott a sima DVD-nél, de hátha bejön nekik.)
  • muerte2
    #138
    Igaz hogy ez kifejezetten BOX-os oldal, de találhattok egy cikket elsőkézből egy PS3 tulajtól. Még mielőtt megköveznétek, nem csak fikázz a a gépet, egész objektíven ír róla.
    link
  • arty
    #137
    BlueRay vs. hddvd

    de, ELVILEG szebbek LEHETNEK a filmek a BR lemezeken, pontosan a kapacitás miatt :) mivel mindkettő támogatja a legfejlettebb h264 kodeket, az egyik 30 megára kell összetömöritse, a másik 50re. Nyilván h a kevésbé összetömöritett szebb lesz, de az is biztos, h a 100 centis plazmádon vagy a 80 centis lcd tévéden nem fog kijönni a különbség, mind1 mekkora a nativ felbontása. Ehez vetitett, 3 méteres kép kell, ott TALÁN jól jön a BR nagyobb kapacitása.

    egyenlőre a hddvd kiadványok igényesebb minőségben kerültek a piacra, de ez - részben a ps3 miatt - hamar megváltozhat :)

    nekem mind1, melyik áll jobban, csak legyen verseny.
  • Inquisitor
    #136
    Valószinüleg olcsóbb egy 1080p-t fizikailag megjelenítő tévé, mint egy olyan hangrendszer amin hallani lehet :)
  • muerte2
    #135
    Nekem csak annyi bajom van a tömörítés mentes hanggal, hogy amíg nincs egy megfelelő hangrendszerem addig nem látom értelmét, az pedig jó darabig nem lesz. :(
  • muerte2
    #134
    UPSZ
    video
  • muerte2
    #133
    Érdekes a videóban hogy még a WII-nek is folyamatosabb a framerate-ja mint a PS3-é.
    http://www.gamestar.hu/kommentek.php?sid=25469
  • Inquisitor
    #132
    Hallottam olyan pletyit, hogy BR video lemezen (persze kiadó függő) már valami új, vesztesség mentes tömörítéssel (vagy tömörítés nélkül?) lesznek a sokacsatornás hangok. Ez elég jól hangzik.

    Ha jól tévedek HDDVD-ből is terveznek 4-5 rétegűt, de ugye a 2 rétegnél több az túl drága mindkét formátum esetén.

    A video minősége nem csak a tárkapacitáson múlik, hanem a tömörítés minőségén is, lásd EVD lemezek a 9GB-al és a HD felbontású videóval.

    Egy jó forrásból értelmesen tömörített HD DivX cucc szvsz 1.5-2GB-ban valószinüleg sokkal jobb, mint egy "sima" DVD film 9GB-on :)
  • adam first
    #131
    Nekem csak egyetlen egy hozzá fűzni valom van a cikkhez nem csak eu-ban és nem csak amcsiban(japán kizárva,bár nagyon sok idő múlva talán)az embereket az ÁR mozgatja.Anno hogy csinálta ki a SEGA-t a SONY, pont úgyanígy.De amig a sega csak konzolokat és játékokat gyártott addig a sonynak ezerféle mellék ága van,szóval nem fog az bekövetkezni mint a seganal ez is biztos,de manapság semmi sem lehetetlen.Se a Wii és most már se az X-box360 nem veszteséges a mamut vállalatoknak.Egy dolgot tud tenni a Sony nyomatja a Ps2-t mint az állat,egy jó idejig még abból kell megélniük.
  • muerte2
    #130
    Ott kezdődik a dolog hogy nem fejlesztenek perpill 1080p-s játékot mert nem bírja a vas, azt hiszwem ez mind a kettőre vonatkozik.
    A PS3 graf teljesítménye nam csak az adatátviteli seb miatt rosszabb, hanem a graf mag is el van maradva. Ha jól olvastam olyasmi kaliberű mint a 7800GTX-é.
  • Inquisitor
    #129
    "Az X360 játékok közül 1 vagy 2 tudja az 1080p-t. Ez baromira kevés. HDMI csatlakozó nincs a gépen, ezért ne is várjon senki teljesértékű HD megjelenítést. Arra ott van a PS3."
    Ha a videolejátszásra gondolsz a HDDVD kieg miatt KELL, hogy legyen kiegészítő HDMI csati, különben csak dísznek lenne jó a lejátszó, nem de? (HDCP)
    Viszont nem videós alkalmazásnál HDMI mellett van egy halom egyébb csatlakoztatási lehetőség, szóval nem érthető mit akartál írni?

    Másik fele meg, meg lehet nézni majd, hány játék tud emberi sebességet majd PS3-on 1080-ban. (Mondjuk úgy "könnyű" ha a randering ilyen 512x1080-as széthúzott rendering, mert akkor alig van több képpont, mint 720p-nél.)
    Csak elgondolkodtató, hogy a belső sávszéllesége a fele a PS2-nek (!), ezért pl. PS2 játékok RONDÁBBAK rajta, mivel butítania kell a renderingen.
  • zehy
    #128
    De van aki azt mondta :P
    "A Blu-Ray majdnem kétszer akkora kapacítással rendelkezik ==> majdnem 2szer szebbek a filmek."
  • muerte2
    #127
    Nem is mondtam hogy szebb lesz, csak a tároló kapacitásról beszéltem, ami mpeg2 miatt nem jelent feltétlen akkora előnyt mint jelenthetne, de mindenképpen jó pont, há másért nem az extrák és vagy hangsávok száma és milyensége miatt.
  • zehy
    #126

    Ok, de ettől még nem lesz szebb egy film br-en, mint hd-dvd-n, könyörgöm!
  • muerte2
    #125
    Megkövetem scorpeeon kollegát, ténylegesen lényegesen nagyobb kapacitása van a BR lemezeknek, még pedig ezért:
    HD DVD has less information capacity per layer (15 gigabytes instead of Blu-ray Disc's 25).

    Physical size Single layer capacity Dual layer capacity
    12 cm, single sided 25 GB (23.3GiB) 50 GB (46.6GiB)
    12 cm, double sided 50 GB (46.6GiB) 100 GB (93.2GiB)

    HDDVD

    Physical size Single layer capacity Dual layer capacity
    12 cm, single sided 15 GB 30 GB
    12 cm, double sided 30 GB 60 GB
  • zehy
    #124
    kezdjük elölről
    -most szted azért nem jó a gép, mert made in taiwan. kérdem én, hol itt a gond?
    -br szted azért jobb(miben jobb a kap-on kívűl??? szebb lesz a film ettől, h 50 giga és nem 25???), mert dupla kapacitással rendelkezik, mint a hd. és??? (erre írtam amit írtam)
    -bemutatóvideó. nice. good game. bye.
  • Zenty
    #123
    BR miért lenne 2xer jobb minőségü?
    Egy közös szabvány van hd-ban mind a kettő ugyanazt használja legfejebb br-ből több lesz 1080-as.
    BR inkáb ps3 game iparnál lesz elöny, hogy téleg nem kell majd 4 dvd-ézni :D
    Egyébként ps3-ba 25 gigás BR változatt lesz nem?
  • zehy
    #122
    És? Tudom. Ez most hogy jön ide? :D
  • scorpeeon
    #121
    "-érdekes, kínából tudok rendelni psp gépet, amire vhogy made in japan kerül. átvitték, mi? hagyjuk ezt."
    Magyarországról is tudsz rendelni PSP gépet, amire mégsem made in hungary lesz ráírva :)
    "-nem azt mondtam, h tudásban rosszabb, de mitől jobb a nagyobb?"
    Ezzel akkor: "-ps3 hol van tudásban? jelenleg sehol. lol." mégis mit akartál mondani?
    "-láttál már ps3 játékot működés közben? na, akkor hol van tudásban jelenleg?"
    Igen, láttam bemutatóvideókat, és ezek a kezdetleges játékok is nagyon odavernek a grafikájukkal :)
  • muerte2
    #120
    Mindettől eltekintve szinpatikusabb nekem a BR, mert csak.
  • kvp
    #119
    Sokan mondjak hogy a ps3 majd sokat fog fejlodni, ha vegre sikerul kihasznalni a 6 dsp (spe) magot ami a jatekok szamara elerheto. Ez igaz, csupan a jatekfejlesztok kozott nincsennek telekom programozok. Az atlag jatekfejleszto csak altalanos neumann tipusu processzorra tud programot irni. Egy dsp a limitalt belso memoriajaval es a gyors de buta vegrehajtasi rendszerevel eleg nehezen hasznalhato meg egy tapasztalt programozo szamara is. (az 1963-bol szarmazo pic-tol folfele eleg sok mikrovezerlot es dsp-t lattam mar) A problema az, hogy a legtobb algoritmus neumann gepekre keszult el. Ezeket atirni akkora feladat mint egy szoftveres renderelo motort atallitani tisztan pixel shader alapura. Mig az xbox360-hoz ott van a directx, addig a ps3-hoz csak az alap opengl van, tehat minden tamogato rutint kezzel kell megirni. Ha a sony nem szedi ossze magat es hoz ki egy linux-os directx-et (tehat egy kesz, de bovitheto grafikus konyvtarat) addig xbox360-ra konnyebb lesz programozni. Igaz, hogy a dsp-k nagyon jol hasznalhatoak adatfeldolgozasra, de mig egy neumann gepen egy valtozo betoltesehez eleg megadni a memoriacimet, addig a sony dsp-n a dma egysegen keresztul kell betolteni es a hardver nem kezeli a programozo helyett a cache-t, mivel azt szoftveresen kell megirni. Prediktiv utasitasvegrehajtas sincs, ami miatt a forditoprogram fejlesztojenek kellene mindent kitalalnia, ami sajnos forditasi idoben nehez, ha nem lehetetlen. (ugyanez a baja az itaniumoknak is) Es ne felejtsuk el, hogy szoftverfejlesztesben sajnos a microsoft jobb a sony-nal.
  • muerte2
    #118
    A vibrációt csak azért hagyták ki mert nem voltak hajlandóak licenszet kifizetni. No de aki nem fizet nem kap.
  • scorpeeon
    #117
    "Mind a 2 formátum 25, 50 és talán 100 GB-s lemezeket ígér, amiből kereskedelmi forgalomba írható lemez ként nagyon sokáig csak 25-ösök lesznek."

    A HDDVD nem ígért sem 25, sem 50 gigáős kapacítású lemezt, 100-asat meg végképp nem. HDDVD-ből 15 gigás van (1 réteg) és 30 gigás (2 réteg). Blu-Ray-ből van 25 gigás (1 réteg), 50 gigás (2 réteg), és csináltak 200 gigásat is (7 réteg) de az utóbbit (még) természetesen nem lehet kapni.
  • jin
    #116
    Az X360 játékok közül 1 vagy 2 tudja az 1080p-t. Ez baromira kevés. HDMI csatlakozó nincs a gépen, ezért ne is várjon senki teljesértékű HD megjelenítést. Arra ott van a PS3.
  • muerte2
    #115
    Ha utánnanézel hol is gyártják a PS3-at meg fogsz lepődni. egy gyárkomplexumban a BOX-al. (Nahát)
    A SONY nem hülye csak letette a voksát egy olyan formátum mellett ami még koránt sem biztos. (már járt ezzel is pórul)
    A képminőségen felesleges vitatkozni, mert mint mondtam az 1080p az 1080p, a bitráta sem korlátlan, nem is beszélve az elavult mpeg2-ről amit a BR filmek használnak. (nagyobb hely is kell neki)
    A WII kontrollerje nem pontosan azt tudja mint a SONY üdvöskéje, hanem sokkal többet, ennek is érdemes utánna olvasni.
    SONY meg LIVE ha jól tudom a sony saját hálózata egyenlőre csak szöveges üzenetek küldésére alkalmas. (A 60-as években menő lett volna)
  • zehy
    #114
    -érdekes, kínából tudok rendelni psp gépet, amire vhogy made in japan kerül. átvitték, mi? hagyjuk ezt.
    -nem azt mondtam, h tudásban rosszabb, de mitől jobb a nagyobb?
    -láttál már ps3 játékot működés közben? na, akkor hol van tudásban jelenleg?
    -2x annyit. aham. ettől miért nem hangos a netes sajtó akkor? biztos titokban tartják...
    -konkrétan a vibráció hiánya ettől még nagyon lol. :)
    -ehhh.
  • scorpeeon
    #113
    "-tajvani 3x. oké, a ps3 biztos nem ott fog készülni. megagigalol"
    A PS-ek általában nem ott készülnek. Ki nem találnád, hogy mi van ráírva a PSP-mre. Na? NAA? Neem, nem made in taiwan. Made in Japan.
    "-azért szebb a br, mert 50 gb? ez talán még nagyobb lol."
    A Sony szerinted akkora balfasz lenne hogy a majdnem kétszeres kapacítás mellett rosszabb képminőséget csinál a Blu-Ray-nek? Kicsit gondolkozz csak, ember :)
    "-ps3 hol van tudásban? jelenleg sehol. lol."
    No comment, lol vagy, apám :)
    "-live. a sony-d összeteszi majd a kezét, ha felennyit meg tud majd csinálni... lol"
    Kivéve ha már most nem csinált 2szer annyit... lol
    "-vibráció. ez egyszerűen csak nevetséges. vagy ciki. ahogy akarod. NAGYON beégett ezzel a sony, bármit is mondasz. mozgásérzékelő. hol, mit tud? übergigabrutállol"
    Pontosan azt tudja amit a wii kontrollerje tud és amitől olyan rohadtul sikeres. Azt a kérdést meg hogy "hol?" nem is értem...
    "Az Ms "próbálkozása" pedig nem annyira rossz, mint ahogy itt páran látni/láttatni szeretnék."
    Nem is. Sokkal rosszabb :D
  • muerte2
    #112
    Nem szeretem az MMORPG-t annak ellenére hogy a baráti társaságombantöbben is nyomatják valamelyiket.

    Talán LIVE-on is beindul a dolog, nagy biznisz lesz abban is, meg hát rájött az MS, hogy sokan szeretik azt a műfajt.

    Ha jól tudom a WoW most 7millió fölött jár már. (Nem semmi)
  • Zenty
    #111
    Áh muszály még egyet :D


    Igen ,de te nem mmorpg-ért fizetsz hanem sima fps multijért mondjuk..
    X-en mmorpg az már anyagi csőd ezért nincs is sok :)
  • muerte2
    #110
    Majd elfelejtettem: LIVE:
    igen fizetős ha játszani szeretnél rajta, de ha a komám PC-n fizet a WoW-ért 3 vagy 3,5k-t havonta akor én 12hónapra 6800K-t ki tudok fizetni a live GOLD tagságra. UHH az havi 566,66 Ft.

  • zehy
    #109
    Első értelmes hsz-od ma! Btw nem. :P
  • muerte2
    #108
    Próbáltál már PS3-at?
    A mozgásérzékelő nem igazán használható, max frenkizni a haveroknak, de 5perc után nem használtuk mert egyszerűen szar. A rezgőmotor az hiányzik, ellenben könnyű a kontrollet.
    A PS3-at is ugyanott rakják össze.
    A melyiknek joba képe vita fölösleges, mert 1080p az 1080p itt is ott is. Én nem örülnék annak hogy azt is BR-re kell kirakni ami egyébként jó ha 4GB lenne, de ez privát vélemény. A HDDVD és BR kapacitással kapcsolatban inkáb ne kezdeményezz vitát, inkább még nézz utánna a dolgoknak kicsit.
    Mind a 2 formátum 25, 50 és talán 100 GB-s lemezeket ígér, amiből kereskedelmi forgalomba írható lemez ként nagyon sokáig csak 25-ösök lesznek. (Vannak is)
    Mindenesetre a PS3 mellett szól a Divx támogatás.

  • zehy
    #107
    Ki a fuck akar fifázni??? Vedd már le a szemellenzőt! Kész vagy! :D