94
  • winnie
    #94
    "És ez így, lássuk be, egy nagy ostobaság."

    statisztika. mintha levesbe mertenéd a kanalad és megnéznéd mi akad belé, de mindegy, mert valaki elfogadja, valaki nem. ugyanúgy torzíthat lefele és felfele is. (pontos adatok csak a dvd és a tivofelhasználásból származnak), de ez kb olyan, mintha ide kitennél az sg-re egy szavazást 5 választási lehetőséggel, akkor ha 20ezren szavaznak, akkor már a 200-300. szavazatnál ki fog alakulni a végeredmény, utána már csak hibahatáron belül fog mozogni az arány. (és, ha ez így van, márpedig nagy valószínúséggel igen, akkor sz összes szavazó 1%-nak szavazatából nyerhető a végeredmény. pl. statisztikailag az lehetetlen, hogy ennyi alatt az egyik választási lehetőség 87%-on álljon, de uténa egy szavazatot se kapjon, stb.)

    "Én egyébként az olyan sorozatnak vagyok a híve aminek van egy elejével és végével rendelkező sztorija."

    mondom, embere válogatja. csak, aki ezt így látja (elismerem, így a legteljesebb élmény) az lehet, hogy 10-15 évet is várhat, míg belekezd egy sorozatba, ami elég nagy luxus, én, mint írtam olyan sorozat híve vagyok, ami 45 perce ku* jó szórakozást nyújt (vagy elgondolkodtat, mindegy). aztán, ha már nem nyújtja, akkor kuka, hisz minden évben jön vagy 100 új sorozat, van miből pótlást választani.

    az, hogy egy sorozatnak, amit nézek, meglátom a végét is, az csak egy plusz öröm.

    "Ugye lement 8 vagy 9 széria amiben küzdöttek a goa'uld-ok ellen, legyőzték őket, kész. Akár vége is lehetett volna."

    de épp ez a lényeg. akit nem érdekel tovább, az kiszáll. akit érdekel, az meg nézi tovább. attól, hogy neked, nekem vagy másnak nem tetszik, hogy nem lett vége, kár lenne, ha megdöglene a szomszéd tehene, hisz még mindig milliók nézik.
  • Seten
    #93

    Ezeknek a rákfenéje az úgynevezett "nézettség".
    Ami önmagában is egy baromság hiszen hogyan állapítanak meg egy ilyen indexet?
    Van - tegyük fel 1000 db - néző akiknek a tv-készülékébe bele van építve egy-egy kontroller. Tehát csak azt tudják indexelni amit ők néznek. Aztán ezeket az adatokat beszorozzák - talán az összlakossággal :) - és azt mondják: "ezt meg ezt a műsort 2,365487 millióan nézték"
    És ez így, lássuk be, egy nagy ostobaság.

    Én egyébként az olyan sorozatnak vagyok a híve aminek van egy elejével és végével rendelkező sztorija.

    Ott van a SG-1.
    Ugye lement 8 vagy 9 széria amiben küzdöttek a goa'uld-ok ellen, legyőzték őket, kész. Akár vége is lehetett volna.
    Viszont mivel a szereplők népszerűek voltak, folytatták de kitaláltak egy új ellenfelet az Ori-t, így mehet tovább új történettel.

  • winnie
    #92
    embere válogatja. kinek mi a lényeg, én a heti 45 percért nézem. ha egy sorozat megér két részt (van, amelyik nem), akkor már olyan, mintha megnéztem volna egy mozifilmet és jól szórakoztam volna és nem vesztettem semmit. a lost eddigi 50akárhány része 25 filmmel ért fel, szóval abszolút pozitív a hozadéka.) de valóban van, aki a sorozatot is a vége miatt nézi (jogosan) - engem spec a folyamat érdekel, az a heti 45 perc.

    a sorozatok jó része úgyis veszít a vége felé a minőségéből (hiszen ezért érnek véget általában, mert egyre kevesebben nézik őket (mivel csökken a minőség)), így a sorozatok nagy részéből a legtöbben kiszállnak a vége előtt.

    és tény, hogy a sorozatok 95%-nak nincs befejezése, ez adódik a műfajból.
  • Seten
    #91

    Én teljesen fel voltam háborodva. Ezért fogadtam meg, hogy soha többet nem nézek a tv-ben sorozatot.

    A Lost-ot sem nézem. Minek? Hogy a végén ezt se fejezzék be?
    Majd ha valaki azt mondja vége, befejezték, akkor letöltöm az egészet egyben és megnézem.

  • winnie
    #90
    attól még lehet tűrhető. nekem is tetszett, cliffhangernek okés, évadzárónak is az. az más kérdés, hogy nem folytatták.
  • Seten
    #89

    "A befejezés tűrhető"????
    Milyen befejezés? Kb minden kérdés nyitva maradt.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ki hozta létre a lényeket és pontosan miért? Mi van a felszín alatt? Mi történt Jacksonnal és neki mi a szerepe? Ki volt az a fickó a tengerfenéken? stbstb


  • fv82
    #88
    "A Fathom című képregény ötletéből készített A mélység fantomja"
    hát ezek állatok, nagyon régen volt már ,de ehhez biztos hogy semmi köze nincs
  • winnie
    #87
    "a Farscape sem végtelenig futónak lett kitalálva."

    egyik sincs annak futónak kitalálva.

    "Az más kérdés, hogy a legtöbb ultrapopuláris sorozat (Stargate SG-1, ST DS9, 24, Lost) addig fut, ameddig van igény."

    nem a legtöbb up, hanem a legtöbb. ha lett volna nagyobb igény, akkor jms is megcsinálja az s6-ot. de lehetett tudni, hogy nincs esély.
  • winnie
    #86
    "Talán a mai definíció szerint ezeknek a hivatalos neve már nem "sorozat"?"

    minisorozatnak nevezik és még most is dívik.

    a teleregény az a szomszédok, de az heti szappanopera. a telenovela a délamerikai verzió, ami viszont véges.
  • winnie
    #85
    " Magyar prolik szenvedése az egyiken, amerikai szenny a másikon,"

    aki a németeket komálja, annak jó érzés.
  • winnie
    #84
    "Arra gondolsz?"

    amerikáról van szó. nem arra.
  • Emmegki
    #83
    Tök mindegy mi lesz. Magyar prolik szenvedése az egyiken, amerikai szenny a másikon, a tv-ken ott figyel a kikapcsológomb, jó tudni.
  • Morden23
    #82
    Amúgy "teleregény" a hivatalos definíció in hungarian. Mármint a konkrét menetű, előre lefektetett sorozatnak.
  • ezsgénikk
    #81
    "minden sorozat sevlge-sehossza (azért sorozat, hahó)"

    Hát én főleg a 80-as években, sok olyan sorozattal találkoztam, ami rendszerint 30-nál kevesebb (6, 12, stb.) epizódból állt.
    Úgy értem, hogy meg volt csinálva a teljes sorozat elejétől végig, utána lett a TV-ben bemutatva, a műsorújságba oda volt írva, hogy ez most a 13 részes sorozat x-dik része és az utolsó részben valóban véget is ért a történet. (Nagyrészt európai sorozatok voltak.)

    Talán a mai definíció szerint ezeknek a hivatalos neve már nem "sorozat"?
  • ezsgénikk
    #80
    "a vészhelyzet orvosi tematikája 94-re érett be, a 80-as években egy hasonló próba bebukott."

    Akkoriban volt egy csehszlovák sorozat, a Kórház a város szélén :) Arra gondolsz? Az megbukott volna?
  • Morden23
    #79
    "egyrészről minden sorozat sevlge-sehossza (azért sorozat, hahó)"

    Azért nem teljesen igaz. A Babylon 5 JMS saját bevallása szerint eredetileg is 110 részre volt tervezve (na persze a S4 utáni majdnem-cancel nem volt a tervekben), és a Farscape sem végtelenig futónak lett kitalálva. Az más kérdés, hogy a legtöbb ultrapopuláris sorozat (Stargate SG-1, ST DS9, 24, Lost) addig fut, ameddig van igény. (cserébe gyakoriak a zéró-budget vattaepizódok, SG-1 ebben például "kiemelkedő")
  • nipponia
    #78
    Eddig egyet sem hagytak félbe, csak azt:).
  • BornToBePuli
    #77
    inkább nézze mindenki a szexcsatornát
  • Deffyant
    #76
    nah egen Atlantiszt azt csak eredeti hangal nézd mert a magyar szinkrontól öngyilkos lesz tőle az ember
  • Deffyant
    #75
    és az Enterprise is az... mindig a legjobb trek sorozatokat hagyják félbe a kis gecik
  • kanduhr
    #74
    Szombi! Az egy dolog hogy kirakják a karikát, de az ORTT leellenőrzi hogy mik szerepelnek a sorozatban, és emiatt nem engedték leadni. Elolvastam anno a jogi döntést, miszerint túl sok az erőszak és vér benne, hihetetlen félelmetes lényekkel. Én akkor is, és most is csak annyit tudok hozzáfűzni, hogy azért nézek meg vmit, hogy szórakozzak és kikapcsolódjak. És aki 11 évesen nem tudja eldönteni, hogy amit lát a tv-ben az valóság-e, ott komoly gondok vannak a szüleinél.
  • rolika
    #73
    "ÉS a végére az utolsó döfés: A sorozat a legizgalmasabb pillanatban ér véget, TELJESEN lezáratlanul !"
    na, én csak erre voltam kíváncsi, köszi, akkor nem is fárasztom magam a továbbiakban a tv előtt, inkább playstation-özöm ;-)
  • winnie
    #72
    djboss: csak a frissekre reagáltam, jogos:)
  • winnie
    #71
    nem terveznek. azt mondták, hogy 5ben tudnák kifejteni, de annyi évad lesz, amennyit a csatorna rendel, ameddig a néző nézi.

    az, hogy te utálod, amíg sokan nem utálják, nem érdekes.

    egyrészről minden sorozat sevlge-sehossza (azért sorozat, hahó), mésrészről a sorozatokat abba lehet hagyni (sőt, abba kell hagyni) - olyan ember nincs, aki annyira zombi, hogy ha elkezd egy sorozatot és annak csökken a minősége, akkor nem hagyja abba. (és ezért csökken idővel (majdnem) minden sorozat nézettsége és ezért is kerülnek le a műsorról)
  • DjDano
    #70
    Nem tudom a Lostból hány évadot terveznek még, de szerintem ideje lenne befejezni, utálom a sevége sehossza sorozatokat
  • DJ Boss
    #69
    Látom, visszatértél, de már nem méltattad a korábbi eszmefuttatásunkat... :)
    Sebaj, majd legközelebb. ;)
  • winnie
    #68
    a bsg-ről: én már a 3. részt sem bírtam megnézni, a mini elég volt, de tény, hogy hihetetlen az imádata a sorozatnak még a kritikusok között is. valszeg azért, mert inkább politikai dráma, mint piffpuff (és egy kicsit szappan is az s3-ban)
  • winnie
    #67
    "Nem tudom, hogy a 24 második évadját melyik csatorna kezdte el sugározni,
    legutóbb a 11. részt adták le, de egy ilyen sorozatc egy időre biztosan meghatározná a nézettségi adatokat, annyira jól sikerült.

    az ilyenen mindig ledöbbenek. a sorozat 1., 2. sőt 3. évad még a fogékonyabb amerikában (és nagyjából sehol a világon nem volt "siker". korrekt volt meg minden, de siker nem igazán.

    és akkor PONT magyarorszégon lenne az? mint ahogy nem az. az m1-en is megbukott és a cooltv-nek is csak a sokadik legnézettebb műsora...

    egy dolog, hogy én imádom x vagy y sorozatot, de nem fogom azt hinni róla, hogy mindenki imádni fogja.
  • winnie
    #66
    "A többi műsoruk felejtős, az "Áll az alku" kivételével. Ez a kettő nézhető a TV2-n, "

    itt hagytam abba a post olvasását. úúúúristen. nem, tiszteletben tartom az emberek ízlését, na de az, hogy 1 ember kinyit 25 táskát 50 perc alatt érdekes legyen? wow. amerikában még érdekesre is csinálják, mert egy adásban dupla-tripla dráma van, de itthon csak 1 játékos és bratyizás...
  • Omegared
    #65
    Engem is ez a dokumentumfilm szerű kamerakezelés fogott meg először. Szinte az összes jelenetben az az ember érzése, mintha valaki vállán feküdne a kamera.
    Az űrben játszódó jeleneteknél lehet ezt nagyon jól látni, hirtelen zoomok, folyamatossan mozgó kamerapozíció. Mindezek valami hihetetlen látványvilágot kölcsönöznek a sorozatnak, és eddíg minden részen csak az igényesség látszott. A legmeghökkentőbb számomra az űr csendje volt, a legnagyobb csata is szinte minden nesz nélkül zajlik le.
    A történeti szálról csak annyit, hogy kevés olyan sorozat van(volt) ami folyamatossan, részről részre táplálta azt a feszültséget, kíváncsiságot ami miatt az mindíg odaszögezte az érdeklődő nézőt a képernyő elé. A BSG pont ilyen. Nomeg újabban számomra az SG Atlantis.
  • nipponia
    #64
    Ha őrült egyáltalán. Hiszen még 5 cylon modellt még nem láttunk. Lehet hogy ő is az:). Amúgy nekem még a sorozat történeti szálla is nagyon megragadott. Tudod, hogy egy terv szerint cselekszenek a gépek, mégsem tudsz rájönni mi az.
  • aroncohen
    #63
    Az más kérdés, hogy Baltarban egy személy - pardon, gép... - keltette az őrültséget, nemde?
  • aroncohen
    #62
    Még ezen kívül az is tetszett, hogy nem kancsal, hörgő, gyűröttbőrű, de barátságos űrlényeket mutatnak be benne, hanem embereket és robotokat - azaz nincs semmi szuperűrlény-kitalálás, nincsenek telepaták, stb.
    Ja, és nem szuperemberek, kiválasztottak, és társaik szerepelnek benne mint főhősök, hanem "egyszerű" katonák.
  • szombi
    #61
    Talán végre kezdenek feleszmélni a sok baromság után, és végre normális dolgok is jöhetnek...
    Mindenesetre inkább az volna a nyerő, ha a nézők maguk dönthetnék el egy-egy szavazáson,
    hogy mit sugározzanak az esti-délutáni sorozat vagy a kora délutáni rajzfilmes időszakban.

    Nem tudom, hogy a 24 második évadját melyik csatorna kezdte el sugározni,
    legutóbb a 11. részt adták le, de egy ilyen sorozatc egy időre biztosan meghatározná
    a nézettségi adatokat, annyira jól sikerült.

    Hogy a témát kiszélesítsem, beszélhetnénk a DragonBall-ról, amely rövid idő alatt
    fiatalok és idősebbek százezreit vonzotta a képernyő elé, csak az ORTT kikacoskodása miatt
    153 BD és 137 DBZ rész után az RTL-klub végleg levette a képernyőről, helyette
    ismétlődő jelleggel a megunt Disney-sorozatokat sugározza, még hajnali fél 6-kor is!
    Egy egyszerű trükkel, a (12)-es karika kirakásával már az ORTT sem köthetne belé.
  • aroncohen
    #60
    teljesen egyetértek veled, nipponia. a BSG-ben valószínűleg tényleg nem véletlenül használnak zsinóros, telefonközpontos kommunikációt - elvégre írhatták volna csupa fülbe rakott inner-ear fülnyomorintóval is, nem?
    amúgy nekem a kivételesen valósnak tűnő operatőri munka tetszett benne nagyon.
  • Tinman #59
    "Az egyetlen jó sorozat a TV2-n a Totalcar volt és lesz"

    Meg a Dr. House...
  • Tomasz Man
    #58
    Az egyetlen jó sorozat a TV2-n a Totalcar volt és lesz, ha folytatják ez éven! A többi műsoruk felejtős, az "Áll az alku" kivételével. Ez a kettő nézhető a TV2-n, a többi műsor totál káros... az egészségemre.
  • Frosty01
    #57
    Barátokköztnél bármi jobb
  • eke
    #56
    Nekem meg a helyszínelők jön be...ott túlzottan nincs asgyonspilázva a sztori..
  • mikloss
    #55
    Az Eastpark tényleg jó megnéztem azt a pár részt. Tüntetéééés!!