1364
  • DORSANAX
    #764
    1Gb RAM szerintem elég...
    Minimum:
    Система: Windows XP;
    Процессор: 1,7 ГГц;
    Память: 512 Мб;
    Видео-карта: с аппаратной поддержкой пиксельных шейдеров версии 2.0 и 128 Мб видеопамяти;
    Аудио-карта: совместимая с DirectX;
    Жесткий диск: 4 Гб свободного места;
    DirectX 9.0c.
    Maximum:

    Система: Windows XP;
    Процессор: 2,4 ГГц;
    Память: 1 Гб;
    Видео-карта: с аппаратной поддержкой пиксельных шейдеров версии 2.0 и 256 Мб видеопамяти;
    Аудио-карта: совместимая с DirectX;
    Жесткий диск: 4 Гб свободного места;
    DirectX 9.0c.

  • DORSANAX
    #763
    format c:/u!
    Ne várd az angol verziót,ha belepofázhatok a dolgodba,mert újra cenzúrázni fogják...
    Szerintem nem nagy dolog telepíteni,még helyileg is kikövetkeztetheted a menetét,arról már nem is beszélve,hogy ennél a játéknál az eredeti orosz hang nagyon profi.
  • csrolli
    #762
    1 gb ram elég neki?
  • hykao #761
    Megtaláltam, köszi!
  • TSL16b
    #760
    Angol nyelvű XP-n: Control Panel -> Regional and Language Options -> Advanced -> Language for non-Unicode programs
  • hykao #759
    Kérdezzél csak, ha van mit, bár kicsit tényleg le vagy maradva, mert egy ideje már az alapjáték nemrég megjelent kiegészítője a fő téma. :)

    Amúgy mielőtt bármit kérdeznél: tedd fel a magyarítást (tartalmazza az eredeti cenzúrázatlan textúrákat is), és melegen ajánlott a tréningpálya végigtolása, mert abban elég sokmindent elmagyaráznak a játékkal kapcsolatban.
  • RedRiot
    #758
    Üdv mindenkinek!

    Kicsit későn akadtam rá erre a játékra, de nagyon kellemes csalódás eddig. Még a második pályánál járok, de igencsak nívós program benyomását kelti. Sokan hasonlítják a Hitmanhez, de nekem a Hidden & Dangerous is eszembe jutott róla. Tetszik, hogy végre nem a tökéletes amerikai elitkatona szemszögéből kell háborúznunk, hanem egy szovjet kémet alakíthatunk.

    Ettől érdekesebb már csak egy a Skorzeny-kommandó bevetéseit feldolgozó játék volna, de ameddig kicenzúrázzák a Hitler-képeket a játékokból, addig nem is reménykedek. :)

    Majd lehet hogy kérdezek hülyeségeket, mivel végigjátszást nem találtam hozzá, és igencsak nehéznek tűnik az eddigiek alapján. :)
  • hykao #757
    Ezt hol lehet megtenni? Bár annyira nem gáz a dolog, mert tényleg csak kb. kettőt kell kattintani a telepítés alatt.
  • TSL16b
    #756
    Ha jól emlékszem, XP alatt megoldás a nem Unikódos programok kódlapjának cirillre állítása a telepítés idejére. Annak idején valahogy sikerült olvashatóra változtatnom a telepítőt, asszem ez volt a megoldás, csak újraindítást igényel. :-/
  • hykao #755
    Bizony. :) Egyébként eddig az összes küldetést megcsináltam ezen a ruhaváltás-tilos legnehezebb fokozaton, kivéve a tengeralattjáróst, azon most dolgozom... :)

    @Faterx: #736 (mondom, hogy nem jelennek meg rendesen a cirill karakterek, így én is csak vakon vagyok kénytelen kattingatni telepítéskor...egyébként nem nagy kunszt, kb. két kattintás, és minden felmegy magától)

    Más: ha valaki hibát vagy pontatlanságot talál a magyarításban, természetesen jelezze itt nekem, legyenszíves!
  • Faterx
    #754
    xrm: a telepítőtől tartok leginkább, nem szeretek csak úgy kattintgatni, persze ha Hykao a szomszédom lenne lehet hogy bevállalnám (sőt még a kamionos múltamból találtam -úgy kb 10 éves- néhány rubelt meg grivnyát
  • a.carkey
    #753
    Ruhaváltás-tiltás?

    Jézus ...
  • hykao #752
    Na ez az egyik újítás a kiegészítőben, hogy ruhát már nem csak embertől lehet szerezni...
  • xrm
    #751
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Én a wc-ben szereztem ruhát magamnak az elején. Kb 10-re sikerült mert annyira sűrűn járkáltak.Mikor betettem az ürgét a wcbe, át is öltöztem ki a wc-ből(out of order tábla persze kihelyezve), de nem voltam megfelelő távolságban és nem jött fel az "ajtó bezárása" kicsit hátráltam akkor meg eltünt, de mire be tudtam volna zárni meglátta valaki,10-ből 6* v 7* eljátszottam ezt a bénaságot és akkor kezdtem ideges lenni


    Először biztos,hogy csak közepes fokozaton fogom tolni,én nem vagyok annyira profi.Sajnos most nincs időm, 5 percet toltam az új részt,jó nagy a pálya első ránézésre.

    Faterx: Ne várj, a magyarosítás nagyon jó lett (csak a legelejét láttam,de menütől kezdve minden felirat,küldetésleírás magyar legalábbis amit pár perc alatt láttam)
  • hykao #750
    Addig tessék akkor elolvasni a könyvet (esetleg megnézni a belőle készült filmet), ha már annyira félsz a cirill betűs verziótól. :)

    @xrm: miért idegesített fel? nem vagy csak nehezen sikerült megoldani? (akkor már előre készülj fel a kiegészítőre, legnehezebb fokozaton még nehezebb, mint az alapjáték, a ruházatváltás-tiltás miatt)
  • Faterx
    #749
    Eh be várom az angol/magyart...
  • xrm
    #748
    Pár hónap kihagyás után előszedtem az alapjátékot,mert a felénél vinyóváltás volt és most keresgéltem egy játék után. ( az utsó pálya kicsit felidegesített,de nem nagyon) Most telepítem a kieget,remélem ezzel is jól fogok szórakozni,főleg a honosítás után. A telepítésnél csak érzésből kattingattam,de elkezdte.a honosítónak !!!
  • DORSANAX
    #747
    Ha leáll a betöltési csík.akkor nem tudja a textúrát betölteni,esetleg lehet driver ügy is vagy RAM kevés,vagy futtatni kellene egy töredezettség mentesítést...Lehet,hogy olyan textúra betöltéshez ér,amit az a driver nem tud kezelni...
  • csrolli
    #746
    A magyarítással minden oké, semmi gond vele! Újra felrakom, ráteszem a hun-t is és állítgatások nélkül kipróbálom megy-e.
  • hykao #745
    Próbáld esetleg újrainstallálni a játékot. A menüig ezek szerint eljutsz. Az magyar lett rendesen?
  • csrolli
    #744
    Az első küldetést töltené be, ahol a faszi van a képen csukjába távcsöves pistával. Elindul a piros csík, a vége előtt vagy 3cm megáll és kész. Semmire nem reagál. A magyar felment rendesen, hely is van bőven.
  • hykao #743
    Hát türelem az aztán kell. Kb. 3 nap alatt sikerült végigvinni így ezt a pályát...a gyorsmentés-gyorstöltés elég gyakran volt használva... :)

    Jelenleg egyféle verzió van a játékból. Valószínűleg valami kodek téma lehet nálam, de mindegy, mert maga játék hiba nélkül fut.
  • DORSANAX
    #742
    Egyébként gratulálok,én mindég agresszívabb voltam,ami persze néha türelmetlenséget is jelent...
  • DORSANAX
    #741
    Nálam az 1C-s és a Haggard-os is lefut és nem kell Esc-et nyomnom,pedig gyanítom,hogy nem u.az a verziónk,és még egyszer sem fagyott.Ruhaváltást én is sokat alkalmaztam az alapjátéknál.
    Jelenleg aknára léptem...
  • hykao #740
    Pontosan hol, melyik töltési fázisnál fagy?
    Magyarítás felrakása előtt próbáltad-e kicsomagolni bármelyik .vfs-t?
    A magyarítás telepítésekor a telepítő rendben lefutott, hibaüzenet nélkül?
    Volt-e legalább 1.5 giga szabad hely a magyarítás telepítésekor azon a partíción, ahová a játék telepítve lett?

    (nekem amúgy a menü előtti logo videókból csak az első - az 1c-s - fut le, a másodiknál nagy feketeség - elméletileg ez lenne a Haggard logós - és csak Esc megnyomására lép tovább a menütöltéshez...de ez a magyarítástól függetlenül történik)

    Más: végre megvan az újszandeci várkastélyos pálya legnehezebb fokozaton (ruhaváltás nélkül)

  • DORSANAX
    #739
    Nekem fut rendesen fagyás nálkül.Milyen verziód van
    Lehet,hogy drivert kell cserélned...
  • csrolli
    #738
    ?=!
  • csrolli
    #737
    nekem a hunosítás nélkül elindult, igaz kicsit szaggatva de ment.
    felraktam a magyart, levettem a beállításokat kicsire, a betöltésnél lefagy? nem indul! help
  • hykao #736
    Ha még csak cirill betűk lennének a telepítőben...azonban sajna nem cirill betűs windows esetén a telepítő cirill karakterei helyett teljesen más krikszkrakszok láthatóak... :) ...de azért nem olyan veszélyes a dolog, csak a szokásos "tovább"-ra kattingatás vakon. :) sok embernél ez eleve is így működik telepítéskor. :)
  • DORSANAX
    #735
    Köszi a választ...
    Én még csak az első pályán vagyok,nem volt sajna időm,majd ma este esetleg.
  • Faterx
    #734
    Én már nagyon vártam, de a beszerzés és a cirill szövegtől (telepítés?, egyéb fájlok?) való félelem megrémisztett (bocs).
    A lelkes és gyors munkátokat köszönöm, csak kár hogy nem tudom használni)
  • hykao #733
    Írtam választ itt privátban.

    ...de, hogy végre a játékról is essen szó: ki milyen eredménnyel nyomja? én a magyarítás elkészülte után álltam neki a legnehezebb fokozaton teljesíteni a pályákat (legjobb minősítés elérése a cél persze). eddig megvan az angol, az amerikai és a szovjet pálya így. most épp az újszandeci várkastélyos pályán dolgozom, már megvan minden feladat, kivéve az utolsót (kijutni a kastélyból)...azért ruhaváltás nélkül meglehetősen izzasztó a buli...
  • DORSANAX
    #732
    Megpróbálok bejutni végre a fórunra,még tegnap este sem engedett be,pedig letelt a 24 óra.
    Nem számít,én is köszönöm a gyors munkát,jelenleg már "elértem" a játékot,nagyon profi lett a magyarítás...
    hykao!Írtam Neked egy P.ü.-t a gamehunter oldalra,nem tudom megkaptad vagy sem.Estleges pozitív vagy negatív válaszodat megköszönném...
  • nagykispeter
    #731
    Hát igen ,ha ez csak így menne
  • hykao #730
    Angol megjelenési időpont egyelőre nem ismert. Az alapjáték esetében majd félév volt a különbség az eredeti orosz és az angol nyelvű verzió megjelenése között. Annyit tudok, hogy már egy ideje folyik az angol nyelvű lokalizálás.
    ...de mivel a magyar terjesztők is vannak olyan hülyék, hogy az angol verziót jelentetik meg itthon (egy oroszról magyarra lokalizálás helyett), így senkinek sem javaslom az angol verzióra várást...már csak a nemkívánatos textúra cenzúrázások miatt sem. Illetve az eredeti orosz verzió csak kb. 3 ezer forintnak megfelelő rubel...

    Továbbra is az ukrajnai vásárlást ajánlom mindenki számára. Ungvár vagy Munkács amúgy is megér egy látogatást. Az árakról már nem is beszélve! Üzemagyag és cigiárak kb. 100-150 forintnak megfelelő hrivnya (per liter/per doboz)! Aki kimegy, bevásárol, megtankol, összességében akár nullszaldósra is kihozhatja a kalandot (a játék megvásárlásával együtt).
  • csrolli
    #729
    Hát le a kalappal előttetek, ez gyorsan ment! 1000 hála és köszönet!
  • nagykispeter
    #728
    Ezt nevezem,jó gyors voltál!Köszönet érte!
    Mostmár csak a játéknak kell megjelenni!Így az ismertetődből nagyon jónak tünik.
    Angol megjelenésről tudsz valamit?
  • hykao #727
    Na kérem szépen kész a magyarítás a kiegészítőhöz is. Remélem mindenki elégedett a gyorsasággal. (lévén Márc. 28-án jelent meg a játék Oroszországban...:D) Angol verzió később várható...de minek várni rá? Így a feliratok már úgyis magyarok a játékban, amúgy meg minden pályán az anyanyelvükön beszélnek a karakterek. (kivéve a francia pályát...)
    Ettől függetlenül a magyarítás a későbbiekben aktualizálva lesz a további verziókhoz is.

    A játékhoz ajánlott olvasmány: Vlagyimir Bogomolov: Negyvennégy augusztusában (antikváriumokban potom áron fellelhető)

    A magyarítás letölthető a Gamehunter oldaláról, illetve pár nap múlva a Magyarítások Portálról is.

    A játék jelenleg Oroszországban és a környező "FÁK" országokban kapható, illetve az internet rejtett bugyraiban érhető el...
    A http://www.hotcd.ru/ online shopban is megrendelhető, ők szállítanak Magyarországra is. (a játék ára kb. 3 a szállítási ktg. pedig kb. 6 ezer forintnak megfelelő rubel vagy dollár vagy euró) Itt az SG-n, a [URL=http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1073223256]"játékok az orosz régióban"[/URL] c. topikban írtam pár dolgot a hotcd-ru-s megrendelési lehetőségről, illetve raktam be segédábrát a dologhoz.

    Képek és kedvcsináló videó a magyarításról és a játékról szintén elérhető a Gamehunter és Magyarítás Portál oldalakon vagy pedig itt egy kisebb felbontású YouTube-os videó.

    Jó játékot! :)



    Magáról a játékról néhány szó:
    A grafika valamivel még jobb lett, több effekt lehetőség a menüben is. Ezúttal az átvezető videók egyáltalán nem tartalmaznak a küldetésekkel kapcsolatos történelmi információkat, a küldetések eligazításánál kapunk háttérinformációkat. Lényegesen több a párbeszéd a pályákon, olyanok is, amelyek részei a játékmenetnek, nem csak az NPC-k üres fecsegései. Valamint most már a nem német pályákon is van, sőt nem csak, hogy van, de rengeteg a párbeszéd (angol/amerikai pályán angol, szovjet pályán orosz).
    Több megoldási lehetőség egyes pályákon, több ruhaváltási lehetőség (ezúttal már nem csak embertől lehet ruhát szerezni, levetkőztetés útján)
    Változást eszközöltek még a nehézségi szintek esetében is. Legnehezebb fokozaton pl. tilos a ruházatváltás, legkönnyebb és normál fokozatokon pl. a fejbelőtt ellen ruhája is használható (szétlőtt, összevérzett, felrobbantott ellen ruhája továbbra sem használható természetesen)
    Pályavégi értékelésnél bővebb információkat kapunk.
    Az ellenfelek már szemből is leverhetők ököllel. (két csapásból)
    A közkatonák karlendítéssel és "Heil Hitler!"-rel tisztelegnek, amennyiben SS vagy tiszti egyenruhába bújva haladunk el előttük, illetve az orosz pályán a századosi egyenruhánkat felöltve a szovjet katonák szintén a megfelelő módon tisztelegnek. :)
    A sötétség és az aljnövényzet valamivel nagyobb szerpet játszik a rejtőzködésben (az alapjátékhoz képest)

    Negatívumok:
    -könnyű és normál fokozaton szinte semmi kihívást nem jelentenek a pályák, és legalább két pálya a legnehezebb fokozaton is túlontúl könnyűnek tűnt nekem.
    -a francia pályán kussolós francia NPC-k (püfölésnél pedig angolul szólalnak meg...)
    -túl sok Hitmanes vonás (átvezetők tiszta Hitman 3 fíling, főhős ruházata a nem háborús övezetes angol és amerikai pályákon)

    Azért összességében nem csalódtam, kiegészítőként mindenképp megállja a helyét, főleg ha figyelembe vesszük a rövid (egy éves) fejlesztési időt.
  • Faterx
    #726
    Előre is köszi!
  • hykao #725
    Hamarosan.