26937



A MILLENIUM KÖRNYÉKÉTŐL KEZDVE DALLAMOS, RITMUSOS VAGY SLÁGERES ZENEI AJÁNLATOK


  • Dióka
    #23471
    az újabb ES család külsőre nekem annyira nem jön be, hogy borzalom (lásd pl. a DA-9000ES), szerintem egyszerűen förmedvény.
    A leggyönyörűbb és talán legkiforrottabb ESPRIT-ek kétségtelenül a 90-es évek derekán készültek és ha itt kérdezed meg, biztosan megmondjuk, hogy az ESPRIT (nevezetű prémium kategória) család 1979 júliusától létezik, de az akkori indulásnál is alkalmazott kiemelkedő minőségű alkatrészeket a drágább Sony cuccokban már 1976-tól fellelhette az akkori pénzesebb hifitábor. Aztán a 80-as években szép lassan sikerült bevezetni a köztudatba is, hogy ami ES,az szép és jó....








  • Trend Boy #23470
    Egy-két "Disznó" a ES kedvelőknek...
    (Valahol azt olvastam, hogy csak 1990 évek elejétől létezik az ES kategória. Nos erre gyorsan egy kép, hogy kicsit cáfoljuk a téves hiteket...)



    A kedvencem, 22 kg a "semmiért"...







    és a végére az öreg, de masszív darab, mely ma is kipöfékeli lazán a 2x120-at.



  • Trend Boy #23469


  • mflex #23468
    Ascendo Takes Flight

  • mflex #23467
    Most épp fent vagyok, nagyon jó rajta hallgatni a zenéket "lájtosan", eszméletlenül szépen szól, bár meghajtani is meglehet rendesen, mert akkor még az ohm törvényt be is tartották, de arra van vadállat JBL dobozom...
  • mflex #23466
    nm
  • mflex #23465
    Nincs vele gond, csak néha rohadtul le tud lassulni.
  • musichunter
    #23464
    Én is így szerettem volna..

    Köszi a segítséget!
  • Musachy
    #23463
    Erre meg csak egy csúnyát tudnék rittyenteni, de inkább visszafogom magam.
  • Musachy
    #23462
    Mint mondtam, sosem volt még vele gond, tehát én nem szopok.
  • mflex #23461
    Szar tinypic-kel szoptok állandóan, ezzel soha nincs gond, mert a Németek durva szervert is raknak alá, nem mit a faszkalap amcsik...

    http://www.abload.de/
  • mflex #23460
    http://http//i54.tinypic.com/23m4xtl.jpg

    Így nem is lesz jó.

  • mflex #23459
    Mint írtam a srác nem értett hozzá, mivel majd 30 éve a faterja vette Svájcban a hangfalakat, miután hazahozta kórházba került jó sokáig, közben a jamo-k becsomagolva a dobozban a raktárukban maradtak és többé ki sem lett csomagolva, az már nem derült ki, hogy miért. A hangfalakat én bontottam ki, mikor a srác házhoz hozta! és kemény 12 ezret fizettem érte.

    30 körül is fizettem volna érte...
  • Musachy
    #23458
    nálam jó. Próbáltad már: "MÚKOGGY!"?
  • kaposi1
    #23457
    Én is azt használom, de hetek óta szarakodik nálam.
    Időtúllépés miatt harmadik-negyedik kísérletre sikerül linket csiholnom.
  • Musachy
    #23456
    Valamit nem jól csinálsz...
  • musichunter
    #23455
  • musichunter
    #23454
  • musichunter
    #23453
    köszi az infót!
  • Musachy
    #23452
    Mennyiért lehetett hozzájutni, ha nem vagyok indiszkrét?
  • Musachy
    #23451
  • Musachy
    #23450
    tinypic.com még sosem volt vele gond
  • musichunter
    #23449
    1 kérdés!
    hova töltsem fel a képet amit meg szeretnék mutatni...mert ez ahova most töltöttem nem igazán jó!
  • musichunter
    #23448



    na most talán sikerül?
  • musichunter
    #23447
    nem akarja a képet megjeleníteni....
  • musichunter
    #23446
    Aiwák
  • musichunter
    #23445
  • mflex #23444
    Jah én is régóta, de oda mostanában istentelenül sok köcsög jár.
  • mflex #23443
    A legújabb szerzeményem, egy 1984-es JAMO SL 100-as hangfal pár, természetesen gyári állapotban, az eladója nem igazán tudta, hogy mit birtokol. Mondjuk ez engem nem is érdekel(t).

    Nem semmi, hogy akkor és most mennyit változott a minőség, anno tudtak minőséget kiadni a kezeik közül. Hogy milyen szépen, tisztán és színezetlenül szólnak, és milyen mélyre le tud menni, azt leírni úgysem lehet és én sem hinném el, a technics su7700-al nagyon jó haverok, kár, hogy ritkán jutok fel ebbe a tetőtéri szobába...







  • Dióka
    #23442
    Nem akartam én kibaszni veled, Szakim! Esküszöm.

    ...mint mondtam, ez egy 'vélemény' és mért értéken alapuló összefoglaló. egyáltalán nem kell kőbe vésett szentírásnak tekinteni, lehet saját véleményed, de ahhoz legalább (kölcsönbe) venni kell egy ilyet és meghallgatni, hogy a te füleden mit produkál vagy a hallásodnak mennyire felel meg abból,ami kijön belőle...hogy a videón miért nem egy legalább százmilliós erősítővel prezentált,azt nem tudom, nyilván nem ez volt a lényege....de ezt szóvá tették már mások is, majd jó lenne neki jelezni, hogy mit fogadnál el referenciaként a tesztekhez, bár a kiegyensúlyozott véleményalkotáshoz és statikus tesztekhez azért előtte mindenképp szerezz be a sufniba egy legalább hasonló mérőszobát,mint amivel ez a szaki dolgozik.



    és 2 perctől tovább


  • Musachy
    #23441
    Retronóm! Jó, hogy eszembe juttattad, évek óta nem látogattam, pedig 6 év és 17 hete vagyok regisztrált tag (persze a "nevem" akkor még nem ez volt). És még a jelszó is nagy nehezen eszembe jutott. Sok képet bekülstem oda, de aztán sokáig stagnált és elfeledkeztem róla. Most egész sok minden van már ott is, asszem sűrűbben látogatom mostantól.
  • Trend Boy #23440
    PAPI!

    Ne bassz már ki velem, hogy egy fejhallgatót, egy mobil "szarról" tesztelte ez az ürge??? S ha netán ez így is van, kérdem én, mi szólt abból a mobilból, 96khz motyó 24bit-en??? Itt valami sántít nekem, még akkor is ha ennek a faszinak valahol, és valamerre van is neve...

    Bye

  • mflex #23439
    helyesen:

    ellenben a TAYA az már igen szépen szólt, ha kartól kezdve mindent minőségi cuccra cseréltél, egyébként szarul és mindig van valami baja. A retronomon főleg ezeket olvasni 99 százalékban.
  • Musachy
    #23438
    Emlékeztem rá, hogy volt szó Taya lemezjátszóról, rákerestem és nem egyértelmű, hogy akkor most jól szól csak mindig elromlik vagy szarul szól. A hsz-ek közt ellentmondás van...
  • Musachy
    #23437
    Repedtsarkak.
  • mflex #23436
    Hello Dióm!

    A nők jók, a számokat nekem elég volt egyszer is meghallgatni .

    Más:

    Kösz a jelszót!
  • kaposi1
    #23435
    Köszi az ajánlást, nekem tetszettek.

    Más.

    Én idáig csak a Rebekát ismertem így igazi sokként hatot rám eme [URL=http://velvet.hu/celeb/2011/08/07/minden_idok_9_legsokkolobb_magyar_dala/]" 9 dal "[/URL] hallgatása ill. nézése.
    Ez így egy kicsit tömény volt.
  • Dióka
    #23434
    egy kis electro-italodance a csajok miatt mindenképp! :))

    Manian - Loco



    Manian - Ravers in the UK



  • mflex #23433
    Nem tudom, hogy milyen fejes lehet, csak egy hifi fórumon akadtam rá, gondoltam beteszem ide. Annyira nem égek mostanában fejes lázban, jó az ami van, bár szerintem még igazából bejáratva sincsen a több év alatt. A tkm tudja, hogy bejáratva, mennyit javulna minőségileg a hangja.

    Amiket mutatsz, azok külsőre szépek, biztos hangilag is jók. Baszki azt hittem a faszi elbőgi magát, kíváncsi lennék ennek a fejesnek a hangjára, talán én még el is sülnék a fájdalmas hangjától...
  • Dióka
    #23432
    gyönyörű a hangszóró 'dobozának' intarziás megmunkálása...a fejpánthoz rögzítése, illetve a fejpánt belső bőrrészének alja annyira már nem....

    sokáig ezzel az Ultrasone-al is szemezgettem, de mint hiszem és vélem, más meg méri (műszeresen) és hallja, egyáltalán nem a dizájn vagy az ár számít a minőségben, annyira, hogy ezt pl. egy szaki (akinek a véleményére lehet adni és nem adni is) nagyon csúnyán lehúzta, miszerint ezért a pénzért -de még kevesebbért is- az egyik legszarabb füles a világon...hát ez van.



    s pl. többek között az egyik legjobb vétel a sok jó közül olcsóért a 'ronda de finom' kategóriában a Beyerdynamic DT 1350-ese, melyet az árához képest annyira ajánl, hogy már-már bundagyanús, de talán mégsem, hisz ez a csávó már nem csak néhány tucat fülesen van túl...

    további rengeteg, tanulságos, érdekes és drága fejhallgató tesztje egy komoly szakembertől egy nem komolytalannak tűnő oldalon

    Innerfidelity