26937



A MILLENIUM KÖRNYÉKÉTŐL KEZDVE DALLAMOS, RITMUSOS VAGY SLÁGERES ZENEI AJÁNLATOK


  • mflex #23841
    Jó, hagyjuk ezt a témát :-)

    Mi a véleményetek a CAT 7, illetve CAT 8-as kábelek megsodrásáról és beiktatva hangfalkábelnek?

    Amikor a JBL LS 80-as párt vettem, akkor Van den Hul Revolution kábelt vettem hozzá, szerelve nakamichi banándugókkal. Ha jól emlékszem (baráti áron) 12000/méter áron számolták fel. 2X2.5m kellett akkor.

    Mostanában viszont egyre több helyen olvasom, hogy ezek a kábelek (CAT 7, 8)szinte lealázzák FILLÉREKÉRT! a nagyon drága kábeleket is. Viszont egy hátulütője van, legalább 2-3 hónap kell, míg bejáratódik, utána viszont eszméletlen zenei hangzásban lesz része a hallgatónak.

    Tudom, hogy a saját tapasztalat az egyik legjobb mérvadó, de azért itt is olvasnék róla, ha van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatosan.

    Ha igaz, akkor minek vegyek majd vagyonokért kábelt, ha ezek ezt tudják nyújtani hangzásban? Az is igaz, hogy egy WDH kábel alig fél nap alatt már a maximum hangzást hozza.

    Erről menjen a vita :DD
  • Musachy
    #23840
    Miért jut mindenki erre a következtetésre? Nem értem.
  • szamóca67
    #23839
    Szerintem Te menthetetlen vagy.
  • Zephyr Retiring
    #23838
    #23836-ra:
    nos..
    ha kekeckedésnek érzed, akkor rendben.
    nem annak szánom, csak így sikerül.
    egyébként (ha akarnék) nagyon sok hozzászólásba bele tudnék kötni, vagy inkább ellenvéleményezhetném.
    de legtöbbször nem teszem.
    mellesleg, mi az hogy : "kekeckedni"?
    ezt gyakorlatilag én is mondhatnám bárkire, aki nincs egy véleményen velem :)
    ne tekintsd annak. hívjuk inkább:
    ellenvéleménynek.
    ritkán ugyan, de előfordul, hogy egy-egy hozzászólással egyet is értek :)
    igaz, nem most és nem a tieddel :)
    de azt is elismerem, hogy "hallotam" én már okos dolgot még tőled is..
  • Musachy
    #23837
    Néhányan rájöttek(tünk) már ilyesmire Zeffel kapcsolatban, de ebből az állapotból nem nagyon lehet kizökkenteni...
  • szamóca67
    #23836
    Bocsi, de itteni rövid pályafutásom alatt megállapítottam, hogy Te vagy aki a legkekecebb hozzászólásokat írja. Ez Ilyen saját magadra kiosztott privilégium részedről? :-)
  • Zephyr Retiring
    #23835
    #23834-re:
    ahogy érzed :)
    pedig vinnék, mint a cukrot..
    most még :p
    mire hozzám elér (persze vm-be)
    már a kutyát sem fogja érdekelni..
    mellesleg még én sem láttam (a filmet), de én türelmes vagyok..
    megvárom, míg mflex feltötikézi valahová :)
    aztán leszedem, majd miután az isdmusic.com-mal kinyitottam, megnézem én is :p
  • kaposi1
    #23834
    Leszedtem, seedeltem, nem töltöm fel újra .
    Főleg nem a saját topikba.
    Így is tele van a már a hócipőm azokkal akiknek nehéz megérteni hogy miről is szólna az a topik.
    Amúgy mivel még mindig nem néztem meg a filmet, így az album se tett rám nagy benyomást , mert egyenlőre nem tudom mihez kötni a traceket.
    Lehet hogy ez megváltozik majd ha láttam a filmet is.

  • kaposi1
    #23833
    Én azzal nagyon is tisztába vagyok hogy utalod a torrentet.
    No meg azzal is hogy csak VM-ben érdekel az album.
  • Zephyr Retiring
    #23832
    #23831-re:
    mint azt már mindannyian jól tudjuk:
    empéjtré vagy lószarlesz, tökmindegy.
    szépen szóljon, ez a lényeg :)
    és ha nem ide, talán a saját totyikjába kiteszi :)
    legalább vásárlás előtt a többi nótát is meghallgathatnánk..
  • mflex #23831
    Kösz, de torrent nekem nem kell, az internetes páyafutásom alatt (1999-től), csak háromszor használtam a torrent letöltést. Kurvára utálom!

    Egyébként meg lossless elérhetőséget kértem srácok, ide nem is jöhet más!
  • Zephyr Retiring
    #23830
    #23829-re:
    és?
    leszeded, seedeled,
    és feltöltöd újra :)
    meglásd mindjárt meglesz az a link..
    menni fog, vagy telefonos (esetedben skype-os) segítséget kérsz?
    jut eszembe:
    még a közönség segítségét is kérheted :)
    sajnos ez már a döntő kérdés,
    és ha nem tudod: kiestél :p
  • kaposi1
    #23829
    Torrenten talaltam, igy link nem lesz.
  • Zephyr Retiring
    #23828
    #23817-re:
    abban is jó lesz :)
    míg jobb nem lesz..
    mflex boldog lesz,
    ha kaposi linket kitesz :)
  • kaposi1
    #23827
    Ezidáig csak 320 Stereoba találtam meg a lemezt.
  • mflex #23826
    Remélem nem sértem meg evvel Mike-ot

    Dehogyis :)
  • Zephyr Retiring
    #23825
    épp javasolni akartam
    most úgysem érek rá..
    be kell nézzek az isd-re
  • Wescone
    #23824
    Rendben, megírom, ha már ennyire érdekel, de nem ma és nem ide. Remélem nem sértem meg evvel Mike-ot, ha már amúgy is más tópikról írok, kerüljön az a megfelelő helyre.
  • Zephyr Retiring
    #23823
    #23822-re:
    elárulhatom, ha szeretnéd, de előbb válaszolnod kellene egy egyszerű kérdésre:
    mi volt az igazi ok, amiért cirka 3 és fél éve megnyitottad a hq sound totyikot?
    nézz magadba és azt a magyarázatot akarom hallani, ami ott bent van mélyen eltemetve..
    ha erre őszintén felelsz, akkor én is elmondom, hogy te milyen is vagy valójában...
  • Wescone
    #23822
    Vártam; milyen vagyok szerinted én? ...de nem derült ki.
  • Musachy
    #23821
    Nagyon szép hangfalak, de azért egy pár 50W-os SHARP hangfalért ez az ár nagyon borsos!
  • mflex #23820
    College feat electric Youth - She never came back...
  • mflex #23819
    A kiszabott youtube, google seggnyalók és fősósok gyülekezete, egyből letiltotta világszerte a videóm, ezért felraktam ide....


    Dailymotion
  • mflex #23818
    Ezt nagyon sokszor hallgatom...
  • mflex #23817
    #23797

    Az kell nekem...

  • Zephyr Retiring
    #23816
    szép háttér :)
    erről a drive-ról mit tudunk?
    úgy értem: ti. mert nekem új :)
  • mflex #23815
    A DRIVE zenéit, ha esetleg valahol megtaláljátok, akkor jöhet a link, csak is lossless természetesen,,,,
  • mflex #23814
    Kösz, kíváncsi voltam, hogy milyennek találjátok.

    Csak próbálgattam, de lehet , hogy így marad.
  • Musachy
    #23813
    Hú, ez ám a háttér! Egész jó.
  • mflex #23812
    Szerintem is sok, így elsőre...
  • mflex #23811
    Ok wazze, részemről lezártam az egészet...
  • Musachy
    #23810
    Méghogy sértődékeny!? Na ezen most megsértődtem. Nem szólok hozzád vagy két hétig. Ja és egyszer kimaradsz a dobásból!
  • Musachy
    #23809
    EZ sem rossz gép, de kicsit sokallom az árát. Vagy ez nem sok?
  • Zephyr Retiring
    #23808
    #23805-re:
    jaj flexi! nem akartam személyeskedni. sorry...
    maradjunk inkább tárgyilagosak:
    a 3. track-ről továbbra sem nyilatkoztál semmit..
    ami azt illeti az elsőről sem.
    pedig az is még a hallgatható kategória :)
    amúgy meg olyan dologba mentünk bele, amit csakis egy személyes meghallgatás dönthet el.
    talán egy nap majd lesz rá lehetőségünk, hogy füllel csekkolhassuk egymás hangrendszereit.
    mert lássuk be: azért az az igazi.
    a hangtechnikáról..
    saját magadat árulod el az ilyen és hasonló kijeletésekkel, mint:
    (nem szó szerint) a wm az, amit ha sokáig is hallgatunk, akkor is jól szól.. (hogy csak egyet említsek)
    drága szívem:
    a 320-as empéjtrét is lehet egész nap hallgatni, a fülnek még itt-ott kellemesen is cseng, de attól az még nem lossless!
    a hargent médiás audio cédék közt is tudok több olyat is mutatni, ami baszott jól szól (de sajnos) még az sem lossless..
    kapaszkodj meg, mert az igazság fájni fog:
    a lossless és a kiváló hangminőség nem egy és ugyanaz!
    durva mi? bár érdekes a dolog, mert a kiváló hangminőség alapfeltétele a lossless :)
    talán így elsőre ez nem is érthető sokaknak, de nem számít..
    aki akarja, az úgyis megérti ;)
    végezetül nézd el nekem, ha itt-ott ellent mondok magamnak :)
    és azt is ha néha gyerekesen viselkedem..
    én ilyen vagyok.
    te meg lobbanékony..
    dióka tanulékony..
    szamóca meg találékony :)
    és hogy még párat említsek:
    mucsácsó sértődékeny,
    zsolford túl jólelkű,
    tgolyó túl szerény,
    wind túl áltatatos...
    ecetera ecetera :)
    mindenki rendelkezik jó és rossz tulajdonsággal is.
    nekem sokszor nagy a mellényem, de mindenki tudja, hogy nincs is mire :)
    nincs nekem semmim:
    se hi-fim, se hanghordozóm, se jó beszélőkém :)
    eszem meg végképp nincs, hogy leállok veletek bármiről is vitázni :)
    de ez van:
    ti mondtok valamit, én reagálok..
    én mondok valamit, ti reagáltok :)
    de hát nem erről szól a fórum valójában?
    béke veletek.
    még 2 hét és szabira megyek :p
  • szamóca67
    #23807
    A hallgatási körülmények mássága egy külön dolog. Az hogy te adott hallgatási helyzetben épp milyen reflexióktól szenvedsz, ill szeretsz, az eredeti mérési körülményeket, és a fizikát nem befolyásolja. Az 1W az 1W, a 2 meg 2. :-)
    A minőséget nem én állítottam szembe az érzékenységgel. A hangszóróknál van egy optimális TS arány, ami az érzékenység és a mélytartományra gyakorolt hatás miatt optimális. Ez max. 90dB környéke. Az érzéketlenebb hangsugárzók (ami már ugye magában foglalja a hanglesugárzást javító eszközt) mélyebbre mennek, de ennek pont az érzékenység látja kárát.
    Én csupán az ellen szólaltam fel, hogy a gyártók sunyi mód szépítik az adatokat.
  • szamóca67
    #23806
    Pontosan ezért van az IEC, DIN stb. ajánlásokban lefektetve a mérés körülményeinek pontos leírása, ami minden vizsgált készülékre egyformán érvényes.
  • mflex #23805
    Nem tudom megállni, hogy ne válaszoljak, de nem szeretnék Wescone topikjában írogatni ez miatt, az eredeti itt olvasható.

    Már ne is haragudj ZR, de ez egy nagyon óvódás szintű re volt, már abból is kifolyólag, hogy szinte minden egyes mondatoddal saját magadnak mondtál, írtál ellent. Én ezt szedtem le, már puszta morbid kíváncsiságból és nem akartam elhinni, hogy annyi negatív kritika után, amit kaptál, hogy -mondjuk ki- szar, amit csinálsz ezekkel a zenékkel, továbbra is folytatod a tutyikázást. Nem tudtam, hogy ez a saját kezed munkája, de ha legközelebb odaírod, akkor le sem töltöm.

    A drága hangtechnikáról meg annyit... Nem tudom miért írtad ezt, hogy az én véleményem szerint, ami drága az jobb is, mert ilyet nem írtam eddig tudomásom szerint, pont azt hangoztattam, hogy egy olcsóbb vintage hifi, amely ugyan a maga korában drága volt, szinte agyonveri a mai cuccokat, viszont ez sem jelent semmit, mert egy több milliós rendszerért sem azért fizet az ember, mert egy olcsóbb hazavágja. A tervben volt Canton hangfalpár elég drága jószág, és azért a pénzért a drága az jobb is aranyköpés illik is rá!

    Ha már említetted a nagy harman kardon-t, akkor példa erre az én high end-nek nevezett AVR 745-ös erősítőm, ami ugyan házimoziban eszméletlen dolgokat művel, de zenében a rerto technics keresztben lenyeli. A hangtechnikáról szart sem tudok? Ha ez így van, akkor öreg, akkor ez a te szádból a legnevetségesebb kijelentés volt, mert neked még a füleid sincsenek meg hozzá, hogy felismerd, mi a minőség, vagy szép hangzás.

    Azt sem értem, hogy a Sherwood miért is szar? Sosem tudtam, mint írtam is, hogy a sherwood ekkora hangfalat piacra dobott, de azok a termékek, amit hallottam szólni, nagyon szépen előadták magukat, ebből indultam ki, hogy akkor azok a hangfalak sem lehetnek rosszak. Továbbá attól, hogy leírtam, hogy valószínűleg jó hangfalak lehetnek még nem istenítettem, viszont te kerek perec kijelented, hogy azok bizony szarok, b+, amíg nem találtam rá ezekre, azt sem TUDTAD? HOGY LÉTEZIK EZ A HANGFALPÁR!

    Igaz, hogy a hangrendszeredet nem ismerjük, mert mindig csak később jön a fotó felkiáltással lerendezed, mondjuk engem nem is érdekel, hogy milyen kütyükön teszteled le a fantasztikus lossless zenéket, ami a te kezed munkája alatt készülnek, de nagyon gáz ott valami, ha szerinted azok jól szólnak. Csak egyvalamit tudok elképzelni, hogy nem jó a rendszered, vagy nincs is semmilyen, ha viszont van, akkor szarok a füleid öreg és többet ne csinálj ilyesmit, mert alapból, ahogy a hangmérnök elképzelte biztosan jók magasak és mélyek is.

    Nálam minden FLAT-re van állítva, valószínűleg nálad is, de akkor ott be van dugulva valami, mert ezért equzod szanaszét a zenéket. Egyszerűen hallgatatlan na!
    Visszatérve az előbbiekhez, veled ellentétben én szinte minden cucc(om)ról nyomtam már képet, még a te topikodban is, tőled viszont ritkán, vagy a legtöbbször itt jártam, meg ott és azokat teszed be, de mint írtam ez engem idáig sem érdekelt, én csak ennek fos tákolmánynak adtam a hangot, amit a te kis lelkivilágod nem bírt elviselni, pedig vehetted volna viccesen, szóval én csak azt kifogásoltam, viszont a te irományodban már személyeskedés is van, ha nem tűnt volna fel!



  • mflex #23804
    [nagy]Kenwood KL-999X

  • mflex #23803
    [nagy]Marantz-PM94


  • mflex #23802
    [nagy]SONICS 550