26937



A MILLENIUM KÖRNYÉKÉTŐL KEZDVE DALLAMOS, RITMUSOS VAGY SLÁGERES ZENEI AJÁNLATOK


  • mflex #24333
    Hello Cimbi!


    Jah kerestelek, aztán Bólyban hagytam a telefonom. Ezek szerint te is hívtál, sajnos ma már nem volt kedvem visszamenni érte,

    Én nem tudom, hogy most mi van, csak azt érzem, hogy szar az egész...
  • Dióka
    #24332
    ma elkerültük egymást! ....


    Az RS ezek szerint abszolút a korrekt kategóriába tartozott, jó ilyet is olvasni!

    annyira nem vészes a helyzet, bár az tény, a publikus tárhelyszolgáltatókra rászálltak és ez nemzetközi akció, nem csoda, ha halálfélelmük van és fejvesztve mentik,ami menthető, de gyakorlatilag karóra, kampecdoloreszre húzzák magukat azzal, hogy mindent törölnek,aminek már csak a gyanú árnyéka is felvetődik. az otthonról IP-rejtés meg anonymus bizbaszok központilsg értelmetlenek, hisz ettől még simán látni, ki merre mit, max böngészni lehet ezzel névtelenül, letölteni már nem nagyon, csak a proxy szervereken át,ami sok felhasználónak már problémás vagy meghaladja a képességeit. a torrent ettől biztonságosabb, de azok kiszolgáló szervereit is üldözik, csak ott pict nehezebb a téma, de rajta vannak.
    a média és a hatalmak nyilván lelki nyomást gyakorolnak a köznépre, és a kiszolgálókra, hozzáteszem ideig-óráig sikerrel, simán vannak olyan technikák ,amikkel még az fbi sem bír nagyon, sem a szolgáltatók, mint pl. a szarrá titkosított vpn hálózatok, bár ezek tömeges elterjedése, vagy használatának kiszélesedése a még kevésbé hozzáértés miatt az átlag letöltőknek nem elérhető, de szűkkebb közösségek erős biztonsági faktorral simán röhögve használhatnák ki az előnyeit, persze "rés a pajzson" az ember lenne legfőképp itt.

    a kalózhálózatokat és illegális anyagokat fel akarják számolni, nem befolyt milliárdokra hivatkozva, ami vicces,de ez van. aki nem tölti le majd ezután, attól még nem fogja megvenni,mert valószínű nem tudja.ettől a bevételek nem fognak nőni, max a virtuális nem létező veszteségek csökkennnek....
    mindenesetre ahol vannak egyedi házhozmenetelek,annak is a médiaerejét próbálják kihasználni, prevenciós jelleggel. persze itt is csak a kis halakat csípik fülön, hisz milliós emberállomány vizsgálatra és monitorozásra egyszerűen nincs kapacitás, viszont a megfélelmítés hagyományosan bevált eszköz a nem kívánt dolgok visszaszorítására. ha mindennap hall az ember pár nyilvános kivégzést,akkor átgondolja,mit merjen megtenni....ez a sok kicsi sokra megy elv, és általában bejön....

  • Musachy
    #24331
    Ja, hallottam a történetet. Ahogyan akkor sem sejtettünk semmit, úgy ma is akármi mehet a fejünk felett.

    Ez az Irán/Izrael balhé is kezd durvulni.
  • mflex #24330
    Jól emlékeztem a dátumra, érdemes elolvasni, egy hajszálon múlott.
  • mflex #24329
    Közben nekem is leesett, hogy valószínűleg Orwell-re gondolt. :)
    Vagy a majdnem (véletlenül) kirobbant nukleáris háborúra, bár az lehet, hogy 1983-ban volt, köszönjük meg a ruszkinak, hogy nem vette be, hogy a számítógép megörült és ezáltal nem indított ellentámadást az USA felé.

    Vagy ki tudja, hogy mi lett volna, ha... Sokan vagyunk a földön, sajnos ez itt a legnagyobb probléma, mármint nem nekem, hanem azoknak, akik azt hiszik valami felsőbbrendű faszsággal rendelkeznek mások felett. Majd ők megmondják a frankót, teszem azt, hogy annyira ki kell irtani a népességet, hogy max 500 millióan maradjunk. Talán, lehet benne valami, mármint, hogy egy kicsit fellélegezne és megújulna a föld, de ezt ne olyan senkiháziak tegyék, akiknek semmivel sincs több joga ezen a földön, mint bárki másnak.

    A fityeszt sem (meg többi) azért került a parlamentbe, hogy népsanyargatással tudják csak fenntartani ezt a k országot. Elfelejtik, hogy semmivel sincs több joguk, mint amiért oda kerültek, ehelyett folyton megy a lopás, csalás, bírósági perek, korrupció és a nép pedig szenved. Pedig ők nem főnökök, csak országirányításra kaptak lehetőséget, a főnök maga a NEMZET, de amíg az emberek 90 százalékának kimossák az agyát és megfélemlítik, addig mindenki azt hiszi, hogy ez a normális, kurvára nem, sajnos. Emiatt aztán ugyanígy kordában lehet tartani a nettet is, főleg az olyan "erődemonstrációval", mint a MU féle. Tessék itt a pl rá, pár hét alatt a legnagyobbak bezártak, illetve letölteni, feltölteni nem tudsz feléjük, ha mégis, rögtön törlik az oda nem illő anyagokat.

    Tegnap olvastam a tehparadox fórumon, hogy az egyik HD feltöltésnél, ami 95 db/200MB rar-ból állt, elkérték a jelszót az illetőtől, majd rögtön törölték is az anyagát. Hoppá...
  • Musachy
    #24328
    Nyilván az Orwell féle 1984-re gondolt.

    Ez az egész dolog amiatt van, hogy akik mostanság hatalmon vannak, avagy oda képzelik magukat, egyszerűen FÉLNEK. Félnek a tömegtől, mint láthattuk a tömeg és az internet képes felforgatni egész nagy régiókat (pl. Észak-Afrika). Majdnem ugyanez a félelem attól, hogy egy nagyon nagy rakás lóvétól elesnek azok, akik a film/zene iparban harácsolnak, szintén a net miatt. Azt az ACTA nevű szarságot most épp nem ratifikálta Brüsszel, persze ami késik nem múlik, ugye...
  • mflex #24327
    Egész internetes pályafutásom alatt, ami elég rég volt már (1999)...B+, akkor még net olyant volt, mint...

    Talán a legjobb hasonlat, hogy egy óriási metropolis helyén még csak egy sivár föld állt néhány viskóval.
    Elképesztő fejlődés ment keresztül és kurva drága volt, ráadásul dög lassú.

    ...szóval, talán ha három, négyszer használtam torrent letöltést, vagyis engem ez sem érdekel, de ami mögötte van az a lényeg, mármint a lebuktatás, számonkérés, büntetés és persze az ellenőrzés.
  • mflex #24326
    "Az biztos, hogy nem a jó irányba mennek a dolgok manapság, semmilyen téren."

    Ez egy nagyon enyhe kifejezés volt, sajnos...
  • mflex #24325
    Imyke...

    Bocs, de mi is volt 1984-ben? Illetve mire a hasonlat?
  • Musachy
    #24324
    Mindig is ez volt és lesz, az emberiség újra és újra elköveti ugyanazokat a hibákat...

    Én is régebben fizettem elő rajtuk keresztül a rapidra, de amikor egyszer bajom volt az RS-rel, akkor magam leveleztem le velük a dolgot. Nem jutott eszembe, hogy más lehetőség is van...

    Az biztos, hogy nem a jó irányba mennek a dolgok manapság, semmilyen téren.
  • IMYke2.0.0.0
    #24323
    Eljő még az az '1984'...
  • mflex #24322
    Az RSPREMIUM.HU, egy korrekt Szlovák cég volt, mely hivatalos forgalmazója volt több, mi több, szinte mindegyik tárhelynek, de elsősorban a rapidshare-nak. Már több éve mindig rajtuk keresztül fizettem elő a tárhelyekre, melyek a megadott időpontig úgy is működtek, ahogy kell. Szinte mindent elintéztek helyettem.

    A legutóbbi előfizetésem a MU, FBI akciója előtt történ még, nevezetesen egy olyan csomagot árultak potom 2300FT-ért 1 hónapra, 1 évre meg 10000!!, hogy az összes ismert tárhelyekről korlátlanul és maximum sávszéllel töltöttem le, már ha töltöttem, mert elég régóta nem folyamodok ilyesmire. néha egy-egy HD film, tehát csak emiatt vettem premium előfizetést, na meg az összes tárhelyre szóló letöltés miatt.

    Erről a cégről tudni kell, hogy ha valami gondom volt és írtam nekik mail-t, akkor maximum 1 órán! belül már fel is vették (pl rapid) a kapcsolatot és rendbe rakták, rakatták a tárhelyet, pl anno többször ellopták a rapid tárhelyem. Az előfizetést is rugalmasan intézték. Az utalásról elég volt nekik egy printscreen-t készíteni és fél órában belül már kész is volt a használható számlám.

    A lenti képen is látható, hogy ugyan most szlovák nyelven, de befizetés után 10 perccel már kész volt a számlám, egyébként van magyar nyelven tudó kollégájuk is, mert idáig magyarul kaptam a leveleket. Tehát minden tekintetben egy nagyon korrekt cégről beszélünk, beszéltünk... :/

    Ugyanis a tegnapi nappal (biztos infó) a "felső hatalom" lecsapott rájuk, a honlap már nem is üzemel, valamennyire számítottam erre, mert 3 napja kaptam egy levelet tőlük. Most nem tudom ide bemásolni az eredeti levelet, mert másik laptop van nálam, de a szlovák mail a goggle fordítás szerint így volt.

    Tisztel ügyfelünk!

    Mint biztosan ön is értesül róla, hogy a MU bla bla bla... (mindenki ismeri a történetet).
    Ezért elképzelhető, hogy társaságunknál átmeneti leállás, vagy végleges megszűnés is szóba jöhet.
    (itt írta, hogy a véglegesnél már honlap sem lesz, számítottam erre). Köszönjük, hogy ön mindig is hűséges vásárlónk volt és tisztelettel elnézést kérünk, hogy az az esetleges előre befizetett számlájának összege ezáltal elveszik. (vagy valami ilyesmi) A legtöbb szolgáltató mind menekül és "lehúzta, vagy lehúzza rolót" Folyamatos figyelés alatt van mindenki. (a mindenki alatt nem tudom, hogy magukat értették, a tárhelyszolgatátókat, vagy a használókat értették, szerintem mindenkit egy origos cikk olvasása után):


    Nos (mint írtam már rég nem foglalkozom ezzel, csak ha néha rám tört, hogy megnéznék egy filmet, akkor jól jött a max sávszél, akármelyik tárhelyről) úgy döntöttem, hogy végleg, de egy időre biztosan nem szedek le semmit a netről, ami warez-nak minősül. Nekem mondhat bárki, bármit. Látom, ami a világban most történik, talán államosítás folyik a net védelmében, de biztos, hogy ellenőrzésük alatt akarják tartani a sztrádát az illetékesek. Németországban már házhoz mennek a letöltökhöz, aki nem fizeti a tekintélyes helyszíni bírságot , az mehet bíróságra vádlottként. Mondjuk ez a warez huszároknak lesz szar, engem már rég nem érdekel és a család fontosabb, mint ez a kibaszott net. Na, ennyi...csak leírtam ezzel a céggel a tapasztalatomat és azt, hogy miket olvasok naponta, valamint az emiatt kialakult képet, amit gondolok. Mert a helyzet nem rózsás, a legtöbb helyen folyton azt olvasom, hogy az egyik (tehparadox) fórumon a emberek majd 90% HIDE IP-vel jár fel a MU botrány és a folyamatosan megszünő tárheylek miatt. Akit el akarnak kapni, azoknak nem gond egy átlagos program kamu IP-vel generált szarságát semmi perc alatt ellenőrizni. Én meg ezt nem is szeretném átélni.





  • mflex #24321
    Baranya, a Horváth adóhoz van közel , mondjuk örülnék az osztrák adónak, de több, mint 200km szerintem már nagy falat lenne neki, bár amíg nincs a tetőn és nem próbáltuk ki, addig nem merem ezt kijelenteni. Ez egy dög erős antenna, kitudja mi lakozik még benne.
  • tgolyo
    #24320
    Szia!
    tényleg jó cucc , nékem is ilyen van. nem tudom milyen messze vagy a külföldi adótornyoktól , de én vettem hozzá antennaforgatót , mert közel van az ösztrák és szlovák torony.
  • Musachy
    #24319
    Ez milyen jó!
  • Wind 67
    #24318
    Én eme zenével vagyok így Lennonbá':



  • mflex #24317
    Mint írtam lejjebb, amióta előfizettem náluk és a 6900-es blu ray lejátszóba benyomtam a mindig tv kártyát, azóta csak is a discovery miatt kapcsolom be a set top box-ot, egyébként ha ez is hamarosan felkerül, akkor nekem más nem is kell, pont azok vannak fent, amiket nézni szoktam, már ha van erre időm. A képminőség pedig, mint írtam sokkal szebb, nem csak jobb, hanem szebb, nyugodtabb, élesebb, nem beszélve a HD minőségű adásokról. A forma 1 miatt aztán meg végképp aktuálissá vált.
  • Italo4ever
    #24316
    hat ez tenyleg nagyon jo es a mindig tv milyen egyebkent ?
  • mflex #24315


  • Italo4ever
    #24314
    par masodperc?
  • mflex #24313
    Én sem értek hozzá, én csak tükör képminőséget szeretnék mindenhova, emiatt döntöttem a mindig tv mellett, mert klasszisokkal jobb képe van még egy SD adásnak is, mint pl a UPC, vagy többi genyó set top boxos digitális adásainak. IKUSI FLASH HD antennákat vettem, kettőt, mert 4 helyiségbe lesz elosztva, de nem akartam, hogy egy antennáról szarrá erősítve menjen a 4 helyre, ezért lett, lesz így megoldva. A másik, hogy csak ez az antenna szerelhető kész állapotba pár másodperc alatt és passzív módban is nagy a nyeresége. Kipróbáltuk, nem is a tetőn, de még nem is padláson volt, hanem a lenti helyiségbe a tv mellé dobtuk és mindent vett bithibaarány nélkül. A pécsi és a Csávolyi toronyról, ami ugye Bólytól majd 70km -re van, egyébként ennek az antennának a 100km sem kottyan meg, ráadásul picik és jól is néznek ki, ezért nem fog hülyén kinézni a házon.
  • Italo4ever
    #24312
    en nemertek ehhez
  • mflex #24311
    Itt a kép is...

  • mflex #24310
    Jah, igen! :DDD

    Mivel a házamba most építik be a teljes tv rendszert, ezért majd 300 méter koax kábelt kellett vennem, gondoltam így megúszom árban, helyette kaptam valami silány hamisítványt. 100 méter volt 1000 ft, gyanúsan olcsó volt, de képről RG6-OS MUTAT, EZÉRT még vettem plusz 200 métert, csak amikor megjött, akkor jött a döbbenés, hogy ez semmire sem jó, utána visszaküldtem, ami plusz 2300 ft posta volt, ezért írtam, amit.

    Persze azóta vettem 100 méter RG11-et és 200 méter RG6-ot, ez már minőségi darab. persze az ára is. Előbbi 180ft/m, utóbbi 80ft/m volt.
    Én többet nem veszek ezen a szaron semmit.
  • Italo4ever
    #24309
    valamilyen kabel.




  • mflex #24308
    Melyik értékelés? Mert én nagyon keveset veszek, adok el onnét, főleg a párom és az öcsém használja(ják) a nevem alatt.
  • mflex #24307
    Rögtön az első opcióval lehet blu ray -re mkv-t, vagy bármilyen file-t írni.



  • kaposi1
    #24306
    Köszi megnézem.
  • mflex #24305
    Ashampoo BS 11
  • mflex #24304
    A kettő között a különbség, hogy a 8900-ben van 1 TB HDD, viszont a 6900-es egy remekmű kívülről a smart tv mellé fejlesztették, ez látszik is rajta. Figyelni kell egyébként, mert ezalatt árban a 7.1 DTS HD MA kódolást nem tudják a samsung blu ray lejátszók.

    Itt 1 jó hónapja írtam is egy véleményt róla, bár akkor már 2 hónapja megvolt.

    link
  • kaposi1
    #24303
    Ő szeretné kiírni lemezre az mkv filmeket.
    Akkor azt kérdezném hogy milyen progival írod az mkv-t bly-ray lemezre?
  • mflex #24302
    Nem értem itt mi a probléma...

    Azt szeretné, hogy az mkv file-t blu-ray-ként játssza le, illetve így ismerje fel a lemezt?
    Mondjuk az én Samu BDD 8900-as és BDD 6900-as (hálószoba) nem lehet olyan file-t adni, amit ne tudna megenni, vagyis egy mkv én sima mkv-ként írom fel a blu-ray-re, már ha lemezre szeretném rakni, de inkább HDD-ről mennek az mkv filmek. mert a képjavító tecnikájuknak köszönhetően sokkal szebb és nyugodtabb a kép, mintha egyből számítógépről küldeném át HDMI-en keresztül a jeleket.
  • kaposi1
    #24301
    Akkor tárgytalan. Köszi.
  • mflex #24300
    Én nem kaptam senkitől pü-t ez ügyben, egyébként meg hamar elvitték.
  • kaposi1
    #24299
    Mike!

    Állítólag egy másik ismerősöm írt neked Shrek lemez ügyben privit.
    De azt mondja nem válaszoltál neki.
  • kaposi1
    #24298
    Sziasztok!

    Ha már ez a téma szeretném tolmácsolni egyik barátom kérdését.

    Adva van egy mkv film amit szeretne kiírni Blu-ray lemezre.
    Nem tudja milyen progival tudná átkonvertálni a file-t hogy kiírható legyen a lemezre.

    Én meg azért nem tudom mert nem érint a téma.

    Ha tudtok légyszi írjatok pár sort hogy miként , mivel lehet , érdemes, ezt megoldani.

    Előre is köszi.
  • Italo4ever
    #24297
    ok,lehet hogy meg is rendelem vagy veszem most is nemetorszagban vagyok,azert itt konyebb hozzajutni.
    a vateran sok a hiena es meg is talajak a hulyeket. tenyleg nem olyan reg olvastam egy ertekelesedet es az vegen akkorat rohogtem,az allat volt. XDDDDDD
  • mflex #24296
    Persze, de vettél már BD player-t? A szendvicssütő nem játssza le wazze!

    Egyébként a vaterán a múltkor láttam egyet, igaz horror áron árulták, ahhoz képest, hogy a red bull oldalán 35 dollárt kérnek érte. Ott meg 12000 volt. Jobb megrendelni külföldről, mert díszcsomagolásban küldik BD és DVD lemezzel együtt.
  • Italo4ever
    #24295
    ha majd talalkozunk akkor remelem kolcson adod majd a ezt a lemezt nekem
  • mflex #24294
    Hi Laci!

    Amióta sikerült szereznem egy THE ART OF FLIGHT Blu-ray lemezt, azóta kezdtem el hallgatni M83-at, ugye a filmet a RED BULL szponzorálta, tehát bőven nyomott alá lóvét, de nem is ez a lényeg, elképesztően brutális tájak, 1000FPS kamerával felvett szuper lassítások, minőségi zenék, a full hd minőség ebben a filmben kap csak igazán szerepet. A filmmel TV- ket lehetne sorban eladni a boltokban. Nyugodtan kidobhatják a gyártók az erre készült kampányfilmjeiket, amik ugye a háttérben mennek a tévéken, ha betévedsz , pl a hülyék házába (mediamarkt), mert a "TAOF" mindet keresztben lenyeli a látványvilágával.

    A lenti videó képminősége és egy gyári blu ray között óriási a különbség, természetesen a BD javára, hiába 1080p a videó, butított szarnak tűnik a blu ray mellett.