26937



A MILLENIUM KÖRNYÉKÉTŐL KEZDVE DALLAMOS, RITMUSOS VAGY SLÁGERES ZENEI AJÁNLATOK


  • mflex #24373
    Azért ezen gondolkozok, mert nem olyan rég láttam egy ismerősnél szintén 4 méteres vászonra vetítve és az állam padlón volt. Persze igaz, csak is sötét szobában szép a képe, ettől még akár lehet majd egy bazi nagy tv is lesz majd, ha úgy alakul. A BD-re visszatérve az LG írom tegnap beszart, ezért most elmegyek megvenni ezt, már eltettem, csak 1-ig oda kell érnem, vagyis most lépek érte, Aztán majd tesztelem...
  • Dióka
    #24372
    ha kész a tied, én az első sorba kérek egy páholy koktéllokkal és felvezető csajokkal!
  • Dióka
    #24371
    kellemes darab, bár az ára is az (3-3,5milla), viszont 'csak' projektor....a színek biztos szépek lesznek, a moziélmény is meglesz, de csak töksötét szobában szerintem, mert a fényereje átlagos (450-700lumen), a kontrasztarány sem brutális (max. projektorok közt) és minél nagyobb lesz a vetítési méret (te 4 m-t mondtál, de ezt a gyártó 3mig ajánlja),annál lágyabb lesz a kép,ne felejtsük el, olyan élességet (véleményem szerint) nem fogsz ezzel látni, mint egy csúcs plazmával vagy ledlcd-vel, persze ezt nézheted 6 m-ről is. csak az ára miatt én kompromisszumot kötnék egy 65-80''-os top plazmával vagy ledlcd-vel. ha az ár nem számít, ez is beférne abba a szobába.
  • mflex #24370
    Ezen az oldalon az egyik legszebb moziszoba, mindjárt az első 10 kép.

    Jamo thx ultra 2 hangszórókkal telebaszarintva, vöröszönyeg, bőrfotel, etc..

    klikk
  • mflex #24369
    Itt van pár otthoni profi moziszoba, némelyik nagyon szép, már a drága kütyük miatt érdemes végig nézni.

    homecinema
  • mflex #24368
    ok :D
  • mflex #24367
    Mármint ez
  • mflex #24366
    Ezt itt elírtam, ha 1500 lenne már megrendeltem volna, de sajnos 1 kiszabott nullával több, vagyis 15000USD A Runco QuantumColor Q-750i lenne állítólag erre a legalkalmasabb. Hát majd kitalálom. Mindenesetre tervek már készültek és abban a helyiségben úgy hallgathatnám, ahogy akarom.
  • Dióka
    #24365
    álmodozni jó, álmodozni lehet, de a legtöbbünk egyszer felébred belőle. és eszébve jut a száraz valóság. sajnos tudom, neked ez tényleg csak egy álom.
  • IMYke2.0.0.0
    #24364
    Én is mindig olyan szentélyről álmodoztam/om, ahol szabadon engedhetem a decibeleket [és az álomba ugye belefér] a több milliós cuccon.
    Végre rendesen élvezhetném a zenéket, filmeket. :)
  • Dióka
    #24363
    jósolni nem akarok, szóval addig gyűjtsed,amig van 'hogyan'.
  • Dióka
    #24362
    gyakorlatilag komplett cserén elmélkedem, de még elég képlékeny, az biztos, hogy a sztereó részleget külön szeretném választani a HM-erősítőtől. én is gondolkodtam külön mozi és hifi szobán, de sajnos elakadtam ott, hogy nincs külön helyem rá, szóval irigyellek és ha bent erre nincs egy szelektált min. 25-40m2-es helyed,akkor bíztatlak, hogy ha tudod, csináld meg a melléképületben, bár oda majd át kell baktatni,ergo nem a legkényelmesebb, de legalább a párodnak nem megy majd az agyára a 9.1 full hangerőn.
  • mflex #24361
    Gyűjtöm igen, csak mint írtam nem tudom, hogy ezzel az egész warezz lófasszal most mi van. Leírhatnám szebben is, meg tudálékosabban, de minek :DDD
  • mflex #24360
    Milyen átalakításokat csinálsz mostanában?

    A házam melletti kisebb épületben és is gondolkodom egy moziszobán, de a projektor amit kinéztem máris 1500 usd-vel rövidítene meg. Egy 4méter átmérőjű vászonra pedig akármilyent nem vehetek, ha kiváló képminőséget szeretnék.
  • Dióka
    #24359
    hát igen, annyi tár sosem lesz,amennyire minden fullBD lemez ráférne. te meg kifejezetten gyűjtöd is ezeket.
  • Dióka
    #24358
    hát ha a hangot (a leírtak miatt) nem is tudom mostanában élvezni, de talán egy hónapon belül már a képben én is gyönyörködhetek
  • Dióka
    #24357
    'direkt' nincs!
  • mflex #24356
    A HD filmek nálam is viszik rendesen a tárhelyet, persze nem az egyszerű konverziók, hanem az ilyen 30-40gb full BD iso-k. Bár kiírom lemezre, de jobb ha HDD-én is megvan. A 6990 amd vga simán tudja HDMI-n keresztül a 7.1-et, tehát pc-ről rögtön az av erősítőbe bedugva játszható, csak akkor az m2ts file-ra kell kattintani. A harmadik 2 TB HDD is már kezd megtelni. Ez csak HD movie.
  • mflex #24355
    Most is csak azt tudom mondani, hogy elképesztő, mind látvány (a legszebb animációs film, ami valaha készült), mind hangban. Pl a hajócsatánál elélvezel a gyönyörűségtől, Eszméletlen dinamikus losslees hangokat kapsz az füleidbe, aztán a tengeren egy csónak tetején 7 hangfalból lehet tisztán hallani a víz csendes fodrozását. Meg ilyenek...
  • mflex #24354
    Van valami világosabb képed erről?
  • Dióka
    #24353
    a brutális nem ez, hanem a hangfal, amit nemrég teszteltem. :)
    bár a sok ledet is szeretem. :)





  • IMYke2.0.0.0
    #24352
    Brutális. :)
  • Dióka
    #24351
    nekem ebből 20T van egyben. a többi meg mellette (usb3+eSata dokkolóval). több gépet ebbe nem számoltam bele.
  • Dióka
    #24350
    nekem saját szparkom nincs és nem is tervezek, ez csak a saját kis háttértár, a családi fotókkal és néhány szöveges dokumentummal , bár van 'park' is amit kezelek, de nem hagyományos értelemben vett szerverpark, inkább csak vállalati IT rendszer, persze szerverekkel is. 3.3TB is óriási magán szempontból, emlékszem még a 40MB HDD-ékre a 90-es évek elejéről, meg az eslő teljesen sajátra, ami egy 4,3GB Quantum HDD volt úgy 97 körül, akkor már az is hatalmasnak tűnt, azóta persze változtak a körülmények.

  • IMYke2.0.0.0
    #24349
    Na jó, végülis 2 számítógépházba is belefér 12 TB...
  • IMYke2.0.0.0
    #24348
    Mindenfajta pimaszkodás nélkül: szerverhálózatod van? :)))
    Hihetetlen tárkapacitás ez egy magamfajta 'halandó' számára.

    Én csak 3.3 TB felett rendelkezem [összes szabad helyem ~ 50GB].
  • Dióka
    #24347
    12288 GB, jó, lehet valamivel most épp több, nem pontos az adat viszont ellenben 14 tera már foglalt. tudom ez fellengzősen hangzik, de én csak tényszerűnek szánom-bánom. tárhelyből, sávszélességből és teljesítményből szinte sosem elég.... de mostanában a hifi-audiophile 'kérdések' jobban foglalkoztatnak.
  • IMYke2.0.0.0
    #24346
    12000 GB???? O.M.G.
  • Dióka
    #24345
    sajnos épp teljes átalakítás alatt áll a HM részem, így max. 2 csatornát tudok hallgatni, illetve összevonva, úgyhogy erre még egy darabig várnom kell.
  • mflex #24344
    A képminőség és a képi világ mellett, az audio rész a lényeg. Egy biztos, hogy Spielberg és Jackson hangmérnökei nem kispályásak. Az egyik legdinamikusabb film hangokban.

  • Dióka
    #24343
    az nem gond, van még kb. 12 tera szabad helyem
    ellenben nekem egyklikkes dl. link kell, azt nem dobott neked véletlen a gugli?! (én nem találtam.az 50-100 részletben letöltéstől meg eleve rosszul vagyok)
  • johnlennon
    #24342
    Sziasztok!

    Bingooo!

    Pedig elsőre bevettem...osztán kiderült....
  • mflex #24341
    Csak 39607964351 bájt baszki :D
  • mflex #24340
    A google sok helyen kidobta :)
  • Dióka
    #24339
    pedig már reméltem, hogy egyből a letöltési linket is bedobod.
  • mflex #24338
    Ezt nézzétek meg, már ha lázba hoz valakit a motion capture technika.
    Elképesztő látvány és hangtechnika felsőfokon.

    [i]The Adventures of Tintin 2011 FRE 3D BluRay 1080p AVC DTS-HD MA7.1
  • Dióka
    #24337
    Lennonbá!
    Szerintem ilyen hülyeséget így estetájt ne nagyon kérdezz.
    Egy bazinagy UFO US Army csillaggal egy nem rossz, de azért nem is túl életszerű cgi próbálkozássa mennyire lehet hiteles??! sajnos megbukott, pl. a távoli térben történő elhelyezés és mélységélesség aránya életszerűtlen, stb....a hszek többsége is csak mosolyog...bár ha az ufo szót a szó szoros mozaikszó értelemben vesszük, akkor lehet ufo. amíg meg nem mondja valaki tutira, hogy ez épp mi.
  • johnlennon
    #24336
    Szerintetek ez valóságos:

  • johnlennon
    #24335
    Sziasztok!

    Tényleg, jó muzsika.
  • Dióka
    #24334
    hogy szar, az kétségtelen, majd meglátjuk,mit ér el az anonymous és a netes társadalom, nyilván ezt soknak tartják, bár én lelkileg támogatom őket, addig a szintig, hogy meg kéne húzni a határt,meddig szólhat bele az állam vagy hatóság a netbe és a magánszférába.
    a jelenelgi állás szerint véleményem alapján már picit jobban,mint azt én 'szeretném' vagy gondolom.