26937



A MILLENIUM KÖRNYÉKÉTŐL KEZDVE DALLAMOS, RITMUSOS VAGY SLÁGERES ZENEI AJÁNLATOK


  • rain70 #26777
    Nem rég kerülhetett fel, mert az előbb kaptam mail-t róla. Libabőr effektus indult ettől az apró részlettől! Ez a faszi valamit frenetikusan tud, hogy mi az italo disco lényege. Az az elektromos dob és hangok akkora állba vágás jó értelemben persze. pedig aztán szinte semmit nem hallunk.
    Tudják ezek, hogy kell felkelteni az érdeklődést! Lehet nyugodtan elfogultnak nevezni, de ez a kis részlet már most TOP kategória nálam! EXTRA VÁRÓS!






    Utoljára szerkesztette: rain70, 2014.12.26. 14:07:55
  • rain70 #26776
    Ezzel tisztában vagyok, de akkor is lehet ennek hátulütője, a pont e miatti szerződésekkel. Ha valaki jobbat remixel, a kutya nem venné az eredetit.
  • amaximus
    #26775
    picit italo house,groove, szeretitek a hasonló zenéket?
    xeretem a xilofont is :)

    Decktonic feat. An0va - Emoji Love Story
  • amaximus
    #26774
    bocs,épp körömöltem,szóval igen,jah.
  • amaximus
    #26773
    persze, hogy van, nyilván ő is tudja, csak ahogy írtad, a zenei környezettől függően sokszor nem annyira tökéletes, hogy megfelelő eredményt hozzon és hát gondolom, ha csak kölcsönveszi,az szülhet némi jogi problémákat is,ami meg a terjesztésbe,publikálásba is beleszólhat. persze én támogatom (+1), hogy remixelje, de ennél többet nem tehetek!
    az Electric Youth már van annyira ismert (jó ideje), hogy vigyáznak rájuk és kemény jogvédelem van a dalaikon.
  • IMYke2.0.0.0
    #26772
    Ennél sokkal prózaibb a megoldás: szerződések, és szerzői jogok.
  • rain70 #26771
    Elméletileg vannak erre szakosodott programok, amikkel már elég jól el lehet tüntetni az ének alól a zenét, de nem tökéletesen sajnos.
    Szerintem meg több együttesnek örülni kellene, ha tényleg egy profi veszi kezelésbe remix céljából a zenéit, vagy félnek, hogy a remix jobb lesz és elveszik az original varázs!
  • amaximus
    #26770

    azta! tényleg hatalmas,ahogy azt többnyire megszokhattuk már ettől a csapattól. :) ha kapna acapellát,biztos csinálna, de az EY nem arról híres, hogy ilyet csak úgy kiad.
  • rain70 #26769
    Neked is boldog karácsonyt!
  • becauseIsaid
    #26768
    Már tudom, amit akartam. Az eljárás mindig előhozza a páciens valódi énjét. Üdv. néktek!
  • rain70 #26767
    Gyönyörű zene, talán lesz egy MS remix belőle.
  • rain70 #26766
    Teljesen nyilvánvaló, hogy miért éppen most, és lerí, hogy a zenéhez annyi köze van hallásra, mint a szegény szomszéd bácsimnak, aki teljesen süket.
    Utoljára szerkesztette: rain70, 2014.12.25. 19:21:12
  • rain70 #26765
    Persze gondoltam, hogy most egy ilyen frappáns válasz jön, mindig ez volt ott is, ha értelmes válasz nem volt, jött a személyeskedés, aztán Kaposi diktátor elővette a radírját, mert szóban fórumozni egyik sem tud normális érvekkel. Ha az admin meg szólni mert neki, akkor még azt is megengedte magának, hogy a legocsmányabb hangnemben elküldje őket.

    Pont ilyen vagy te is, nem is még sügérebb, mert a helyedben legalább vártam volna egy kicsit. Mindig írtam ott is, a hazudozáshoz sokkal több ész kell, mint bármi máshoz. Na ez nem megy nektek és a szarkeverő troll jelen esetben PONT TE VAGY! Tovább nem kapsz zabálni valót!


    Utoljára szerkesztette: rain70, 2014.12.25. 19:16:58
  • becauseIsaid
    #26764
    Vihoghatsz idiótán, tudom már: te vagy a szarkeverő.
  • amaximus
    #26763
    bocs, nem olvastalak idben, de pont ugyanezt írtam, csak kicsit hosszabban,
    akkor legalább nem csak én hallom, látom így ezeket a dolgokat.
  • amaximus
    #26762
    ja, csak néhány példa, ne használná az ac-dc, az iron maiden, a rock és h.metal csapatok 99%-a , a trance és dance csapatok és a tankcsapda, a 3+2 és vivaldi, dvorzak stb. mind ugyanazt a jellemzöen felismerhetö hangot, ütemet, váltást, riffet, akármit vagy hangszert vagy zenei felépítést....amitöl szinte mindegyiket pár hangból is fel lehet ismerni. nem ezen van a hangsúly,hanem azon, hogy hogyan használja, és mivel tölti ki,mivel teszi változatossá a legelejétöl a végéig. de egyébként pont Mflex az,akinek széles repertoárja van a hangokból és dallamokból is,attól függetlenül, hogy sok zenében hasonló stílusjegyek visszaköszönnek, de összességében ez miért lenne hiba vagy probléma? mert ettől lett teljesen egyedi? és hány milliót tudnék, tudnánk felsorolni azokból a nem mflex művekből,ahol végigmegy egy dob+kick,full monotonban, meg egy bárgyú dallam gagyi szintivel,és amit soha senki nem piszkál?ugyanmár!és miért is pont most bukkantál fel ezzel a témával? gondolom 101% a véletlenek sorozata.
    ígérem,ha lesz időm, összedobok egy mintát azokból a nagyon egyforma dolgokból,aztán meglátjuk mit tudsz mellérakni,ami akár csak egálban tudna lenni mellette.
  • rain70 #26761
    Akkor neked baj van a hallásoddal, mert ha hasonló is ez az elektronikus dob, de mehatározó volt mindig, főlegy italo disco zenében és én nagyon remélem, hogy nem változtat rajta, pont ezek miatt (is) Mflex maga Mflex. De bőven van ellenpélda is, de azt te már nem hallod.

    Szinte le mertem volna fogadni, írásom előtt, benéztem a másik fórumra, hogy Kaposit istenítő valaki került elő, akinek eddig színét sem láttuk. Mi mást is írhatnál ide, és mi mást is írhatnál oda? Nincs több kérdésem, leülhetsz, egyes. Átlátszó!
    Utoljára szerkesztette: rain70, 2014.12.25. 17:46:16
  • becauseIsaid
    #26760
    Csak ne használná mindig ugyanazt a percussion-t. Az teszi egyformává az összes zenéjét.
  • amaximus
    #26759
    egyetértek és már sokszor méltattuk Mflex tehetségét, egyedi, és hihetetlen igényes szintihangjait. Nem igazán tudnék mellérakni partiba hasonló képességekkel zenét. annyira kreatív, hogy az már fáj (sokaknak)

    és ahogy mondod, zeneileg nem lenne egy ilyen alap kihívás neki,talán ezért sem csinálja. de én is szeretem a hasonló retrosynth-eket vagy synthwave-eket, többek között az időzsarus sráctól is jónéhányat.
  • rain70 #26758
    Javítottak rajta az adminok, most már sokkal jobb. Főleg mobil alatt volt rettenetesen lassú.
  • rain70 #26757
    Amiket kidobál az asztalra a srác, el is tudom képzelni. Havonta kap mindenki olyat, ami másnak talán egész életében nem jön össze.
    Én tanultam zenélni, az egy oké, de egy zenét megcsinálni az meg egy másik oké, de ez a fő szempont.

    Ha valakiben nincs benne a muzikalitás, dallamok zeneszerzés, szerkesztés , akkor te, vagy én ott ülhetsz, vagy állhatsz egész hónapokat a zongora előtt, akkor sem lesz belőle semmi. Vagy lesz, de az egy nagy szar lesz! Ráadásul Mflex egyedi, ahogy Reaynaud írta, nem koppint senkitől. A hangok, amiket elővarázsol brutálisan szépek. Talán ezért is sikeres a srác. Az előbb regisztráltam az Sc-on, meg is írtam oda is véleményem. Látom azt is, hogy többségében tényleg nők azok, akiket elvarázsolt ezzel a dallal, mert rohamosan nő ott is a hozzászólások száma, épp úgy, mint a youtube csatornáján.

    Nekem most ez az egyik kedvenc, nem olyan rég hallottam munkába ment közben, (sajnos ma is muszáj melózni) remélem valami hasonlót elkövet Mflex is, ilyen hasonlót akármikor kirázna kisujjából. Oda is megírtam a véleményem.

    https://soundcloud.com/timecop1983/lost-in-your-eyes-vocals Pl a make a wish teljesen hasonló, attól is dobtam egy hátast, csak dallamosabb réteget képvisel.


    itt miért ilyen szétesett az oldal tudja valaki?




    Utoljára szerkesztette: rain70, 2014.12.25. 10:08:36
  • amaximus
    #26756
    annyi azért nekem is sok lenne.....de néhányszor szívesen meghallgatom, és a látvánnyal együtt tényleg elvarázsolja a hölgyek szívét!
    kaptam nemrég egy vip demót, és hát annyi már biztos, lesz egy (vagy 2?) olyan új Mflex italo disco szám, ami után meg lehet nyalni majd mind a 20 ujjunkat!
  • rain70 #26755
    Ha youtube számláló mindig számolna, akárhányszor újramegyézik, akkor ott most már 100+-al biztosan több lenne, asszonyom miatt. Félreértés ne essék, ez baromi profi munka, és rettenet gyönyörű zene, de hogy órákon át valaki visszakapcsoljon az elejére, mint a feleségem az nekem már sok volt, az asszony meg el van ájulva teljesen! Néha nem árt egy kis szünet, de annyira tetszik neki, hogy én még ilyet nem is láttam. Csak azt mondta miközben nézte és hallgatta, hogy ilyen világban szeretne élni.


    Utoljára szerkesztette: rain70, 2014.12.24. 12:17:35
  • amaximus
    #26754
    mind2 profi! az biztos, hogy nem 2x5perc alatt lett kitojva,mint a sok (már csak) túloldalon favorizált gyöngyszem :) (persze akadtak kivételek, de sajnos nem azok húzták a topikot)

    én sem gondolom, hogy miattad zártak volna bármit, ez elég butyuta gondolkodás, nyilvánvalóan, hogy ezért ott és nekik, valakiknek is kellett tenni érte, nem is keveset, de szerintem több szóra nem is érdemes ez a rész,változtatni úgysem tudok semmin.
    ma már nem leszek. vár sok jó zene. jó éjt.
  • rain70 #26753
    Nem is tudom, hogy melyik a profibb a videó, vagy a zene! De eszméletlen szép!
    Emögött nem kevés munka lehet, áttudom érezni azért valamennyire!

    A new italo fórum meg nem én miattam zárt be, hanem ő miattuk, csak nem vették észre, hogy maguk alatt vágják a fát. Ezt hívják úgy, hogy akinek nincs esze, az ne fogja meg az ásót, vagy hogy van!
    Utoljára szerkesztette: rain70, 2014.12.23. 21:10:46
  • amaximus
    #26752
    te jó ég!!mi van itt???? mármint ebben az italo fórumban??

    mondom ide is betolom, de erre,amit most itt látok, nem számítottam. nem olvasok vissza 3-4 hetet és nem is kommentálok pár dolgot a mai nap terméséből (mármint már nem is tudnám,ahogy látom....), amit egyébként szívesen megtennék, de parttalan lenne, mert a tények makacs dolgok, csak ugyanazt valahogy teljesen másként látják a csoportosulások, de ez most nekem ennyi hét kihagyás után lényegtelen is.

    egyet viszont biztosat tudok, mert tegnap totál véletlen épp szemtanúja voltam annak a félórának,amikor rain70 2-3 hsz-t írt valamire,ami utána törölve lett a házigizda által, és én is csodálkoztam, hogy azt miért kellett, hiszem egy beűje sem volt senkire sem sértő vagy felbújtó, egy tök normáis hsz-ekröl volt szó, de már mindegy is.....nekem nem volt törlésem szerencsére, de őszintén , engem nagyon zavart a sokszor kicsit önkényes és nézőpont alapú hsz eltávolítás, ennek most talán vége....(??)

    a lényeg, hovatartozás nélkül: Mindenkinek kellemes ünnepeket!!!
  • amaximus
    #26751
    rég jártam errefelé,és hát most is csak beköszönök így kari előtt, sok izgalmasról talán nem maradtam le. 1-2 napja már azért rá-rálestem a fórumokra is, és ma jött az értesítés erről a megjelenésről, de látom már itt is szóba került, egész jó kis melody és a klippel együtt kellemes a hangulat, nem italo disco, de egy jól összerakott dallamos szintipop, profi kis munka

    Mflex - Invisible Miracles 2 (Magical Dream)



  • rain70 #26750
    WOW mi jön itt?

    Most láttam a facebook-on, gondoltam kirakom.
  • reynaud #26749
  • Wescone
    #26748
    Ez nekem is tetszik - szép munka!
  • reynaud #26747
    "egyedi" !

    Igen valóban,Mflex nem más dalainak lenyúlásából akar profitálni,saját egyedi stílust hozott létre,ezért is kedvelem többek közt a zenéit !
    Nagyon jó úton jár, kiváló zenei produkciókkal s egyre több rajongóval!

    Utoljára szerkesztette: reynaud, 2014.12.07. 20:22:29
  • atiapuka
    #26746
    Ez nekem is tetszik. Persze a videóval.
  • rain70 #26745
    Tegnap az asszonnyal hallgattuk. Fantasztikusan szép, és egyedi! Igazi szintetizátor varázs!
    De látom a youtube oldalon is, ezzel nem vagyunk egyedül.
  • reynaud #26744
    Mflex - Wonderful World



    Mflex Sounds official

    Mflex on bandcamp

  • Musachy
    #26743
    A zene valóban profi.
  • musichunter65
    #26742
    Tényleg profi munka ! Gratulálok a készítőknek...
  • reynaud #26741
    Profi new-italo munka !

    FRED VENTURA



  • reynaud #26740
    Szevasz Max!

    EzMiEz?
    Korlátolt zenei izléssel rendelkező a szemétdombra és abba a topikba való ahol ez megfordult nem is oly régen!
    Konkrétan, JóskaPista a lepukkant rendezvény zenész ha hónalja alá vágja ócska szintetizátorát és elmegy hangulatot csinálni ,különbet képes ennél produkálni!

    Ugye ezt csak viccnek szántad,annak megfelel!

  • amaximus
    #26739
    amit LACI koma is megpróbált egy éve beszerezni a litvánoktól, nem tom végülis sikerrel járt-e vagy megfizette (ék-e), de szerencsére van ahol néhány klikkk is elég, ha tudod, hol.
  • amaximus
    #26738
    a kiadás éve alapján új italo, bár bő 10 éves, de mégis abszolút 80-asra sikerült alkotás egy hasonló dalokat tatalmazó litván albumról,melyet valamiért csak az utóbbi évben kaptak fel,mint rare-ritkaság :)))) pedig egyáltalán nem az.

    Vejiem Lidzi - Neatskaties