26937



A MILLENIUM KÖRNYÉKÉTŐL KEZDVE DALLAMOS, RITMUSOS VAGY SLÁGERES ZENEI AJÁNLATOK


  • amaximus
    #26817
    Pedig már azt hittem, egy valódi románc kibontakozásának lehetek szemtanúja!
  • Earth Angel
    #26816
    Tudtommal, van feleséged, mert azt írtad. :-)
    Nekem meg férjem, tehát ezt az opciót kihúzhatjuk.
  • rain70 #26815
    Mindent jól látsz!
    Leszel a feleségem?
  • amaximus
    #26814
    úgy érzem, és úgy is gondolom, hogy nagyon sok mindenben igazad van és sajnos valamiért én is folyamatosan tapasztaltam ezt a rendkívüli ellenszenvet, amit már akár csak az m-f-l-e-x betűk leírása is indukált, bár fogalmam nincs, mi volt jóval korábban,ki-mit csinált és miért, mert nem olvastam vissza a régmúltra (képtelenség is lenne), nem is az zavart, ha valakik nem szeretik a zenéit, hanem az a légkör,ami generálódott, de ahogy írod, mindez mindig úgy jött ki,mintha a new italo fórumban egy mflex zene maga lenne a pusztító dögvész, holott tényleg annyi fos hulladékot beraktak (voltak JÓ zenék is természetesen mástól is),amire soha senki egy büdös mukkot nem szólt. Engem csak ez a közröhejes antipatikusság zavart, de nagyon.
    Most úgy néz ki kitisztult a fórum, megszűnt a gyerekes színjáték és hisztiroham,amit csináltak napokig, a kis csapat építgeti szépen az új helyen a dolgait (hurrá, engem nem zavar), látom sokan odamentek, vagy dacból, vagy mert védeni kell a nagy vezért alapon, viszont ez az "aki nincs velük, az ellenük van" hozzáállás már hatalmas színjáték volt,
    de remélem azok,akikben nincs utálat vagy dafke ellenszenv a nem is tudom már mi ellen,azok majd idővel visszatérnek és normálisan fórumoznak és hozzáadnak érdemben a dolgokhoz.ha meg nem, akkor nem. én nem leszek tőle szegényebb!

    na, de már nincsenek itt a forradalmárok, tehát mondhatjuk azt is, hogy a nyugi van és ezért ne is feszegessük már a múltat.
    aki jön,akár új, akár régi és nem fanatikus k.lacika hívő,az szerintem itt is jól tudja majd érezni magát.

    a wonderful world-ról fogalmam sincs, pedig tényleg szép zene, valószínűleg az ambient, melankólikus stílusa miatt nem akarta felrakni, de igazából passz.
  • Earth Angel
    #26813
    Elfogultak?

    Persze, biztos így van. Az ő részükről nem volt elfogultság igaz? Mindenkire ráerőltették, már bocsánat, de néhány esetben az elképesztő hülyeségeiket. Olyan zenéket favorizáltak, amelyek köszönő viszonyban sem voltak azzal, hogy rálehetett volna mondani, hogy az valóban jó. Persze voltak jó zenék is, de többségében arról szólt az a fórum, hogy mindegy mi van kint, de amit Mike csinál az rossz. Biztos emiatt a legnagyobb a rajongótábora a mostani hasonló elődadók között. És mivel elég régóta a fórumon vagyok, ezért emlékszem, hogy a volt házigazda minden zenéjét ajnározott, de csak addig amíg egyszer Mike meg nem jelent és jól kiosztotta. Utána indult az állandó pocskondiázás ellene. De hát ez mind azok csinálták, akiket helyretett! :-)

    Ahogy írod, az 1:52-nél kezdődő dallam, az egyik a legszebb szerintem is, amit ember muzsikában a nagyközönség elé tárt.
    Bár, Mike-tól én még átlagos dallamot nem hallottam. Nyilván emiatt is képtelenség az ellenszenvezők kritikája, és ahogy írtátok csak itt van (volt) jelen. Örülök, hogy kirobbant innét az a mihaszna banda.

    A Wonderful World vajon miért nem került fel a soundcloud-ra? Azzal - is- tarolna Mike ott. Ahogy a youtube-on is és a facebook-on több ember írta, hogy könnyeket csal a szemébe. Gyönyörű dal! :-)


    Ágica
    Utoljára szerkesztette: Earth Angel, 2014.12.30. 12:33:28
  • amaximus
    #26812
    bocsánat, beleröfizek néhány gondolattal :)
    a jelek szerint a nőkre duplán hat mindenben ez a zene, ennél a számnál az átlagnál tényleg magasabb arányú a csaj hozzászólások száma.
    ez is egy jó zene, de pl. hozzám inkább a szintidallamok állnak közel ebben, ami 1.52-től is jön,hihetetlenül szép az a betét, a stíluson pedig én már nem is töröm a fejem,ez egyszerűen Mflex, akinek sikerült stílust alkotnia, egy olyan stílust,ami ügyesen lavírozik az italo disco, synthpop, space, dance stb. alap stílusok között, de mégis teljesen egyedi marad. na de legyen már más is, ne csak Mflex,mert még 'aszongyák' a kuksizók, hogy elfogultak vagyunk,mert van aki le meri írni, hogy szereti és hogy miért. :))))
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    (persze én tojok rá,csak tudom, hogy többen figyelnek a háttérből és tépik a szájukat, sajnos sok olyan nyomdafestéket sem nagyon tűrő infó is eljutott hozzám - mert kicsi a világ-,amiben ismeretlenül engem is gyaláznak, bár nem igazán tudom,miért, de ez egy másik történet)

    A klip és zene is sok munka volt,az biztos, lenyűgözően szép a végeredmény.
  • Earth Angel
    #26811
    Sziasztok! :-)

    Szerintem, Mike megcsinálta az egyik leggyönyörűbb zenét és nem csodálom, hogy a feleséged annyiszor megnézte.
    Tulajdonképpen a videóval együtt, ami egyszerűen lehengerlő olyan alkotás lett, amit csak ők tudnak. Ilyet még sehol senkitől, de még hasonlót sem láttam és hallottam. Nem is tudom, hogy ez milyen stílus, de az biztos, hogy egyedi és fantasztikus. Az első rész, ha lehet így nevezni is nagy kedvence rengeteg embernek. Sokszor látom a facebook fórumban, hogy hetente előkerült, de ez a folytatás túl is szárnyalta, mind dallamban, mind dalszövegben, mind a kislány álma, ahogy fejlődik a végkifejlet felé, az csodálatos.
    Nem tudom mennyi munka egy ilyen dal elkészítése a csodás videóval együtt, mert nem értek hozzá, de szerintem rengeteg.

    Normális szó, mint olyan talán nincs is rá, amely a szépségét jól jellemezné. csak a megszokott szavakat használja mindenki. :-) És ide írni, lassan megint szinte képtelenség már. :-)

    Ágica
    Utoljára szerkesztette: Earth Angel, 2014.12.29. 10:29:15
  • amaximus
    #26810
    bocs, elcsúszott egy mondat részem,de remélem, érteni. :)
  • amaximus
    #26809
    A dél-ausztrál Luke Million-ról nehéz volt nem hallani eddig,mert az elmúlt 2-3 évben rendesen kitett magáért. Most nem is venném át a diszkográfiáját, de pár hónapos attrakciói közü,mert talán itt-ott volt is, del ezt a 2 remixet mindenképpen ajánlom,mert új élményfaktorba helyezte ezeket a klasszikusokat. kis zene a direkt linken.

    Luke Million - Another Brick


    download_Another_Brick


    Luke Million - Robots


    download_Robots
  • amaximus
    #26808
    Tisztán látszik, hogy csak egy kis balhé hajtja....hagyd a csába.
  • becauseIsaid
    #26807
    Hát nem megmondtam?
  • rain70 #26806
    Menj már ki innét, semmiben nincs igazad. Van lehetőséged nyitni egy egy topikot, ahol aztán kedvedre pocskondiázhatsz és trolkodhatsz mindenki felett. Vagy fogd be és legyél végre On is.


    Utoljára szerkesztette: rain70, 2014.12.28. 11:16:26
  • becauseIsaid
    #26805
    Nem is az aktivitásról volt szó, de tök mindegy is, neked kell igazad legyen mindig... Öntelt hólyag vagy komám! De én legalább belátom, hogy nincs értelme ennek az egésznek, mert úgysem vagy képes elismerni a saját hibáidat, hidd, hogy győztél mindenki felett, kisajátíthatod az összes topikot. Utáltad az orosz nyelvet, de olyan vagy, mint az oroszok: lökdösődő, hangoskodó, törtető. Elveszi azt, ami a másé és tönkreteszi. Nem kell válaszolnod (bár úgysem bírod ki, hogy ne a tiéd legyen az utolsó szó).
  • rain70 #26804
    Azt én sem akarom, hogy megfulladjon, de van amikor azt is ütemre és lazán teszi, és van amikor hirtelen. Ez az, ami feltűnt.
  • rain70 #26803
    Elnézést kérek, valóban igazi aktív tag voltál. 10 hozzászólásod legalább megvolt összesen ott?
  • becauseIsaid
    #26802
    "dehogy voltál te a 90-esben..."



    Jah, tényleg. Nem mostanában...
  • amaximus
    #26801
    na, rájöttem miért sóhajt és miért gyorsan!
    hogy levegőt kapjon!
    de komolyra fordítva,szerintem téged az zavarhat, hogy a stúdió zenében ezeket a sóhajokat többnyire kiveszik,tehát a zenében nincs,s itt viszont sajnos hallani, de van aki szerint ettől is lesz egy zene élő.
    a csaj sóhajtozhatna nekem is! engem nem zavarna!
  • rain70 #26800
    Ez a végleges, egyik se tetszett, ez se nagyon, de beleuntam.

    Az élő ének egy dolog, és ahogy mondod kevesen tudnak élőben hasonlót produkálni. Én úgy hallom, hogy a levegővétellel van gond néha. Mintha késne vele, ezért gyorsan sóhajt, hogy időben tudjon belépni.
    De van amikor meg teljesen profin indítja a sóhajt is., vagyis lazán érzi a ritmust.
  • amaximus
    #26799
    én alapvetően sosem azért rakok ide valamit, hogy azt kell hallgatni egyfolytában, csak vagy érdekes, emlékezetes volt valamiért, vagy kultikus vagy épp csak megtetszett... vagy nem!

    ehhez az élő E.Y. előadáshoz meg túl szigorú vagy, hisz csak élő, csak más, ahhoz képest kifejezetten jó, nehéz eltalálni azt a hangmagasságot,amivel kezdi a csaj...a stúdióban meg csak kevernek kavarnak vele még picit, hogy még tökéletesebb legyen. :)
    sajnos kevesen vannak,akiknek olyan hangjuk van,mint a régi nagyoknak,akik élőben is lenyomnak stúdiószintű vokállal 1-1- koncertet.

    ma még sok új logód lesz?
  • rain70 #26798
    Fantasztikus zene, és itt én inkább a hölgy hangjára gondolok, aki élőben annyira nem is jó. Na ezt jól megmondtam.
    Ebből is hallható, hogy azért neki is rendesen van szüksége utómunkálatokra a stúdióban. De azért egyre jobban belelendül a közepétől, és végül rendesen magára talál.



    Utoljára szerkesztette: rain70, 2014.12.27. 13:56:39
  • rain70 #26797
    Nem rossz, de sokáig nem tudnám hallgatni. Vagyis következőnek jó, de elég is mikor vége lesz. Aztán pár nap múlva megint jöhet.
  • amaximus
    #26796
    egy 1988-as Time Records felvétel, az akkori dance-esebb (pl. M.A.R.S.S.) vonulat előszelével

    Flash Jack - Flash


  • amaximus
    #26795
    legalább előkerült egy remek örökzöld. :)
  • rain70 #26794
    Tényleg!

    Na végre, köszönöm nektek!
    Pedig itt volt a nyelvem hegyén már!
    Akkor mégis jól emlékeztem, hogy francia és szeretett, Kovács Katink is feldolgozta.

    "még mindig csak néhány tatktust hallok a vokál legelején,ami hasonló vonulatú,semmi több.ez elfordul! :)"

    Igen, de akkor is rögtön ez ugrott be, tehát van hasonlóság.
  • fülcsimanó2
    #26793
    Az eredeti: Joe Dassin - L'été Indien(1975)

    Kovács Kati is énekelte Indián nyár címmel.
  • amaximus
    #26792
    ja, gy megvan, ez az "indián nyár"

    örök szerelem ez a dal!

    még mindig csak néhány tatktust hallok a vokál legelején,ami hasonló vonulatú,semmi több.ez elfordul! :)

    Joe Dassin - L'ete Indien




  • rain70 #26791
    Előkapartam a kislányom régi 1000ft-os komoly picike szintetizátorkáját, amely sokszor nem is azt az akkordot játszotta, amit akartam, de végre magához tért és telefonnal felvettem az első akkordokat , a minőség szinte hallgatatlan, de talán így felismerhető. mert most már tényleg kíváncsi vagyok melyik ez a zene. Most sem tökéletesen adta ki a megfelelő hangot, de azért már felismerhető.

    http://www47.zippyshare.com/v/77734521/file.html
  • rain70 #26790
    Nem tudom, az első és a második szövegdallam is, ami teljesen hasonló. És egyből ez a zene jutott az eszembe.
    Ha lenne zongorám, vagy bármi, akkor lejátszanám, de sajnos nincs.
  • amaximus
    #26789
    én most hirtelen nem látom, hogy ez feldolgozás lenne, és nem is ugrik be, nem lehet, hogy inkább egy korábbi zene néhány akkordja lehetett hasonló,amiért így emlékszel?
  • rain70 #26788
    Abban teljesen biztos vagyok, hogy Kovács Katiék is megcsinálták ezt a dalt magyarul. De annak a címére sem emlékszem, az sem biztos, hogy francia volt az eredeti, de úgy rémlik. Végig néztem vagy 50 francia 70-es slágert, de egyik sem volt az. A 70-es évek régen volt már.
  • rain70 #26787
    Gondolkoztam meg keresgéltem, csak nem ugrik be, hogy melyik lehet az a szám!
  • amaximus
    #26786
    egyébként a szám 2009-es
  • amaximus
    #26785
    hát nem ugrik be korábbi zene, de majd talán késbb.
    a dalszöveg is nagyon eltalált, hevenyészett fordításban valami ilyesmi:

    Names

    Where are you ?
    I so want to see you
    To just cuddle up to you
    Without noticing the alternations between night and day

    Call me
    I so want to be with you
    To touch your bosom
    And time will stop being a river and freeze

    But on the phone, there's either silence
    Or weariness in our voices
    What coincided on earth
    Won't coincide in heaven
    When it will no longer matter
    Who is to blame for the destroyed dreams
    First we will forget the faces
    Then the names
    The names, the names
    Our names

    Answer me
    Suggest me where to look for your tracks
    I'm scared of the dark
    I so need your sweet light

    But on the phone, there's either silence
    Or weariness in our voices
    What coincided on earth
    Won't coincide in heaven
    When it will no longer matter
    Who is to blame for the destroyed dreams
    First we will forget the faces
    Then the names
    The names, the names
    Our names

  • rain70 #26784
    Tőlem elég idegen az orosz nyelv, már az iskolában is hányingerem volt tőle, de meg kell hagyni, hogy a zene nagyon szép.
    Viszont szerintem az első szólamok egy régi, talán francia zenének a lenyúlása.
    Sajnos nem emlékszem a címére, de akkor gyerekként állandóan ezt dúdolgattuk, talán még, Kovács Kati és énekelte, de lehet, hogy keverem.

    Mi is lehet az a szám?
  • amaximus
    #26783
    aztán mostanában viszonylag csendben megjelent 1-2db 257x alkalommal a vásárlók torkán lenyomott válogatás album a zyx-től,bár szerintem a zyx már csak hagyományőrzésből foglalkozik ilyennel.



    ZYX Italo Disco Collection 18



    ZYX Italo Disco Spacesynth Collection

  • amaximus
    #26782
    nem rossz,főleg, ha ez az a D. White,aki eddig italoszerű zenéket komponálgatott, ez most egy kellemes,kissé melankólikus synthpop.

    amit meg most ideraktam az is egy érdekes alkotás, tehát ÉRDEKESKÉPPEN rakom csak be, :) inkább már az ambient-chillout felé húzó kellemes zene.

    Digital Machine - Imena

    egy apró bibi van, az hogy (talán) oroszul énekelnek :) bár én szeretem az orosz nyelvet, de ennek a zenének és dallamnak sokkal nagyobb sikert hozhatott volna, ha ezt angolra is adaptálják.


  • rain70 #26781
    Frenetikus ez a zene, nagyon tetszik! Van benne valami nagyon egyedi.


    Utoljára szerkesztette: rain70, 2014.12.26. 21:17:47
  • rain70 #26780
    Igen az, legyen neked karácsony! kedves drága barátom

    Azt is tudsz, mármint olvasni? Vagy csak téped a szád mindenhol? Dehogy voltál te a 90-esben, egy alreg vagy, aki nem meri felvállalni, hogy valójában kicsoda. Csak éppen most hirtelen előkerült. A legjobban én örülnék neki, ha reklámozhatnám magam ilyen zenékkel, de meghagyom neked az érzést.

    Cuki vagy! Zabálj!



  • becauseIsaid
    #26779
    mintha egy önreklámot olvasnék...
  • amaximus
    #26778
    hopsz, köszi, állati jó! ahogy le is írták a leírásba, lesz itt még meglepi bőven! :) várós anyag!!