26937



A MILLENIUM KÖRNYÉKÉTŐL KEZDVE DALLAMOS, RITMUSOS VAGY SLÁGERES ZENEI AJÁNLATOK


  • Dióka
    #25278
    ....van némi alapja, de ezeket is általában valószínűségszámítás alapján mondják, szerintem meg csak 99 milliárd, de nem, inkább olyan 103milliárd! a kérdés az, van-e ennek bármilyen jelentősége akár a Föld elemi létezése, akár az azon élt, élő, vagy élni fogó (gondolkodó) élőlény szempontjából....
    szerintem az égvilágon semmi!
  • mflex #25277
    Egyszer olvastam egy olyat, hogy egy tudós szerint a világegyetem amiben vagyunk, az is csak egy a sok 100 milliárd közül. Hogy ezt csak hasra ütés szerűen mondta, vagy/volt van neki alapja, vagy ő a teremtő maga, azt nem tudom, de sem mellette, sem ellene mondani senki nem tud semmit.

  • Dióka
    #25276
    bocs, ezek csak a közeli galaxysok, a távoliak akár 200MILLIÓ FÉNYÉVRE VANNAK!
    na, jó, hagyjuk....

    na, de mi van utána és meddig és azután???
  • Dióka
    #25275
    hát igen, no komment....

    eddig kb. 110-120 nagy galaxyst tudtak a tudósok megkülönböztetni, a legtávolabbi eddig úgy 15MILLIÓ FÉNYÉVNYIRE VAN!

    köszönjük emese!

    szerintem a mi galaxysunk felépítése alapján osztottak szoroztak csillagokat, fényéveket stb. és úgy dobták ki a számokat. szerintem meg mi üljünk le a seggünkre és nézzünk ki a fejünkből, és örüljünk, hogy a mi egünk általában kék. a többi már-már csak filozófikus jelleggű.....
  • mflex #25274
    [i]Az Androméda galaxis ma 2,2 millió fényévre van a Tejútrendszertől, de folyamatosan közeledik hozzánk, és a távolság óránként 500 ezer kilométerrel csökken.
  • IMYke2.0.0.0
    #25273
    És a Tejútrendszer ráadásul még nem is a legnagyobb galaxisok egyike :)
  • mflex #25272
    Tehát, ha csak ezen a "KIS KÖRÖN" belül szeretnék valahova menni, akkor is minimum 3000-6000 fényévet kellene utaznom...Az Antares, kb 1200-ra van csak, faxa, nincs több kérdésem. :D

  • mflex #25271
    Talán annyi, hogy valahonnét onnan kerülnek elő, a legtöbb teória szerint.
  • mflex #25270
    Szia Lennonbá!

    Igen, tudom, hogy megígértem a fordítást, de amikor időm lett volna rá, amiből nagyon kevés van manapság, akkor meg kedvem nem volt nekiállni.
    Néztem a filmből egy negyedórát, majd beletekertem és rendkívül unalmas volt a számomra, viszont a fordításokat főleg hobbiból csinálom, ha éppen arra filmre rá vagyok kattanva és tetszik is, de ezt nem bírtam nézni egyszerűen, illetve helyesen mondva, nem tudtam figyelni sem rá.

    Tehát kell valamiféle tetszés index is a részemről, hát ez nem tartozott bele, azt hiszem legközelebb nem teszek előre ilyen meggondolatlan kijelentéseket, ettől függetlenül talán egyszer nekiugrok, de mivel ez nem film az átlag 1200-1500 sorával, hanem doku, ezért folyton pofáznak, ami elérheti a 4-5000 sort is, tehát nem egyszerű eset. Egyelőre sorry részemről.

  • Italo4ever
    #25269
    ez a film ufokrol szol vagyis nem sok koze van a csillagaszathoz.
  • johnlennon
    #25268
    Sziasztok!

    Az előző hszk-hez kapcsolódva ez a film is érdekes témát boncolgat:




    (ehhez keresek feliratot)


  • Dióka
    #25267
    aki csak bámészkodni akar, vagy megpróbálja elképzelni,mi a fenét csinálunk mi itt a világban,
    annak felrakom a jelenlegi feltréképezett részt, aztán lehet osztani-szorozni térben-időben, bármiben...



    milky-way-universum 23Mpx
  • pityu0718
    #25266
    Régebben gondolkodtam itt az sg-n egy a témát érintő topik nyitásán de emlékszel a régi ISD fórumon, a magyarság eredete-kutatása téma is csak odacsalta a kötekedő, okoskodó, mindent jobban tudó embereket, akik hozzátenni nem csak kritizálni tudták a hozzászólásokat.

    Mi emberek egy kozmikus terv részei vagyunk, csak valamikor "félrecsúszott" a dolog és belekerültünk a jelenlegi anyagsűrűségünkbe, rezgésszintünkbe.
    Ez a rezgésszám nagyon durva nagyon nyers és nagyon messze van attól, ami az eredeti volt, ennek köszönhető a rövid életkor és az a rengeteg embertelen tett, amiket elkövettünk az évszázadok során.

    Erősen bízom benne és hiszem, hogy ez rövid időn belül változni fog!
    Nem, nem világvégére meg ilyenekre gondolok, 2012 meg hasonlók.
    De tagadhatatlan tény, hogy egy korszakváltás egy ciklus végén vagyunk.
    Ez tény, ráadásul fizikailag bizonyított tény, hogy mást ne mondjak a sarkkörökön végzett jégminták elemzése több ilyen ciklusváltást mutattak ki és mi egy ilyen ciklus végén vagyunk.
    Megoszlanak a vélemények a számítások, hogy ez mikor fog bekövetkezni és mennyi idő alatt fog lezajlani de abban minden a témával foglalkozó kutató egyetért, hogy nagyon rövid időn belül, még a mi életünkben!!
    Na majd látjuk :) Én várom, bármi is lesz a mert az emberiség rossz irányba halad.
    Erre szokták mondani, hogy "látom már az alagút végén a fényt, de mi dudál..?"
  • Dióka
    #25265
    néhány 'kedvenc' és sokszor ismétlődő közérthetőbb fogalom:
    szupernóva
    törpenóva
    fehér törpe
    vörös törpe
    barna törpe
    fekete törpe
    vörös óriás
    nagy bumm vs nagy reccs
    fekete lyuk
    albedo
    andromeda (köd) galaxys
    kvazár
    neutroncsillag
    sötét anyag
    sötét tömeg

    na ezek szinte mindben megvan. ezeket még értjük, viszonylag megjegyezhetőek, de ha már ilyenekt mondanának, hogy Wolf-Rayet-csillag vagy Hertzsprung-Russell-diagram, akkor biztos csak néznék ki a fejünkből.
  • Dióka
    #25264
    igen, de ha sokat nézed a hasonlókat, igazából már sok újat (és ezt tényleg csak általános értelemben értem) egyikben sem látsz vagy hallasz, megismered a csillagászok kedvenc fogalmait és eljutsz annak a végére, hogy a halandók által megfogalmazott nyelvezettel leírhatóan (azaz, hogy mi is megértsük a hasonló filmekbe rakott koncepciókat és tényeket) mennyi a gyakorlati technikai infó az univerzumról....
  • mflex #25263
    ...és ezt a filmet láttad már?
  • mflex #25262
    Nyugodtan lehet beszélni róla, most menjünk és keressünk egy topikot mindannyian, hogy beszéljünk róla?
    Ha kitárgyaltuk és úgy találom, akkor kitakarítom a topikot, de most én is rákattantam a témára, bár a vége mindig az, hogy mekkora a világegyetem és mi van "mögötte?????", etc...

    A végén meg kapom a kényszerzubbonyt. :DD
  • Dióka
    #25261
    az én elméletem egyszerűbb, túl rövid az emberiség, de akár a Földi élet x. ciklusa is arra, hogy bármilyen más "közelebbi" (néhány száz vagy néhány ezer fényéven belüli ) értelmes civilizációval kapcsolatba kerülhessünk, kivéve, ha 'azok' ismerik a "tér-idő" pikk-pakk ugrást.
    az elmúlt bő 50 évben (univerzum szinten egy pislogásnyi időben) szumma dollárezermilliárdokat költött az emberiség eddig arra,amit tudunk az univerzumról, azért érdemes lenne azon is elgondolkozni, ennyi mindenből (vagyy csak ennek töredékéből) mit és mennyi ember, ország, földrész javára lehetett volna mást tenni (a csillagászati és űrbeli kutatások másodlagos tech hasznain felül).de valóban ne vigyük el a témát egy zenei fórumban.szóval érdekes és legalább mi ezeket már megtudtuk.
  • pityu0718
    #25260
    Teljesen igazad van!

    Én egyszer olvastam egy olyan "elméletet" és tetszett is, mert elgondolkodtató volt. A cikk arról szólt, hogy a mai általunk ismert univerzum egy olyan rezgés szinten van, hogy hiába is keresünk-kutatunk, nem fogunk találni "értelmes" életet mert az értelmes élet nem ebben a rezgés közegben mozog..
    Ezért nem találunk egyik ismert bolygón sem értelmes életet, miközben ott vannak.. :) Csak éppen nem látjuk őket.
    Na de nem akarom a fórumot ebbe az irányba vinni, erre megvannak a megfelelő helyek.
    Csak érdemes elgondolkodni, hogy miért is hasztalan a keresés hasztalan a technológia.
    Megérne egy misét ennek boncolgatása, mert a jelenlegi irány zsákutca, csak rá kellene jönni már..
  • Dióka
    #25259
    havi egy-két hasonló rövidebb-hosszabb ilyen csillagászati témájú filmet, sorozatot nézek meg kb., mert imádom a csillagászatot, azonkívül hogy felfoghatatlan idő és távolságmértékekről beszélnek mindben, hisz ezt tudjuk is (csak a többszázezer- vagy millióéves látványos vizualizációk néhány másodpecre sűrtett nézegetése közben erről elfelejtkezünk), soha nem firtatja egyik sem, hogy mi van a 'jelenlegi' technikai szinten ismert határokon és a sok saccoláson túl/mellett és hogy lehet értelmezni a felfoghatatlan minden irányba végtelen teret és időt, gyakorlatilag létezésünk atomi elemét...na és mi volt azelőtt vagy mi van most azon túl, erre ugye sokfajta bumm-elmélet is van, de ez szerintem a legkisebb mértékben sem érdekli az univerzumot,ami kitudja mióta és még meddig teszi a dolgát...
    azokon a fikciókon viszont mindig mosolygok,amik a másik bolygón való letelepedést vagy új élethelyünk felkutatását taglalnák.....egy "szimpla" néhány fős űrséta is olyan technikai és anyagi hátteret kíván,ami ezt a lehetőséget gyakorlatilag lenullázza, a másik sok nullát meg a távolságok leküzdhetetlensége adja hozzá, úgyhogy szerintem mi örüljünk annak,ami itt van és élvezzük ki,amíg van mit...a világegyetemnek a mi világunk az elejétől a végéig csak egy VÉLETLEN pukival egyenlő...
  • pityu0718
    #25258
    Megvenném Én dvd-n is de a magyar média nem forgalmazza. Bezzeg ha egy szaros brazil fos szappanoperát akarnék megrendelni, akkor még ingyen ki is hoznák házhoz. F@sz kivan.
  • mflex #25257
    Jah, és Alec Baldwin nagyon jó narrátor.
  • mflex #25256
    Megnéztem, elképesztő alkotás, bár ebben is van bőven találgatás. (szerintem)
    10/10 simán.
  • mflex #25255
    Szerintem meg kimondottan jó film, én moziban néztem meg.
  • pityu0718
    #25254
    Amúgy fent van magyarul is a Youtube-on de persze egy ilyen filmet nem szabad ilyen sz@r minőségben megnézni: Utazás a... stb
  • IMYke2.0.0.0
    #25253
    A Phantom Protocol tényleg nem volt egy tüzes film, de unalmasnak sem nevezném - én azért jól szórakoztam a nézése közben.
  • kaposi1
    #25252
    Mert már nem kötnek le a filmek se úgy mint régen.
    Igaz már nincsenek is olyan jó filmek.
    Két napja néztük meg a Mission Impossible Fantom Protokoll-t.
    Ha már az első hármat láttuk alapon.
    Alig vártam már hogy vége legyen.
  • IMYke2.0.0.0
    #25251
    Én nem tudnám megunni.

    Tucatszám létezik olyan film, amit akár 3-4x is képes vagyok megnézni.
    Taxisofőr, Szarvasvadész, Alienek, Terminatorok, Robert De Niro gyűjtemény (mind orig.DVD) és még tonnaszám olyasmi, amit újra néznék, ha 120-as netem lenne, 4-5 TB-nyi kapacitás mellett.

    S akkor nem beszéltem a már most 3 TB-nyi anime gyűjteményemről, melynek egy részét - a 90-es évekbelieket - le is cserélném azonnal fú-de-hádéra...
  • IMYke2.0.0.0
    #25250
    Öööö... én február óta már háromszor láttam a filmet :)

  • mflex #25249
    Mert?
  • kaposi1
    #25248
    ...."és a PC-ről lökném a filmnéző maratont."

    Én már ezt is unom.
  • Italo4ever
    #25247
    az nem semmi
  • mflex #25246
    Ennél résznél, majd néztek ki a fejetekből :O

  • IMYke2.0.0.0
    #25245
    Nekem nem is kellene másra
    Rohadt gyorsan begyűjtenék beszerezhetetlenül régi klasszikusokat - Robert De Niro-tól a nagy kedvenc sci-fiken át animékig...
    Mondjuk úgy 10 TB-nyi adatmennyiségben.

    Ezután bevetném magam egy 42"-es tévé elé, és a PC-ről lökném a filmnéző maratont :)
  • mflex #25244
    Pont erre jó a 120-as net, egyébként semmi másra.
  • Italo4ever
    #25243
    tobb mint 30gb mar lejott?
  • mflex #25242
    Nekem már negyedórája lent van, belenézegettem, hát szóval biztos jó lesz, a többit majd este, mert dolgoznom kell tovább, bár gép előtt, de a mocizásnak lőttek.
  • Italo4ever
    #25241
    Köszi Imyke! ez nekem kelett
  • IMYke2.0.0.0
    #25240
    Magyar felirat
  • mflex #25239
    Valahol nincs fent a magyar fordítás?