26937



A MILLENIUM KÖRNYÉKÉTŐL KEZDVE DALLAMOS, RITMUSOS VAGY SLÁGERES ZENEI AJÁNLATOK


  • Dióka
    #25318
    a "csak" az persze relatív, nyilván egy mostani átlag led 55"-os tévét megkapsz 260e-1200e között, ez meg 2Misi, szoszo, mert az oled egy nagyobb lépéssel még jobb, mondjuk 12-14 éve az első mezei 42" plazma (1024x768!) 3milla volt, de volt 12 milláért is egy picit nagyobb, na ezekhez képest már nem is olyan drága, persze nem a kétkezű munkás embernek lesz a néptévéje.
  • pityu0718
    #25317
    Bluesolar, helyesen..
  • pityu0718
    #25316
    Nem is tudtam, hogy magyar vonatkozású a Blusolar csapat!

    Honlap

  • IMYke2.0.0.0
    #25315
    [URL=http://ipon.hu/hir/55_colos_oled_televizio_a_samsungtol/20566]55"-es OLED[/URL] a Samsungtól. "Csak" 9.000 $.
  • kaposi1
    #25314
    Az első CD anyagát megtalálod a Youtube-n.
  • kaposi1
    #25313
    Okés igazad van, szerzői jogvédett bizony.
    Na mindegy, a lényeg az ha elérhetővé teszik vásárlásra a koplett CD-t akkor vevő leszek rá.
  • Dióka
    #25312
    rendelkezel-e = saját, egyedi, regisztrált szerzői,előadói néven futtatott
  • Dióka
    #25311
    na,látom azért alakul...

    tehát nem az a lényeg, hogy te is tudsz cédét írni meg összeállítani is, hanem , hogy rendelkezel-e olyan audio tartalommal (akár csak egy digitális fájllal is), ami legalább szerzői jogvédett (ez nem egyenlő a jogdíjassal!)!
  • IMYke2.0.0.0
    #25310
    Már kezdtem volna írni, hogy érdekelnének... :)
  • kaposi1
    #25309
    Ill.azért még sem , mert most jut eszembe hogy azok mind jogdíjas zenék.
  • kaposi1
    #25308
    Tisztába vagyok vele, de mi az istennek kerülne a Discogs-ra ha nem árulni akarják.
    Ennyi erővel én is feltehetném oda a három maszek CD-m amiket itthon kreáltam.
  • IMYke2.0.0.0
    #25307
    CDr = saját maga által CD-re kíirt verzió.
    A Discogs-on nem egy ilyen promo anyag is szerepel az egy-két slágeres csapatoknál.
  • kaposi1
    #25306
    Azért azt vedd figyelembe hogy a Discogs-on megjelent a CDr lemezes hirdetésük.
    Én ezért keresem a Maxi dolgot megvételre.
    INFO
  • Dióka
    #25305
    hát mégis mi a rossebbre gondolnék egy csak elektronikusan megjelent házi stúdióban készült egyszemélyes többálneves megjelenéseknél? aranyozott vinyl-re?
    BCR egy fószer,aki unalmában max a hawerral énekelgetve direktmarketinggel több néven tálalja az alkotásait. mi ezzel a gond?majd ha nagyon kapós(i) lesz,akkor megkörnyékez egy nevesebb kiadót és rajta lesz máson, vagy belefeccöl néhányszáz eurót és csinál egy önálló kiadást.

  • kaposi1
    #25304
    Csak remélem hogy nem erre gondolsz. "Buy Now €1 EUR or more "
    Na mindegy, majd írok nekik egy levelet.
  • Dióka
    #25303
    pedig azt hittem ebben te nagy májer vagy!
    akkor nézz vissza ismét arra az oldalra,mert bazinagy betűvel ki van rá írva egy jó ideje!
  • kaposi1
    #25302
    Nem is vettem magamra.
    Azért ha tudsz írhatnál nekem olyan helyet ahol hivatalosan meg lehet VENNI a Beach Club Records kiadványokat.
    Mert a kiadó honlapján csak letölteni lehet egy egy számot.
    A Discogson meg éppen nem lehet megvenni a maxikat.
  • Dióka
    #25301
    én spec. nem rád gondoltam.

    N kreatív, csak autista módon.... egyébként nem kell hozzá YT videó,hisz elérhetők még sok helyről is ugyanezek,hogy a hivatalos 'lossless'-et ne is mondjam. akinek nincs meg úgy,az meg úgyis leszedi,ahogyan és amiben tudja...
  • kaposi1
    #25300
    Látod ahogy felteszek ea youtube-ra egy 128-as verziót Nastarnak egy órán belül már wav-ban is megvan.
    De amint írtátok is "megtalálta a barátokat hozzá" szóval én már nem küzdök tovább a régi nótával.
    Akinek kell hadd szedje. Nehogy már én legyek a gonosz házigazda aki megakadályozza hogy minőségi felvételek kerüljenek a vinyójukra.
    Fő a barátság.
  • Dióka
    #25299
    nagy a szerelem!
  • Musachy
    #25298
    Megtalálta a barátját...
  • Dióka
    #25297

    sügér nastar - ex user2 hangmérnök kolléga még mindig rendületlenül jól nyomja az ipart! már-már TB és ZR minőségben....áhh tényleg szóra sem érdemes. ha már ennyire béna, legalább ne tálalná így a picit EQ-zott 128-as mp3-at.
  • Dióka
    #25296
    hát igen, gyönyörű, főleg az eredeti, nem YT butított minőségben!
  • pityu0718
    #25295
    Ez is tök jó, persze a legnagyobb felbontásban!

  • IMYke2.0.0.0
    #25294
    Blue Planet - IMAX film
  • IMYke2.0.0.0
    #25293
    Planet Earth seen from space (Full HD 1080p) ORIGINAL
  • IMYke2.0.0.0
    #25292
    Az ismertekhez képest - írtam is :)
  • mflex #25291
  • mflex #25290
    Mihez képest gigászi? :D A többi galaxishoz?
    Mert a kozmoszban ez is csak egy tű a szénakazalban.
  • IMYke2.0.0.0
    #25289
    "A galaxis átmérője körülbelül 5,5 millió fényév, ami jelenleg (2011) a legnagyobb ismert galaxis, széllességét tekintve.
    A galaxis mintegy 100 billió csillagot tartalmaz.
    Mérete a Tejútrendszernek az 50-szerese, tömege pedig a 2000-szerese; ha a mi galaxisunk helyén lenne, akkor elnyelné a Nagy Magellán-felhőt, a Kis Magellán-felhőt, az Androméda-galaxist és a Triangulum-galaxist. Az IC 1101 a méretét a sok kisebb galaxisnak való sok ütközésnek köszönheti, amelyek körülbelül akkorák lehettek, mint a Tejút és az Androméda-galaxis."
  • IMYke2.0.0.0
    #25288
    Nos, az a 30.000 fényév is k[sípolás] sok.

    De, az ismertek között van egy gigászi: a neve IC 1101

    - Wikipédia HUN
    - Wikipedia ENG

    És a "képe":

  • mflex #25287
    Tejútrendszer közepe a Földtől, 30 ezer fényév...
  • IMYke2.0.0.0
    #25286
    Én a hatalmas távolságoktól szédülök - döbbenetes, hogy mi minden rejtőzhet rohadt messze.

    S azt se felejtsük el, hogy a csillagászok által "látott" dolgok is alapvetően a MI, azaz FÖLDI tudásunk alapján felmért dolgok.
    Sok olyan anyag, jellemző van, amit eleve nem ismernek és így nem keresnek/hetnek egy-egy megfigyelés során - a földi fizika nem Univerzális, ugyanis - a saját tudásunk vakszemüvegén keresztül ismertük meg a szűkebb környezetünk a Tejútrendszerben.
  • Musachy
    #25285
    Visszaköszön az a kor, amikor 10 éves voltam. Akkoriban érdekelt ez a téma és ugyanezeket a kérdéseket tettem fel magamban. Egy idő után leszoktam erről, mert nem akartam teljesen begolyózni...

    Ja és persze azoknak a távoli csillagoknak jó része már nincs is meg vagy nem ott és úgy, ahogy most látjuk. Hiszen mire ideér a fényük, az már kurva régen indult el onnan... Vagyis jobb lenne úgy fogalmazni, hogy ott volt és olyan volt valaha az a bizonyos csillag...
  • IMYke2.0.0.0
    #25284
    Kiskoromban brutális-módon érdekelt. :)
  • IMYke2.0.0.0
    #25283
    Nos, valami ilyesmire számíthatnánk, ha akkoriban még élnénk:



    Igen, a kilökődő "részecskék" bizony objektumok, bolygók, kisrendszerek...
  • mflex #25282
    Elméletileg a nap is, kb eddig bírja majd. Szóval akkor lesz egy nagy badabumm rendesen.
  • Dióka
    #25281
    látom, csillagászok ereje van elnyomva benned!

    b+ akkor sietnünk kell!!!!
    valakinek egy jó italója?!
  • IMYke2.0.0.0
    #25280
    Érdekes - végeztem is egy számítást.



    Tehát, elméletileg van ~4,8 milliárd évünk...
  • mflex #25279
    Ha meg így van, akkor dobják kukába a fényévet és találjanak ki valami másik utazási sebességet. Tehát a találjanak ki lényegen van a hangsúly :D

    Pl, Náncsi néni picsájának a köbgyékének a négyzetreemelésével és fingásainak arányaival számolva a pattanásokat a seggén, az egyenlő 100 millió fényévvel! Röviden NPKF, és máris könnyebben lehetne számolni a távolságokat .

    Androméda köd, így csak 0.5NPKF-re van.