26937



A MILLENIUM KÖRNYÉKÉTŐL KEZDVE DALLAMOS, RITMUSOS VAGY SLÁGERES ZENEI AJÁNLATOK


  • mflex #25439
    De a "gyári kiadás" nem használja, csak a remix. A remix meg nem számít gyárinak.
  • IMYke2.0.0.0
    #25438
    Innen származik minden: 90-es topik
    coldseed-nek megírtam, hogy nem csak azon zene alapjait használja, hanem a Trans-X-ét is, és aztán be is bizonyítottam neki a Bootleg mixemmel.
    Csak ennyi.

    Nem az a baj, hogy lopkodnak, hanem inkább az, hogy az eredetit vagy meg sem említik, vagy az emberek nem is tudják, hogy létezett... ilyenkor nem árt tisztázni a helyzetet.
  • mflex #25437
    Nem értem ez most, hogy jött elő. Anno a zenekar vezetője nyilatkozta, hogy készülőben van egy remix, amely 80-as évek egyik nagy diszkóslágerének az alapjait használja. Nem mondta ki, hogy ez a trans-x, de az a remix felüdülés volt a sok gagyi, unalmas 90-es között. Ergo a radio edit-nek meg köze nincs a living on video-hoz, akkor most miről beszélünk?

    Senki nem lopott senkitől, ha az eredetit vesszük alapul, ha meg a remixet nézzük, akkor a zenék 90 százaléka össze van lopkodva. Viszont most is azt mondom, hogy LSNC trans-x remixe az egyik legjobb zene még manapság is.
  • IMYke2.0.0.0
    #25436
    Hát igen, a "paradicsom" után a magyar valóság nem kicsit lehet kontrasztos... :(
  • IMYke2.0.0.0
    #25435
    Más is észrevette:
    U96 - Love Sees No Colour Vs Trans X - Living On Video - John Birbilis Remix
    Ha történetesen csak "így" rakom össze a két számot, akkor meg az lett volna baj(a néhány emberkének)... :)
    A ~11 percről nem is beszélve.
  • mflex #25434
    Hát itthon nem érzem jól magam egyáltalán az biztos...
  • IMYke2.0.0.0
    #25433
    Szia!!!! :)

    Köszönöm az élménybeszámolót [esz ám a sárga irigység ], és a képet is - tényleg kezdtem azt hinni, hogy "odakinn" maradsz egy életre :))
  • mflex #25432
    Hi!

    Tegnap három kommentet is írtam, aztán éjfél körül beszabadult ide egy reklám troll...

    Nyomom a törlés gombot, semmi, megint, semmi, megint és újból semmi.
    Csak éppen a háttérben a motor már az enyéimet is törölte, de ezt csak f5 után láttam. Fasza!

    Mindegy, mert a múltkori miatt, rögtön mentem a sajátjaimat. Az első neked szólt Imyke (#25420) a második Diónak és Ernestonak, meg Lacinak...

    1
    2
  • IMYke2.0.0.0
    #25431
    A bootleg mix a "90-es évek zenéi" topikban coldseed kolléga üzenetére készült, és az volt a célja, hogy bemutassa: a U96 gyakorlatilag 1:1-ben a Trans-X számot koppintotta [kezdve a bass-alaptól, egészen a főtémáig]

    A feltöltéseim adatai azért ilyenek, mert így tartom helyesnek - engem mások feltöltéseinek spártaisága szokott meghökkenteni: gyakorlatilag csak felhányják a Youtube-ra az anyagot és kész.
    Én viszont, szeretem tudni, hogy miből, mivel, és hogyan készült az adott anyag - főképp akkor, ha magam is kedvet kapok egy olyan elkészítéséhez.
    Netszolgáltatóm nincs - nem saját net-hozzáférésről írok.

    Akit érdekel, az úgyis elolvassa az adatokat, akit meg nem - történetesen, a jelek szerint Téged, az meg nem nézi meg.
  • Dióka
    #25430
    ha szavazni kéne, akkor nehezen, de nálam talán 3,2,1 lenne a sorrend, de ilyenbe nem mennék bele.

    a 'hozzáférést' szívesen, de nekem ez csak egy 'linknyi' erőfeszítésembe került.
  • Dióka
    #25429
    Imike!

    Szerintem itt az sg vezető 3-4 zene témaköréből senkinek sem ismerős egyik zene sem!

    Ez a mix nekem tetszik, bár bőven a transx érzés dominál u96 alapokon.....talán kicsit döbbet is átrakhattál volna u96 dallamokból is, de egyébként jó.

    (elismerem és szeretem is a preciztásod, de a YT állókép video alá ,ami hangban épphogy megüti a hallgatható szintet berakni, hogy flac+wav a forrás az nekem vicces (hát nem tök mindegy?! ennyi erővel írhattál volna audio cd, sacd, dts truehd, m4a, wma mp3 vinyl vagy akármit is...) a photoshop és sony-vms meg a másik extraüber lényegtelen momemtuma ennek a mixnek...de ezeken az apróságokon túlteszem magam, viszont kiírhattad volna, hogy ki az áram és net szolgáltatód és pontosan hány másodpercig készült a mix! )
  • IMYke2.0.0.0
    #25428
    Trans-X vs. U96...Love Sees No Video (i2k'012's Bootleg mix) - 03:48, 138 BPM


    Original release date: 1986 (Trans-X), 1993 (U96)
    Bootleg release date: 2012
    Total Time: 03:48
    BPM: 138 (originals: 131 (Trans-X), 133 (U96))
    Sound source(s): WAV, FLAC
    Video source(s): Some pictures from internet
    Tools used: Ableton Live, Sony Vegas Movie Studio, Photoshop

    Copyrights: Cerstin "Cessy" Strecker, Lady D, Pascal Languirand (Trans-X) & Alex Christensen (U96)
    Website: http://www.discogs.com/artist/Trans-X - http://www.discogs.com/artist/U96

    Made with Ableton Live 8

    It's a fanmade mix!
    I'm not making money from these remixes and always respect original copyrights. Do the same You too!
    Please, if you're using this video and/or audio sources don't forget to mention the remix's creator - .:i2k:. / RealIMYke2000, link to my Youtube profile - and of course the original copyrights owners!

    Thanks, and respect for Youtube uploaders!



    Szerintem, sokat tudtátok, hogy a U96 honnan lopkodta össze az alapokat, és íme a bizonyíték is :)
  • Biatomi
    #25427
    Köszönöm szépen a hozzáférést!
    Külön köszönet Ernesto mesternek,a nagyszerű (EP)hez!!!
    T2 talán a legfantasztikusabb számomra,így második hallásra.
  • Dióka
    #25426
    egy kis hazai csemege, már letölthető a honlapjáról




    Ernesto - Space Force (EP) (2012)
  • IMYke2.0.0.0
    #25425
    Igyekszem :)
  • narumon
    #25424
    Lelkesedj be mert nincs kedvem angolul nézni :)
  • Dióka
    #25423
    ERNESTO is készülődik egy újabb SPACE FORCE 'csemegével', remélehetőleg már a hétvégén kijön.









  • Dióka
    #25422
    most megleptél! remek! ezt valamiért anno a rádiókban sem nagyon lehetett hallani....
  • IMYke2.0.0.0
    #25421
    Életemben nem hallottam még, de pótoltam :) Nagyon jó zene :)
  • IMYke2.0.0.0
    #25420
    Mike augusztusban jön majd vissza magyarisztánba?
  • kaposi1
    #25419
    Ja már leesett!
    Dehogy van meg sajnos.
    Azért keresem mert semmilyen verzióm sincs belőle még egy nyomorult mp3 se.
    Nekem a másik maxija van meg.
  • kaposi1
    #25418
    Írd már meg nekem priviben mi az a "DTB"????
    Amúgy ennél jobba nem fogom megtalálni azt a Convoy vinyl-t amiből a változatom készült.
    Nem is keresem tovább.
  • Dióka
    #25417
    az igaz, elfelejtettem,hogy nem a műanyagot gyűjtöd (nagyon helyesen), akkor talán könnyebb dolgod lesz (kívánom), bár ahogy hallgatom a másik általad kedvelt számát a YT vididen (ez a szám engem nem hozott lázba,de nálam B oldalnak elmegy), minőségileg a tökéletestől azért fényévnyire van...sok-sok millió fényévre. Egyébként ügyesen összepakolgatták az akkori népszerű 'elemekkel' a zenét. Ha megvan jóban a 'DTB' dobj egy részletet és dobok hozzá én is egy kis csemegét.
  • kaposi1
    #25416
    Hello!

    Nekem bőven elég a digitális másolat is a maxiból nem gyűjtöm a vinyl-ket.
    Márpedig azt meg is fogom szerezni.
    Tetszett a Convoy másik maxija a Convoy - I Will Love You ( COP Records 7'' ) Austria 1986 azt is sikerült begyűjtenem tökéletes minőségben, pedig az sem egy gyakran előforduló vinyl .
    Ez is meglesz.
  • Dióka
    #25415
    gondolom azért nem igyekezett az az 1-2 ember,aki ide benéz néha-néha,mert pont ebben a mixben nem volt meg neki vm-ben...meg te amúgyis beígérted

    örülök, h. ide is előkerült ez a 86-os zene, de maxit ne akarj, hisz csak kisszámú kislemez kiadás volt, és tényleg ritka,mert anno valamiért kevésbé volt befuttatva, már a kiadónak sincs belőle lemeze, talán stúdiószalag vagy esetleg egy digitalizált kópia vagy majd aki megunja és rászorul, az méregdrágán eladja azt az egykezemen megszámolom épségben fennmaradt lemezt annak az 1-2 embernek, akiknek ez sokat megér. időben kellett volna begyűjteni vm-ben vagy másik ftp-hez kellene hozzáférés! de ne aggódj, van még legalább 1000 olyan italo,amit soha nem hallottál és tetszhet.
  • kaposi1
    #25414
    Nincs mit Imi.
    Neked nagyon szívesen.
  • IMYke2.0.0.0
    #25413
    Szia! :)

    Nagyon hálás vagyok, hogy segítettél.
    MP3-ban megvan már, de ez, így, sokkal finomabb :)))
  • kaposi1
    #25412
    Hát ahogy elnézem nem kapkodott senki a szemébe hogy teljesítse a kérésed.

    Boytronic - Don't Let Me Down (U.S. Club Maxi Version).flac

    Én is keresek egy maxit de az sajnos kicsit komolyabb kategória mint ezt a Boytronic számot teljesíteni.

    Egyszerűen beleszerettem ebbe a ritkaságba , ami ráadásul ma hallottam először.

    Convoy - Don't Turn Back (Italo-Disco on 7")
  • Dióka
    #25411
    rég voltak képek, ezért 3 gyönyörű retro deck Aiwa módra (a korukban horribilis áron)


    1976



    1980



    1991


  • kaposi1
    #25410
    Holnap feltöltöm ha addig nem segít senki hozzá.
    Most meló van.
  • IMYke2.0.0.0
    #25409
    Ja, és pofátlanságom határtalan... Ez meg van valakinek fincsi losslessben?
    "Boytronic...Don't Let Me Down (US Club mix) 06:51"

    Ígérem, 1 évig nem kérek semmit :)
  • IMYke2.0.0.0
    #25408
    Megint kérek, bocsánat - és sajnos, szokás szerint, semmit sem tudok ajánlani cserébe...

    Ez a szám és verzió meg van valakinek, véletlenül lossless-ben, és feltöltené nekem?:
    "Camouflage...Love is a Shield (US Extended William Orbit mix) 08:05"
  • IMYke2.0.0.0
    #25407
    Talán még emlékeztek, mennyire lelkesen írtam a "Warriors of Sediq Bale"-el kapcsolatban...
    [INFÓK: wiki, hivatalos honlap, [URL=http://www.youtube.com/watch?v=3L_PNQgQ49w]trailer[/URL]]

    Röviden: BESZARÁS mennyire jó film! Engem nagyon lekötött - az eredeti nyelvek, a látvány, és hangulat, a brutalitás és a szépség együtt... és bár két részletben néztem meg [4 óra 45 perc], lehengerlő!
    Csak ajánlani tudom!

    A felirat fordításával jól haladok, majd lelkesebb időszakomban be is fejezem :)
  • Dióka
    #25406
    ó,jeh! nekem is bejön!
  • sanyo71
    #25405
    Az eredeti filmzenét is szeretem,de ezt talán még jobban..
  • Dióka
    #25404
    hogy mi domináljon, azt általában az alkotói szándék határozza meg és csak nagyritkán lehet előre megszavazni. a szerző ebben a felállásban képzelte el ezt. én tényleg sajnálom, ha ez most nem fedi le az elképzelésed, erre szokták egyszerűen mondani, hogy nem gyere be és kész. márpedig, ha az eredetit nézzük, aminél maradsz inkább, akkor a kettőnek pont annyira van köze egymáshoz,mint amennyire neked ez tetszik.
  • IMYke2.0.0.0
    #25403
    A "nem tetszik" és a "túl sok" között én érzem a különbséget :)
    A kevesebb néha jobb elv alapján, én biztosan visszavettem volna ezen említett zenei elemek szerepét és/vagy hangerejét - domináljon csak a vokál és a kísérő zene, de ne a ritmus szekció...
    Szerintem.
  • Dióka
    #25402
    én azt a hangot még mindig a hihat-ba sorolnám (így együtt a dobbal), nem külön claps-ba, de lényegtelen, értem mi nem tetszik, nem tetszik, ennyi.
  • IMYke2.0.0.0
    #25401
    Nem tapsvihar, hanem a dob mellett lévő "clap" hang...
  • Dióka
    #25400
    ennek ez a "hihat" (nem szakiknak is érthetően: ~ a dobütem végén való cintányér együttes használata) az alapvető fizimiskája, nekem tetszik és ezidáig fel sem tűnt a 'mennyisége', bár igaz,talán icipicit jobban tetszene, ha 22,3%-al kevesebbszer lenne benne, viszont így sem zavar,hisz rengeteg stílusban és zenében hasznáják kicsik-nagyok hasonlóan. "tapsvihart" viszont nem hallok.