26937



A MILLENIUM KÖRNYÉKÉTŐL KEZDVE DALLAMOS, RITMUSOS VAGY SLÁGERES ZENEI AJÁNLATOK


  • pityu0718
    #25641
    Típusra vagy tudásra érted?
    Ár-érték arányban mindenképp az Esi kártyákat ajánlanám nyugodt szívvel!
  • IMYke2.0.0.0
    #25640
    Iszonyúan zavaró, hogy az Ableton-ban, a project arrangement-ben nem tudom pontosan vagdosni a dolgokat, és késve is hallom a hangokat a vizuális megjelenítéshez képest.
    A hardveres gyorsítás és a komplexebb munka lehetőségének hiányát már említettem.
  • IMYke2.0.0.0
    #25639
    Latency szempontjából - a frappáns "legdrágább"-on felül - melyik a jobb választás?
  • pityu0718
    #25638
    Ez teljesen biztos!
  • pityu0718
    #25637
    Itt is érdemes körbenézni!

    Az a baj, hogy nem tudom mennyit szánnál rá max?
    10-ért biztos nem lesz valamirevaló, 15-18-tól felfelé használtan már ki lehet fogni 1-1 jó bizniszt.
  • IMYke2.0.0.0
    #25636
    Köszönöm az információkat. :)
    Elsősorban PC-s zene-kutyuláshoz lenne a hangkártya. Annyit már megtanultam a srácoktól, hogy az 5.1 és a minőségi (ASIO) zenélés egy kártyában nem valósulhat meg.
  • pityu0718
    #25635
    Szia Imi!

    Attól függ mire van szükséged (ki-bemenetek, külső usb- vagy belső pci)?
    Az elérhető kategóriáknál maradva és elsősorban külső kártyák közül:

    Az bizonyos,hogy Emu kártyák kilőve, sok a driver gond velük.

    M-audio kártyák elég jók, amolyan belépőszint.

    Volt egy Alesis iO2 usb-s karim, szerettem, biztos cucc volt.

    Nagyon jó minőségűek az Esi Maya kártyák!! (külső-belső) Ezt bátran ajánlom. Pld!

    Nekem jelenleg most ilyen van de ez nem éppen az olcsó kategória:
    TC Electronic Konnekt 8 firewire


  • IMYke2.0.0.0
    #25634
    Igen, és sajnos azt is, hogy egy ilyen jó kártya nem 10.000 Ft.
    Te milyen hangkártyát ajánlanál, ha lenne rá pénzem? :)
  • pityu0718
    #25633
    Okés, értem Én :) Sejtettem, hogy nem csapsz fel billentyűsnek egy éjszakai lokálban de a PSR300 már nem gyerekjáték, persze ha nem arra használják, amire való akkor semmit nem ér.
    A billentyűzete csapnivaló, igaz dinamikus de pld. nem utánnyomás érzékeny(aftertouch).
    Ha csak "vezérlésre" kell, akkor kár volt még annyit is adnod érte. (azért ha eladóvá válik, szólj mindenképp!!!)


    Az a "jó" hangkártya, ami alapból tudja az Asio szabványt, jók az A/D konverterei és rendelkezik megfelelő ki és bemenettel.
    Az Asio szükséges az alacsony latency érték miatt (Imyke tudja miről van szó).
  • Italo4ever
    #25632


    baszus Mike,ezt nem hiszem el te palyat tevesztettel oreg
    biztos valami muscular hasonlo nevuvel kevertem akkor,nem is talaltam semmi,remelem hamarosan jon a kovetkezo.

  • mflex #25631
    Szia Pityu!

    Félreérted, én egyáltalán nem akarok sehol játszani, csak azért vettem meg ezt a szart, hogy rátudjak kötni valamit a gépemre, meg jó árban volt. Tőlem akár lehet elektronika is márkája. Ebből a szempontból még a gyereknek való 233-as is jó lett volna, csak ez kapóra jött. A logic is fent van, de én mostanában win-t használok. Hadd dolgozzon a 3960-as proci, bár ezt a "kisujjából" kirázza, nem faladat neki.

    Meg ebben a gépemben van jó hangkártya is.
    Üdv
  • mflex #25629
    Az nem kifejezés :)
  • mflex #25628
    Itt WAV lossless élérhetősége, a név ezután ez lesz, nem lesz változtatás.



    Download
    No pass
  • Musachy
    #25627
    Ezt a katyvaszt is csak te érted...
  • Musachy
    #25626
    szépek

  • pityu0718
    #25625
    Faxom kivan ezzel a beágyazással.. Töröld Mike légyszi!
  • pityu0718
    #25624
  • Dióka
    #25623
    A lelkizés nem kor kérdése, hanem egy állapot. De Te már ehhez is öreg vagy!

    Ha olyan hülye lennék, hogy a könnyen beszerezhető (bár nem a konkrét dologhoz kapcsolódó) linket dobtam volna egyből az ostoba 'feltételezések' helyett,akkor valóban igazad is lehetne, akár....de ez jelen esetben (sem) nem így volt. Sebaj Tóbiás meg Móka Miki.
  • Dióka
    #25622
    picit kerekítettem, hogy szebb legyen , mondjuk a 86-os stúdió felvétel előtti fél évben,amit még az énekórán töltött,szumma 26 év,ami sokkal közelebb van a 30-hoz,mint a húszhoz. teccik érteni?!
  • Musachy
    #25621
    30? Közel - honnan számítva?
  • Dióka
    #25620
    így vicces, de hát közel 30 év már mindenkin meglátszik, nézd arról az oldalról, hogy már Te sem viszel haza minden héten új csajt!
  • Musachy
    #25619
    "Ha most ideraktad az,amit minden hülye be tud szerezni..... :)))"

    Nyilván az, nem is mondom, hogy nem. Így akár te is.

    "ne vedd a lelkedre"

    Öreg vagyok már a lelkizéshez...
  • Dióka
    #25618
    Örni is értékelne egy ilyet, főleg ennyiért, szinte ajándék áron...a hozzáértőknek. kafa.
  • Dióka
    #25617
    akkor ezt nagyon félreértetted, mert én semmit sem állítottam, csak feltételeztem, de majd legközelebb....
    'ügyesebb, okosabb, szebb...stb, mint én' ilyen az élet körforgása ne vedd a lelkedre.
  • pityu0718
    #25616
    Szia Mike!

    A Garageband mondjuk úgy, hogy a Logic lebutított kistestvére. Rém egyszerű kezeléssel és funkciókkal. Persze egy csomó hasznos dolog hiányzik belőle de el lehet vele szórakozni.
    Gratula a Psr3000-hez, jó hangszer és nagyon jó áron vetted.. :)
    Az egyik legnépszerűbb hangszer a vendéglátósok közt! Kicsit gyengék a dobjai de kárpótolja a megavoice-cool-live hangszínek sokasága.
    Az a másik Psr233 egy játékszer gyerekeknek, nehogy valaki ilyent vegyen, nem jó semmire.
    Ha igazán jó hangzást akarsz, akkor Korg-ot kellett volna venned!!

    FL stúdió a belépőszint a zeneszerkesztők közt. Nem rossz, sokan használják, meglehetősen népszerű. Az Ableton Live már teljesen más, véleményem szerint minden tekintetben jobb is!
    De természetesen mindenki használjon olyant, amit könnyen megért és tudja eredményesen használni!!
    De Neked mint "Mac" user-nek a Logic pro 9-et ajánlanám, csodálom is, hogy nem azt kezdted el jobban megismerni..?
  • IMYke2.0.0.0
    #25615
    Nem bizony.
    Fél vagyon lenne, ha gépet kellene újítanom.

    Az Ableton a 2. legjobbnak titulált program a kategóriájában, a FL után.
    Próbálok nem elfogultan nyilatkozni róla: Kurva jó program! :)
  • IMYke2.0.0.0
    #25614
    Ha otthon még mindig XP-t használnék, akkor - ne nevesd ki szegénykét! :) - a jól bevált, öreg SoundBlaster LIVE! 5.1 Player izzítanám.
    Azzal sosem volt gondom.

    De Windows 7 alatt nem lehet életre kelteni. Sokáig ugye használtam alaplapi ketyegőt, és a 90-es topik egyik törzstagja dobott meg a pincéjében porosodó Xi-Fi-jével.
  • narumon
    #25613
    Az a baj, hogy te procit sem tudsz egyszerűen cserélni :(
    Egyébként az Abletont nem ismerem. Párszor már neki akartam szánni magam az ismerkedésnek de valahogy mindig elmarad.
  • mflex #25612
    Nekem vagy egy 7.1-es audigy 4-es kártyám, ami hardveresen dolgozik, de csak xp alatt 100 százalékos, azóta a dobozában van, amióta a vista ki jött, tehát már régóta...
  • IMYke2.0.0.0
    #25611
    Ableton Live Suite 8.3 + Xi-Fi Xtreme Audio ugye
    A VSTi-k száma lényegtelen.
    Az Omnisphere ráadásul még csak beszerzés alatt van a maga 40 GB-nyi hanganyagával...

    A Latency meg az egekben, mert ahogy írtam, szoftveresen dolgozik, olyan, mintha a hangkártya nem is létezne [valóban nem túl jó a kártyán lévő chip].
  • mflex #25610
    Ezt a videót láttátok már?

    Hát szarrá röhögtem magam. Nagy sörhas, hamis (half live) hang, és már nem szépfiú, mint a buzi időkben! :DD



  • narumon
    #25609
    No várj és milyen progival? Ezzel emlékeim szerint FL Studio nekem elég jól ment, csak nem a legjobb minőségű kimenetre kell állítani a szintiket. Most egy Core i5-el nyomom ezzel biztosan jól megy rohadt sok bonyolult sáv is.
  • IMYke2.0.0.0
    #25608
    Intel Core2Duo E8400 (2 mag, 3000 MHz) nem jó?
    Mert ilyenem van.

    4 GB DDR2 (1066 MHz, alaplap miatt 800 MHz-en, tuningol a franc)
    HD 4850 (512 MB)
    3,3 TB
    27" Samsung (1920*1080)
  • narumon
    #25607
    Ezt megoldhatod egy jó CPU-val is.
  • mflex #25606
    Talán majd eljutok odáig, hogy gép nélkül a szintin csak úgy kertben, telken eljátszogassak :) Egyvalamit észrevettem, ha kezded megérteni az akkordokat, akkor ez nagyon jó stresszoldó.
  • IMYke2.0.0.0
    #25605
    Csakis azért, mert a mostani az gyakorlatilag szoftveresen gyorsít - érdemes utána olvasni a neten, mennyire nem kedvelik -, míg egy hardveres gyorsítást nyújtó hangkártyával sokkal könnyebb dolgom lenne, több sávval is tudnék dolgozni, mint most (bizony kompozícióknál bizony beakad, recseg a hang, de rendereléskor jól szól stb.), nem lenne 90-100%-os CPU terheltségem, és nem tartana 15-20 percekig a render...
  • mflex #25604
    Jah, én kösz, csak a rapid szopat, valamiért nem müxik premiumban, de próbálkozom.
  • narumon
    #25603
    irreleváns
  • narumon
    #25602
    Viszont az itteni beszélgetésünk miatt kérdezném, hogy miért kéne egy komolyabb hangkártya? Kis túlzással csak élő felvételekhez kell jó hangkártya amúgy "szinte irreveláns"
  • narumon
    #25601
    Persze ha van hely akkor elfér :)
    Nekem a midi bill-en kívül már csak egy Ensoniq SQ1 maradt meg érzelmi alapon (ez volt az első komoly szintim), de minden más eladásra került már évekkel ezelőtt. Akkor még normális pénzt lehetett értük kapni, ma már nagyon nehéz lenne bármi ilyesmit eladni. Nincs értékük. A Yamaha azért jó max mert a bárzenészek mind azt használják, tehát azt majd még lehet hogy el lehet adni ha akarod :)