26937



A MILLENIUM KÖRNYÉKÉTŐL KEZDVE DALLAMOS, RITMUSOS VAGY SLÁGERES ZENEI AJÁNLATOK


  • Italo4ever
    #25722
    'Te zenész (profi) vagy, Hallottam, igaz csak tőled, de hallottam."

    Hat ezen szakadtam xDDDD

    Narumon nekem az angyal jobban tetszik de szerintem sok ezen a mely szerintem es meg valami tobb kell bele mert neha unalmas de ez csak az en velenyem gratulalok
  • narumon
    #25721
    Nos akkor egy kissé más tészta, ez talán jobban jellemző ránk "mostanában". Ahol egy kicsit monotonnak tűnik az a szöveg helye amit nekem kéne megírnom de lustaságból és ihlet hiányában még el se kezdődött.

    Angyal
  • narumon
    #25720
    Az előadó név az jó kérdés :)
    Ugyanis soha nem tudtunk még ebben megegyezni haverral :) Mivel amúgy nem igen "publikálunk" ezért ez nem is volt eddig nagyon téma :D
    Az utolsó "elfogadott" nevünk még En-Sonic volt, de azóta ezt már elvetettük :) Jöhetnek az ötletek :)
  • narumon
    #25719
    Hát két pillanat kiszedni belőle a vokált, mert az egy sample ugye. Ha törlöm onnan már nem is fog szólni :)
  • IMYke2.0.0.0
    #25718
    - Vokálmentes létezik belőle - az is nagyon üthet!
  • mflex #25717
    Nekem is bejött a zene, nekem a vokál sem volt zavaró, inkább tűnt kicsit dinamikátlannak néha. :)
  • Dióka
    #25716
    nekem tetszik ez a (progressive) trance! ott van!
    rukkolj elő a többivel dugival is és dobj hozzá egy előadó nevet is!


    //
    nyilván teljesen átalakítanám, de így is tök jó!
    csak hülyülök!

  • Musachy
    #25715
    Más stílus, de nekem bejön. Ugyanakkor nekem jobban tetszene a női vokál nélkül, bár tudom ez manapság trendi. Közben elképzeltem anélkül, csak a zenét és ekkor volt egy olyan érzésem, hogy ez a "szövegelés" kicsit idegesítő. szvsz
  • narumon
    #25714
    Nem sürgős :)
    Majd meghallgatod.
  • mflex #25713
    Na most, én nem szeretnék abba hibába esni, hogy szar hangszórókon hallgatom meg, mert jelenleg egy mac lapossal fekszek az ágyban, majd holnap a hifin rendesen meghallgatom, de ha sürgős, akkor felvonszolom magam a felső szintre :)))

  • narumon
    #25712
    Kicsit más stílus de várom a véleményeket:

    Ready to Fly
  • mflex #25711
    http://www.zippyshare.com/ mondjuk :)

    Hát, majd kiderül, csak az idő, amiből kevés van...
  • narumon
    #25710
    Ah azt hiszem rájöttem :)
  • narumon
    #25709
    Aki ilyennel kezd az fog tudni. Jövőre már olyat írsz, hogy beszarunk :D
    Hát igen kiraknék én is egy mp3-at csak nem tudom hova. Van valami ahol nem kell regisztrálni és ti le tudjátok tölteni?
  • Italo4ever
    #25708
    Az a tanc XDDDDDDDDDDD
  • mflex #25707
    Engem érdekel, de mire értetted a felrakást? Tárhelyre, vagy mire?
  • mflex #25706


    Értem, hát egyelőre többet nem tudok magamból kisajtolni, vagy tudok? :D Majd kiderül :)

    Köszi szépen.
  • mflex #25705
    Jah nagyon durva, még én sem láttam ezt a részt, de a teremben ráragadtam és addig nem bírtam csinálni semmi, de más sem :D

    Laci, ez volt az a rész :D

  • narumon
    #25704
    Én egyébként egy barátommal csinálok zenét kissé más stílusban, sajna mióta kiköltözött külföldre már nagyon ritkán van csak erre lehetőség, meg az idő is egy kényes pont.
    Ha eláruljátok, hogy lehet felrakni valamit akkor mutathatok én is (bár befejezett nem nagyon van), meg persze ha egyáltalán érdekel valakit.
  • narumon
    #25703
    Ha én is belevauzhatok akkor két dolog:

    1, Szerintem annyiból elbeszéltek egymás mellett, hogy tudom mire gondolt Imyke amikor azt mondta, hogy a háttér hiányzik neki. Mint másik kollega már írta a szőnyeget hiányolta alatta. Ami nem jelenti azt, hogy te akartál olyan vastagot odarakni. Nekem a Bonanza Banzai zenéiből is nagyon hiányzik néha hátulról de ez nem jelenti azt, hogy rossz lenne, ők úgy gondolták hogy nem kell. (A rendszerembe meg ezen a szinten nem tudsz belekötni :D)

    2, Maga a zene. Nagyon jó nekem egy gondom van vele, hogy az első pár zene közül mindenki ezt írja meg. Azaz 4/4 ütemre nagyjából ugyanezzekkel az emelésekkel. Valahogy ez kézenfekvőnek jön egy "kezdő" zenésznek. A felette lévő téma persze már teljesen egyedi azzal nincs is gond. A következő szám meg még jobb lesz :)
  • Dióka
    #25702
    hát baaammmmeg, ezen én beszartam!!!!!!!!!!

    nem is hallottam még erről....


    //
    a kézisúlyzó olyan 15-16 kilós lehet, ha igazi, és nem preparált, azért ez a mutatvány ezzel a sebességgel nem olyan rossz

    ismerem a csáveszeket, mindkettő jó fej, de a nagyobbik biztos, hogy nem csak müzlit eszik,viszont állatul néz ki, már nagyon nagyon régóta!
  • Italo4ever
    #25701
    xDDD

    ja ez neger kegyetlen hulye a feketek feheren filmben lattam ott is mikor tancolt diszkoban bedrogozva az durrva volt
  • mflex #25700
    Ez volt az :D

  • mflex #25699
    Edzeni voltam, a másik teremben meg aerobic ment végig trance zenékkel, most meg nem mondom, hogy akkor mi ment. Viszont itt több helyen a falakon tv is van és az "életem értelmei" ment azzal résszel, mikor elmegy edzeni. Sírva röhögős rész az Terry Crews-szal. Nem is bírtam addig edzeni :D
  • Italo4ever
    #25698
    Mike,amikor beszeltunk 6 orakor akkor milyen zene ment a hatterben?
  • mflex #25697
    Az a baj, hogy cinikusan reagálsz, de hagyjuk már.
    Te zenész (profi) vagy, én csak egy amatőr fasz kezdő. Hallottam, igaz csak tőled, de hallottam.

    Ugyan már Pityu, elfogadom amit írtál, de a zenei része több dallammal, meg váltásokkal úgy gondolom, hogy szar lett volna. Na ennyi.
  • mflex #25695


    Örülök és köszi.
  • mflex #25694


    Kösz Földi, de ez meg már túlzás :D
  • Musachy
    #25693
    Részemről röviden: ÜTŐS! Ez jutott elsőre eszembe, főleg, mert nem voltam elég elővigyázatos a hangerővel... Mivel csak nemrég estem haza, most a családra való tekintettel csak fülessel hallgattam meg, majd holnap a szomszédban melózó kőművesek is meghallgatják.
  • Italo4ever
    #25692
    igen es nalam is gyonyoruen szol,szerintem semelyik cdm nem szol ilyen dinamikusan
  • Italo4ever
    #25691
    gyerekek ne mar
    ez space zene a javabol,ma sokszor meghallgattam nem kell ebbe semilye dallam meg mas ez igy jo,allam padlon hogy ezt mike csinalrta,en meg ezt nem tudom elhinni xDDD

    lehet lecserelem a logot muscular flex-re az italo helyett,az ugyse csinal semmit mostanaban es ez a zene siman ott van melletuk.

    csak igy tovabb varom a kovetkezot. xd
  • mflex #25690
    Na ez meg a másik, kíváncsi lettem volna, hogy milyen visszhangja van, ha senki nem tudja, hogy tőlem származik. Sajnos ezt már nem lehet, én büszke vagyok rá, de ha legközelebb elkészül valami, előtte átküldöm neked hangtesztre :), de mint írtad, akkor ez nálad is szépen szól.
  • Dióka
    #25689
    jó, bocsi a hosszú értekezésért, csak ha annyit írok, tetszik és kész (a lényeg ennyi lett volna), azzal nem tudok reagálni mások gondolataira....

    amatőr szinten ez bőven jó (szerintem ha nem tudjuk, hogy te csináltad, lehet, csak annyi jön le, hogy de fasza) olyannyira, hogy kevés a profi, akire rá lehet fogni, hogy hibátlanul tökéletes mindenben...ebből adódóan sok van,aki annyira profi, mint te amatőr.
  • mflex #25688
    Na ezt kivesézted rendesen, kösz :D
    Én megfogadok minden tanácsot, de az ne legyen már hülyeség, mint írtam csak hobbi és amatőr szinten csinálom, a többi zenei része számomra bullshit.
  • Dióka
    #25687
    meghallgattam, extraprémium fülesen és extraprémium hifin is....:)))))

    a saját véleményem: én nem tudok ilyet, sajnos még csak hasonlót sem! :))

    bármilyen zenét nagyon könnyű kritizálni, ezt sokszor meg is tesszük pro- és kontra is, és nyilván a világ legegyszerűbb dolga bármilyen stílusú kész zenét meghallgatva MEGMONDANI azt, hogy ki, még épp mit változtatna vagy csinálna másképp benne vagy rajta, nyilván a saját ízlése szerint, holott közületek sokan azt szajkózzák (én nem :) ), hogy az eredeti az igazi és úgy jó, ahogy a szerző megálmodta.

    tehát ebből a szempontból nekem első nekifutásra teljesen bejött ez a szám, a dallamok, a dinamika, a basszus mind olyan, amit teljesen megirigyilhetne tonnányi cd-re hányt bármilyen más vagy hasonló fizetős hangfelvételt,amit elvileg profi vagy hivatásos zenészek kreálnak. ez tény. pont. tehát gratula a szerzőnek. ezen kívül tényleg egyedi trance-es space-es turmix


    az előzményekben előkerülő felvetésekhez

    ""background" - azaz, a szinti háttér alap akkordokkal. S mondjuk néhol a cin-ütés."

    nekem igazából nem hiányzott egyéb háttérdallam,amit imyke felrakott példának,az már beleerőszakolás, de persze belerakni attól még bármit bele lehetne, a végtelenségig variálva, mint mondtam,a kész cucc után már könnyebb okosakat javasolni, bár meg anélkül ülnék egy sötét szobában és a boci-boci-tarkáig jutnék csak háttérdallamban vagy kiegészítőkben (a profik nyilván picit tovább),
    extra cinütések nekem nem hiányoztak, de mivel úgymond "megszoktuk",mert trendi, emiatt a meglévő cint picit hangosabbra csináltam volna (mondom , akkor, ha én keverem), de hiánynak a jelenlegi formájában sem tartanám.

    "dallamilag természetesen még van mit fejlődni és fejleszteni"

    na ez, ami jelen esetben elnagyolt állítás, (egy profi zenésztől nekem meg meglepő is), vagy annyira általános, hogy a világon ugyanez még mintegy 3 millió zeneszámra ráfogható akár kotta akár ízlések és pofonok alapján, egy vagy több bármilyen dallamot nem lehet úgy konstatálni, hogy 'fejlesztésre' szorul, hisz maga a dallam azonosítja a szerzőt, a stílust, hogy azt meg hogyan kutyulja, az nem definiálható le sztenderdekkel, ettől lesz egyedi alkotás, legfeljebb azt lehet mondani a végeredményre, hogy az összességében tetszik vagy nem.

    A szám harmóniája nekem megfelel, pontosabban azt jónak tartom, de mint mondtam, ha a harmónia azt jelenti, hogy bárki a 'szája ízéhez' igazítsa,akkor ez a szám egymillió verzóban is elkészülhetne és elképzelhető, lesz akinek egyik sem fog tetszeni. :) viszont erre jók a remixek, úgyhogy hajrá, remixeljetek egy lényegesen jobbat,amit majd kivesézhetünk. :))

    A hangminőség nagyon jó, de hogy nehogy elfogultság érjen (nem épp emiatt), mondom a relatív negatívumokat is (mondjuk egy elméleti és számomra tökéletességhez képest):

    Fülesen tökéletes, de ez a füles akusztikájának a jellegzetessége, pontosabban annak térbeli leképezési hiánya.
    Hangfalon az 53 mp-nél kezdődő és végig jelen lévő basszus ütem enyhén loudness-es hangzású, ezt picit másfelé vittem volna (mondom, ha én keverem), de ez csak akkor jelenik meg, amikor épp nincs rajta más bassline, és nagyon valószínűsítem, hogy csak normálisabb hangrendszeren hallható.
    Audiophile szempontból (ami egy ilyen szám esetén ugye ökörség) a zene középtartományát én egy picit kevésnek érzem, de ez nyilván abból adódik, hogy direkt ilyen, hisz alapvetően a szerző basszusbuzi :)) amit megértek, és ebben ezt jól ki is hangsúlyozta.

    Ütemváltás témakörben csak úgy fogalmaznék, nem vált volna a hátrányára, ha elsődlegesen az alapütem (ami 53mp-nél kezdődik) néha rövidebb-hosszabb ideig egyszerűen kimarad, de mivel ez már aztán teljesen pofára (kedvre) menő kérdéskör, így nem látom értelmét megmondani, hogy én épp hol hanyagoltam volna.

    Összességében semmi különös okom nincs rosszat mondani, a fenti kritika is egy lehetségesen elképzelt megvalósítása lenne ennek a számnak az újragondolásához,amit már úgy hívnék, hogy remix. :))

    És van egy olyan érzésem, hogy ha a jelenleg mindannyiunk által ismert és kedvelt bármelyik zeneszámot bedobnánk a közösbe 'elemzésre' (mint egy vers elemzését,amit ugyan mindenki másként értelmezhet, kivéve akkor, ha az okosok szövetsége előre megmondja, hogy márpedig a költő mire gondolt biztosan,mert hát másra biztosan nem, és ezt persze maga a költő postumus sohasem tudta már megcáfolni),akkor szintén hasonlóan bonthatnánk ízeire a szerzőt, az előadót, a stúdióst vagy épp a kiadót.

  • mflex #25686
    Te Pityu, én nem tudom, hogy miről beszélsz.

    Nem milliós rendszeren lett készítve, hanem a Yamaha hifi-n, az meg fogjuk rá csak egy jobb rendszer.
    Csak ti, ismétlem ti hoztátok fel a sok ember közül, hogy nem halljátok azokat a hangokat. Áthívtam a szomszédod is, mondtam akkor szóljon mikor hallja ezeket a hangokat. Nem volt kérdés, mert simán, erősen hallani. Ezek szerint neked sem jó a rendszered, vagy a hallásod. Imyke durr bele hangszórói simán röhögés tárgya, hogy egyáltalán emiatt szólt, mkikor azon nem is hallhatja.

    A másik, hogy nem tudom mitől kaptad fel a vizet, de Úr-istenezz, mert mégis hány dallamot kellene egy számba belepakolni szerinted? Ha ebbe beleraktam volna még egyet, már nem lett volna jó, de itt az alkalom, hogy te megmutasd, hogy kell ezt csinálni. Most utoljára leírom neked, nem vagyok zenész, csak kizárólag hobbi, HOBBI! Mind a hardver, mind a szoftver része.

    Te nagyon tévedsz, a spacesynth.net-en nem minden szart dicsérnek. Nem verte ki nálam semmi a biztosítékot, de amit írtatok az jelen van, a többi zenei része meg a nagy profiknak való.

    Tehát, mint írtam itt az alkalom, mint zenész rakd már össze ezt a számot.

  • pityu0718
    #25685
    Figyi Mike!

    1. Te kértél kritikát, úgy vélem elég "finom" volt pedig lehetett volna sokkal őszintébb is de nem ez volt a cél.
    2. Ha olyan számot "gyártottál" amit millás referencia cuccon lehet csak élvezni vagy hallani valami ultrahangokat, akkor mellényúltál de rendesen. (pedig említettem, hogy hallható minden csak az arányok nem stimmelnek)
    3. Hogy a spyesynth arról híres, hogy dallam szegény..? Úristen, ezt vegyük úgy, hogy nem is olvastam el..
    4. Azt írod nem lett volna nehéz kreálni még egy pár dallamot? Miért nem tetted meg?
    5. Csak jelzem a spacesynth.neten gyakorlatilag mindent megdicsérnek, ami oda felkerül.

    Azt gondolom sem Imi sem Én nem írtunk olyant, ami kiverhette nálad a biztit, csak barátilaq próbáltam felhívni a figyelmed 1-2 hiányosságra (belátom kár volt)

    Végezetül, ha ennyire rosszul viseled a kritikát, akkor máskor ne kérj véleményt csak kizárólag dicsfényt!
    Bocs ha nyers voltam, Én nem indulatból szoktam írni(most sem) csak a tények azok tények.
  • mflex #25684
    Nem, nem beszélünk el egymás mellett :D
    Én elhiszem, de abból amit leírtál, te semmit nem hallhattál, direkt áthoztam az asszony szaros 12000 forintos logitech hangszóróit, amikor megszólaltak a hányinger kerülgetett. Gondolom a Te munkahelyi hifid ennél is gagyibb lehet, egyszerűen nem hallhatod maga a számot Imyke! Sem a mély hangokat, sem a magasakat normálisan nem tudja ez megszólaltatni, miket beszélek, sehogy nem tudja. Ezáltal értelmét veszti teljesen a kritikád, mert ha azt írod, hogy nem teszik, akkor ok, de te olyan hangokat nem hallasz, ami egyértelműen ott van egy pár putri hangszórókon.

    Érted, hogy mire akarok kilyukadni? Na most befejeztem erről az okfejtést, majd kíváncsi vagyok Dió véleményére, ha valaki, akkor neki van füle.

  • IMYke2.0.0.0
    #25683
    Elbeszélünk egymás mellett.
    Elsőre is megértettem, hogy direkt nem szólaltattad meg mindenhol.
    Csak megmutattam, hogy mire gondoltam - semmi több.
    Eszemben sincs semmit kritizálni, befolyásolni etc. Ismerhetnél már - így ismeretlenül is - annyira, hogy tudd, én vagyok az utolsó a sorban, aki bárkit is szánt szándékkal megbántana.
  • mflex #25682
    A következőt 10000 hertzen fogom nyomni, hogy halljad :D, mert akkor a fületekkel van gond, a többi ember mind hallja a hátteret, ami hozzáteszem, nem mindig szól, de ez direkt így van. Egyszerűen nem állhat össze egy egésszé az amit elképzeltem, ha nem normális hifi hallgatjátok, és igenis kell hozzá a jó rendszer.