26937



A MILLENIUM KÖRNYÉKÉTŐL KEZDVE DALLAMOS, RITMUSOS VAGY SLÁGERES ZENEI AJÁNLATOK


  • Dióka
    #26137
    az egész fórumot? ne mááár!
  • pityu0718
    #26136
    Úgy legyen!!
  • pityu0718
    #26135
    Bizony nagy az Isten állatkertje. És alacsony a kerítés.......:)
    Különben is "itt mindenki bolond, csak én vagyok repülő"...
  • mflex #26134
    [nagy]Hej, itt nem fogtok vitázni, ha még egy személyeskedés jön, kitörlök mindent!!!
  • Italo4ever
    #26133
    te vegyel vissza az arcodbol,bizonyitanod nem kell semmit,de addig ne osszal franko semmitmondo baromsagokat amig nem tettel le semit az asztalra!!!
  • Italo4ever
    #26132
    ez az amateros jo,csak ket perc mulva mar el is felejtem vagy mar elis felejtettem XD
  • pityu0718
    #26131
    Szia először is.. :)
    Mutatnék Én de valami "kézzelfoghatót" de attól meg lehet elszégyellnéd magad...
    Figyi haver, először is nem igazán hozzád szóltam, csak válaszoltam egy kérdésre a kompikkal kapcsolatban, nem tudom, hogy jössz Te a képbe de nem is igazán érdekes a dolog.
    Nem kell semmit sem bizonyítgatnom, pláne nem Neked. (habár, ami késik az nem múlik..)
    Szerintem vegyél kicsit vissza az arcodból már ha nem olyan nagy kérés ez. Vagy mégis..?
  • Italo4ever
    #26130
    Tenylwg jo ez a Fm attack,soha nem hallotam rola. ez egy valaki vagy tobben vannak?
  • Italo4ever
    #26129
    Pityu!

    mutathatnal vegre valamit amitol hanyatt vagom magam, valami kezzel foghatot,mert a megmondom a frnakot azt mar sokszor hallottam XD viszont az nalam semmit nem jelent,leirni en is tudok barmit

    sot barmikor jobb zenet csinalok mint Mike vagy nickem,csak gyozzetek kivarni XD
  • mflex #26128
    Megszokott space hangok, bár ott van az is, amit ki nem állhatok, de egyébként jó.

    Pár perce jelent meg...


    http://soundcloud.com/spacesynth-fan/amateras-black-dwarf-2
  • pityu0718
    #26127
    Mik vannak itt..? Na, mentem "kompresszálni" inkább, további "hasznos" eszmecserét.
  • Dióka
    #26126


  • mflex #26125
    Most, hogy ezt is "megtanultam" , hogy ez a kompresszor, csak ahhoz tudnám hasonlítani, mint az egyszerűbb út a kielégüléshez. Inkább nem szedek fel nőt, meg dolgozom rajta. Egyszerűen kiverem! (húzogatom)
  • Dióka
    #26124
    flashworx-love is anywhere
  • IMYke2.0.0.0
    #26123
    A hangkártya miatt nem tudok tucatnyi sávval dolgozni - a legtöbb eddig 8 volt.
  • Dióka
    #26122
    igaz. nem számoltam tovább....
  • Dióka
    #26121
    csak óvatosan, azért tudd,minél több sávot kompresszálsz (hogy mennyi az annyi, azt csak te látod),annál szarabb lesz a végén az egész hangképed HANGFALON! fülesen ez tűnnhet akár hűdefaszának is,csak hát a füles nem tud 'térleképzeni'.
  • mflex #26120
    kéttucatnyi? óvatosan fogalmaztál, harmor vsti.-n egy fingból előlehet állítani ezt, "háromezer" félképpen :D
  • Dióka
    #26119
    már kb. annyira érdekes megemlíteni a kompresszort, mintha hangerőt állítanék, hisz még van legalább kéttucatnyi dolog,amivel babrálni lehet akár a basst,akár a végeredményt, ahogyan Imyke fotójának bal oldalsávján is látszódik, de valamiért mindig a 'kompresszort' emelik ki...és ha ezt meglátom,akkor az frusztrál. jó, ezt nem tudta Pityu.
  • Dióka
    #26118
    ez már felső határeset, épp nem cseszi szét a fülem, de rendesen rángatja.
  • Dióka
    #26117
    ez egy jó cikk, igaz csak felülről a lényeget érinti, de legalább nem ír hülyeségeket....a végéről a 3. bekezdésen akkorát röhögtem, gondolom ezt amerikai 'szakemeberek' az amcsi vásárlókról állapították meg.
  • mflex #26116
    Ja, hogy ez a kompresszor akkor tőlem ilyet a büdös életben nem fogtok hallani, mert én meg nem szeretem., és bár az invisible-ben, ha használja is, az olyan, mint a hangyafing!
  • pityu0718
    #26115
  • IMYke2.0.0.0
    #26114
    Igen - ilyesmire gondoltam :)
  • pityu0718
    #26113
  • IMYke2.0.0.0
    #26112
    Én meg majd' minden sávon használom (az Ableton saját Compressor-át), hogy összeérjenek a hangok. És a Master sávon is ott van egy 3rd Party, nagyon minőségi kompresszor.
    Mindenhol nagyon óvatosan, több tucat meghallgatás után állítgatva van. A végén ráadásul 2-3 rendert is készítek, és az ízlésemnek megfelelőt hagyom meg.
  • pityu0718
    #26111
    Ráadásul FM Attack előszeretettel alkalmazza is.

    Egy példa rá!!
  • Dióka
    #26110
    bocsánat, tényleg ne merüljünk bele, mert ez amúgysem itteni téma és így megbeszélgetni 'elég kompresszált lenne' mindkettőnknek.
  • pityu0718
    #26109
    Mint írtam korábban: stílusfüggő a használata!!
  • IMYke2.0.0.0
    #26108
    Így van - és qrva sokan használják is ezt a kompressziót, mert (ha értő módon, ízlésesen beállítva használják) igazi dancefloor-hangzást tud belecsenni majd' minden zenei stílusba = beindul az ember tőle.
  • Dióka
    #26107
    ez egy nagyon általános megfogalmazás, maszteringhez én már egyre ritkábban használom (sokan alulértékelik a dinamikára gyakorolt hatását, pontosabban nem is hallják,ezért szarrákompresszálnak mindent), mondjuk nem is állítok hagyományos dobcuccokhoz, szemplerek alkalmazása esetén ez meg nem feltétlen szükséges,bár a digitális dobokhoz jó variálási lehetőség,aki sokat akar játszani
  • pityu0718
    #26106
    Jól van Dióbá igazad van, valóban ne fárasszunk senkit a technikai dolgokkal, megvannak erre a megfelelő fórumok.
    Amúgy tök mindegy, hogy analóg szintit használ valaki vagy digitálisat(mivel a srác is használ, hallható is..), kompresszálni valóban nem muszáj de nem is erről volt szó, csak a sidechain kompressziórol, ami azt a bizonyos lüktetést adja, ettől még nem lesz a zene elcseszve ez csak egy "trükk" :)
    Off vége.
  • Dióka
    #26105
    imádom,amikor ilyen szakdumákat nyomtok analóg szintikkel készült zenéhez (FM Attack elsősorban ezekkel dolgozik), a kompresszor túlzott használata elcseszheti az összdinamikát, rádióban és esetleg kültéri hangosításhoz, vagy gyenge alapanyagokhoz ez jó módszer, de ütős, gördülős dob vagy bassline (főleg ilyen elektronikus,szintetizátoros és a szempleres alapokkal) külön erőltetett kompresszor használata nélkül is elérhető, szóval ezzel nem kell feltétlenül a szerzőnek bajlódnia....neki elég egy szempler is, plusz egy dob elér-kitart idő beállítás és pont, ettől még nem kompresszálta szét az egészet...
    ez a dob egyébként sincs kirívóan kompresszálva, ettől agyonütősebbeket raknak sok mai zenéhez, de szerintem teljesen felesleges megállapítások, hogy jaj de jó ez a limiter,kompresszor, modulátor vagy akármi,hisz gyakorlatilag ms-re lehetne boncolgatni bármit is, de egyelőre fingunk sincs a készítés pontos körülményeiről és hogy ő pont mit és hogyan tekert vagy használt.....
  • pityu0718
    #26104
    Uh, jó gyors sidechain..
  • IMYke2.0.0.0
    #26103
    Direkt -25-re tettem, mert a számban eleve van egy kis kompresszió.
  • pityu0718
    #26102
  • IMYke2.0.0.0
    #26101
    Tudom, hogy nem Abletonozol, de csak ezen tudom megmutatni:



    A képen látható, hogy hol nincs kompresszor, és hol van - a hang hozzá: hallgatható
  • pityu0718
    #26100
    Egy hasznos leírás a kompresszorokról
  • pityu0718
    #26099
    Viszont a "sima" kompresszor minden masterelés első számú eszköze!
  • pityu0718
    #26098
    De ezt igen ritkán és csak bizonyos műfajokban szokták alkalmazni. A space és az italo nem olyan