26937



A MILLENIUM KÖRNYÉKÉTŐL KEZDVE DALLAMOS, RITMUSOS VAGY SLÁGERES ZENEI AJÁNLATOK


  • amaximus
    #26897
    mióta az ausztrál Emma Hewitt hangját felfedezte és elragadta a vocal trance világa,azóta sok jó zenével áldotta meg a trance rajongókat, most ennek 2 klasszikusából szemezgetek

    Dash Berlin & Emma Hewitt - Waiting (Sean Tyas mix)
    Cosmic Gate and Emma Hewitt - Be Your Sound (Tristan Garner Remix)
    Dash Berlin & Emma Hewitt - Waiting (vocal mix)



    ezt meg nem rakom stílusba, nu-disco,house,funky,groove elemek
    Variety Picnic - Run My Love
    Edge Kingsland - Glory Part2 (Chris Howland Re-Work)


  • amaximus
    #26896
    EDM
    2 remek Da Buzz remixben

    Da Buzz - The Moment I Found You (Radio Edit)
    Da Buzz - Bring Back The Summer (Sterotype Radio Edit)


  • amaximus
    #26895
    ezeket már régebben ugyan ajánlottam a haveri fórumban, de egyrészt az már nem elérhető, másrészt meg ide pont passzol, így ismétlés a tudás blablája

    italo house

    Tom & Hills feat. Jutty Ranx - Digital Love (Lifelike Remix)

    Varcity - Changes (Luke Million Mix)
  • amaximus
    #26894
    italo house
    Younger Than Me feat. Lara Caprotti - Honey (edited)

  • amaximus
    #26893
    vocal trance

    Gareth Emery - More Than Anything (Original Vocal Mix)

    //DIGIMAX//
  • amaximus
    #26892
    EDM

    Usher - Numb

    Alesso feat. Matthew Koma - Years

    Axento - We Live For

    Burns - Lies (Otto Knows Radio Edit)

    Felix Zaltaio & Lindh Van Berg feat. Joel Edwards - Born on the Road

    Swedish House Mafia feat. John Martin - Don't You Worry Child

    Avicii vs. Nicky Romero - I Could Be The One



  • amaximus
    #26891
    *Italobrothers - Sleep When Were Dead (Video Edit) (JUST SAMPLE)
    *Xtance feat. Jo-I Am Dancing With You (Timster Remix) (JUST SAMPLE)
    Andy Jay Powell - Dream (Calderone Inc. Remix)
    *Wayne Numan & Phillip Ramirez - Saving My Love (QUBIQ Extended Remix) (JUST SAMPLE)
    Special D - Forever Young (Single Edit)
    *Italobrothers feat. Manian - Heaven (JUST SAMPLE)
    Nijana - Your Own Way (Radio Edit)
    Andy Jay Powell - The Sequence (Calderone Inc. Remix)
    *Wayne Numan & Phillip Ramirez - Saving My Love (Wayne's Nu-NRG Club Mix) (JUST SAMPLE)
    *Italobrothers - Sleep When Were Dead (Video Edit) (JUST SAMPLE)
    *Boyz From Oslo - Grindhouse (Radio Edit) (JUST SAMPLE)
  • amaximus
    #26890
    Ebben a fórumban szeretnék majd mostantól a címben foglalt néhány olyan stílust összefogni, ami máshol nem kapott helyet.

    Az elvárás mindössze annyi lenne, hogy dallamos, ritmusos, élvezhető, mainstream vonal legyen a meghatározó, nem akarok elmenni semmilyen garázs, aluljáró vagy nagyon alternatív szintekre, lehetőleg ízléses zenei csemegéket látnék, hallgatnék viszont.

    Rengeteg ajánlatot tartogatok a stílusokból, de most aktualitása lévén ezzel a számmal nyitnám meg:

    Chicane legutóbbi Twenty jubileumi válogatás lemezéről a sok-sok egyáltalán nem érdekes remix mellett ez megnyerte a tetszésem:

    Chicane with Ferry Corsten feat. Christian Burns - One Thousand Suns (KOKO Version)
    Utoljára szerkesztette: amaximus, 2016.08.22. 17:14:19
  • amaximus
    #26889
    itt a helye, Mflex Sounds - Reflection



  • amaximus
    #26888
    nem semmi! lesz még ebben az évben valami meglepi???

    MFLEX SOUNDS - GAMES



  • amaximus
    #26887
    Mflex Sounds - Stay Together

  • amaximus
    #26886
    sz.u.p.i.! én is imádom!

    Mflex feat. Fresh - Én is imádlak

  • amaximus
    #26885
    Mflex feat. Doe Paoro - Hypotheticals (WavEnjoy remix)
  • reynaud #26884


    Mirko Hirsch - Power of Desire (2015) - The Second Album CD Promo Teaser Mix



    Mirko Hirsch - Power Of Desire ( CD Album ) 2015.11.06

    Mirko Hirsch - The Official Website
    Mirko Hirsch (discogs)
  • reynaud #26883


    Mflex - Save The Earth



    ΜFLΞΧ SΟUΝDS Official
    ΜFLΞΧ SΟUΝDS on BandCamp
    ΜFLΞΧ SΟUΝDS on SoundCloud
    ΜFLΞΧ SΟUΝDS videos
  • amaximus
    #26882
    bizonyos szempontból zenei különlegesség, a szomszéd társ fórumban volt egyszer az előadóról egy villám hsz, de igazából nem lett túllihegve, én sem akarom, de érdekességképpen megemlítem, hogy 2009-2010 környékén egy észt srác úgy érezte,neki el kell énekelni néhány 80-as és jól ismert italo disco slágert ÉSZTÜL és hát megtette. aztán többé nem is nagyon.
    nincs rossz hangja,nekem még a nyelvvel sincs sok gondom, sőt 1-2 zene kifejezetten jó lett, de kétségtelen, hogy angolul nagyobb sikereket is elérhetett volna még így újraénekelve is.

    Taivo Sőts

    1 perc álló néma csenddel emlékezzünk rá

    és lossless-ben fülelhető, letölthető pl. innen:

    Taivo Söts - 01 Popid Oleme
    Taivo Söts - 02 Unistan Diskost
    Taivo Söts - 03 Paha Ja Oel
    Taivo Söts - 04 Kirglik (PASSION)
    Taivo Söts - 05 Hea Energia
    Taivo Söts - 06 Sa Pogened
    Taivo Söts - 07 Ei Iial Muutu Sa (Classical Italo Disco Mix)
    Taivo Söts - 08 Paradiisi Minna
    Taivo Söts - 09 Mul On Hea, Sul On Hea




  • amaximus
    #26881
    semmi különös igazából, inkább csak hallgatható, viszont ennek a remixnek alapokat adó zene (lásd lejjebb) és a maga nemében kiemelkedően jó vokál harmóniája egyszerűen pazar!

    Enigma feat. Fox Lima - MMX (Euro Disco Remix)




    Enigma ft Fox Lima - MMX (The Social Song) (Video By TumbaTV)




    M. Cretu 2010-es közösségi megszavazásokon alapuló műve, a litván csajjal és hangjával tökéletes chillout relax érzelmi töltés bomba lett ez a zene!

    Enigma - MMX (The Social) (Official video)



    A werkfilmben a ritkán interjút adó Cretu bácsi magyarázza el, hogyan is született meg ez a zene,
    sajnos telik az idő mindenkinél.....

    ENIGMA Making of MMX The Social Song (short version) Official







  • amaximus
    #26880
    pont ezt írtam, ez mostanra már eredetinek számít, persze 10-20-30-éve ez még elég hülyén vagy furán hangzott volna, de mára már nem.
    megváltoztak, átrendeződtek az erőviszonyok és ez alapján neked mázlid is van! valljuk be, hogy ezen érdekes infókat eddig kevesen ismertük.

  • IMYke2.0.0.0
    #26879
    Köszönöm - de én tényleg eredeti long/extendedre gondoltam, nem brazil napon barnult DJ remixre. :)))

    Az indok egyszerű: egyik kedvencem tőlük, és azt hittem, csak nekem nincs meg, de létezik Extended, amivel kicsit kinyújtható lenne az élmény.
    Kontáremixet én is tudnék faragni, de akkor elveszne a meglepetés és az autentikusság - hogy a minőségről ne is beszéljünk.
  • amaximus
    #26878
    az alapkérés "hivatalost" keresett, ez végülis annak tekinthető, bár 2014-ben már nem igazán követtem az MD kiadásokat, de Luis Rodriguez társproducer 377x-e is összemixelte long-ra a MD zenéket Bohlen kedvéért, brazil??? whoooaaa kiadáshoz, és lám, most már ez is hivatalos! ezt is megértük.
  • reynaud #26877
    A helyzet nem teljesen reménytelen!



    CD 2 , track 8,ugyan nem hivatalos,bootleg,viszont erős a gyanúm nem YT-os,illetve netes kontármunka,valószínű rajongói extended verzió!
    Nem tudom milyen célból keresed a dal hosszabb verzióját,teljesen hivatalosról nekem sincs tudomásom!
    Utoljára szerkesztette: reynaud, 2015.04.02. 19:02:27
  • IMYke2.0.0.0
    #26876
    Köszönöm szépen a választ.
    Szomorú vagyok.
  • amaximus
    #26875
    hivatalos extended-ről nem tudok, illetve sosem találkoztam vele.
  • IMYke2.0.0.0
    #26874
    Bocs, hogy megtöröm a sormintát, de kérdésem volna: a "Modern Talking...Angie's Heart"-ból létezik valami nem kutyult, hanem OFFICIAL long, extended, anyámtyúkja verzió?
  • reynaud #26873
    Röyksopp and Jamie Irrepressible - I Had This Thing

  • IMYke2.0.0.0
    #26872
  • amaximus
    #26871
    Minuit Machine - Ego

  • amaximus
    #26870
    jó kis szintipop

    Kindest Cuts - Villains

  • amaximus
    #26869
    nem tudom, de azt látom, hogy elég összetett, sok jópofa egyedi és footage-mix megoldással, tipp: vagy egyedül vagy közösen csinálták! látványos lett, legalábbis mindenben erősebb és jobb, mint az 'Estimádó-féle' CGI-k.


  • rain70 #26868
    Ki csinálja a videót? Az interjúban ezt nem olvastam, de azt is nagyon tudnak!
    Azt se tudom hogyan fognék egy ilyenhez hozzá!
  • amaximus
    #26867
    és itt van,amit Mflex beígért, fergeteges, ütős, pörgős, dallamos, remek zenejátékokkal benne.

    Mflex - Rock My Heart (italo power sound)




  • amaximus
    #26866
    A korábbi interjúval egy időben természetesen megkerestem a honi italo disco zenei stílus másik jeles képviselőjét is, Mflex-et, azaz Mflex Sounds-ot is, hogy egy rövid elektronikus párbeszéd útján felkérjem őt is egy villáminterjúra. A „ki fia borja, mit és hogyanok” után szerencsére nem zárkózott el a zenei párbeszédtől, de csak sokadik próbálkozásra és győzködésre sikerült végre egy megfelelő időpontot találni az infók összegyűjtésére. A cikk végülis nem lett rövid, teljes terjedelmében közlöm.
    Ezúton és itt nyilvánosan is szeretném megköszönni Mflex-nek az interjú elkészítéséhez szolgáltatott információkat.




    EXKLUZÍV

    Szia Mflex! Köszönöm, hogy rendelkezésre állsz és közvetíthetek talán kevésbé ismert infókat a hallgatóid, rajongóid felé. Kezdjünk is bele.

    -Ismert a tulajdonneved, megtalálható rólad egy rövidebb, de velős leírás is és számtalan helyen látni Mflex Sounds audiovizuális publikációit. Azt viszont talán a széles rajongótáborodból is kevesen tudják, hogy amikor nem zenélsz, mivel foglalkozol, vagy pl. mi az eredeti szakmád.

    Szia! Igen, viszonylag tudatosan osztottunk meg eddig információkat és úgy gondoljuk, a privát szféránk megtartása mellett alapvetően nem is a hétköznapjaimmal szeretném a rajongókat untatni, de legyen ma egy első és utolsó kivételes nap, amikor erről beszélünk.

    -Ezek szerint csapatban dolgozol?

    Nem, igen és részben igen , alapvetően önállóan végzem a zenék, dallamok, hangszerelés komponálását és felépítését, keverését, de természetesen nekem is szükségem van és jólesik minden segítség és támogatás a munkáim, alkotásaim létrehozása során. Megvan az a néhány ember, akikkel régóta együtt dolgozom és közel engedem őket a tűzhöz, kikérem véleményüket és hallgatok rájuk.

    -Meg lehet tudni, hogy kikről van szó?

    Szinte a kezdetektől nagy segítségemre van mindenben DMCALLOFMUSIC, aki executive producerem is, illetve később bekapcsolódtak „a lányok”, is akik részben vokál részekkel, ötletekkel, véleményekkel és dalszövegírással is támogatnak.
    Bár én perfekt angol vagyok, de az amerikai-ausztrál angol keveréket használom, ami 70%-ban inkább az amerikai nyelvhasználatra támaszkodik ének közben is. A dalszövegírás viszont más világ, sem könnyen, sem szépen nem megy annyira jól,mint Cora segítségével, aki „pillanatok” alatt elképesztő érzékkel tud dalszövegeket írni, jóval többet is, mint ami kell, ezért tudjuk belőle kiválasztani, hogy melyik hangzik jobban az adott dalhoz, melyik szöveg passzol érzelemben, tartalomban az elképzeléseimhez.
    További segítségeimre van egy-egy készülő zenémhez akár ötletekkel, vagy hanggal, pl. Farda Kriszta, vagy Pünkösti Judit. Divi-vel (Busa Vivien) pedig elkészült már egy dal, de egyelőre még a „garázsban” tartjuk. Várhatóan lesz több közös produkció is, egyelőre erről többet nem mondhatok.


    -Tehát akkor mit csinálsz a szürkébb hétköznapokon?

    Igazából nincsenek hagyományos értelemben vett hétköznapjaim, minden napom egybefolyódik a teendőimmel és sokszor a hétvégékkel, ünnepekkel is, rengeteget dolgozom, sokat kell munkaügyekben külföldre utaznom, jelenleg is sokat ingázom Kanada (ami a jelenlegi lakhelyem) Németország, Ausztria és Magyarország között, maradék kevés időmben zenélek és alkotok, ez segít kikapcsolni a munka stresszes környezetéből, mert a különböző rövid és hosszú távú üzleti vállalkozásaim nagyon megterhelőek. Jelenleg is ezen vállalkozások igazgatása és menedzselése foglalja le időm nagy részét, tehát „sajnos” nem a zenélésből élek és egyelőre nem is látom azt, hogy ez releváns lehetne (hozzáteszem, szerencsére nem is a pénzért zenélek, élvezetből teszem, és remélem ez érződik is a megjelent műveken).

    -Honnan erednek a zenei gyökereid, minek köszönhető a látható és mérhető sikered, mi motivált abban, hogy elkezdj akár a zenével, akár a különböző hangszerekkel (főképp szintetizátorokkal és dobokkal) is foglalkozni.

    Szokták mondani, hogy a zene belülről fakad! Nálam ez hatványozottan igaz, bár fiatalabb koromban voltak már zenei ambícióim, tanultam dobolni is, de 3 évvel korábbig nem nagyon foglalkoztam a gyakorlatban azzal, hogy én zenét szerezzek, én is ugyanolyan zene hallgató, rajongó és gyűjtő voltam, mint sokan mások, csak gondolatban játszottam el vele, hogy „ezt vagy azt” én is meg tudnám csinálni, de akkortájt vagy addigra megtört a jég és egy kósza ötlettől vezérelve próbára tettem magam és a képességeim, melyet azóta is folyamatosan fejlesztek, lassan 2 éve zongora és énekórákat is veszek. Kedvenc dob hangjaim alapját a 80-as évek italo disco és synhtpop zenéiben előszeretettel használt – akkortájt csak úgy neveztük „a hatszögletű elektromos” Simmons dobkészlet adja. Ez sok zenémben felcsendül. A kezdeti sikerek és pozitív visszajelzések megadták azt a kellő lökést, aminek eredményét gyakorlatilag folyamatosan lehet látni és követni, és aminek köszönhetően az első év végére gyakorlatilag egy egyedi és jellemző hangzásvilágot hallgathatunk. A zenéim és dallamaim alapjai 80%-ban szinte már fejben összeállnak, majd ezeket az „agyszüleményeket” gépre viszem és kiegészítem a mára már talán nagyképűség nélkül meghatározható Mflex Sounds stílussal. A zenék megkomponálásánál, sok új, szinte a legmodernebb, valamint régi (vintage) szintetizátort, mesterbillentyűzetet is munkába fogok, természetesen jó néhány DAW program kíséretében (FL STUDIO, CUBASE, REASON, LOGIC, ABLETON) és persze rengeteg egyedire szabott vsti hangot is felhasználok, egytől egyig kizárólag legális kiegészítőkkel dolgozom, mindezen hardver-szoftver összetevők igen jelentős anyagi ráfordítást igényelnek a részemről. Egyébként a zenéimben hallható számtalan szintetizátor hangból jó néhányat viszont teljesen egyedül programozok le, nevezhetjük úgy is, hogy állandó kísérletezgető vagyok, mert imádok új és egyedi szintetikus hangokat előállítani.

    -Van-e akkora bevételforrásod a zenéidből, eladásokból, hogy csak ezzel tudj foglalkozni?

    Ha-ha! …Nincs! Amint azt tudjátok, a zenéim többsége ingyenesen jelent meg, legalábbis az első 2 album, mintegy 40 zenével, ezután kezdtük próbára tenni a fizetésre, vásárlásra hajlamos vagy hajlandó réteg felmérését. Nem mondom, hogy nagyságrendileg jelentéktelen lenne a bevétel, de valójában senki sem gondol bele, hogy 1-1 zene és illusztrációként szolgáló videó létrehozása mennyi időt, pénzt, mentális és tényleges energiát (áramot) emészt fel. Rengeteget! Számot nem is mondok, de többen biztos karóba dőlnének, ha az egyenleget meglátnák a hónap végi áram számlájukban, mert a stúdióban csak úgy tudok dolgozni, ha minden be van kapcsolva, ilyenkor néhány kW folyamatosan „ketyeg”. Ennek megtérülése jelenleg csak a rajongói bázis és a letöltések, kommentek és egyéb hozzászólások számában, nagyságában mérhető, tehát inkább mentális elismerés, bár szerencsére van egy viszonylag stabil vásárlói fizető réteg, akik a valóban minőségi hangzásra fordítanak nem csak figyelmet, de pénzt is. Ebben az egészben csak egy dolog szomorít el picit, alig-alig van köztük magyar, pedig pontosan látom, látjuk a magyar letöltések, megtekintések és megosztások számát is, látható, hogy a zenék mikor és merre és hogyan bukkannak fel a net legszélesebb köreiben. Ellenben többnyire lengyel, orosz, ukrán, japán, svéd, német, finn, angol, amerikai (usa), mexikói, argentin, francia vásárlóimból akadnak.

    -Nem gondolkoztál még élő fellépéseken?

    Nem! Amennyiben elérném az értékesítésben pl. az 1500-as számot , akkor felkészülök rá, pontosabban akkor látnám értelmét egy ilyen produkció megalapozásának. Jelenleg ez nem életszerű. Haknizáshoz nem vagyok partner. Ha van szabadidőm, akkor a számomra mindennél fontosabb családdal töltöm.

    -Érdekességképpen elárulod, hogy merre laksz és melyik korosztályt képviseled?

    44 éves vagyok, s remélem nem csak a korosztályom zenei ízlését képviselem, hisz folyamatosan törekszem szélesebb zenei stílust is kedvelő rétegeket és különböző korosztályokat is meghódítani a zenéimmel, bár ez általános törekvés sok zeneszerző részéről, de a rendelkezésünkre álló adataink alapján bizakodó vagyok.
    Mint mondtam, jelenleg Kanadában, ott a keleti part közelében élek, de itthon sem égettem fel magam mögött mindent, van hová hazajönnöm és a barátaim, szüleim is itthon vannak. Pécs a szülővárosom és sokáig ott is laktam.


    -Lehet-e vagy lehetne-e manapság a rengeteg zenei irányzat között ebben a mára viszonylag szűk rétegeket vonzó stílusban hivatásszerűen megmaradni?

    Ebben a viszonylag szűk rétegre (főleg a korosztályunkra és a 80-as évek diszkózenéit kedvelőkre) korlátozódott rajongói tábor mellett úgy gondolom, ha a „hivatástudatod”, zene szereteted, alkotói megnyilvánulásaid nem párosulnak vagy kötődnek a közvetlen megélhetésedhez, akkor bármikor és bármeddig maradhatsz bármelyik stílusban, én egyelőre maradok az Mflex Sounds-ban!

    -Dolgozol újabb zenéken, albumon? Mi és mikorra várható? Milyen kiadásokat preferálsz mostanában, fizikai korong (CD, vinyl stb.) vagy inkább az elektronikus értékesítést?

    Rengeteg zene van készülőben, és sok áll máris sorban arra várva, hogy szépen-lassan megjelenjen. Egyelőre ihletből szinte csurdig vagyok, persze mire mindenből egy végleges verzió megszületik az hosszú út és rengeteg változatot termel, de van, hogy az elképzelhetetlennél is gyorsabban elkészülök 1-1 zeneszámmal. Ez is persze sok mindentől függő játszma.

    A következő dalom a ROCK MY HEART címet viseli, nemrég kezdtük el a beharangozását, egyelőre még demó formájában sem fog kimenni belőle részlet, ütős meglepetésnek szánjuk, annyit azért elárulok, hogy egy POWER ITALO DISCO EXTASY produkció lesz. Hogy ez pontosan mit jelent, az majd kiderül hamarosan.
    Alapvetően a fizikai korongokat részesíteném előnyben, de mint sok minden, ez is akkor nyerné el valóságát, ha annak a vásárlóerő is értelmet ad. Egyelőre nem ad. Limitált példányszámú fizikai hanghordozók kiadásán gondolkodunk, ezek a tervek a közeljövőben kaphatnak létjogosultságot. Addig marad a jelenleg is elérhető és kihasznált elektronikus értékesítés és a különböző helyeinken (mflexsounds.com, Youtube, Soundcloud stb.) való internetes megjelenés.


    -Mennyire szorosan tartod a kapcsolatot a rajongókkal? Neked van rá időd, vagy ebbe is besegít a háttérből valaki vagy a csapatod foglakozik a mindennapos kommunikációval?

    A személyes napi kapcsolattartásra és mindenki mindenfajta üzenetére, kérésére reagáláshoz természetesen nincs kapacitás. Mivel kevés az időm, ezért egy kedves ismerős, egy úgynevezett „Mflex Sounds hölgy asszisztens” kezeli pl. a facebook oldalamat elég gyakran. Reklámozás, ismeretségek elfogadása és néha privát válaszokban is. Viszont kimondott ügyfélszolgálatunk nincs, de általánosan a nagyobb közösségi oldalakon és honlapunkon keresztül közösen tartjuk a kapcsolatot a rajongókkal, s ott is osztjuk meg a lényeges vagy új információkat.

    -Ki a kedvenc zenei előadód, melyek a kedvenc stílusaid?

    Egy-két kedvencet talán nem is lenne értelme kiemelni, pontosabban bűntudatom lenne a nem említett 300 vagy 3000 másik miatt, de alapvetően szeretem a 80-as évek italo diszkó és spacesynth zenéit, a 90-es évek több diszkó irányzatát, és a trance, vokál trance, ambient stílusú zenéket is kedvelem. Viszont, aki ismer régebbről, az tudja, hogy a toplistám első helyén a mai napig a THE IMMORTALS - THE ULTIMATE WARLORD (long version) az a zene, ami az évek során a vinyl-ről digitalizált változatában több ezerszer lefutott már nálam és ami számomra egyszerűen megunhatatlan alkotás. Tulajdonképpen nem is Italo Disco, inkább space rock-nak hívom, ha lehet így nevezni.
    De persze a régi nagy Italo Disco neveket és kedvenceket, mint írtam képtelenség lenne leírni, de talán a hirtelen felindulásból elkészített és most véletlenül „beugró” FABIAN NESTI - HEIGH HO című zene az, amire rögtön rávágnám, hogy maga az original Italo disco!


    -Mit csinálsz, mivel foglalkozol a szabadidődben, már ha van.... (a zenélésen kívül)?

    Kedvenc szabadidős programjaimat átfogja a sport, küzdősport, motorozás, zenehallgatás, filmezés, filmnézés, fotózás, és a vintage hifik és szintetizátorok. De ez mind csak a CSALÁD után!

    -Mi az, amit a fentieken felül megosztanál a rajongóiddal, zenéidet szerető hallgatókkal? Mit üzensz nekik?

    Az életem úgy alakult, hogy átértékeltem sok mindent és úgy gondolom, nagyon sok olyan dolog van, ami egyszerűen nem lényeges, pl. a neten lógva eltöltött rengeteg idő és viták sokszor csak ismeretlenekkel, új tv, új mobil, új pc, új autó, új ruhák, melyik filmet nem láttam még stb., és még millió ehhez hasonló, számomra már lényegtelen dolgot tudnék felhozni, de amikor (csak példa) az életben komoly traumákkal szembesülsz, akkor átértékeled a dolgokat és a fejedet fogod a falba verni, hogy miért az előbbieket tartottad eddig fontosnak. Többnyire azért, mert te önmagad és a „rendszer amiben élünk” is erre ösztönöz, de ezt a „járványt” egyszerűen lerázhatjuk magunkról, ha akarjuk. A dalaim is a legtöbbször ennek fényében készülnek, sokszor szólnak a szerelemről, szeretetről, bánatról, álmokról. Búcsúzóul talán az egyik dalom utolsó sorait idézném:

    Finally waking up, make love NOT WAR!

    Köszönöm az interjút.

    Mike



    2015. január

    Mflex Sounds, Mflex! Köszönjük!

  • amaximus
    #26865
    Pseudo Echo - Ultraviolet DOWNLOAD




    egy kis kedvcsináló, a legkellemesebb szám az albumról,a többi nem ilyen

  • amaximus
    #26864
    EXKLUZÍV!

    Mivel szerencsére kis hazánk is jeleskedik az évek óta reneszánszát élő, újravirágzó 80-as évek italo disco és retro stílusait képviselő zenékben és előadókban, így meglepetésként kifejezetten ezen fórum keretein belül egy exkluzív villáminterjút van szerencsém leközölni a stílus egyik jeles hazai képviselőjével, Italobox-al, alias Clay-el.

    Ezúton és itt nyilvánosan is szeretném megköszönni Clay-nek a rendelkezésre bocsátott információkat és a tűztől kicsit távolabb állóknak adott kulisszatitkokat is.


    -Amennyire van rálátásom, a hasonló zenélést nem főállásban űzöd, de vállalsz élő fellépéseket. Milyen gyakran és milyen helyekre hívnak meg?

    Jól látod, még nem főállásban zenélek, de minden igyekezetemmel azon vagyok, hogy úgy legyen. Idén, 2015-ben nagy erővel és persze nagy lelkesedéssel dolgozom a fellépések szervezésén. Mérföldkő lehet az új dalom (Energy Voice - Baby Goodbye) videoklipjének elkészülése, mely magyarul is és angolul is elkészül februárban.

    -Érdekességképpen elárulod, hogy milyen szakmád van, jelenleg mi a foglalkozásod és melyik korosztályba tartozol?

    Jelenleg egy fotócikkeket árusító nagykereskedésben ügyintézőként ténykedem. 46 éves vagyok, de belül még mindig 18.

    -Lehet-e vagy lehetne-e manapság a rengeteg zenei irányzat között ebben a mára viszonylag szűk rétegeket vonzó stílusban hivatásszerűen megmaradni?

    Igyekszem ezt a zenei stílust népszerűsíteni minden erőmmel. Nem könnyű a mai rendkívül széles kínálatú és közönségigényű zenei piacon helyet találni ennek a stílusnak.

    -Dolgozol újabb zenéken, albumon? Mi és mikorra várható? Milyen kiadásokat preferálsz mostanában, fizikai korong (CD, vinyl stb.) vagy inkább az elektronikus értékesítést?

    Több kiadónál is megjelent már dalom, mind CD-n, mind „bakelit” formájában, illetve digitálisan is az interneten. A dalok folyamatosan készülnek, és mint említettem az új Energy Voice - Baby Goodbye, mely februárban, Finnországban a Flashback Records jóvoltából, a New Generation vol.2. vinyl lemezen jelenik meg.
    Nem utolsósorban megemlíteném a 2014. tavaszán megjelent Maxi CD-t Faragó Jenő és a Retro Media jóvoltából, Clay Productions Maxi Vol.1 címmel. Vegyétek, hallgassátok szeretettel.


    -Elég sok névvel fordulsz elő a megjelent zenéknél, holott tudtommal egy személyben vagy mögöttük, ennek mi az oka?

    Akik eddig is követték a munkásságom, azok természetesen észrevették, hogy több név alatt is adok ki dalokat. A hozzáértők jól tudják az okát, de nem titok, hogy miért. Italobox - Italo Disco stilus, Energy Voice - High Energy stílus, és idén mutatkozom be egy újabb név alatt, mely az európai, dallamos stílust képviseli Melodyx néven.
    Mindenféle formátumban megjelenő kiadást preferálok, a lényeg, hogy jusson el a műfaj kedvelőihez.


    -Egyedül csinálsz mindent, vagy vannak segítőid, bedolgozóid?

    A projektjeim csapatmunkát követelnek, melyet én koordinálok. A dalokat túlnyomórészt én szerzem, hangszerelésben és maszterelésben partnerekkel dolgozom, mint Gulyás Gábor, Máté Sándor, Halász Ferenc Sándor, Kaltenecker Attila.

    -Mennyire tartod a kapcsolatot a rajongókkal? Neked van rá időd, vagy ebbe is besegít a háttérből valaki vagy a csapatod foglakozik a mindennapos kommunikációval?

    Jelen pillanatban a hivatalos Facebook oldalamon keresztül vagyok elérhető, ahol az új információkat, újdonságokat és eseményeket publikáljuk. Ennek kezelésében nem kis segítséget kapok facebook menedzseremtől, Fábián Ildikó személyében. Alkalmadtán én is tartom a rajongókkal a kapcsolatot, de mint említettem, ebben is nagy segítséget kapok Facebook menedzseremtől, aki ha kell, a nap 24 órájában segítségemre van bármiben.

    -Mennyi idő alatt készül el egy-egy zeneszám?

    Egyszerre több project is készül, ennek ideje változó, ahogy időm engedi a munka mellett.

    -Ki a kedvenc zenei előadód, melyek a kedvenc stílusaid?

    Sokféle zenét szeretek, de a szívem csücske a 80-as, 90-es évek disco zenéi. Kedvenceim: Bobby Orlando, Mike Mareen, Latin Lover és még sorolhatnám reggelig.

    -Mit csinálsz, mivel foglalkozol a szabadidődben, már ha van.... (a zenélésen kívül)?

    Hobbyjaim a zenehallgatás, zenélés, filmnézés, barátokkal csevegés és a foci. Szeretem a társaságot, szeretek az emberekkel jókedvűen társalogni.

    -Honnan jönnek a zenei inspirációk, dallamok? Van zeneszerződ, vagy Te komponálod és hangszereled meg a dalokat?

    A dalok sokszor a semmiből vagy hirtelen ihletből jönnek, illetve a kollégák, barátok ösztönzése is sokat segít az alkotásban.

    -Sok helyen játsszák és szeretik a zenéidet, a tengerentúlon is, de hogyan látod, tapasztalod Te a zenei stílusod jövőjét, van-e elég erős rajongó tábora és felvevő piaca?

    Örömmel tapasztalom, hogy több külföldi országban is szeretik a dalaimat, mint Mexikó, Lengyelország, Szerbia, Brazilia, USA, Hollandia stb. Egyenlőre legfőképp az internet által ismertek a produkcióim, de bizakodó vagyok és optimista a jövőre való tekintettel.

    -Mi az amit a fentieken felül szívesen megosztanál a rajongóiddal, zenéidet szerető hallgatókkal? Mit üzensz nekik?

    Azt üzenem a rajongóimnak, hogy 80-as disco volt, van és lesz is.... TESZEK RÓLA!

    ----------------------------
    2015. január

    Kedves Italobox, Clay! Köszönjük!


  • rain70 #26863
    Nagyon nagy zene, már a másikban fórumban is írtam!
  • reynaud #26862
    Trevor Something - Your Sex Is A Dream

  • reynaud #26861
    Szívesen!
    Nekem is tetszik a zenéjük,az pedig hogy Te tudod értékelni,nem lepett meg !
  • wmallas
    #26860
    https://sg.hu/forum/uzenet/1263048233/12375
    Ugye-ugye, mikor nem figyelsz??
  • Wind 67
    #26859
    Kösz az infót. Tök baresz zenék és jó volt elolvasni a riportot.
    Rámegyek a new romantik-ra
  • Earth Angel
    #26858
    Nagyon tetszik, nem is hallottam idáig róluk. :-)