26937



A MILLENIUM KÖRNYÉKÉTŐL KEZDVE DALLAMOS, RITMUSOS VAGY SLÁGERES ZENEI AJÁNLATOK


  • Zephyr Retiring
    #26457
    Isten ments, hogy egy hónap múlva reflektáljak. 10 napért is leszedted rólam a keresztvizet wazze :)

    Akkor igyekszem sorban..
    Először is az inelligencia mérése bármilyen skálán nem más, mint maga az emberi hülyeség újabb mutatója :)
    Ha valamilyen racionális módon le is tudná bárki ispontosan mérni, az eredménnyel akkor is kitörölhetné :D
    Hiszen másként működik az agy reggel és másként este egy fárasztó nap után, másként ha nyugodt vagy és megint másként ha ideges. Egy esetleges mérés más eredményt mutat akkor is ha nem tudsz koncentrálni a példákra (mert éhes, fáradt, álmos vagy épp ittas vagy) és megint mást ha stimuláló szereket vagy csak egy egyszerű magne B6-ot tolsz be a reggelid után. De ha mindenképpen ragaszkodsz a teóriához, hogy az IQ igenis pontosan mérhető, (Te kis szingularista :) akkor tekints rám prulalistaként és hagyjuk ennyiben ;)
    Másodlagosan. A sztereó hangzás szereóban tökéletes. Talán ebben egyet érthetünk.
    Az 5.1 pedig egy full HD-s (vagy élő mozis, vagy 3D-s vagy egyéb) tökéletes képminőségű mozifilm mellé adja a tökéletes hangzást. Talán ebben is egyet értünk. De egy film elképzelhetetlen zene nélkül.
    Ha nem értesz egyet, akkor mi a tkmnek jársz az IMAX kategóriás Dolby Digital mozikba be?
    Maradj meg a sima sztereóknál és figyeld meg, hogy tiszteletben fogom tartani ezen döntésedet :D
    A vintage Technics-ed hangzásában meg sosem kételkedtem. Jómagam is használok még manapság is párat.
    A Marantz ajánlattal egyelőre nem élnék, de köszönöm :)
    Az Onkyo fejlesztő mérnökeit meg sikerült porig aláznod :)
    Most asszem felkötik a gatyájukat és hamarosan odabaxxnak a favorizált Pioneer-ednek (hangzásilag)
    Mert ha harc, legyen hát harc :D
    SC-t mostanában hanyagolom..
  • mflex #26456
    Megnyugtatlak, hogy neked a legnevesebb pszihobarom sem tudnád a fejedben lévő kocsonyás masszát helyrepofozni B+!! :D Akkora marhaságokat tudsz írni, hogy hiányozna ha egy idő után már olyan hozzászólást kreálnál, ami 80-as IQ feletti lenne.

    Hagyd már abba az 5.1-es fasza hangzásról szóló teóriádat, mert azt már egy óvódás is tudja, hogy alkalmatlanok zenehallgatásra, de tudod mit, még mindig megvan ez az erősítőm, igaz már 1 éves elmúlt, de nem használtam, mert amióta meghallottam a NAGY DÖG PIO hangját (SC-LX76), azóta azt használom, de azt is kimondottan házimozira, sztereóra szar mindegyik. Neked odaadom fél miliióért, plusz kapsz 20 gyári BD filmet mellé. Ha valami, akkor ez az erősítő "néha" már alkalmas megszólaltatni minőségben is pár zenét, de a 70-es években gyártott vintage technics erősítőm zenében ezt (is) megeszi reggelire és kiszarja hangzásban. A te 5.1-es világmegváltó baromságodról meg már nem is ejtek szót. Főleg az ilyen használt alapszintű ONKYO-ról, amit a másik topikban favorizálsz, de a HIHG END PHILIPS hangfalaidnak biztos jó lesz.

    Már több vokálos kész zeném is van, az egyiket nem adhatom a szabályok szerint, illetve nem tölthetik le, a másikat meg majd karácsonykor. A KE óta 5 zene készült, egyelőre ülök rajtuk, de az is biztos, ha valaki kíváncsi rá, majd megkeresi a neten, mert ide többet ki nem rakok zenét. Fel kell menni a SC-ra néha....

    Ráérsz válaszolni, legközelebb talán 1 hónap múlva nézek vissza, erre az elbaszott oldalra!
  • Zephyr Retiring
    #26455
    Jó az, ha tudja az ember, hogy mire is reagáltak
    Kreatív módon kéne targetálni az ügyfélbarát optimalizálási koncepciót.
  • Zephyr Retiring
    #26454
    Nem. Csak visszaolvastam kicsit és arról amit említettél eszembe jutott, hogy melyik ismerősöm milyen zenét szeret.
    Az én köreimben minden táborból való található.
    Érdekes módon még a komoly zenét kedvelő ismerőseimmel is jól el tudok dumcsizni alkalomadtán.
    Nem úgy, mint itt Veletek.
    Persze megértem én: valamiért nincsenek rendben a dolgok az ágyban és ezt kivetítitek a környezetetekre.
    Bevallom, volt időszak mikor ez velem is megesett.
    Azt viszont nagyon sajnálom, hogy nálatok még eddig továbbra sem rendeződtek a dolgok. Bár, ha jobban meggondolom...
    Ha most egy pillanatra elvonatkoztatunk attól hogy átlagember is vagy és mint amatőr művészként tekintek rád, akkor ezek a pszichológiai megnyilvánulások még jól is jöhetnek.
    Ha a zeneszerzőket nézzük és azon belül is a saját zenealkotásokra koncentrálunk, akkor megfigyelhető, hogy a nagy művészeket mindig valamilyen poszttrauma vagy egyéb külső tényező alapján érik az ihletek.
    Bekattan náluk valami és akkor előjön a zsenialitásuk.
    Tény, hogy ha művészileg nagyot akarsz alkotni, akkor zseninek kell lenned. De zsenivé meg csak akkor válhatsz, ha kicsit őrült is vagy
    Ezzel ugyebár nálam nincs probléma.
    Sőt, ha a mostani válaszodat nézem, akkor Veled sincs
    De tudod, nem kell mindjárt mindenkit lenézni és lehülyézni, ha egy kicsit belassul.
    Jó. 10 napja írtál valamit, amire bővebben reagáltam egy kicsit később. És?
    A mondandódnak van szavatossága, és ma már másként gondolod mint 10 napja?
    Ha nem, akkor mi a probléma?
    Ha meg igen, akkor köszöntelek a zsenik táborában
    Amúgy meg, csak a rend kedvéért engedd meg, hogy kijavítsalak.
    A bullshit ez:
    "Szükséges lenne aggregálni az attraktív kvergenciákat."
    Vagy ez:
    "Küldetésem ellenõrizni a személyre szabott szolgáltatási folyamatrendszert."
    De semmiképpen sem az, amit én írtam. Mert ha ugyan elég későn is, de használtam a "válasz erre" gombot. (kivételesen)
    Különben is kishawer:
    Ne a szájad jártasd, hanem mutasd már azt a vokálos zenédet, ami annyira titkos
    Legalább valami hasznodat is vesszük
  • IMYke2.0.0.0
    #26453
    Én is újra szoktam olvasni az írásaimat, amikor valaki reagál rá.
  • mflex #26452
    Kibaszott jó, hogy ezt leírtad, igaz majd 10 nappal később, mikor szó volt róla. Ugyanezt írtam le én is, csak rövidebben. Kényszered volt, hogy koptasd a billentyűzetet? Van itt 4-5 évvel ezelőtti megválaszolt és megválaszolatlan hozzászólás, szerintem kezd el sorban tele szpemmelni a topikot vele, hátha pár ember nem hülyén hal meg, mielőtt te megmondod a frankót.



  • Zephyr Retiring
    #26451
    Így van. Mert..."a hetedik te magad vagy."
    És milyen jól látta Attis ezt '32-ben.
  • Musachy
    #26450
    A hetedik a saját frappáns írásait olvasgatja...
  • Zephyr Retiring
    #26449
    Igen. Szerettem volna valami frappánsat és vicceset olvasni a neten.
    Hirtelen csak a saját írásomat találtam :D
    Olvasnám én a mások írásait is, csak az egyik megsértődik, a másik válaszolni is lusta, a harmadik nem tudja mit is írhatna, a negyedik nem mer mit írni, az ötödik írni sem tud, a hatodik még olvasni sem :)
    a hetedik meg mint azt jól tudjuk..
  • Musachy
    #26448
    Te egy óra múlva újraolvastad a saját írásodat?
  • Zephyr Retiring
    #26447
    A "tudsz" kimaradt most nézem :D
  • Zephyr Retiring
    #26446
    Ez megint csak egy szubjektív meglátás.
    Mivel Te az italo/space/synth hangzásvilágot kedveled jobban, ezért Te könnyebben teszel különbséget két e stílusbeli zene közt, miközben egyformának hallassz két különböző rock zenét.
    Ezalatt a rockerek (akiket a disco irányzatok mindegyikével ki lehet kergetni a világból) zsigerből és becsukott szemmel vágják, hogy melyik rockzene stílusilag hová sorolható és esetleg, hogy ki az előadó.
    A fanatikusabb rockerek még a dalok születési évét is odavetik :D
    Mert nekik ez a természetes. Neked pedig az, hogy pl. Koto-nak, vagy épp a Laserdance-nek melyik albumán melyik zene található.
    Te álmodban felkelve is különbséget tenni két spacesynth vagy italodisco zenéje közt, miközben egy rock rajongónak meg ugyanez megy mondjuk egy Led Zeppelin és egy Black Sabbath nótával.
    Ezen a témán sokszor elgondolkozom.
    Véletlen csupán, hogy kinek milyen zene tetszik, s kit milyen hagy hidegen?
  • mflex #26445
    Nagyon jó, ez nem vitás :)
  • mflex #26444
    Az italo disco ilyen, ez meg saját stílus, a mindegyik meg eléggé túlzás. Italospace-ben pont a dallamok, amik meghatározzák a számot. Ebben a számban, pont hogy 3 más bassline síkon futnak a dallamok.
  • narumon
    #26443
    Lehet, hogy így van, mindenesetre mivel ugye én is csináltam már pár zenét nekem rögtön feltűnik ha a háttérben az alap emelései pl SZINTE ugyanazok egy számban. Az hogy fölötte milyen ritmus megy az megint egy más kérdés.
  • IMYke2.0.0.0
    #26442
    Az Omnisphere az egyik - ha nem A - legjobb VSTi.
    Kíváncsivá tettél :)))
  • mflex #26441
    Biztos, hogy így is van, ez csak annak tűnik fel, aki nem szereti ezt, vagy semleges számára a műfaj, Mert, ami nekem sem favorit azt néha én is hasonlónak hallom, tehát a stílus, műfaj itt nagyon sokat számít, számomra, pl rock zene egyforma, pedig biztos, hogy ott is rengeteg meló van mögötte.
    Az biztos, hogy pl a NEXUS-ban van jó pár olyan hang, ami nagy kedvencem lett, de egy hete vettem meg a drága omnisphere VST-t és azzal már elkészült két zene is, és teljesen más lett, főleg, hogy már énekelnek is alatta, de ez még titok... :))

  • IMYke2.0.0.0
    #26440
    Szerintem is, inkább a hangzásvilágra gondolhattál - az általam eddig hallott Mflex-számok egyike sem remix [kivéve persze a bevallottan korábbi Mflex-számok másik verzióit], inkább azt mondanám: a hangzás, a (zenei)stílus teszi azt, hogy azt hiheti az ember, hogy valamit már hallott belőlük, valahol.
    De, ez 99,99%-ban minden zenei stílusra és előadóra ráhúzható. Tehát, nem mérvadó :)
    Hangsúlyozom: az egyedi dalok készítőire gondolok, nem a remixelgetőkre [ami én is szívesen lennék, ha értenék hozzá].
  • mflex #26439
    Kötve hiszem, hogy tudsz mutatni két azonos dallamot, hacsak nem amiatt hallod úgy, mert a kikevert hangminták hasonlóak, de én ezt hangzást szeretem. Kb olyan, mint a Laserdance-nél, vagy többi spacesynth zenénél hangok, általában mindig előveszik azokat, vagy hasonlóakat, amiket használtak.

    A DOG is ezekkel készült.
  • narumon
    #26438
    Szerintem ezt elírtad :) : This music is seven containing tunes!

    Egyébként nekem kicsit olyan mintha lenne 1-2 számod és a többi annak a remixe lenne. Lehet, hogy én hallom rosszul.

    By the way a Delight of Galaxy az tényleg jó!
  • mflex #26437


    Direkt magyar címet szántam neki, és mielőtt valaki azt hinné, hogy eddig készült, ez nem így van, ez is kész van már rég, mint a többi amelyeken egyszerűen csak ülök ) Egyedülállóan hét dallamot tartalmaz, azt akartam, hogy hallgatót szőröstül-bőröstül fektesse ki az italo disco stílus.
    Ez a zene viszont a szomszédok költöztetésére és a hangfalak "felébresztésére" készült.

    http://soundcloud.com/mflex/mflex-kirobban-energia
  • avancada
    #26436
    hi all
  • Musachy
    #26435
  • mflex #26434
    Mflex - Delight Of Galaxy



    Ez a zene, nem a szomszédok "költöztetésére" készült, vedd elő a fejhallgatódat, csukd be a szemed, ha elkap, akkor hamar elvisz "innen". Jó szórakozást.




    http://soundcloud.com/mflex/mflex-delight-of-galaxy
  • Zephyr Retiring
    #26433
    Igen arra.
    Megnyugodtam: mégsem az alaplapim sz@r
  • IMYke2.0.0.0
    #26432
    Ha arra gondolsz, hogy néha eltűnik az egyik oldal a sztereóból, akkor nálam is.
    A zene meg... öööö...
  • Zephyr Retiring
    #26431
    Aha de ha már a fricceknél tartunk témailag egy kis help kéne:
    ez a HQ - High Quality :) videó alatti hang nektek is akadozik?
    Vagy csak az alaplapi hangkártyám xarhatott be?
    Amúgy ez egy viszonylag jó kis dal a német kollégáktól
    ..csupa lágyság és dallamosság. Színtiszta itta-ló
  • Musachy
    #26430
    Lám le vagytok maradva, bajorföldön van.
  • Zephyr Retiring
    #26429
    #26428-ra:
    Szega Wind.
    Bízom benne, hogy nem hazai gyáregység.
    Mert ahhoz már tényleg pofa kellene, hogy olyan országot szidjon akárki, ahonnan a zsét kapja a boldogulásához.
    De lehet, hogy csak régimódi vagyok és rosszul gondolom...
  • Wind 67
    #26428
    Melyik Bosch-ban?
  • Musachy
    #26427
    Nem baj... (benne vagyon a nevében)
  • IMYke2.0.0.0
    #26426
    Ezt most nem értem... biztosan velem van a baj :)
  • Dióka
    #26425
    hú wazze, asszem lemaradtam az eddigi buliról. mindegy, én így is jól szórakoztam, a lényeget meg 'összefoglaltátok'. már én is ebéd után vagyok (ma összejött), le is vagyok las s ul v a....

  • Italo4ever
    #26424
    fosch? XDDD ez jo

    hat en is megennek egy nagy tal ciganypecsenyet!
  • Musachy
    #26423
    Eszed és az alapanyag nem fogy, sőt szaporodik... bocs
  • Musachy
    #26422
    A Bosch-ban a kaja fosch?
  • IMYke2.0.0.0
    #26421
    A cigánypecsenyéhez sült krumpli volt, ami persze ad egy pofont a koleszterinnek [az egész étel is], de veszélyesen kell élni :)
  • IMYke2.0.0.0
    #26420
    Én most érkeztem vissza az ebédből: bőséges karfiolleves, és cigánypecsenye volt savanyúsággal (savanyított karfiol és enyhén erős paprika) - mindez 590 Ft-ért.
  • Italo4ever
    #26419
    #26414

    hatrannyal?

    ha egyaltalan lesz zene es ez igy is lesz,akkor ezt most te astad ki sajat magadnak!

    gyerekek itt a boschban olyan szar volt az ebed,hogy mindjart kidobom a taccsot valami hal volt barna martassal,de lehet hogy az fos volt XD
  • IMYke2.0.0.0
    #26418
    Zephyr jó srác - miért bántjátok szegényt?