3589
  • zakika
    #810
    bizony, csak a tizeneveseket lehet beetetni. 30 felett elkeztem operat is halgatni :)
    azert a Cradle is kicsut okultikus es aki belemelyed a vegen meg igazan on- vagy apagyilkos lesz (vagy kiirtja a satan neveben a fel sulit). tehat a mertekkel van a gond.
    anno az otvenes evekben a rocky&rollra is azt montak hogy a satan muve (amerikaban) es kelet europaban hogy a haldoklo kapitalizmuse
    ...
    az emo egy kicsit megreformalva (optimista kiadasban) lehetne egy uj romantizmus kezdete
  • Kmarha
    #809
    A magyar jelzőt el is felejtheted. Az ember a lényeg. Merem remélni hogy nem gond ha felszólalunk olyan divathobórt miatt, ami veszélyezteti a fiatalságot.

    Ahogy akoriban a punkok majd később a metálosok között is történtek érdekes dolgok. Mi lenne ebből a világból ha mindenki hagyná a másikat hogy azt csináljon amit csak akar?

    Persze, hordja a szemébe fésült fizúrát, saját ruházatát, hallgasson amit akar, az ő dolga. De a túlzásait és a népbutító hatásait ennek az egésznek csak a szemükre lehet vetni nem?

    Ahogy punk is létezik (olyan formában amilyenben) úgy valszeg az emósok is megmaradnak még egy jó ideig. Nem is állna szándékomba eltüntetni az összeset, szerintem a hozzászólásaim sem erről szóltak.
  • Cat #808
    az alapvető gond ott van, hogy a magyar emberek többsége kényszert érez arra, hogy belepofázzon hogy más mit csináljon, mit hordjon, hogyan éljen ahelyett, hogy a saját dolgával foglalkozna.
  • Kmarha
    #807
    ohh azzal még nem is igazán lenne gond hogy foglalkoznak azzal hogy hogy néznek ki. A baj ott van hogy csak azzal foglalkoznak. :)

    egyébbként anno a Napoleon Boulevard azon számai amit én hallgattam még 9-11 éves koromban, szintúgy elég depressziv hangulatot árasztott. Mégsem lettem olyan mint ezek a mostani kis hülyegyerekek. Sőt az öcsém sem.
    Utána a Cradle sem alakított át engemet holmi örült sorozatgyilkosra, de egyetlen egy más ismerösömet sem.

    Csak a zenére nem lehet fogni ezt. Persze az is számít, de sokkal többet nyom latba, hogy az emós életvitel a túlérzékenységről, a gyarló világ megutálásáról, a fájdalom és szenvedés kultuszáról szól. De hogy ezzel miért a tizenéveseket kell hülyíteni?? Talán csak ők olyan tapasztalatlanok és buták hogy beveszik ezt az egészet. A végeredményt meg úgye látjuk.
  • zakika
    #806
    talan tul oreg vagyok hogy lepten nyomon talakozzak emosokkal. engem kulonosebben nem zavar, legfeljebb megmosolgom ami nem teccik (mint ahogy mas divatot is). munkambol kifolylag nem jarhatok szakadt farmerben es fekete deathjmetal mintas poloban, bar nem szeretem az oltonyt es a nyakkendot neha abban kell viritanom. mindenesetre az apolt ember jobban nez ki es szavahihetob. lehet hogy elsore fura, hogy tizenevesek (fiuk) kezdenek foglalkozni azzal hogy hogy neznek ki es nem eleg a szazforintos piaci spray hogy elnyomja az izzadsagszagot...
    ...
    az ongyilkozhajlam kikuszobolesevel egyetertek. bar a gothic/darkwave/emo zene eleve olyan hangulatot araszt
  • Kmarha
    #805
    nem tudom, úgy érzem, itt nem konkrétan azzal van baj hogy máshogy néz ki, máshogy ír, máshogy beszél, máshogy viselkedik.

    Sokkal inkább baj, hogy ott piperköznek a tükör elött mint a kislányok. Hogy büszkék hogy vagy órákon át sminkelik magukat, hogy úgy nézzenek ki ahogy. Hogy büszkén lehet pasinak lekapni egy másikat, mert ez a dívat. Szégyen, hogy mint egyfajta szentirásként, pontokba van foglalva hogy kell kinéznie egy emósnak, milyen nadrágot, cipőt, hajat hordjon, különben nem is emós. (és persze ez úgyanúgy rásüthető még egy-két divathullámra)

    Az ilyen butaságok nélkül is lehet érzelmes, jól kinéző, igényes egy pasi, ráadásul esetleg nem egy megbutított divatbuzinak, hanem egy normális férfias embernek fogják tartani.

    Idegesít hogy bárhova megyek, tucatjával merednek rám az úgyanúgy kinéző emósok, hogy tessék, ő bátran megmutatja nem létező egyéniségét mindenkinek.

    Mellesleg miért láttni minden médiaanyagban vagy a legtöbb honlapon úgy ábrázolni az emósokat, hogy kifenve pózokba csavarodva csücsürítenek bele a kezükbe tartott fényképezőgépbe? Ez is hozzátartozik hogy emós legyen valaki? 20 percenként csinálni egy képet csilivili fejükről?

    De ez még a normálisabb része ennek az egész divathullámnak. Igy legfeljebb elidegenedést érnek el, vagy megvetést.
    De hogy ez az öngyi kultuszos tizenéves IQ szegény gyermekek hada hogyan jött létre az emóból... azt az eszme képet kéne gyökerestől kiírtani az emberek fejéből.
  • zakika
    #804
    Bambi meg ne hallot arrol hogy vannak mas emberek is. nem tud elfogadni egy maskent kinezo embert. ugy latszik nem elt a regi jo szociban ahol mindenkinek egyforman kellet kinezni kulonben a rendszer ellensege vol.
    kulonben a lanyok szivesebben elbeszelgetnek egy jol apolt egyeddel mint egy zsiros hosszu haju borotvalatlan buzlo pofaval aki kemenykedik elottuk (kiveve persze a plazacicakat akiket patyolgatni kell es finanszirozni csacskasagaikat)
  • SeLFisCH
    #803
    mert minden ember más.
  • Bammy
    #802
    "40perc értsétek - hajhab - besütés - hajlakk - besütés - hajlakk
    alapozó - korrekciós krémek ..."
    Nekem miért elég ha hetente 2-szer megmosom a hajam...és ettől szép fényes, és reggel kb annyi hogy megfésülöm, hátranyomom egy picit vízzel megállítom és vagy hajhab vagy hajlakkal meg megállítom?....de nekem vállig érő hajam van nem ilyen épphogy eltakarja a szemem, szal nemtom mit "bíbelődsz" te ezzel 40 percig de biztos ezis iylen emo előírás.
  • Bammy
    #801
    Pff hát ez akkora szánalom hogy hihetetlen. Jézusom bazz...ez a turha te vagy a képen?...Öcsém te büszke vagy magadra meg még reklámozod is hogy az "igazi emos" miket vesz fel?...áh bazz....esküszöm nyitok egy üzletet ahol csakis ilyen cuccokat árulok amiket felsoroltál, és majd a sok kis pics@ meg sok kis szarrágó özönlik be mert ezek az emos cuccok és msot ez a menő...Jézusom. Nembaj nyugi majd kinövitek! De akinek van egy pici stílusa az nem követ ilyen faszságokat...sajnálom azokat az embereket akiknek alapból ez volt a stílusuk és a sok hülye meg divatot csinált belőle..
  • autoszimulator
    #800
    gonosz vagy
  • Cat #799
    és smároltál már fiuval? vagy valamelyik emós haverod?
  • PíszLávJuniti
    #798
    #788
    gratulálok, emók :)
  • Goth
    #797
    nekem meg nem, és az sem vagyok.
  • VRSDM
    #796
    nekem is és az vagyok :D
  • bauer15
    #795
    :D nekem is és én se vok az
  • Zizou5
    #794
    pont ilyen slip on-om van :p
    bár én nem vok emo :)
  • VRSDM
    #793
    pont ilyen
    értsd --- szűk répanadrág, hozzá bitangnagy durvás övcsat
    (ennél a képnél szűkebb póló)
    ingek még jóak, kockásak pl ;)
    vagy ing és akkor garbó alól kilógó ingnyakizé vagymijaz :D
    márkajelzés az enyémen (mystery) pont egy ímó márka ;)
    lehetőség szerint feketéből mindezt...
    jóak még a kockás - pöttyös dolgok - meg ami ríkító színű (pl sstereo-panda cuccok)
    cipőnek valami kocás/pöttyös/elvont mintás ...
    ált. vans ... sokan deszkás cipővel hordják de az igazi ímó slip-on-t hord ;) (vagy a lányok topánkát)
  • raymond01
    #792
    vagy miket hordanak az emosok?
  • raymond01
    #791
    és az emos ruha az milyen?
  • VRSDM
    #790
    40perc értsétek - hajhab - besütés - hajlakk - besütés - hajlakk
    alapozó - korrekciós krémek ...
    és öö hát el lehet bíbelődni ezzel :D
  • zakika
    #789
    persze fiatal koromban en is egy orat furodtem, most mar a felesegem kizavar fel ora utan, hogy o is akar furodni. a kis takonypocot meg mar nem is emlitem aki ha soknak tunik hogy a kadban vagyok bemaszik hozzam :)
  • PíszLávJuniti
    #788
    omg :DDDDDDDD
  • bauer15
    #787
    ehhez 40 perc kell?
    vagy rosszul értelmeztem a beszélgetést?:)
  • VRSDM
    #786
    Hajni (lsd. "Hajnalcat" ) kérésére, megjöttem fodrásztól még és egyből képet kért... aztán fenntmaradt...

    hát erről beszéltem hogy mindenhol találni igénytelen köcsögöket :)
    én szeretek cicomázkodni :D és persze jól kinézni ...
    ennyi
  • Cat #785
    ha szarnak gondolod, akkor minek csináltál róla három képet és raktad fel ;)
  • Cat #784
    A punkok többségének nincs pénze ilyesmikre. Simán cukros vizzel összeragasztják és annyi. Ne divatpunkokat kérdezz meg, akik csak buliba állítják be a hajukat, hanem pl. a blahán minden nap ott dekkoló arcokat. (Azokat se értem miből élnek - bár látom őket sokszor lejmolni)
  • Goth
    #783
    xDDDD
  • Punker
    #782
  • VRSDM
    #781
    ez nem a negyven perces kategória :D
    /ezmár annál inkább... bár a hátul lévő sok macera a felállítással :D na mind1 a lényeg hogy jó hajhoz idő kell ... ennyi :D
  • Goth
    #780
    40 perc? megérte.
    Nah jó nem akarok kötöszködni =) Nekem spec nem jön be ez a stílus.
  • VRSDM
    #779
    nah erről beszéltem...

    a hajas post-ra meg ...

    ööö asszem van benne valami hogy az igényességnek számít, hogyha szán a külsejére annyit hogy festi - mossa - fésüli - besüti - habozza - waxozza - végül lefujja lakkal...

    ma reggel anya:
    "ádám nem gondolod hogy ez már sok, hogy 40percet voltál a fürdőbe és 10percet az ebédlőnél ? =D"

    az más kérdés hogy alapból is szeretek jól kinézni...
    a JÓ szó még mindig relatív nem kell ilyen válasz hogy " az ímó nem jó "

    a punk-rock stb. minden kategóriában akárhol nézzük (csak ugye ezek merültek most fel) vannak igénytelen zsíroshajú lúzer-ek... hát egyék meg amit főztek...
  • Goth
    #778
    igen, hisz nézz csak a szép hajkoronájukra, mennyi törődést és odaadást igényel, a szupi kis bőrdzsekivel együtt -.-
  • zakika
    #777
    hat odavagni egy kis 15 evesnek pedagogicse most veletlenul helyeslem. mert ugyebar hogy lehet leszoktatni a kis pocsoket az inzultalasrol? visszavagni szavakkal felesleges mert akkor akarmit mondasz o nyert, odavagni rogton lehetetlen volt (azt irta), tehat aki nagyszaju annak legyen ereje is megvedeni magat. probaltam volna en 15 evesen beszoni egy vegzosnek. feltoroli velem a suli padlojat kezdetnek baratilag suli utan meg keresztrefeszit a parkban.
    kulonben teljesen az agressziv viselkedes ellen vagyok
  • Voltan
    #776
    "De ha belegondol az ember, akkor pont az emó,a a punk stb a legigényesebb"

    Na ja, a punk tényleg abszolút az igényességről szól...
  • kuci06
    #775
    akkor ugye ők is igényesek?
  • SNAKE01
    #774
    songohanos már nem is jóa?
  • Zizou5
    #773
    te lehet hogy rocker vagy.de butus is, már bocs. :) nahthxbye -.-

    és goth, én is vegitasat akarok. vegita rlz! :D
  • Goth
    #772
    songoku haj bazmeg xDASDAd Ennek örömére csináltatok egy vegitásat
  • macleod2005
    #771
    Az emósok haja igenis király, aki meg leszólja az egy paraszt... ha nem tetszik neki akkor tartsa meg magának.
    Különben is, a mai világban már mindenkiek olyan haja lehet amilyet elképzel (tarkopastól kezdve a derékigérőn és a punkoson kersztül egészen a "songokusig"). Én az utolsóval büszkélkedek, engem is szólta már meg hogy "igénytelen meg stb..."
    De ha belegondol az ember, akkor pont az emó,a a punk stb a legigényesebb:
    pl.: emo-srác: feketére festett haj, időt nem kimélve egyenesre fésülve, csillogó, tiszta, na mi ez ha nem igényesség?
    (mellesleg megjegyzem, én rocker vagyok....)