3589
  • gti3
    #3509
    Hmmm már vidéken is alig van ilyen, voltam pár vidéki """emo""" talin, nagy részük annyiról szólt, hogy gyülekező, bevásárlás, bebaszás. Inkább egyenként vannak még értékes emberek elszórva az országban, mondjuk a távolság, az valóban elég necces dolog, meg az ilyen embereket felderíteni. Ismertem olyan fiút aki lányosan és érzelmesen viselkedett, de ez is csak a máz volt, a háttérben elég csúnyán kavarta a szart... Ezt leszámítva én kifejezetten bírom, ha valaki ilyen érzelmes és nem rideg. Mondjuk én elsőre ridegnek tűnhetek a hangom és szókimondó beszédem miatt, de nem vagyok az, egy bizonyos szinten én is érzékeny és szeretethiányos vagyok. Igazából, ha társaságban nem is, de abban még reménykedek, hogy hátha sikerül megismernem még ilyen embereket.
  • Slinky Cyle
    #3508
    Na meg nem is beszélve arról, ha egy ilyen fiú lányosan néz ki.. meg úgy is viselkedik...
    Na az már nagyon nem normális a mi kis országunkban, és talán ez miatt van az hogy annyian bántják az emót.
    A legtöbb fiú pont hogy próbál férfias lenni, kemény, meg kb érzéketlennek mutatja magát. Ez az ideál kép a normális.
    Minél gecibb vagy, minél durvább, annál több csajnál van esélyed.
    Ez van. Dehát szerencsére vannak olyanok akik nem értenek ezzel egyet.
  • Slinky Cyle
    #3507
    Én azt sajnálom csak, hogy nincs már emo közösség az országban, lokálisan.
    Az interneten még persze létezik ilyesmi, csak viszont senkinek sincs kedve 100 kilométereket utazgatni egymáshoz, csak mert ismerjük egymást a neten.
    Az jó lenne ha legalább pesten lehetne olyan, hogy egy külön gyülekező hely emók számára, ahol együtt lehetnek, és nem basztatják őket.
    Az emberekkel nincs úgy bajom, kiszűröm én magamnak azokat akikkel szivesen bratyizgatok. Nem szempont hogy normális legyen, mert én sem vagyok az.. viszont tök ártalmatlan vagyok. Alapból egy emó a társadalmunkban, egy nem normális dolog, legalábbis a többség így látja. Úgyértem ha egy fiú mondjuk érzékenyebb és szeretettel fordul a barátaihoz, és nincs benne az a macho rivalizálás, arra már nagyon ferdén néznek.
  • gti3
    #3506
    Na igen, én pl ausztriából hallottam szép dolgokat, de sajna ide születtem, egy olyan országba, ami gazdaságilag és társadalmilag egy rakat fos és persze semmi jövője nincs.:D Itt soha nem lesz tolerancia, de ha igen, sztem azt már nem fogjuk megélni, ugyanakkor sajna egyenlőre nincs lehetőségem külföldre költözni sem. Vicces, ahány ország, annyi féle képpen fogják fel ezt emo dolgot, pl a cseheknél már az elejétől kezdve egy vandál csürhe volt (legalábbis ezt hallottam). Igazából én már tök egyszerűen nézem a dolgokat, olyan emberekkel ismerkedek és tartom a kapcsolatot, akikkel van értelme, ebben annyi a szépség hiba, hogy már normális ember is alig akad, így már azon se csodálkozok, ha emo se működik itt... Pontosan az nyírta ki ezt, ami alkotta is, a folyamatosan rohadó társadalom, kellett egy lelki menedék a fiatalságnak, meg is lett, de végül ott is megromlottak a viszonyok, és szépen annyi lett neki. A meg nem értettek meg baszhatják, ez az igazság.
  • Slinky Cyle
    #3505


  • Slinky Cyle
    #3504
    Voltam franciaországban egy ideig, és ott csodálatos emo közösség van,
    nagyon szeretik egymást és nagyon sokan vannak, összetartóak, és nagyon nagy a tolerancia is. Az emo fiúk egymás karjaiban, meg kézenfogva sétálgatnak meg a többi, és semmitől nem kell félni. Ha jellemeznem kellene őket, ott abban másabb az a jóval nagyobb közösség, hogy ott nagyon számít a közösség, összetartás, a szeretet egymás iránt. Nagyon sokan vannak, és kb mindenki jóban van mindenkivel.
    Ha kimész párisba keresd meg ezt a helyet, bastille opera, a tér mellett van egy csatorna, ott szoktak gyülekezni, néha vannak vagy százan is.

    Bárcsak a mi országunkban is lenne ilyen közösség, ahol saját magam lehetek, olyan hülye amilyen vagyok, még annál is hülyébb, és így is szeretnek. <3


    Még annyit az emoról, hogy sokan lenézik ezt a dolgot, de szerintem a világ nagyon sokat tanulhatna az emoktól.
  • Slinky Cyle
    #3503
  • kakaoskalacs
    #3502
    Jol beszelsz :)
  • gti3
    #3501
    Ha nem érezném a lényegét, akkor nem is írtam volna ide, mondhatni ilyen gondolkodású ember szinte alig akad, a kinézet nagyjából itt-ott felbukkan, de ami mostanában mögötte szokott lenni pffff, tudnék cifra dolgokat mesélni. 2007-ben néztem utána ennek és megfogott engem, gondoltam egy ilyen közegbe találok hozzám hasomló embereket... A valós ismerkedést nem siettem el, először egyvalakit ismertem, akivel egész jó barátság lett, de végül félreismertem. 2010-ben bekerültem egy nagy pesti közegbe, elég sok érdekes embert ismertem meg itt, meg volt itt az összetartás meg a tolerancia is, na ennek mostanra vége lett, szarkavarások tömkelege, züllés, ellenségeskedés stb... Ami meg maradt, az vicc kategória. Pár embert azért még ismerek, aki normális ilyen téren, de nem sokat. Az a nagy baj, hogy a mai fiatalságnak nem igazán kell az összetartás, a barátság meg az érzelmek, ha van nekik pia + cigi, akkor már kurvára boldogok. (Tisztelet a kivételnek.)
  • Slinky Cyle
    #3500
    Szia.. engem is még foglalkoztat az emo irányzat
    Sajnos nagyon elkopott ez a stílus, sokan csak divatból csinálták,
    pedig szerintem legalább olyan fontos az emo belső értékei mint a külső megjelenés. Viszont a belsőt már annál kevesebben sajátították el.
    Gondolom az ember vagy egyből érzi a dolog lényegét, vagy soha nem fog beleérezni ennek a dolognak a belső világába.
  • gti3
    #3499
    Ahogy nézem van még itt némi életjel, gondoltam írok, hátha akad itt még valaki, aki ilyen gondolkodású és tudok vele ismerkedni... Sajna a való életben már eléggé megdöglött ez az irányzat, legalábbis ezt tapasztaltam.
  • Slinky Cyle
    #3498
  • Slinky Cyle
    #3497
  • Slinky Cyle
    #3496
  • Slinky Cyle
    #3495
  • Slinky Cyle
    #3494
    Gyík smacc

  • Slinky Cyle
    #3493
  • Slinky Cyle
    #3492






  • Slinky Cyle
    #3491
    Visszajöttem..
  • kakaoskalacs
    #3490
    jah mindenk iezt kerdezi nem nem szorit elfér minden mondjuk ha merevedik a dolog akkor már gázos mert feltünőő :D
  • F1ú
    #3489
    és a farkadnál nem szorít?
  • kakaoskalacs
    #3488
    Amugy jah női csőnadrágot hordok 28/32-est : )) kényelmes meg minden : D
  • F1ú
    #3487
    Az nem feltétlenül női nadrág.. fiúknak is készítenek ilyen nadrágokat.
  • Cat #3486
    Női nadrágot hordasz?
  • kakaoskalacs
    #3485
    Jah belső érték fontosabb nem attol leszek emo , hogy fekete ahajam meg mainstream "emo" muzsikat hallgatok :D

    Hát kevesen vannak mondjuk suliban is látok párat de azok aztmondjak ők nem emok :))

    Amugy a társaságomba inkább deszkás/bmxes/hc,metal,metalcore-os/calipankok vannak :)
  • F1ú
    #3484
    szép emo voltál
    De ez csak a külső.
    Az emo belső értékei fontosabbak.
    ..de legalább olyan fontosak, mint a haja, meg a stílus.
    Amerre lax arra van emo közösség?
    Mert itt nálunk berényben, nem sokan vannak. :(
  • kakaoskalacs
    #3483
    nem festem és mostanság ilyesm ia hajam elöl meg fennt hosszu oldalt/hátul felnyirt "hipster" haj : )
    ilyesmi csak oldalt ennyire nem rovid.

    De igyis le emoznak ami nembaj mert emovagyok attol még. Nem kulsőségtöl függ : )
    Szal ne ma haj teszi az emot :D
    jah meg nem hordok rikitö zöld/piros nadrágokat helyette egyre szükebb női csönacit 8)
  • F1ú
    #3482
    jók is ezek a díszmadarak..
    önkifejezés rulz
    és most már nem emózol? =)
  • kakaoskalacs
    #3481
    Ezek ilyen díszpinytek.. bah..
    énse voltam jobb .. :O : ))

    ittisvagyok :O
  • F1ú
    #3480
  • F1ú
    #3479
    lehet már tudni az eredményeket?
  • F1ú
    #3478
    akkor mit akarsz?
  • kakaoskalacs
    #3477
    Minden vágyam emberekkel barátkozni.
  • F1ú
    #3476
    ezek szerint most akkor barátkozni akarsz velem?
  • kakaoskalacs
    #3475
    Kit érdekel, amig nem beszéltem veled négyszemközt addig azt irsz ide amit akarsz.
  • F1ú
    #3474
    Lenne még egy fontos dolog ami ki akar jönni belőlem.
    Ha már magamról írok. Általánosságban utálok magamról írni, mert azért annyira nem szeretem én magamat.

    Ha valaki megkérdezné tőlem, hogy mi az életem értelme, mi a legnagyobb igazság amire rájöttem itt létem során, azt válaszolnám..

    Volt idő, amikor nagyon másféle ember voltam, nem külsőleg, hanem csak a világfelfogásom, úgy láttam a dolgokat, ahogy "mindenki", de csak alkalmazkodásból, próbáltam beilleszkedni.
    Valami történt, sok kis dolog hatott rám, és átformált, gyökeresen.

    A hétköznapok hatásai eltompítják az embert és sok fontos dolgot az ember nem vesz észre, velem is ez volt, de kezdtem észhez térni és észre vettem, hogy én minden embert szeretek, kivétel nélkül, csak vagy én nem tudom hogyan szeressem azt a valakit, vagy az illető hiúsítja meg a kapcsolatteremtést azzal, hogy eltaszít magától.

    Aztán rájöttem, hogy ez azért van így, mert itt élünk a földön, ebben a mesterséges világban, ahol mi emberek el vagyunk szakítva egymástól.
    Végtelenül egyedül van mindenki, akár beismeri akár nem.
    Ha képesek lennénk érezni és gondolni azt amit a másik érez és gondol, belelátni a másik lelkébe, akkor megszűnne minden rossz a világon.
    Nagyon sebezhetőek lennénk de megszűnne a magány, az eltaszítottság, uralkodni vágyás, az irányítás, az hogy az egyik ember elnyomja a másikat, a szenvedés és minden hozadéka a szenvedésnek.
    Ha az emberek képesek lennének így látni egymást valójában, akkor rájönnének, hogy mi mind hasonlóak vagyunk és eltűnne az az illúzió, hogy különbség van köztünk ami különbség eddig elválasztott minket.
    Végre úgy kezelnénk másokat mint magunkat, mert rájönnénk arra, hogy mind egyek vagyunk.
    De sajnos ebben a világban kell élnünk, de szerencsére van egy eszköz számunkra, amivel közelebb kerülhetünk ehez az állapothoz, az a szeretet, önmagunk és mások iránt. A szeretet minden hozadéka, megbocsátás, megértés, együttérzés, elfogadás...
    És ezt annyira nagyon szeretném, ha minden embernek lenne ilyen célja az életében, hogy jobb emberré váljon, de nem úgy ahogy sokan gondolják.. hanem tényleg.

    Én most azon a ponton vagyok, hogy szedem össze mindenemet ami megmaradt kisfiú koromból, amikor még nem akartam dominálni másokat, sebezhető voltam, kiszolgáláltatott de ugyan akkor nyitott a világra, mindenki felé. Mindenkit a barátommá akartam tenni..
    Most olyan vagyok kb mint egy gyerek, és szándékosan, és próbálom tartani magam, ellenálok a szociális nyomásnak, még azon az áron is, hogy lenéznek, hülyének néznek, infantilisnek, bolondnak tartanak.
    Én valakinek születtem, egy embernek, és nem engedem, hogy a rossz külső hatások eltorzítsák azt aki eredendően vagyok.
    Ha ez a romlatlan ártatlan kisfiú kihal bennem, akkor a csúnya és gonosz világ győz és én meghalok. :(

    bocs a wall of textért
    de csak néha írok ennyit..
    most mit gondoltok rólam?
  • F1ú
    #3473

    Ha a zenét az érzelmekből eredeztetjük...és szerintem is a zene, a stílus az érzelmek kifejeződése.. expressions of emotions
    akkor az én életérzésemet kb így tudnám bemutatni ezekkel a számokkal
    .. érdekes, hogy ezek a számok valódi érzelmeket tudnak kiváltani belőlem, amíg az ilyen britny spears féle popringyók az egyik fülemen be a másikon ki, semmi meg sem mozdul bennem, nincs hatása.
    És ez általában jellemző az összes vidámkodó ugrabugra kommersz keresleti viháncolásra és a gangster wannabe keményarcó rap zenére is amiket úgy "szeretnek" az "emberek".
    De mindegy is..így jártam, nekem ez jutott szerencsétlenségemre.





  • F1ú
    #3472
    meg lehet majd valahol nézni a többi kitöltött ürlapot is?
    Engem érdekelne, hogy mások hogyan töltötték ki..
    én kitöltöttem, de én egy olyan tipikus hülye lény vagyok, hogy szélsőségesen hülye és életképtelen vagyok, úgyhogy rám alapozni egy statisztikát nagyon beteg dolog lenne, úgyhogy remélem sok épeszű ember is kifogja tölteni, nemcsak én.

    Közben meg elég sokmindent megtudtam magamról, tisztáztam magamban pár dolgot, és most ha lehet szarabbúl érzem magam mint 10 perce.

  • Liza11112222
    #3471
    Kedves mindenki!

    Engem nem ismertek. Idén írom a szakdolgozatomat Zene és az érzelmek témában. Egy kéréssel fordulnék hozzátok. Szeretném vizsgálni az EMO stílus kedvelőit, akik elműltak már 18 évesek. Megtennétek nekem azt a nagyon nagy szivességet, hogy kitöltitek a kérdőívemet? Kb. 15 perc és természetesen anonim. Sajnos az idő szorít, tehát március 17-ig lehet kitölteni. Fontos, hogy mindenhova írjatok.

    Nagyon de nagyon szépen köszönöm, nagyon hálás vagyok.

    Íme a link:

    https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dGtuQ3hGU0ljYTVrVDF1M0thd2NRWVE6MQ
  • Mike
    #3470
    nekem anno gimiben vált pár bakancsos, bomberdzsekis osztálytársam, mindent meg lehetett velük normálisan beszélni, az ugyanakkor igaz, hogy kedveltek engem, és volt respektem