53
  • Tower Guard
    #53
    Hát én nem láttam még sajnos a Children of Mant de biztos jó, de a fűrész 3 sztem az előzőkhöz képen mondjuk gyengébben készült de elég jó lett. De nem értem mi a fuckért szidjátok sztem rohadt jó a fűrsé filmek és a csapdák is igen faszák(főleg a csattanók) meg minden aki az ilyet nem tudja értékelni vagy egyszerűen csak nem szereti az ilyen stílust, vagy hülye az egészhez
  • Iori
    #52
    "Ronaldinho rohangál a dzsungelben, hogy odaérjen egy papás szülésre" :DDDDDD
  • Soundmaker
    #51
    Én is a jó Sci-fi-ket hiányolom.. utóbbi években votl azért egy két jó próbálkozás:

    - Függetlenség napja (mindig dugig volt a mozi mikor mentünk)
    - Csillagközi Invázió (a Remakeje már egy fostalicska szvsz)
    - Különvélemény (bár nem egészen sci-fi)
    - Lost in Space (nagyon lehúzták de szerintem nézhető)

    De mást nem igazán tudnék felidézni...

    Én csak azt nem értem hogy annyi remek sci-fi könyvet novellát vehetnének elő a forgatókönyv írók: csak hogy párat említsek:

    Timothy Zahn-tól: A Hódítók hatalma, Hódítók öröksége, Kobraharcosok (ebből kurva jó 3 részes filmet lehetne forgatni)

    Isac Asimov: Az alapítvány könyvekből olyan sci-fit lehetne csinálni ami kenderbe verné látványban és történetben az egész Tolkien világot.

    Arthur C. Clark: dettó...

    Alapanyag lenne, csak a forgatókönyv írók inkább emberkednek hogy saját művet vigyenek vászonra... a történetek kidolgozását hivatásos írókra kellene bízni, a foratókönyv író meg csak adaptálja filmre... Itt a nagy bibi... na meg a kiszámítható kockázatok és az extraprofit hajhászása ...

    Fantasy vonalon pedig annak örülénk a legjobban ha a Blizzard grafikusai egy egész estés szösszenetet varázsolnának a Warcraft világából animációs film keretében. Na AZ ÜTNE!
  • silentb
    #50
    Nekem Jason Statham filmje a Crank - Felpörögve nagyon tetszett. Ez olyan film amit ha nézel egy percre se tör rád az unalom.
  • sandor4
    #49
    nem értem miért nem emlitette senki eddig a terhelt terkel cimü remekmüvet
    2006ban kb az volt a legjobb film, amit láttam, és az tényleg rohadt jo volt
  • feamatar
    #48
    jujj,még egy film ami rohadt jónak tűnik tavalyról:Stranger than Fiction
    Az alapötlet kegyetlen jó,még nem néztem végig,de úgytűnik kegyetlen jó film
  • Skyper
    #47
    NAGYON JÓ CIKK !!!! igaz is minden, de azér voltak jó filmek! Silent Hill, a James Bond, meg még néhány : ))
  • edios
    #46
    Children of men.

    Ja és megszületett a "magyar cg magyar filmben" is, Szabadság,szerelem;)
  • feamatar
    #45
    az év legjobb filmjei:Tenacious D,Clerks 2 és Nacho Libre!!!!!!!!
    ezek közül pedig csak egy folytatás a másik kettőnek meg tök eredeti a storyja.
    Long live Kevin Smith & Jack Black
  • moRtiZ
    #44
    Pfff.. A Remalom az elm utcaban felhozasa eleg cinkes volt, alapfilm az osszes, legalabb lattam oket parszor.

    A szar horrorokrol azert annyit, hogy iden volt: Silent Hill, Hills Have Eyes, es a teljesen mellozott viszont szerintem iszonyat jo film a Pulse.

    Horrorbol nem volt szar ez az ev, bar teny hogy leginkabb valami recycle dolog volt iden a szokasos.
  • 00000000000000
    #43
    Ja bocs :D a 4 kimaradt.

    Tehát 4- Happy Feet.
  • 00000000000000
    #42
    Hát igen. Újabb év újabb sok jó mozifilm.
    Na de mégis a number1.-ok :)-

    1. Children of men- Szeretek úgy kijönni a moziból, hogy azt kaptam amire befizettem, illetve hogy még órákon keresztül ezen jár az eszem. Na ez a film ilyen. Nemtudom ki az aki még nem látta de az kiba sokat veszített. Szal bepótolni.

    2.United 93- Másik filmremek. Tulajdonképpen sokat nemhiszem hogy beszélni kéne erről a filmről, magáért beszél az egész, aki látta szerintem tudja miről beszélek.

    3.Verdák- Az év legjobb animációs filmje rengeteg pohénnal.

    5.-tégla. uff. nézzétek.

    Meg még a jók: Sziklák szeme( nemtudom mit fikázzák annyian, tiszta jó), Táncoló talpak, Poseidon is bejött, Szabadság szerelem, München. Túl a sövényen, elvitte a víz.

    Amiket nemláttam (MÉG :)) de kéne: Borat, kígyók a fedélzeten, Fűrész 3,taxidermia, Crank és még van egy pár.

    Várom a következő évet.
  • Matyóhímzés
    #41
    Hopp, igazad van, 2001-es. :D
    Csak a múlt héten láttam, és már nem tudom mikor írtam fel a címét a "mielőtt meghalok meg kell néznem" listámra. :)
    Bocsi.
  • Voltan
    #40
    A pokolból kicsit régi már, nem?
  • Zedas
    #39
    Szerintem a Scanner Darklyt hagyd ki, jobban jársz. Nem rossz, de messze van attól, amit ki lehetett volna belőle hozni...
  • Matyóhímzés
    #38
    Kösz a címeket. :)
    A A Scanner Darkly nagyon jónak tűnik.
    Erről beszélek, az embernek úgy kell sasolni mindig, hogy összeszedje a jó címeket. :)
  • Matyóhímzés
    #37
    Csodálom, hogy eddig csak egyetlen a cikkírót becsmérlő hsz született.
    A filmekről annyit, hogy igenis születnek mostanság is nagyon jó filmek, és nem is kevés, csak épp arról a kutya sem hall, az embernek sasolnia kell ezerrel, hogy ezeket megtalálja, mert marketingre pénz nincs, vagy nem is foglalkoznak vele Magyarországon.
    Például a Babelről sem hallani semmit, pedig Brad Pitt a főszereplő benne, vagy a The Fountain, a Maradj! (irgalmatlan jó film), Kisiklottak, Minden Vilángol, és még sorolhatnám.
    A Lady in The Watert nagyon vártam, de nagy csalódás volt, az egész nagyon komolytalanra sikerült, olyan az egész, mintha egy marék óvodás tündéreset játszana hátul a kertben. :(
    Az Ember Gyermekét még nem láttam, de szintúgy nagyon vártam, meg is lepődtem, hogy azért lehet hallani róla itt-ott.

    2006-ban amit láttam, és nagyon tetszett az a:

    Szíriána
    Kisiklottak
    Kiss, Kiss Bang Bang
    Kárhozott Szeretők
    A Pokolból
    Alvilági Játékok
    Ütközések (so-so)
    Fegyvernepper
    C.R.A.Z.Y.
    Hard Candy
    Minden Vilángol (bár ez lehet 2005-ös)
    Huligánok (szintúgy lehet 2005-ös)
    Befejezetlen Élet

    Lehet ezek közül 1-2 2005-ös, nem vagyok benne biztos.
    Mindenesetre, aki szereti a jó filmeket annak ajánlom figyelmébe Robert Rodrigezt, mint rendezőt, és Elijah Wood-ot, mint szinészt, nagyon jó filmjei vannak, nekem kezd előlépni az új Edward Norton-á, vagy Brad Pitt-é. (mondhat bárki bármit is, Brad Pitt mocskos jó szinész, és rohadt jó filmjei is vannak, tény, hogy nem kéne a nevét adnia minden populáris szarhoz....Mr. és Mrs. Smith, de sokkal több jó filmje van, mint rossz.)
  • Axon
    #36
    Huhh... akkor két éve őrízgetném a vinyómon??
    Akkor elnézést a 2006-os besorolásért.
  • Szocsi88
    #35
    Nálam is a Children of Men viszi a pálmát, de nekem az X-Men 3 is bejött.
  • Gladiator
    #34
    a Holiday nekem spec nagyon bejött. nagyon nem is emlékszem miket néztem idén, talán az egy gésa emlékiratai is idei, az is bestest.
  • rotator
    #33
    Jó a cikk!
  • Ronny
    #32
    Apocalypto
  • Justil
    #31
    nekem csak az jön le hogy a cikk irojának 0 az izlése és a tájékozottsága...
  • Molnibalage
    #30
    Az év EGYETLEN filmje amire érdemes volt beülni. Én évi 3-4 filmet nézek moziban mert ANNYIRA szar a kínálat. Évi átlagban 1 jó film, ha van...
  • Shodan
    #29
    Csatlakozom.Az év filmje szerintem.
  • Vorpal
    #28
    Egyetértek - azt hiszem időszerütlen ez a cikk.

    Nekem is a Children of Men ugrott be elsőre,
    és azt gondolom , 3 -4 éve volt mélyponton a hollywoodi ipar.
    Most sok meglepő újitást és ujjászületést konstatálhatok csak.

    Nekem a legsötétebb időszak a Terminator 3 volt - és minden körülötte.
  • Yfel
    #27
    Nekem is csak néhány film tetszett 2006-ban...

    Syriana
    Pirates of the Caribbean - Dead Man's Chest
    Lucky Number Slevin
    The Good Sheppard
    Fearless
    A Scanner Darkly (ez elég elvont, hozzá kell szokni :o) )
    An Inconvenient Truth
    Lady in the Water

    Azért nem volt teljesen terméketlen az a 2006 :o)

    Y
  • falconmaster
    #26
    Na most már tudom miért nem nézek én filmeket csak max sorozatokat vagy animét :P

    A Borat tényleg állat volt :D Sacha bácsi mindíg is tudta hogy kell hülyét csinálni másokból úgy, hogy magát állítja be elmeroggyantnak :D
  • Tothenkopf
    #25
    Tudom,de akkor is marha jól játszik nicholson... Bár állítólag ozz volt kettő is és az jobb volt de azt nem láttam
  • NEXUS6
    #24
    Én már le is mindtam erről a műfajról. Az utolsó elfogadhatónak mondható űrscifi a részemről a Dzsedivisszatér volt. (Na jó még a Fájnöl fentezi mozi is teccet, de éliennyócak, meg predátorok kíméljenek).
    ;(((

    Na az sem most volt.
  • Prof William
    #23
    Miröl is szól a fűrész? Szerencsétlen emberek mindenféle brutális csapdákban vergődnek és még minimális esélyük sincs arra hogy kiszabaduljanak. Arra megy ki az egész hogy minnél gusaztustalanabb csapdák minnél guszustalanmabbul végezzenek az áldozatokkal. Ilyen filmeket már évek óta forgatnak a ferde hajlamú perverzeknek, ez meg bekerült a moziba na bumm...

    Valami japán filmben hasonló volt az alapötlet de ot sokkal színvonalasabb volt. Ott ha jól gondolkodtál + következtettél akkor túléted. ÉS nem volt ilyen "visszaszámláló cucc van a herédbe akasztva" gépezet, hanem érdekes kis megoldások voltak. Inkább a lélektanra ment rá. (bombaynakörv kettőtök nyakán és ha te meghalsz a szerlemed is felrobban, persze ez fordítva is igaz.)

    Szóval akinek tetszik... Én ha reméyntelemn vergődést meg mindent akarok látni akkor szétrugdosok egy hanygabolyt...
  • avman
    #22
    idei jó filmek: pans labyrinth, 13 tzameti. taxidermia. egyik se hálivúdi. ami még elviselhető volt: a renessaince.
  • avman
    #21
    idegesíthető=idegesítő
  • avman
    #20
    fűrész? az az idegesíthető, alapfordulatokkal operáló, kiszámítható klisétenger? alapvető fordulatok, alapvető helyeken, unalomig ismételt karakterek? és még 2006-ban is puffogunk róla...
  • Rudicsek
    #19
    A Fűrész első része nekem a csattanója miatt tetszett nagyon és nem másért.
    Az igazán jó űrscifi nekem is hiányzik!
  • LADA Kalina
    #18
    szerintem a Fűrész meg a Motel csak a perverzeket meg a mindentől undorodóakat hozza lázba, engem nem...(szorri a 2 csoport tagjaitol)
    nekem valami jó űrszkifi hiányzik már nagyon, de abból a kategóriából a 80-as évek óta nem tuttak nagyot alkotni...
  • messen
    #17
    Az Eragon-t már meg sem említem. 2006-os pénzpazarlás az is.
  • NEXUS6
    #16
    Csatlakozom az elöttem szólókhoz: ijesztgetősből nekem is a Silent Hill jött be, az év filmje kétségtelenül a Children of Men.

    Az animációsak közül a Túl a sövényen, meg most az a pingvines, ami az animációs öko-mjuzikel stílusával valami újat is hozott. Elég közhelyes mondanivalója volt, de azért jóval több, mint a legtöbb animációs paródiának (nézd de kafa, olyan vagyok mint a mátriksz!).
  • juzosch
    #15
    Nekem a Children of Men nagyon tetszett.
  • Tetsuo
    #14
    Őszintén, nekem egy db film sem tetszett 2006ban. Legutóbb talán az Ütközések tetszett (az asszem 2005ös).
    A Fűrész, az 2004es nem? Szerintem az gagyi volt, bár a 2re azt mondják jobb..
    A dilemmám: George Clooneyt alapból utálom, de a politikai thrillereket szeretem.. :) talán megnézem..
    De a jövő héten asszem előkerítem vhonnan a Szigorúan piszkos ügyek-et meg a Wallace & Gromit-ot és megnézem; a Téglát meg majd akkor, ha 5hétig esik a zeső.