19
  • k9duli
    #19
    Ahh az a nvidia gép gyönyörű.Rádióaktív is?:)
  • scorpeeon
    #18
    Én sem értem h hol jobb az AMD, az egyik barátom is az Intelt dicséri most aki eddig megrögzött AMD-s volt...
  • avman
    #17
    óccsó dualmagos procit akarok (és egye több dolgot ami kihasználja) óccsó memóriával és óccsó sli-s deszkával meg vmi óccsó vidijókártyával (lehetőleg dx10-essel, ha kérhetem), amiből később, ha még óccsóbb lesz veszek még egyet. a körítést meg leszarom... ehhez csak az kell, h legyen legalább 2 cég, mindenból h konkurencia legyen egymásnak. szóval innen kívánok minden jókat az ati/amd-nek, az intelnek és különösen az nvidiának, isten tartsa meg azon szokásukat, h normális drivereket írnak különböző oprendszerek alá.
    ja és óccsóbb áramdíjakat is szeretnék. de ez utóbbit már most bebuktam.
  • PíszLávJuniti
    #16
    "de még mindig az AMD a jobb" miért is jobb?
    a 4 maggal én sem értek egyet, mert feleslegesnek tűnik, viszont ez csak a jövő zenéje, a cikk meg a jelenről szól. Hiába van az AMDnek fergetegesen jó proci terve, ha a piacokra nem került még ki.
  • Sanyix
    #15
    Azért az ati(amd) most csöndben van, nem jelent semmit.
    1. jön a k8l, ami igencsak durvának ígérkezik
    2. bemutattak pár tervet az jövő amd procikról, amelyek cell szerű "képződmények lesznek" amelyekben normális cpu, és gpu szerű magok is lesznek különböző arányban.
  • Deffyant
    #14
    büntetéssel nem nagyon érnek el semmit, mert úgyis a vásárlókon fogják bevasalni, hanem talán az eggyetlen bár nehezen járható út a vezetők lesittelése... akkor talán elkezdenek gondolkodni 1 kicsit, bár ezt is kétlem
  • asysoft
    #13
    Na igen, csak ahogy a cikk is írja, ez a vezető 2001 körüli események miatt lett elítélve. És most drágább egy RAMmodul, mint 1 éve volt. Akkora bírságot kéne a gyártókra kiróni, hogy soha többet eszükbe ne jusson árkartellezni; így nincs értelme a bírságoknak...
  • Richard90
    #12
    csak egy kicsit kellett volna lentebb olvasni, és megtudtad volna az okot is XD
  • heyman8909
    #11
    Nos az én véleményem, mellyel egyet lehet érteni, és ellene is lehet szólni:

    - Processzorgyártók
    Úgy vettem észre az Intel most egy kicsit nagyobb ütemmel fejlődött mint az AMD, de még mindig az AMD a jobb. Az AMD valami jó lépést tervezhet, megvette az ATI-t, és kettejük tapasztalata reméljük a mi javunkra fog vállni. Az biztos hogy az Intel jól összetákolta ezt a core2-t, de szerintem elsietik a 4 magot...
    - Játékkonzolok
    Az biztos hogy a PS3 és a Microsoft üdvöskéje nem mutatott semmi újjat, csak teljesítményben izmosodtak. Ezzel szemben a Wii teljesen új játékélményével egészen jót produkált. Ha kijavítják a hiányosságait(felbontás, teljesítmény,...) újabb vásárlokat szerezhetnek.
    - Akkumulátorok
    Hallottam a visszahívásról, várható volt hogy valamely téren lesz elöbb-utóbb egy hatalmas baki, a számítástechnika rohamos fejlődésének következtében. Ha azt mondják elértük a határt, de a váltás sokat várat magára, akkor én azt nem hiszem el. Szerintem az a 10 év az rengeteg, azalatt szerintem teljesen át fog még ez alakulni.
    - Grafikus kártyák
    Az Nvidia újjított, az ATi még nem. Lehet azért mert az AMD felvásárlása után még nem tisztult le minden. Majd kiderül. Úgy gondolom az ATI jól járt az AMD-vel, és nagy jövőjük van még.
    - Adattárolók
    A méret mellett ideje volt az elérhetőség idejével is foglalkozni. Még lehetne javítani rendesen, gyorsítani mindenképp. Az biztos hogy a DVD még sokáig elérhető lesz.

    Összesítés:
    Várom a 2007-et, kíváncsi vagyok mit hoznak a boltokba.
  • PíszLávJuniti
    #10
    például:
    x2 vs core 2 duo
    és vga fronton is:
    x1600 és x1300 lemaradt kicsit az nvidia hasonló árkategóriájú megoldásaitól. 7300GT - 7600GS
  • MEdievil
    #9
    "hogy másfél évig ugyanannyiba kerüljön"
    dehogy... inkább drágultak úgy tűnik megint összeálltak a memó gyártók
  • Sanyix
    #8
    Én csak azt vettem észre, hogy az amd csúcskategóriában lemaradt teljesítményben (nem árban), de kb ennyi.
  • BCs design
    #7
    nem bukot csak egyre jobban le marad
  • Sanyix
    #6
    Pl melyiken?
  • PíszLávJuniti
    #5
    Az Amd-Ati több fronton is bukott sajnos :C
  • Cat #4
    a flash memóriák viszont nagyot estek.
  • Punker
    #3
    jaja elég durva
  • Gerygrey
    #2
    És egész évben egy büdös petákkal nem lettek olcsóbbak a memóriák, jó egy évtizede követem nagyjából a piacot, de ikyenre nem nagyon emlékszem, hogy másfél évig ugyanannyiba kerüljön egységnyi ram... Amúgy jó kis év volt, buék mindenkinek :)
  • Reyes
    #1
    Jó cikk!