54
A bumeráng-kedvelők topikja :)
  • Monoton
    #14
    üzenetek hova tüntek ? :
  • Aquir
    #13
    Gondolom ott délen nagyon profi darabokat készítenek :)
  • Shiwo
    #12
    annó uncsitesóm férje hozott 1et ausztráliából..az frankó volt, vissza is jött (nem úgy mint a bucsuba szerezhető müanyag vackok..)
    el is sikerült párszor kapnom (jól szét is szedte a kezem :) ... az idők folyamán sajna elkeveredett valahova..
  • Aquir
    #11
    az. a bumeráng meg visszajön, ezért jó :)
  • stream man
    #10
    az a FRISZBI :D
  • Aquir
    #4
    három-négy oda jött épp vissza ahol voltam, elkapni már nehezebb volt őket mivel gyorsan forog és változtatja az irányát :)) egyszer- kétszer sikerült leszedni a kezemmel, de még gyakorolni kell a dobást :)
  • desigo
    #2
    20-ból hányat sikerül elkapnod visszafelé jövet?
  • Aquir
    #1
    Üdvözlet mindenkinek, aki bumerángozik és annak aki meg szeretne ismerkedni vele :)

    15000 évvel ezelőtt kezdődött a bumeráng útja, amikor rájöttek, hogy egy íveltebb fadarab nagyobb lendülettel és erősebben tud sebet ejteni egy állaton. Ez a dobófa volt a Kylie, ami nem repült vissza. Belőle származott a bumeráng, amit viszont sosem használtak közvetlen vadászatra elődjével ellentétben.

    A bumerángot az ágain ébredő felhajtó erők kényszerítik körpályára az ún. pörgettyű-hatás miatt. Van jobb- és balkezes bumeráng is, de igazából mindegyiket el lehet dobni bármelyik kézzel. Használatához egyébként nem kell más, mint gyakorlati tudás, és egy elég nagy füves terület :) Betonon nem ajánlott dobálózni, mivel ezt a bumeráng fogja megsínyleni. Elég meghatározó tényező a szél ereje és iránya is, amik ismerete felhasználható az legeredményesebb röppálya eléréséhez :)

    Fajtáit tekintve többféle bumeráng van, mint ahogy sok féle alakzatúak is tudnak lenni. Pl. van amit direkt arra terveztek, hogy a leghosszabb ideig maradjon a levegőben, bár ezek többnyire nem jönnek vissza. Különböző bumerángoknak más a hatótávolsága is.

    Én pár napja vettem két fajta bumerángot, az egyik a klasszikus kifli alakú, a másik ugyancsak kétágú, annak ilyen alakja van:



    És természetesen ez egy jó szabadidős sport is! :)

    Akit érdekel: 2 évente rendeznek világbajnokságot több féle versenyszámban. valamint nem régen alakult a Magyar Bumeráng Szövetség, hogy összefogja a magyarokat.

    Ezt az oldalt tanulmányoztam egyik este mielőtt kimentem dobálózni, innen gyűjtöttem anyagot, és itt megtalálható a bumeráng eldobásának részletes leírása, ajánlom mindenki figyelmébe :)

    Nos, tehát ma megnyílt a Bumerángok topikja :)