54
A bumeráng-kedvelők topikja :)
  • Aquir
    #1
    Üdvözlet mindenkinek, aki bumerángozik és annak aki meg szeretne ismerkedni vele :)

    15000 évvel ezelőtt kezdődött a bumeráng útja, amikor rájöttek, hogy egy íveltebb fadarab nagyobb lendülettel és erősebben tud sebet ejteni egy állaton. Ez a dobófa volt a Kylie, ami nem repült vissza. Belőle származott a bumeráng, amit viszont sosem használtak közvetlen vadászatra elődjével ellentétben.

    A bumerángot az ágain ébredő felhajtó erők kényszerítik körpályára az ún. pörgettyű-hatás miatt. Van jobb- és balkezes bumeráng is, de igazából mindegyiket el lehet dobni bármelyik kézzel. Használatához egyébként nem kell más, mint gyakorlati tudás, és egy elég nagy füves terület :) Betonon nem ajánlott dobálózni, mivel ezt a bumeráng fogja megsínyleni. Elég meghatározó tényező a szél ereje és iránya is, amik ismerete felhasználható az legeredményesebb röppálya eléréséhez :)

    Fajtáit tekintve többféle bumeráng van, mint ahogy sok féle alakzatúak is tudnak lenni. Pl. van amit direkt arra terveztek, hogy a leghosszabb ideig maradjon a levegőben, bár ezek többnyire nem jönnek vissza. Különböző bumerángoknak más a hatótávolsága is.

    Én pár napja vettem két fajta bumerángot, az egyik a klasszikus kifli alakú, a másik ugyancsak kétágú, annak ilyen alakja van:



    És természetesen ez egy jó szabadidős sport is! :)

    Akit érdekel: 2 évente rendeznek világbajnokságot több féle versenyszámban. valamint nem régen alakult a Magyar Bumeráng Szövetség, hogy összefogja a magyarokat.

    Ezt az oldalt tanulmányoztam egyik este mielőtt kimentem dobálózni, innen gyűjtöttem anyagot, és itt megtalálható a bumeráng eldobásának részletes leírása, ajánlom mindenki figyelmébe :)

    Nos, tehát ma megnyílt a Bumerángok topikja :)
  • desigo
    #2
    20-ból hányat sikerül elkapnod visszafelé jövet?
  • Aquir
    #4
    három-négy oda jött épp vissza ahol voltam, elkapni már nehezebb volt őket mivel gyorsan forog és változtatja az irányát :)) egyszer- kétszer sikerült leszedni a kezemmel, de még gyakorolni kell a dobást :)
  • stream man
    #10
    az a FRISZBI :D
  • Aquir
    #11
    az. a bumeráng meg visszajön, ezért jó :)
  • Shiwo
    #12
    annó uncsitesóm férje hozott 1et ausztráliából..az frankó volt, vissza is jött (nem úgy mint a bucsuba szerezhető müanyag vackok..)
    el is sikerült párszor kapnom (jól szét is szedte a kezem :) ... az idők folyamán sajna elkeveredett valahova..
  • Aquir
    #13
    Gondolom ott délen nagyon profi darabokat készítenek :)
  • Monoton
    #14
    üzenetek hova tüntek ? :
  • Czdano
    #15
    Az ismert vicc, miszerint az ausztrál törzsfõnök abba õrült bele, hogy vett egy új bumerángot, és a régit megpróbálta eldobni, sajnos nem állja meg a helyét. lol
    mennyi egy ilyen? :)
  • zoolee
    #16
    Nekem 1 amerikai cucc eltörte az újjam.
    Közepét akartam megfogni de melléfogtam
  • baca01
    #17
    én meg azt hitem ez a sláger rádiós bumeráng műsor topikja. :DDD na mind1 azért kellemes ünnepeket mindenkinek! :)
  • Aquir
    #18
    amiről képet linkeltem 3990 Ft volt :)
  • Aquir
    #19
    túl sok volt, ezért töröltek párat :)
  • Aquir
    #20
    Vigyázni kell mikor visszajön, két kézzel ajánlatos először elkapni, majd egy kézzel ha gyakoroltad, de vannak darabok amik ha visszafele jövet inkább lelassulva és lassan ereszkednek egyhelyben, akkor könnyebb leszedni
  • Aquir
    #21
    Azért nem semmi hogy a leghosszabb ideig levegőben tartott bumeráng több mint 2 percig szállt a földetérésig :)
  • desigo
    #22
    az durva
    mit csinált addiG?
  • Aquir
    #23
    hoppá, amikor rákerestem kiderült hogy a világrekord 3 perc felett van :) Biztos speciális bumeráng ami jó könnyű lehet :) Az MTA unlimited (Maximum Time Aloft) rekordot kell nézni. A magyar rekord fél perc.
  • Aquir
    #24
    A világ legkisebb versenybumerángja. 48 mm hosszú, 20 méteres kört tesz meg :)
  • akyyy
    #25
    nekünk ilyen kör alakú bumeráng volt, amit ha eldobtunk a kutya mindig visszahozta
  • Aquir
    #26
    #10:) de felfele kell eldobni, és akkor tényleg magától visszajön :D
  • Aquir
    #27
    Ezaz! Ma jóval többször sikerült elég szépen eldobnom, ami jól jött vissza, és telibekapnom. Már mondhatom hogy kiismertem a bumerángomat :)
  • Aquir
    #28
    Ez a mostani egyébként eltér kicsit a tradícionális bumerángtól, mivel kétszer fordul meg a levegőben, mielőtt visszatér hozzám :)
  • desigo
    #29
    Jókor jársz ki.Amikor tök hideg van:)

    Hány percig marad fent?
  • Aquir
    #30
    egyből ki akartam próbálni, meg nincs is annyira tél :)

    10-12mp
  • desigo
    #31
    akkor még nem 3 perc:)

    húzzál bele
    végre lenne egy sgs világbajnok
    büszkék lennénk rád!
  • Aquir
    #32
    htx, de ahhoz azért nem kevés edzés kéne :) most többféle bumerángot is kipróbálnék, vannak amik nagy kört tudnak megtenni, vannak amik nagyon gyorsan visszajönnek, van ami direkt jól néz ki repülés közben vagy sípol (mert olyan a kialakítása), vagy besötétedés ellen egy világítós bumeráng mert olyan is van :D stb. persze hazánk eddig nem nagyon képviseltette magát bumerángdobás terén, de voltunk az Európai Bumeráng Bajnokságon Svájcban azt tudom és vannak magyar rekordok :)
  • desigo
    #33
    képet pls
  • Aquir
    #34
    példák:

    hangot ad (sípol):




    repülés közben jól néz ki:








    világít:

  • Aquir
    #35
    up. az oldal szerint haladó szintbe léptem ("különbözõ szélviszonyok mellett 3-4 napos gyakorlással elsajátítható")

    vettem háromágú bumerángokat is.. meg mostmár többször egymás után is sikerült többször elkapni őket egyhuzamban:) Bumerángdobás közben figyeli csak igazán az ember, hogy milyen gyakran változik a szél iránya. többször kellett másfelé dobnom őket
  • Aquir
    #36
    up :)

    most már van szobabumerángom is :D tesz egy jó kis kört a szobában, és rossz időben is használható :) változtathatom a megtett kör nagyságát a szárnyak formálásával, elég mókás
  • mate317
    #37
    Hello! Hol lehet olyan háromágút kapni, amit láttam anno hogy srácok a plázákban dobálnak, és királyul néz ki ahogy visszajött?
  • Aquir
    #38
    Milyen kört írt le a levegőben hogy olyan "királyul" visszajött? :) Gyanítom nem fából volt, mivel plázában dobálták, te milyen anyagnak láttad, talán műanyag volt?
  • mate317
    #39
    Műanyag kis háromágú és olyan 3 méter sugarú kört megy, és királyul visszajön:) Az ára asszem 900ft volt
  • Aquir
    #40
    nézd meg ezeket a felvételeket. Azért teszem be mert hasonlíthat rá, ez egy szobabumeráng, műanyag szivacsos anyagból van, így bútorbarát, nekem is ilyen (is) van :) Máskülönben nemtudom honnan lehet az a bumeráng :)
  • mate317
    #41
    Ez az, kösz!
    Ráadásul itt van a bolt közel.
  • Aquir
    #42
    ok :)
  • blendeguz
    #43
    Sziasztok!
    Látom kicsit besült ez a topic, úgyhogy itt az ideje, hogy felélesszük...
    Aquir te bumerángozol még?
  • blendeguz
    #44
    Írtál a Magyar Bumeráng Szövetségről. Ez tényleg megalakult annak idején, vagy csak tervben volt?
  • Aquir
    #45
    már nem annyira. a szövetség keresésére meg ezt a topikot dobja ki, nem tudom milett velük:)
  • blendeguz
    #46
    Van kedved újra bumerángozni? Én azon fáradozom, hogy felélesszem a magyar bumeráng sportot. Eddigi munkáim ezen a téren a http://www.booom.hu és a két napja éles http://bumerang.lap.hu.