202
Ez vmi király orosz videoformátum...
  • FujiG
    #162
    mindegy..azért köszi.
  • Evin
    #161
    Akkor passz. Bár az az 1,6GHz elég alacsony. A 2600 biztos elég, mert gyárilag 1080p támogatás van benne.
  • FujiG
    #160
    azzal is próbáltam..ottis elcsúszott jócskán a hang, intel dual core proci 1,6ghz 1 magja, videókari: ati 2600pro 512mb ddr2
  • Evin
    #159
    Az 1080p az szép nagy. Van elég géped alá?
    Media Player Classic?
  • FujiG
    #158
    najó most énjövök:D letöltöttem már elég sok 1080p filmet (mkv) és VLC Playerrel játszom le őket de az olyan részeknél ahol gyorsan mozgatja a képet..vagy nagy fény van, megakad a film és csak a hang megy előre=/ utána visszaáll minden normálba, kodekeket már szinte összese kipróbálam felrakni, de egyikel sem volt jó, KMplayerrel is próbáltam de azzal meg előre csúszik a hang jócskán..=/ előre is köszi.
  • bertino
    #157
    hm.
    szerinted miről szól az előző 150 hozzászólás ? :)
  • chimborazo
    #156
    Hogyan tudok megnyitni egy mkv fájlt? Milyen codec kell hozzá, és miután azt letöltöttem, hogyan fogja azt felismerni a fájl?
  • tommygear
    #155
    haló van itt valaki?

    milyen progival tudnék kivágni egy jelenetet egy mkv fájlból? virtualdubmod mindig lefagy ha betallózom a videót
  • antigua
    #154
    Hi !
    A következő lenne a problémám :a Total video converter-el szeretnék HD mkv fileokat empeg2-re alakítani.A gond csak az hogy az ac3 hang filet a konvertálás során rosszul alakítja át.Konvertálás után a magyar beszéd csak az egyik hangszóróban jelenik meg és a beszéd közben lehalkul a hang is, de ez csak a szinkron beszédre igaz a film többi effektjeit,zenét rendesen 5.1-ben játssza vissza.Mi okozhatja a konvertálás során ezt a problémát ? (K-lite kodekpack fullra fent van )Az eredetin mkv-ben nincs jelen ez a probléma ott a szinkron is nemhalkul el és mind a két csatornán megjelenik !
  • csucsu1969
    #153
    Sziasztok!!
    Szeretnék mkv fájlt darabolni/pl 13,5 gb és hogy írható legyen/ de eddig használható programot nem találtam!!Légyszi segítsetek de olyan linkkel ami jó is,előre is köszönöm szépen!!
  • Evin
    #152
    Szerintem MKVToolnix vagy MKVmerge, de nem próbáltam.
  • Zaicev
    #151
    Látom eléggé halott ez a fórum, de próba cseresznye.
    Nekem is olyan progo kellene, ami csak simán vágja az mkv fájlokat vagy az mp2st fájlokat, tetszőleges méretre, mindenféle kódolás nélül.
    Előre is köszi.
  • matrix5
    #150
    hello
    nekem lenne egy olyan problémám hogy van egy 1080p s mkv formátum ban levő filmem amit kmplayer el le is tudok játszani de a kép enyhén szaggat a hang viszont nem és ezért a hang is elcsúszik
    tudtok valami olyan codec et mondani ami megoldaná problémát vagy valami más megoldást?
    elöre is köszi
  • Bohir
    #149
    Sziasztok
    Meg tudnátok mondani hogy milyen progival tudok kibontani egy mkv fájlt?
  • atesz09
    #148
    Sziasztok.
    Egy olyan problémával fordulnék hozzátok amit én ugy gondoltam,meg tudok csinálni de nem sikerült.Nagyon sok fórumon olvastam az mkv fájlok átkonvertálásáról mp4-be vagy vob-ba,de nem ment a dolog.Rengeteg progit kiprobáltam és meg több beállítást próbáltam,de igysem jött össze.Amkv2vob progi majdnem jó lett csak valamiért mégse. Vob fájt szeretnék amit a ps3 le tud játszani.Ja és minőség romlás nélkül.A média servert ismerem.Nekem az lenne a célom,hogy dvd9-re irjam ki minőség romlás nélkül.Ha a hang drasztikusan nem romlik az nem olyan para.Ha tudna valaki seíteni nagyon hállás lennék érte.Meghívom egy sörre.
    Szóval mit kellene tennem igazából,hogy kí tudjam írni dvd9-re és jó legyen a kép és ps3 vigye.Ennyi lenne a kérdésem röviden.
    Köszi valakinek előre is.peace
  • Dvico
    #147
    Sziasztok!
    A következő a problémám:
    Egy letötlött mkv file-hoz szeretnék hozzátenni magyar feliratot+hangot az mkv merge GUI programmal.
    El is kezdi szépen összemuxolni a dologkat viszont nem csinálja végig hanem pld. egy 8GB-os file-ból csak 800Mb-ot ír.majd kiírja hogy minden rendben elkészült.

    Az érdekesség hogy csak olyan file-okkal csinálja ezt amiket előtte pc-ről usb-n keresztül átmásoltam egy Freeagent mobil HDD-re (5200rpm), majd onnan visszamásoltam a pc-re.
    Azokkal a filmekkel amiket letöltés után csak a pc-n szerkesztgetek nincs semmi gond.

    Akinek van valami tippje hogy miért van ez kérem segítsen!Köszi!
  • mcdrusza
    #146
    Sziasztok
    Vágni szeretnék egy mkv filet, részlet kellene belőle.
    virtualdubmod nem támogatja, próbálkoztam több programmal nem jött össze.
    Valaki segítsen, sűrgős lenne.
    thx
  • kryst
    #145
    Helló! Tudna itt valaki segíteni abba, hogy van egy 10GB-os mkv videom, és azt akarnám, hogy kissebbre szeretném tenni, hogy ráférne egy DVD9-re, úgy hogy a felbontása megmaradna. Ilyenre van valami prog? Köszi.
  • BlueJersey
    #144
    Az ilyen filmek lejátszásánál szerepe van annak ha HD-s videókártyám van? Ha igen,h lehet beállítani h ki is használja?
  • qtab986
    #143
    Igazad van, a kodek csomag a mumus nem a kodek.

    Mkv-hez nincs kódek!
    Itt az van írva: Matroska splitter kódek. Ezzel lehet az mkv fájlt szétszedni hang-, video- és feliratcsatornákra.

    Ha visszaolvasol, vannak linkek MKVToolnix, MKVmerge és VirtualDubMod programokhoz, akikkel lehet szerkeszteni.
    Ezekkel lehet olyan trükköket is csinálni mint a Windows MOvie Maker-rel meg az Ulead-al? Áttűnés stb? Meg ezekkel megoldható, hogy a 1080p-s filmet 720p-re "butítom"? A 1080p-t a gépem már nem tudja lejátszani.
  • Evin
    #142
    Mkv-hez nincs kódek! Az mkv csak tárolja a videót és hangot és nem tömörít.
    Ha visszaolvasol, vannak linkek MKVToolnix, MKVmerge és VirtualDubMod programokhoz, akikkel lehet szerkeszteni.
    Az mkv fájlokban általában Xvid, Divx, x264 tömörítésű videók vannak, szóval elég ha ezek fent vannak.

    Egyébként ha nem telepítesz kódeket, hogy néznél/hallgatnál meg bármit is?! Szerintem azt mondták, hogy csomagokat ne telepíts. Én azt mondom nyugodtan, de csak ha tudod mi kell belőle, mert alapértelmezetten játékkal is összeakadhat. De eddig pl a K-Lite csomagra rossz szót nem hallottam.
  • qtab986
    #141
    Csak kodekkel lehet kicsomagolni az mkv fájlból? Mindenhol azt tanácsolják az embernek, hogy ne telepítsen kodeket mert teleszemeteli a wondowst.
  • PootieTang
    #140
    hello
    tudtok olyan programot amivel pl 1920x886 os filmet, át tudnák méretezni
    1920x1080 ra vagy vissza tudnám rakni rá a 2fekete sávot.

    mkv toolnix tud e ilyet, azt használom

    köszi
  • Mythic
    #139
    Hello! Valaki tudna nekem ajánlani egy programot, amivel .mkv 1080p-s filmet 720p-re át tudnám konvertálni változatlan kiterjesztés mellett? A folyamat rövid leírásának is nagyon örülnék. Kössz!
  • Inquisitor
    #138
    A H.265 szép képet eredményez, de magasabb gépigény árán. Nem lehet, hogy kevés hozzá a géped? Nyilván egy DivX vagy Xvid MKV sokkal kevesebb erőforrást igényel.
    Amúgy próbáld meg pl. frontendes Mplayerrel, annak a legkisebb a gépigénye videólejátszásnál azt hiszem ...
  • APotter
    #137
    Sziasztok!

    Abban szeretnéma segítségeteket kérni, hogy az animeaddicts oldaláról töltöttem le filmeket animét, és mkvs kiterjesztése van. egy jó ideig rendesen működött az oldalról letöltött fájlok, viszont mióta bevezették a h264 és ahd ripes filmeket amiket leszedek sokszor akadnak, vagy a kép jó, hang is van és felisrat is de egymáshoz képest eléggé elcsúszva. Tud valaki nekem segíteni, hogy egy tuti lejátszó+codec kombinációval le tudjam ezeket játszani. előre is köszönöm.
  • zaki
    #136
    Hali.
    Global fülnél Enable Splitter->After this sizehoz max 4485-öt írj be.

    Én meg azt kérdezném, hogy egy kettévágott filmet hogyan tudnék újból egyesíteni? :P
  • sacano1
    #135
    Sziasztok valaki letudná irni hogy hoyan tudok vágni hogy dvd5 legyen?
  • rcstuning
    #134
    Közben sikerült :)
  • rcstuning
    #133
    Sziasztok!
    Van egy mkv filmem és megvan hozzá a magyar hang külön ac3-ban. Mivel lehetne összemuxolni? mkv toolnix-em van, de nem találtam ilyen opciót... thx
  • Dj Faustus #132
    Minél jobban tömörítesz veszteséges tömörítési eljárással (a DVD-Video MPEG2-ese is ilyen) egy állományt annál több lesz rajta a veszteség.
    Mivel a DVD-Video[/b] rögzített formátum (a felbontás, a képkocka-sebesség, a hangformátum, a bitráta bizonyos kritériumoktól függ) - nagyon sok lehetőséged nincs.
    4,7 GByte-os korlátok között DVD-Video formátummal a tapasztalt minőségromlást fogod kapni. Próbáld meg esetleg duplaréteges lemezre - hátha több kihozható belőle.

    Az MKV - de ezt már többször elmondtuk ebben a topikban - csak egy konténerformátum. Ez azt jelenti, hogy bármilyen videó- és audiókódek használható - tehát az [url=http://en.wikipedia.org/wiki/H.264/MPEG-4_AVC]MPEG4-es H.264-es
    videókodek is, ami a HD anyagoknál használatos - az MKV a hang- és videófolyamot "közösíti".
  • Dellen
    #131

    Sziasztok!
    Nekem van egy 17 és egy 19 GB-os videóm, amit DV kameráról vettem át gépre tömörítetlen AVIba, és nem tudom megoldani, hogy minőségromlás nélkül ki tudjam írni DVDre. Próbáltam belőle DVD-t csinálni, de rosszabb lett a minőség sokkal. Azt szeretném megkérdezni, hogy valaki tudna-e tippet adni, hogy hogyan tudnám megcsinálni hogy a 19GB-os videó rá férjen egy DVD-re? Tudnátok ajánlani vm jó programot, v vm jó módszert?
    A másik amit szeretnék az az h matroskába h tudom megcsinálni ezt a videóm? Mert azt hallottam h ebben a formátumban ráférne egy DVD-re és a minősége is jó maradna? Tudnátok ajánlani vm konvertert? V vm módszert?

    Köszi szépen!
  • Piko888
    #130
    Köszi
  • Evin
    #129
    A 2.2 nem jó?
    Egyébként Google 2.találat!
  • Piko888
    #128
    Honnan tudom leszedni ezt : mkvmerge GUI v.2.1.0
  • Evin
    #127
    Nem feltétlenül. Ha a VD meg tudja nyitni, Direct stream copy-val kimentve, nem fog romlani a minőség, mert lényegében csak új formátumba másolja.
  • Piko888
    #126
    De akkor a minősége romlik
  • Evin
    #125
    Az asztaliak nem támogatnak ilyen formátumot. Talán van pár, de elenyésző számú.
    Fogod a VirtualDubMod-ot ás átnyomod avi-ba. Ha nem nyitja meg, akkor gépen megnézed.
  • bertino
    #124
    szerinted ?
  • Piko888
    #123
    Hali!
    Tegnap leszedtem ezt The.Italian.Job.HD.DVDRip.720p.x264.HunDub-T4T, kicsomagoltam lett egy mkv fájlom, ezt kiírtam nero 7-essel udf dvd-ként, rendesen ki is írta, de a dvd lejátszom nem játsza le onkyo dv-sp305. Miért? Elöre is köszi