202
Ez vmi király orosz videoformátum...
  • raiser
    #202
    sziasztok nekem abba kellene segitseg h mkv merge nevu progival h lehet bluray filmre feliratot muxolni ?? legyszi vki lepesrol lepesre irja le mit kell csinalni beallitani a programba !!
    elore is koszi
  • wantonly
    #201
    Lejátszási problémával kapcsolatban szeretnék segítséget kérni. A legtöbb film - legyen az 720p vagy 1080p felbontású - tökéletesen megy akadás nélkül, de néhány HD film nagyon akad, csúszik a hang. Bármilyen lejátszóval próbálom (MPCHC, BS, Zoom, KM), az eredmény ugyanaz. Megnéztem, és az akadós filmeknél eléggé le van terhelve a proci. Nem egy csúcs (A64 3000+), de elvileg elég kellene, hogy legyen. Codec téren elvileg rendben van minden. Hogy lehetne kideríteni mi a probléma?
  • DarkSector
    #200
    üdv mkv filmekből szeretnék magam csinálni avi rip-eket, de olyan módon mint a letölthető filmek pl.
    avi formátumba magyarul. kellene egy fasza kis program és egy kis vázlat segítség hogy mit kell bállítani hogy olyan legyen a végeredmény aminek lennie kell.

  • pekka2
    #199
    szegasztok,
    egy kmv filehoz tartozó feliratot hogyan lehet szerkeszteni? Nincs külön file a feliratra, viszont van hozzá angol és magyar is.. Szóval fizikailag nem találom a feliratot, de fontos lenne suerkesztenem.
    Kössze
  • DarkSector
    #198
    fat16
    fat32
    efat
    Xfat vagy valami hasonlok vannak
  • Evin
    #197
    Ez világos, és a nagy részét tudtam. Csak azt nem tudom -ha már felmerült a dolog- , hogy egy Pendrive milyen fat-ot használ, illetve, csak azt használhat-e.
    (De ha az miatt linkelted, hogy "4GB is képes kezelni.", az "4GB-ig" akart lenni. Megtanultam, mikor az MGS2 iso-t akartam kitömöríteni és nem volt csak FAT32-m.)
  • Jakuza001
    #196
    http://www.ntfs.com/ntfs_vs_fat.htm
  • DarkSector
    #195
    sok fajta fat van.
    van efat is. vagy xfat már nem emlékszem, pl ezt használja az x360-am is.
  • Evin
    #194
    De hányas fat, 16? Mert a fat32 4GB is képes kezelni.
  • DarkSector
    #193
    a fájlrendszer fat, ami nem tud 2 gb-nál nagyobb egyben lévő fájlt tárolni.
  • HWS leader
    #192
    Sziasztok!

    Most vettem egy LG LED TV-t. USB bemenet minden ami kell.Töltöttem le Bluray filmet,hogy mégis megnézzem milyen a technológia.A MKV fájlom 8.30 GB amit egy 16GB-os pendrivera akarok rátenni,de azt írja,hogy nincs elég hely.Próbáltam 32GB os on,szintén ezt írja ki.Tudtok segíteni miért?dupla annyi üres hely van mint maga a fájl...
    üdv:oliver
  • Evin
    #191
    Tehát csak az mkv-kat akarod kiírni, és nem akarsz rajtuk módosítani?
    Ha csak simán kiírod adatként, az nem jó? (attól függ, mit támogat az asztalid)
  • Haegemonia
    #190
    Sziasztok! A problémám a következő:

    Van a gépemen 11 db. mkv kiterjesztésű film, amit jó lenne kiírni 8.5 Gb-os Dl-es lemezekre, hogy az asztali bd-is le tudja játszani, de nemtudom a menetét, illetve, hogy milyen program kellene hozzá.

    Előre is köszi a segítséget.
  • DarkSector
    #189
    akkor azt hogy a legkissebb HD film az 1 dvd-nyi letömöritve...:D
  • Evin
    #188
    Én is az várnám, hogy szebb a kép, és nem szemcsésebb. De mondjuk én 4GB-nál nagyobb HD filmet még nem néztem.
  • DarkSector
    #187
    jah nem néztem de neten olvastam hogy a HD kameráknak ez a hibája, azok véget lesz ien a film....:S
    ez elég érdekes szerintem...ponthogy élesség miatt van a HD-zás, de én kérek elnézést! :P
  • Evin
    #186
    De másik gépen jó, vagy nem is nézted?
  • DarkSector
    #185
    jah hogy akadna a torkukon....:D
  • Evin
    #184
    Olyan éles, hogy látszanak a porszemek. :D
    Másnál is olyan?
  • DarkSector
    #183
    hy
    az miért lehet hogy egy 24gb-os mkv filmet néztem és full szemcsés volt a kép?
  • castiel
    #182
    üdv mindenkinek. lenne egy problémám.van egy mkv fájlom,150 perces.szeretném dvd be konvertálni.a hagyományos 720 576 25 16 9 nem jön be mert szaggat a kép és kockásodik.milyen video bitrátát és felbontást használjak?a totál video konvertert használom,utána a vso divxtodvd vel dvd t készitek.elöre is köszönöm
  • Evin
    #181
    Nem tudom miért vagy hogy, de kétféle mkv van. Van amit az MKVToolnix vagy MKVmerge készít, és a VirtualDubMod nem tud megnyitni és van az amit megtud. Ez alapján próbálj ki egy másikat, hátha.
  • gemini626
    #180
    Hello

    Van egy LG lf2510-es LCD tv (usb lejátszás engedélyezve), tökéletesen lejátszik usb-n mindent amit kell neki. A probléma a következő: mkv filmek is mennek kivéve a dts hanggal elátott mkv-k(érvénytelen fájlformátum a hiba). Ez ok (utánaolvastam és a tv-k nem tudják a dts hangot lejátszani). Tehát ezért én szépen átkonvertáltam a dts hangot ac3 5.1-re, vagy teljesen ki is szedtem a dts hangot a filmből. És ezek után se hajlandó lejátszani az mkv-t, erre szeretnék választ kapni ???
    A válaszokat előre is köszönöm!
  • sgamez
    #179
    Helo
    Az mitől lehet hogy a Hd filmek akadoznak olyan mintha nem lenne elég fps.
    Próbáltam több lejátszóval is, a gépnek elégnek kell lenni hozzá bőven. Win7 32 bit
  • Evin
    #178
    Nem tudom, hogy lehet-e. Én az mkv-kat nem piszkálom, ha nem muszáj.
    Leginkább VirualDub-ot használok, így a VirtualDubMod biztos tud vágni.
  • recevier
    #177
    Köszi a gyors a választ. Még annyi kellene akkor, hogy fent van az mkvmerge, nem tudnál valami oldalt adni ahol le van írva hogy hogyan kell velegvágni? Mert elég kezdő vagyok még ezen a téren.
  • Evin
    #176
    MKVToolnix vagy MKVmerge, VirtualDubMod.
    Ha a VirtualDubMod nem nyitja meg, akkor ki kell menteni avi-ba, annak a végét levágni(nem kell újrakódolni sem!) és azt visszarakni mkv-ba.
  • recevier
    #175
    Sziasztok!
    Nekem egy olyan gondolom lenne mkv kiterjesztésű filmek végéről szeretném levágni a táblistát hogy ráférjen egy dl lemezre,mert az 1080p-s filmek átéag 13-15gb között mozognak, ha kiveszem azösszes hangot meg feliratot csak a magyart hagyom benne még ugy sem megy rá egy DL lemezre. Nem tudom hogy milyen programmal lehetne ezt megtenni. Előre is Köszi!
  • Evin
    #174
    Próbáltad VirtualDubMod-dal?
    A hibaüzenet alapján valamilyen memóriafoglalási gondja van.
  • sith7
    #173
    Ezzel kapcsolatban tudna valaki segteni ?

    Hiba
  • Evin
    #172
    MPlayer, Media Player Classic vagy MPC Home Cinema
  • zoltang
    #171
    Én ezt használom. Ezzel lehet a feliratok listájában válogatni, nem kell semmilyen codec, van neki belső mindenre. Tud magyarul is. The KMPlayer 2.9.4.1435
  • Örm
    #170
    Hello!
    Van egy mkv filmem amiben benne van kb 6 féle felírat. A kérdésem az lenn, hogy milyen lejátszóval lehet lejátszani úgy, hogy tudjam a felíratokat változtatni? A Wim media player nem jeleníti meg ezeket a felíratokat csak azokat amiket mellé teszek a könyvtárba. Köszönöm a segítséget!
  • antalkrisz
    #169
    Erre a hibára mi a megoldás? Nem mindegyi MP3-mal csinálja ezt. Hogyan tudnám javítani?
  • Haversrác
    #168
    Köszönöm!
  • zoltang
    #167
    mkvmerge GUI

    Enable splitting - pipa

    ... after this size: a lemez mérete (az egérrel a rubrika fölé állva kiírja a mértékegységeket)
  • Haversrác
    #166
    Sziasztok a nagy terjedelmű mkv fájlokat (pl 17Gb) milyen progival lehet több duplarétegű lemezre törni??
  • Evin
    #165
    Ha az mkv-ban 5.1-es hang van, akkor az 5.1-es. Mivel az mkv csak tárolja az anyagot, ezért az mkv-ba semmi sincs integrálva.
    Ha kell felirat, rakd fel a Vobsub-ot (vagy DirectVobsub).
  • szeleb
    #164
    Sziasztok!Két kérdésem van.az egyik hogy az mkv-ban az 5.1-es hangzás integrálva van?a másik pedig hogy a bs-playerben bizonyos filmeknél nem tudtam kiszedni a feliratot(csak mkv-s fájloknál volt ilyen).letöltöttem egy újabb verziót most meg ha megnyitok egy mkv kiterjesztésű filmet nem rakja be a feliratot, manuálisan ugye meg nem lehet mivel mkv.valakinek van valami tippje?
  • akyyy
    #163
    Sony Vegas, Adobe premier pro