1042
A 4-es metró múltja, jelene, jövője
  • Molnibalage
    #882
    A vágányok sokáig megvoltak. Azt meg leszarom, hogy az autóktól helyet venne el. A Szentendrei HÉV vonalán van olyan, hogy 4 percenként jár 6 kocsis szerelvény. Tömve. Nincs az a 4 sávos út aminek a kapacitása ezzel vetekedne....
  • joebacsi
    #881
    Metróval párhuzamosan felesleges lenne sztem, a járatsűrűség is csökkenne és az autóktól is helyet venne el.
  • Freeda Krueger
    #880
    Na igen,de néha nagyon szemet szúr.
  • Molnibalage
    #879
    Nem csak ez. Az egész ország. Napontva olyan hírek, hogy ide x milló és millárd. Kurva gazdag ország lenne ez, ha nem lopnák szét.
  • Freeda Krueger
    #878
    szánalom
  • Freeda Krueger
    #877
    A vonal honlapján van rá halvány utalás,de semmi több.
    Ott is csak úgy hogy más forrásból tudjuk,de az is lehet hogy terek,utcák átnevezéséből adódóan már nehéz megtalálni.
    Kívánságként felmerült,de a füst miatt nem engedte a városi vezetés.
    de persze minden forrást szívesen megnézek,érdekel a helytörténet...
  • Molnibalage
    #876
    Pedig legalább egy oldalon olvastam ami nem a kispályás jellegű volt. Hivatalosan papíton a Vágohídi végállomás most is "ideiglenes".

    Kéregvasútként ment volna a Boráros tér után.
  • Molnibalage
    #875
    Tudom. Máig nem értem, hogy miért szütették ezt meg. Ma ölni tudna ezért a kapcsolatért rengeteg ember.
  • Freeda Krueger
    #874
    Az sem volt tervben hogy a ráckevei HÉV a Kálvin térig jusson.
    Akkor mikor épült biztos nem,tudtommal.
  • joebacsi
    #873
    A gödöllői HÉV 1970-ig (2es metró) a keletiig járt.
  • Freeda Krueger
    #872
    Szoktam.
    Nem lehetetlen,de a valóság és a tanulmányok közt van különbség.
    Láttad már délben a Kerepesi kereszteződést?
    Este meg mintha detox mozgó részlege lenne néha.
    Az ember azt hinné ilyet csak rendezni lehet.
    A csúcsidős közlekedés érdekes dolog,én már bámultam ugyanazt a házat 20 percig buszból :(
    Alapvetően morális változás is kéne a tervekhez nem csak jó elgondolások,mert addig csak szép tervek maradnak.
  • Molnibalage
    #871
    Ez nem csak az én véleményem...

    Szerinted nem lenne jobb egy olyan 1-es vili ami kapcsolgatja a lámákat magának és kétszer ilyen gyors. Mert ez nem lehetetlen. Többen járnának vele. Igen. Csúcsidőben 25 perc lenne a Lágymányosi híd Vörösvári út. Verd le ez autóval csúcsidőben.

    Az 1-es villamos nem gyorsvillamos, pedig annak szánták.

    Esetleg szoktál valódi tanulmányokat is olvasni ezekről? Pl. a 4-e meró vs. más projektek kérdéskörben ez is felmerült. Pusztán azért nem fejlesztik és hosszabbítják meg, mert a drágalátos kis játékuk alternatívája lennem, átszállás nélkül...
  • Freeda Krueger
    #870
    És hol amarad a szerintem?
    És mi lehetne az alternatívája?
    Én naponta kétszer járok vele meg két átszállás.
    Jó hogy van véleményed de ne úgy add elő mintha az mindenkié lenne,és mások csak tévedhetnek.
    Elég sokan autóznak vele párhuzamosan.
  • Molnibalage
    #869
    Tévedés. Azért járnak vele, mert nincs más. Nagy difi. Nem mindenkinek telik autóra.
  • Freeda Krueger
    #868
    Ilyenkor tedd hozzá hogy szerinted...
    A rajta utazóknak megfelel.Ezzel az erővel én is mondhatnám hogy a HÉV szart sem ér mert nem utazok rajta,szüntessék is meg :(
    Az én kollégáim is többé kevésbé tömegközlekedők,de akinek van autója az azzal jár.
  • Molnibalage
    #867
    A budapesti munkatársaim túlnyomó része tömegközlekedő. Jó okkal.

    Az lehet, hogy 3-szor hosszabították, de szart sem ér, mert nem az erdeti funkciójában működik. Sem átlagsebességben, sem célállomásban nem éri el amit kellene.
  • Freeda Krueger
    #866
    Az a villamosvonal még az én életem előtt(1976).Az 1 es villamost is háromszor hosszabbították...
    Azt tapasztalom hogy az emberek a szomszéd kerületből nem járnak tömegközlekedéssel,nem hogy messzebbről,pedig most sem muszáj sehonnan autóval járni.De kényelmesebb és ez elég kemény szempont sokaknak.
    Persze embere válogatja...
  • Molnibalage
    #865
    A kinti példa ezt mutatja. A a bőrén tapasztalja, hogy a tömegközlekedés gyorsabb, mint az autó és tiszta légkondis HÉV-en utazhat akkor mirt ülne autóba, ha nem muszáj? Ihat, bulizhat, aludhat, könyvet olvashat. Stb.

    A villamoshálózat felszámolóit meg agyonverném legszívesebben. A várost kivégezék vele.
  • Freeda Krueger
    #864
    De neked legyen igazad,remélem :)
  • Freeda Krueger
    #863
    Az hogy mi meddig ment volna az már történelem.
    Régen villamossal át lehetett jutni Zuglóbol Budára átszállás nélkül.
    A hév megérett a felújításra valóban,de azért annyira nem gáz,bár én csak évente egyszer ha utazok rajta.
    Az hogy nem ülnének autóba az max álom.
    Az emberek nem olyanok sajnos...
  • Molnibalage
    #862
    Én sem értem. A nehéz metró kapacitását ma gyorsjáratú villamosok simán elérik...
  • I.C.ram
    #861
    Seattle-ben epult most "metro" Baromi jol meg van oldva! Nem is Metro, hanem foldalatti villamos. Csinaltak alagutakat a varos alatt, es buszok (troli)! valamint villamosok kozlekednek benne, amik ki is mehetnek a felszinre, es becsatlakozhatnak a meglevo villamospalyahoz is. Az allomas meg ugy nez ki, mint egy Moszkva teri Combino megallo. A sinpalyaval gyakorlatialg egyszintebne van a peron is. Nem is ertem igazabol, hogy mi szukseg kulon metrora, hiszen a villamosok sokkal olcsobbak, es univerzalisabban felhasznalhatok.

    Majd toltok fel kepet, mert csinaltam. Szerintem baromi nagy otlet.
  • Molnibalage
    #860
    Az vicc. 100 vagy 50 éve esetleg még az volt. Ma 30 km-s átlagsebességgel ha megy. Ez nem közlekedés. Mellesleg azok sem úgy készültek el, ahogy kellettek volna. A Ráckevei HÉV eredetileg a Kálvin térig ment volna. A Gödöllő a Stadionokig. A 4 HÉV-et első körben össze kellene kötni és új szerelvényekkel ellátni + teljes pályafelúítás bővítés és korszerűsítés kell. Akkor fele ennyi lenne kb. 40%-kal vagy többel nőne az áltag sebesség, lehetne gyorsájrat és bevinne 40 perc alatt a belvárosba. Ilyen feltételek mellett az agglomerációban alig ülne valaki autóba. A 4-es játékmetró árának töredékéről van szó...
  • Freeda Krueger
    #859
    HÉV re gondolsz?Mint elővárosi közlekedés?
    Vagy hogy több busz villamos?
  • Molnibalage
    #858
    Ez nem pusztán szimpátia. Ha először észak felé épülne ki valam elővárosi közlekedési rendszer féle, annak is örülnék, mert valahol elkezdődne. Erről szó nincs. Egy olyan röhejesen elvault szarva öntik a pénzt, amit már 15 éve sem szabadott volna elkezdeni még az EREDETI áron sem.
  • Freeda Krueger
    #857
    Erről nem is illik beszélni.:)
    Korábban te is simán elfeledted amikor én hoztam szóba :(
    Mik azok az 5 elképzelése?
    Mert nekem is vannak,csak talán mások.
    Nehéz mindenkinek a kedvére tenni.
  • Molnibalage
    #856
    Megáll az eszem, hogy van pofájuk olyat leírni, hogy napi 5 perc vagy utazásonként 5 perc nyerhető. Azt persze nem írják le, hogy a miatta megszüntetett vagy átszervezett járatok miatt más mennyit veszít az átszállással.

    Simán felsorolok 5 olyan elképzelést ami nem 5 perc nyereséget jelent, hanem egy út alatt 30-at. Az NAPI egy óra.
  • Molnibalage
    #855
    Boaa....

    [/i]Ha pedig másra akarjuk elkölteni a pénzt, akkor be kell bizonyítanunk, hogy a beruházással jól jár a társadalom.[/i]

    Mihez képest? Egy kupac szarnál alig jobb, de azért ennél jobb mérce kell. Sokkal értelmesebb dolgokra is lehetett volna költeni.
  • Molnibalage
    #854
    Na, ez metró.
  • B0B0
    #853
    Már reménykedtem, hogy kihagyják a Fővám terem.
  • Freeda Krueger
    #852
    És felújíthatnák a Thököly utat.Arra is ráférne évek évtizedek óta...
  • Molnibalage
    #851
    Az. Ráadásul haszonltalan. Ennyi pénzből csodát lehetett volna tenni a felszíni közlekedéssel még magyar viszonyok mellett is. Talán a kibaszott észak-déli metrót kéne kivinni Kápszotásmegyerre. Az 10-20 milliárdba fájna elvileg.
  • polarka
    #850
    Minek elkezdeni egy ilyen fontosságú építkezést, aminek a finanszírozása sem biztos? Szánalmas.
  • B0B0
    #849
    Jó pár éve már, hogy ezt hallni. És aki egy kicsit is objektíven áll hozzá, látja, hogy bizony elég nagy esély van rá.
  • Molnibalage
    #848
    Azt hallottátok, hogy állítólag ez EU egy centet sem ad rá?
  • Milan bhv
    #847
    Azért szép kis nyomot hagyott kezén az orosz. :)
  • B0B0
    #846
    No meg nem az alagútban megy...
  • polarka
    #845
    Az elején, amikor mondja, h csendesebb, akkor éppen áll az új és a régi pedig megy.
  • B0B0
    #844
    Alstrom kocsi teszt, index módra :)
  • harcu
    #843
    Amikor lent voltam Bátaapátiban a föld alatt a leendő atomhulladék-temetőben. Furcsa érzés volt töb kilométer hosszan kanyarogni egy 6 méter széles lyukban 200 méter gránitsziklával a fejem felett :)