1042
A 4-es metró múltja, jelene, jövője
  • drevil666
    #962
    Nincs a kocsikkal semmi baj. Magyarországon nincsenek rendben a jogszabályok és ez a 2/3-ad csak ront a helyzeten...




    a fékkel kapcsolatos "hibák" nevetségesek. A megállók meg kész életveszély.......
  • Murder3
    #961
    mire megépül addigra már a metró elavult és költséges szállító ezköz lesz és ergó semmire nem megy vele a város:)
  • #960
    Inkább Esztergom-Budapest nyeregvasút.
  • birdo #959
    Erre a szarra tényleg szüksége van Budapestnek....sőt
    Valamint, ha az EU nem lát benne fantáziát...vigyék ki például Érdre.
    Nagyon sok ember jár be az agglomerációból..
    Azonkívül nem tehetek róla, hogy leszavazták a magasvasutat a Westend és a Ferihegy között....pedig lehet, hogy letenném a kocsit.
    A belvárosból járok ki mindennap , és nem nagyon van más lehetőségem, mint az autó (((
  • Molnibalage
    #958
    Közlekedés fejlesztési pénzt közlekedés fejlesztésére kell költeni szerintem...
  • Molnibalage
    #957
    http://www.origo.hu/itthon/20101221-metrokocsik-pert-nyert-az-alstom-a-bkv-ellen.html

    Én mi a fasz köze van a francia bíróságnak ehhez? Akkor, ha a bírógás halálra ítélni az Alstom vezetőit, akkor kivégezhetem őket?
  • morleone
    #956
    így van elmehetnek a picsába mind.
  • bakkerman
    #955
    van amiben egyet értek vele,példáuk abban,hogy azt az irdatlan mennyiségű pénzt,amit EBBE A SZARBA belefektettek,az mehetett volna újra aszfaltozásra,bicikli útra,város szépitési dolgokra,esetleg a szarrá grafitizett régen szép épületek lefestésére,csak így nagyvonalakban.
  • Molnibalage
    #954
    http://www.youtube.com/watch?v=Xfa05cQ7R7k

    Don kommentelő barátunk tipikus példája a vadbaromnak...
  • birdo #953
    Nem fúrnak már semerre (((
    Legalábbis itt Budapesten....csak tervek vannak például az Etele téri végálomláson épülő üzletközpontra...
    Aztán, hogy végül is miből mikorra mi lesz...mindenesre Főpolgármesterünk ezt mondja:

    Tarlós
    meg fogunk egyezni az Alstommal :

  • #952
    De az is lehet,hogy elromlott az iránytűjük és már a magma felé járnak a fúrással.
  • bakkerman
    #951
    nézz vissza a topikba pár év múlva.
  • #950
    Még nincsen kész?
  • drevil666
    #949
    Az mondjuk birizgálja a kis agyamat:), hogy a Közlekedési hatóság (ge2ifejü bürokrata álmagyarok) nem vizsgálta meg egy esetleges külön-engedély kiadását.
    A buszipart ők teszik tönkre Magyarországon, rohadt bérenc hitvány népség. Azonosan egyenlőek az APEH-al.
    Kedvencen volt mikor egy helyi alacsonypadlós buszban nem 350 mm volt a dobogó magassága egy helyen, hanem 355 és a f@szhiányos ribanc nekiállt vergődni.
    +5 hónap.
    Dögölj meg.
  • B0B0
    #948
    76
  • pxxl
    #947
    merre járnak?
  • lopbisz
    #946
    jah pesten is van de inkább csak disznek. Gyakorlatban nem nagyon lehet észre venni azt a pár darabot :D
  • drevil666
    #945
    meg van benne kis IVECO dízel.
    Áramszünetben, meg néhány vonalon....áramszedő le, pepöccinti a motort oszt csá....
    meg halk, az nagyon jó.
  • B0B0
    #944
    Hát lehet, hogy gyorsul úgy, mint a ZIU, de hogy sokkal kevesebb áramot kajál, az is biztos ;-)
  • gothmog
    #943
    Nyilván, és ott is csak csúcsidőben. Ettől függetlenül a kép sokat elmond a japán mentalitásról.
  • Koppixer
    #942
    Képzeld el, h menet közben véletlenül kinyílik az ajtó...
  • drevil666
    #941
    :) jah igen.
    Debrecenben már ilyen luxustrolik mennek (mondjuk pesten is van egy pár)


    A gyorsulásuk a közelében sincs a ZIU-nak, de ebben nincs fagyhalál télen....
  • lopbisz
    #940
    hát a mi troliaikn se szégyenkezhetnek :D

  • drevil666
    #939
    Azért elég éestrapáltak ezek a trolik:)
  • drevil666
    #938
    A Krím félszigeten (RUS) még a távolsági vonalak is villamosítva vannak.
    Most belegondolva pl Szeged Debrecen trolival.....
  • lopbisz
    #937
    jah azt hittem minden tekintetben a buszt érted. Persze, hogy nem mindenhova kell metró de a fővárosokba nem árt..
    Elővárosi közlekedésnek biztosan sokáig jó lesznek a buszok, ez tény. Bár a jövőben lehet leváltja majd a villamosított vonat. Ahol pedig még vonat megálló sincs ott tutira marad a busz. :) De jelenleg az a tendencia, hogy mindenfajta tömegközlekedést villamosítani akarnak.
  • Molnibalage
    #936
    Egy japánban sokáig élő emberk azért felvilágosított arról, hogy ez csak pár nagyon forgalmas vonal néhány állomására jellemző helyzet.
  • drevil666
    #935
    Az út is szar (kilopják belőle az anyagot) 30 cm-es beton alappal nem szabadna tengelyverő nyomvályúnak lennie.
    Ja hogy nincs alap............
    Mondom a metro csak bizonyos helyeken jó. Mindenhol nem lehet.
    Debrecenben fölösleges lenne, de kurva nagyok a távolságok és a busz kell.
    Most kitalálták, hogy legyen 2-es villamos (Debrecen 4-es Metroja), de a nyomvonala kib@szott szar. Nem fogja a buszokat kiváltani.
  • B0B0
    #934
    Na persze. Olcsóbb a közlekedési társaságnak. A városnak meg sokkal drágább, mert tönkre bassza az útjait. Kötött pályás járműnél a pálya karbantartási költsége a tulajdonost terheli, nem beszélve az elektromos meghajtás nagyságrendekkel jobb hatásfokáról, úgyhogy maradjunk annyiban, hogy a metró sokkal olcsóbb (lenne, ha nem ilyen faszfej nyomvonalon építenék ki, mint Budapesten).
  • drevil666
    #933
    A busz olcsóbb.
    Bizonyos alvázakon, főegységekkel (CAT, Scania) nagyon minimális a karbantartás és szervízigény. Rugalmasak (egy metró nem kanyaroghat erre arra)
    Nem fognak kihalni.
    ha a hidrogén literjét elérjük (asszem 5000 HUF) üzemanyagcellás buszok és trolik lesznek főleg.
  • lopbisz
    #932
    Buszoké? Kétlem.
    Az üzemanyag hiány és a nagy karbantartási igényük miatt a buszok kifognak halni, vagy átalakulnak trolivá :D Jelenleg a metró és a villamosé a jövő. Én a metrót preferálom.
    A 4-es metró is jó lehetett volna ha nem korrupt idiótákra bíznák az egészet. Szegény metró arról nem tehet, hogy túszól ejtették a kivitelezői
  • lopbisz
    #931
    Ez még régebben volt japánban. ( a videó is 2005-tös) Azóta már átszervezték a járatokat és nincs ekkora zsufoltság.
  • birdo #930
    Parkolóházban alszik a kicsi kocsim...de
    Valóban szűkek a belvárosi utcák....tudom mert ott lakom....és járok onnan minden nap dolgozni a külvárosba.....tehát én itt csak felszabadítom a helyet...nem elfoglalom ))
  • gothmog
    #929
    Pedig ez japán. Egy átlagos nap csúcsidőben a japán metrón.
    Első pillantásra talán a tányérsapka érződnek számunkra komcsinak, régi beidegződés a szovjet időkből.
    De a fenti kép japánban teljesen átlagos. Figyeld az embereket, hozzá vannak szokva, beszélgetnek, nevetgélnek közben, igazodnak a helyzethez. Gondolj bele, milyen eredménnyel járna ez nálunk, ahol ha szóvá teszed az ülésre rakott táskát, már hőbörgés van. A japánok türelmes népek.
  • drevil666
    #928
    Szerintem a buszé a jövő. BRT vonalakon, a kocsikat meg kitiltani a xyz-be........főleg a szűk belvárosi környezetből.
    Több mélygarázst!
  • drevil666
    #927
    hát? Én így találtam rá....
    Japán nem lehet, mert felső vezetékes+ a Japánok azért másabbak, akkor szted hova valósi?
    Egyszer készítettünk pár csuklóst Kínába. A rendelő küldött egy linket hogy miért kell kiszedni az első ajtót Csonkingeben.... Mármint, nincs első ajtó, az első tengely előrébb tolva és az dulakodás öcsém.... Igaz ott nem voltak "nyomó emberek"
    A lényeg szted hol készült?
  • birdo #926
    Metró nem...de újság, esetleg Tv..az Budapest Tv...az bezzeg lesz..... de ez meg kinek kell ??
  • Molnibalage
    #925
    Meg nem is kíniai, de oda se neki...
  • drevil666
    #924
    Ennek túl keskeny a 4-es alagútja.....
  • bertino
    #923
    pedig nem annyira vicces.