1042
A 4-es metró múltja, jelene, jövője
  • barnuska665
    #1002
    nem érdekel.
    tudod te mennyi pénz ez az elfuserált metró?
  • birdo #1001
    nem csak stadion épült vidéken...hanem sportcentrumok is ....még nem uniós támogatással....
  • barnuska665
    #1000
    akkor is tulzás ami itt megy.pestre mindent,vidéken meg épülne egy új stadion,és mindenki hőbörög
  • drevil666
    #999
    van ilyen, hogy kertváros, ami: 1-2 kilométerre van az autópályától, vagy a gyorsvasúttól...
    Én nem a kertes házak ellen vagyok, hanem a decentralizált elrendezés ellen.
  • barnuska665
    #998
    na akkor örvendezz a panelnek.igen ám csakhogy a zabálnivalódat nem pesten termelik ám meg, tudtad?vagy épp vidéken is adófizetők laknak,tudtad?
  • birdo #997
    Nem Nem Nem (((
    Nem hagyom a vidéki kis falvakat leromboltatni...
    Nagyon szívesen élnék egy kis kertes házban.....ha megúsznám a munkába járást oda-vissza napi másfél órából.
  • drevil666
    #996
    Figy! Budapesten 1,5 millióan laknak.
    A vonzáskörzetében: (Érd, Budaörs, Budakeszi, Maglód, Szigetszentmiklós, Törökbálint, Gödöllő, Szentendre, Vecsés....stb stb újabb 100-200ezer ember.
    Ergó: 10 millióból Bp+agg.-hoz tartozik 1,7 millió ember. Tehát a magyar nemzeti kiadások min 17%-át erre a környékre kellene költeni, ha a lakosság számát nézzük.

    Magyarországon az a szar, hogy akkora faluk vannak a senki földjén, amelyeknek a lakossága kevesebb mint debreceni 10 emeletes panel lakóinak száma. (kb 150-200 fő). ezeknek a kis szar faluknak (bár hangulatos meg csendes)kell: út, villany, gáz, szennyvízcsat. posta internet, gátak, boltok, munkahely, tömegközlekedés stb stb stb...) de ez rohadt drága.
    Centralizálni kellene lassan, de ez nem valósulhat meg:
    -az magyar mentalitás röghöz kötött
    -az emberek nem szeretik a változást
    -"a nagy város büdös" szindróma (elvinném őket egyszer Chicagoba ami, mondjuk lehet a tó melletti fekvése miatt, de sokkal tisztább mint pl. Budapest+ ott nem degradáló egy orvosnak a metrón utazni, holott van kocsija és pénze is.)
    -ha valaki kertes házban lakik és utána betennék egy nem kicsi (120 m2) emeletesházi lakásba, ami jól hang és hőszigetelve, nem biztos, hogy jól érezné magát, még ha parkos a környezet is. Pedig 30-40 emeletes lakóházba 2-3 törpefalu lakosságát be lehet zsúfolni.


    Kínában csinálják ezt, bár ott nem igen lehet tiltakozni, itt meg egy platánfakivágással is be lehet kerülni az országos híradóba.

    ennyi.

  • birdo #995
    Nem pazaroltak semmit a Fővárosra.....
    Ezért járok autóval....
  • barnuska665
    #994
    ebből a sok pénzből a vidéket kellene fejleszteni,nem megint a fővárosra pazarolni
  • birdo #993
    Ó már mikor ((((
    " vedd igénybe a felszíni.....talán mostanra már elkészült villamosjáratot...
    -hogy is mondták ???..... csak pár perc többletet fog jelenteni....
    ehhhhh
  • Teppik Amon
    #992
    törölték a 2. szakaszt?
  • birdo #991
    oké )
  • drevil666
    #990
    Nemsoká. Formatervezési mintaoltalom alá lesz véve a homlok és hátfal, amíg a Garibaldi utcán szöszölnek addig nincs kép:).
    Majd privátba elküldök pár rajzot. Ha a prototípus megy Pesten elviszlek egy körre:)
  • birdo #989
    Képet ))
  • drevil666
    #988
    Az is csak külön engedéllyel közlekedhet (EU-s törvények ezvan, nemsoká módosítják). Pedig a fordulósugara jobb mint a 18 méteres Volvo-é (A merci 4. tengelye kormányzott és a csukló elfordulás függvényben fordul, nem a kormányműből kapja a jelet, így nem is csapja a seggét úgy mint pl a Van Hool AG 300, vagy a 283-as Ikarus)
    Pozonyban jár belőle jópár.
    A zárt pálya nem feltétlenül jelent átalakítást, van olyan, hogy csak egy bizonyos útvonalon haladhat más vonalra nem tehetik be.
    Az MJT (ahol Én is dolgozok:) új üdvöskéje (L94-15D) 1,3 méterrel hosszabb lesz, mint a Merci:). Ha sikerül egy negyven 40 darabot eladni a BKV-nak az ütős kis üzlet lesz....
  • birdo #987
    Mercedes busznak zárt pálya ??
  • drevil666
    #986
    ez elvileg zárt pályára van tervezve. Tolatni se lehet vele igazán. Budán nem szeretné az emelkedőket. Pesten tesztelték nem tom melyik vonalon ezt a típust.
    Az a baj Pesttel, hogy erősen bontani kellene belőle, hogy normalizálódjon a helyzet. .....amit meg nem engednének sokan, sokféle... indokból.
  • birdo #985
    Elképzeltem , hogy reggelente a Rákóczin ezt a hosszút magam elé beengedem....
  • birdo #984
    A francnak álldogál a kiskörúton.....meg is érdemli )))
    Az igaz, hogy valamikor ki kell javítani a körömfestéket...például....
    Én a mögötti utcát használom...második lámpaváltásnál már át is surrantam az Astorián ))))
  • drevil666
    #983
    Mint írtam: Továbbiakban úgy kezeld a hozzászólásaimat, mintha nem lennének ott!
    Kösz.
  • Molnibalage
    #982
    Bp-n hova tennéd a magasvasutat?
  • drevil666
    #981
    Itt csak a centrumról volt szó.
    Rá kell erőltetni az emberekre, hogy ebben a körzetben tegyék le az a rohadt kocsit.
    Minap nézem a TV-t. Dugó a Nemzeti muz környékén.
    Ezt mondja egy nő a kocsiból a riporternek: tegnap 1,5 órát késtem, ma /most fél órás késésben vagyok.
    Milyen munkahely az ahonnan ennyit lehet késni?:)
    Autót lehessen otthagyni a központ szélénél, automatizált mélygarázsokban és hippopp felszállni valami tömegközlekedésre.
    Ennyi.
    Amit még favorizálok a magasvasút. zajos, lassú. De olcsóbb, mint a metro.




  • birdo #980
    Már tegnap is lehetett volna 5....6. metró...sőt
  • birdo #979
    A térképen nincs is rajta a munkahelyem ((
  • Teppik Amon
    #978
    tegnap láttam Eszembe jutottatok :D
  • Molnibalage
    #977
    Milyen kikerülő válasz? A diplomám megfelel bizonyításnak? Az Olajterv tulajdonát képző terveket nem teríthetem szét. Neked meg akkor sem mutatánam meg, ha lehetne...
  • drevil666
    #976
    OK.... kikerülő válasz, mi más.
    viszlát!
  • Molnibalage
    #975
    Miért? Azért mert olcsó. Egy albérlet nagyon drága. A cég jövőre költözik el új helyre, arra a 6 hónapra nem mentem már be albérletbe. Majd, ha megvan a cég új helye, akkor ahhoz közel keresek albérletet. Egyébként mi mi a fasz közöd van hozzá?

    Szánalmas a hozzáállásod. Az alapján szólsz be, hogy hol élek. Nem az határozza meg a szaktudást...

    Leszarom, hogy te miben kételkedsz. Esetleg küldjem át a munkámat? Nem minhtha megtehetném, mert nem küldözgethetem szét boldog boldogtalanak.

    Téged viszont már elég sok helyen körberöhögtek. A HT topik is elég volt arra, hogy lássa mindenki, hogy mekkora egy balfasz vagy.
  • Molnibalage
    #974
    És mi az alternatíva? Addig nem teszi le a kocsit az, akinek a tömegközlekedés nem valós alternatíva? A belváorsban brutálisan magas kihasználtsággal mennek a járművek. Az agglomerációs közlkedés viszont szinte 40 éve (!) változatlan. Amíg ez nem változik, addig ezt nem lehet meglépni. A 4-es metró ezen nem segít semmit...
  • drevil666
    #973
    Te naiv, okoskodó, senkiházi vagy. Azt is kétlem, hogy mérnök vagy egyáltalán.
    Ezen túl kéretik nem reagálni a hozzászólásaimra, mindig is magasról tettem a kisebbség-komplexusokkal küzdő, életre nem való emberekre.
    A szád az hatalmas.... olvasgattam a hozzászólásaid: a geotermikus e., szélenergia, HT meg, meg jó néhány topicban. Magad akarod fényezni, mindenki más hülye.....
    Ha olyan rohadt okos vagy miért élsz anyádékkal? (nem kell válaszolnod)

    Minden jót.
  • Molnibalage
    #972
    Igen. Korrupció...

    Mellesleg halkan jegyzem meg, hogy még az előző szarházi kormány és városvezetés alatt is visszadobták ezeket a szarokat. Nem azért, mert politikai döntés, hanem azért, mert sem a jogaszabály nem változott sem a hozott műszaki tartalom sem.

    Vagy ezentúl minden szart elfogadunk és ahhoz íruk át a jogaszabályokat? Gombot veszünk az inghez, de mivel rossz a gomb átszabjuk az egész kabátot, amivel úgy egyébként semmi baj nincs? Magyarországon nem volt súlyos metróbaleset soha. Nyugat-Európában volt. (Ne tőlem kérj linekt, anno egy ilyen vitában a BKV figyelőn linkeltek párat.)

    Még az elkúrt Combino beszerzést is sikerült - persze plusz pénzen - jobbá tenni. Mert ugye nem kell légkondi egy villamosra ott, ahol 35 fok van nyáron és gyak. nincs nyitható ablak. Más gond is volt velük, a Siemens javította és nem 2 év alatt...
  • drevil666
    #971
    Ez a Metro jó dolog, de amíg nem korlátozzák a kocsikat, addig nem lesz jobb a közlekedés Bp-en.
    PL
    -kb ekkora részről már rég korlátozni kellett volna forgalmat (nem csak néhány utcában), az emberek maguktól úgy se teszik le a kocsit csak ha kényszerítik őket. 1 lakás 1 autó maximum..... A tiltási zónában parkolóházakkal és legalább a belváros normális lenne:

    [IMG][/IMG]

    -végre be kellene fejezni a kőrgyűrűt, sose lesz kész az se. Már nekem is unokáim lesznek addigra:)

    -még akár olcsóbb is lehetne a TMGK.
  • Molnibalage
    #970
    Lassan mondom, hogy a magadfajta hülyék is megértsék...

    1. Magyaroszágon a magyar szabályozási hatóság által megszabott felélteleknek eleget tevő metrók közlekedhetnek.

    2. Ezt az indulók is tudták. A pályázati feltételek része ez.

    3. Lényegtelen, hogy más országban mi járhat. Itt ilyen metró nem. Pont.

    4. Az Alstomé nem ez volt. Nem csak a fékekkel volt probléma. 2 év alatt sem javították ki a senkiháziak, de pénzt azt benyelték szépen.

    A jelek szerint ehhez sem értesz...
  • bakkerman
    #969
    jah,csak nem ennyit kéne erre az ágra pakolni,meg nem konkrétan a 4-esre,arra is kell persze a zseton,csak nem ennyi.
  • drevil666
    #968
    szerintem nem is véletlen, hogy első körben az Alstrom nyert.
  • drevil666
    #967
    Nekem többször volt dolgom a KH mint neked, erről ennyit.
    Ilyen gyártmányú kocsik máshol járnak, ma reggelben erről volt szó, hogy a szabályok értelmetlenül szigorúak. Az EU-ban a legszigorúbbak.
    A kocsik teljesen működőképesek voltak.
    Látom te nem vagy tisztában a gépjárműipari szektor dolgaival és a Közlekedési hatóság pompás húzásaival.
    Haditechnikához nem értek, meg a folyamatszimulációkhoz sem, de ehhez igen.
    Ha nem bírod megemészteni, hogy nem mindenben te vagy a jobb hát sorry:)
  • Molnibalage
    #966
    Ez nem hit kérdése, ahogy semmilyen műszaki kérdés sem. Nincs semmfiéle jogi faszság. Az alstom baszott javítani a hibákat, a szerződéset az elvtársak meg úgy kötötték meg, ahogy. A semmire kifizették az ár felét...

    Ha a szerkezet nem megfelelő, akkor nem a jogszabályokat kell módosítani. Nem véletlen olyan szigorú, amilyen...

    Nagyon szomorú, hogy lejárt a ban. Már megint abba szólsz bele, amihez nem értesz.
  • drevil666
    #965
    Hát nem tudom pontosan, de ezt nem hiszem el, hogy nem olyan fékkel szállították, mint amit kértünk.
    Itt valami jogi f@szség van. Valószínű csak keret paramétereket adtak meg, amit teljesíteni kell a féknek. Azt teljesíti is. de a rendelő a BKV, aki az engedélyeket megadja meg a KH és ott úgy is találnak hibát ha akarnak. Jó nem felel meg az itteni hihetetlen elvárásoknak, de egy különengedély megoldaná. Ez csak a pénzről szól. A 2/3-al 1 nap alatt lehetne módosítani a jogszabályokat és a 2-es vonalán már januárban járhatnának a kocsik.
    Nekem mondjuk mindegy. Régen metróztam már Pesten. ocsmányak a kocsik, de viszonylag megbízhatóak és gyorsak, csak az áramfelvételük lehet magas.
  • Molnibalage
    #964
    Nem az hozták amit rendeltünk és amit vállatak. Pont. Innentől fogva véghetetlen az alstom álláspontja.
  • drevil666
    #963
    Ha metro legyen egy kis busz is:)
    Pesten mindig nyafognak a buszok miatt. Mostanában sokat jártam arra főleg VI, XIV, VIII, és XI kerület.
    Jártak a buszok rendesen. Próbálgatták egy időben a dupla csuklós dolgokat:

    látványos, de Pestre való. A Mercedes Capacityhez vagy a MAN GXL képest még a befogadóképessége se több, mint a nyűg ami ezzel a konstrukcióval jár:





    bár ezek se a BP-i utakhoz vannak tervezve. Magyarországon a középmotoros konstrukció a favorit, az első tengelynél nagyobb orrsepréssel. Ez jótékony a manőverezésre. A légrugókat kicserélni. A gyári Volvo, Merci stb légrúgók nem a kátyúk elnyelésre készültek.
    Akár áttérni a 295/85 R22,5-re a 275/70-ről abroncsméretben. Sokkal jobban terhelhetőbb, csökken a fajlagos talajnyomás, de nagyobbak leszek a kerékdobok.

    Építsék meg a !-es metrót, de BP-et a buszok húzzák ki a sz@rból.