1042
A 4-es metró múltja, jelene, jövője
  • Molnibalage
    #282
    Idegbeteg? Kiről beszélünk? Hirtelen azt hittem, hogy magadról írsz.

    Egy normális 4-es metrót MINDENKI támogatna, de ha körbnézel akkor a támagoatók vannak kisebbségben, csak nem ők vannak döntési pozícióban. Na ez a gáz. De te nem tudod felfogni, még az elemzések TÚLNYOMÓ része is azt bizonyítja, hogy a még a LEGOPTIMISTÁBBAN nézel MINDENT, akkor sem érte volna meg, nemhogy most, 3-4-szeres költségtúllépéssel.

    Mellesleg a buzi demszkynek nem volt jó az orosz metro...
  • Christo
    #280
    Én megmondtam az elején. Aki azt mondja hogy metró kell és kész, annak annyit kell visszaírni hogy "nincs igazad és kész". Felkiáltójel sem kell. Nincs értelme ezen vacakolni.
    Meg aztán baromira nem múlik semmi a hozzászólásain. Esetleg ki lehet tiltani őt a szemétkedő beszólásai miatt (takarodj, kukába való vagy...stb). De már így is túl sok karaktert pazaroltam erre a tök érdektelen témára.

    Meg lehet nyugodni, enyém a metros.hu, ott van napi 500-1000 látogatottság és én maximálisan ellenzem a 4-es metrónak ezt a verzióját, ami a honlapon is látszik.
    Ő meg csak irogat. Ennyi.
  • Molnibalage
    #279
    Aha, szóval a világ a hülye, de te vagy az ész. Amit leírtam az nem én találtam ki..
  • Molnibalage
    #278
    Aha, szóval a világ a hülye, de te vagy az ész. Amit leírtam az nem én találtam ki..
  • B0B0
    #277
    Ne idegesítsd magad vele, nem látod, hogy csak azért van itt, hogy piszkálódjon. Nincs semmi érve! :)
  • Molnibalage
    #274
    Barátom, te olyan sötét vagy, mint az éjszaka. HÁNY szakember és általuk készített dokumentum és közétett vélemny kell, hogy belásd ez SOHA nem hozza vissza a belé invesztált HORRIBILIS pénzt és szinte NULLA hatása lesz a forgalomra, nem fogg csökkeni a belvároson ÁTMENŐ és bemenő civil forgalom? Ha VÉGRE kész lenne az kurva M0-ás és egy másik híd, hogy végre fel lehessen újítani az összeomlás felé tartó Margit-hidat annak valóban kézzelfogható haszna lenne vagy egy normális HÉV-vel és MÁV-val kombinált elővárosi rendszernek. Most, ha HÉV-vel megyek, akkor a Batthyány-tér a VÁgóhídtól kb. fél óra vagy a Deák tér 20 perc. Namármost, ha lenne egy alagút ami ezeket összeköti az kb. 6-8 perc lenne az utazás és Szigethalom környékéről 50 perc lenne a belváros. Ez már megérné, arról nem is beszélve, hogy lenne É-D irányű DIRKT kapcsolat. Ha a Gödöllői HÉV-vel is megtenék ez még gyorsabb lenne e külkerületek közti kapcsolat. HOL A BÜDÖS FRANCBA TUDNA ILYEN A 4-ES MERTÓ?
  • B0B0
    #272
    Miután ezen hozzászólásoddal bizonyítottad "a divat diktál" mivoltodat, nem látom értelmét további párbeszédnek.
  • B0B0
    #270
    Neked meg az USÁ-ban, hisz ott a jólét meg hálivúd, meg minden! Én jól érzem itt magam, te vágyakozol máshova. Nem neked kéne itt elküldözgetni másokat más országokba.
  • B0B0
    #268
    Te ugye bálványozod az USÁ-t!

    Mert a hozzászólásaid színvonala és az érveid tömkellege ezt sugallja.
  • Christo
    #265
    Itt az angol 4-es metrós tanulmány, lehet terjeszteni
  • Molnibalage
    #264
    "A nagy plázáknak az az érdeke hogy a közelükben legyen a nagy forgalom, a sok átszálló tudjon nézelődni náluk."

    Sajnálatos, hogy az ilyen dorid emberekre lehet hatni. Nekem eszembe sem jut nézelődni, még SOHA nem vettem olyat, amire ne lett volna szükségem. Immúnis vagyok MINDENFÉLE reklámra, köztük a 4-es metróéra is.
  • B0B0
    #263
    Hát ezt papolom én is
  • Christo
    #262
    Gondolkozz egy kicsit :)

    Ez egy előre megtervezett üzleti fogás. Ugyanaz lesz a Bosnyák téren is mint az Örsön. A nagy plázáknak az az érdeke hogy a közelükben legyen a nagy forgalom, a sok átszálló tudjon nézelődni náluk.
    A Bocskai úton is lesz valami pláza vagy bevásárlóközpont szerűség.
    Az Etele téren is.

    Az meg hogy ki hova akar utazni, le van szarva. De várjatok, kék az ég. Mondjak még ilyen meglepő dolgokat? :D
  • B0B0
    #261
    Ja! Arról nem is beszélve! Bosnyák teret is ugyanúgy elbasszák közlekedés-ügyileg, mint az Örsöt azzal a két bunkoplázával!
  • B0B0
    #260
    :DD
  • Molnibalage
    #259
    De jó lenne, ha tévedne! Vinném a fejszét és végrehajtanám az ítéletet.
  • Christo
    #258
    Hát figyu "2009 december 31 Etele - Keleti"
    "2010 december 31 Keleti - Bosnyák"

    Ezek a tervezett dátumok. Ebből bárki bármit kimagyaráz.
  • B0B0
    #257
    Ez érdekes, Demszky a fejét tette rá múlt héten, hogy 2009 végén megnyílik a 4-es metró, erre most már 2010? Önmagát hazudtolja meg!!
  • Christo
    #256
    Multipláza már biztos lesz 2010-re a Bosnyák téren
  • Christo
    #255
    Ezeket le kéne lőni. Nincs börtön. Onnan lehet hogy kiszabadul...

    Molnibalage: ebben az országban nagyon jól tudják a döntéshozók hogy meddig lehet átlépni a határokat.
  • B0B0
    #254
    Nem kirúgni kéne őket, hanem börtönbe zárni, na nem olyanba amiben TV van a szobában, hanem valami keménybe, ahonnan mondjuk közmunkával kiviszik őket alagutat ásni!
  • Molnibalage
    #253
    Hogy a túróba lehet NÉGYSZERESEN meghaladni az eredeti költségeket? NEM TUDNAK SZÁMOLNI BAZZEG? Akkor legalább mindig borútlátóan kéne becsülni és így számolni. Én egy garast sem adnék erre a szarra. Akik foglalkoztak a metróval és anyagi vonzatával FELELŐSSÉGRE KELL vonni és ki kell rúgni a francba őket, mert NEM értenek akkor a szakmájukhoz. Ekkora pnotossággal BÁRKI meg tudná becsülni az építés költségeit, én ingyen is megmondtam volna ezt az összeget előre. Én 600 milliárdra saccoltam 3 éve...
  • B0B0
    #252
    Ezt a disznóságot is érdemes elolvasni!

    Nekem ne próbálja senki sem beadni, hogy egy cég megszűnéséről azelőtt 1,5 hónappal nem tudnak semmit!!!!! GAZEMBEREK!!!!!!!
  • Christo
    #251
    Újraszámolják a metró költségeit

    azér ez már eredmény... már a népszabadság is :)
    Hajrá VEKE!
  • Christo
    #250
    Az ilyen beszólásokkal nem kell semmit sem foglalkozni hogy metró kell és kész. Elég ha annyit mondasz erre hogy nincs igazad és kész. Úgysem fogja végigolvasni a topikot meg a tanulmányokat. Sőt lehet hogy provokátor :)
  • Molnibalage
    #249
    Légyszíves valami érvet! Ezt már egyszer leírtad. Vagy beragadt a lemez? Komolyan mondom az ilyen emberektől van hányingerem. Csak egy vélemény van, a tietek ugye?

    Minden baromságra szórják a pénzt, csak azért mert jól mutat.
  • B0B0
    #248
    Ez nem vitás, De nem biztos, hogy a 4-es és nem ilyen áron
  • B0B0
    #247
    Az tuti
  • Christo
    #246
    Hát igen, csakhogy az újpalotai szakasszal mégtöbbe kerülne. Sokan mondják azt hogy ha már mindenképp megépül a 4-es metró akkor az esetben az lenne a leggazdaságosabb ha a megépítés után azonnal bezárnák.
    Szóval végülis jobb ha egy ilyen metróvonalba minél kevesebbet ölünk bele.

    Egyébként ilyentől nem kell félni, újpalotai szakaszhoz minimum 30 év kell még.
  • Cmdr
    #245
    Metró kell, és kész!!!!!!!!!!!!!
  • qper
    #244
    kell az országnak/fővárosnak egy 500 milliárdos beruházás ahhoz. hogy pár ember megint szarrálophassa magát. vajon akik közel vannak a mézesbödönhöz, hány százmillióval duzzad meg a bankszámlája mire vége lesz az építkezésnek?

    1000-szer akkor bohózat lesz ez a metró mint a Combino volt...

    Közben olvasom valami német napilapból (talán Frankfurter Allgemaine) kiollózva, hogy amellett hogy a tervezettnél 3-4 szer kerül drágábba a kivitelezés, soha nem fog megtérülni az fővárosnak, és mindig kurvanagy veszteséggel fog üzemelni.
  • B0B0
    #243
    Arról nem is beszélve, hogy a XIV. volt az első kerület, amely közvetlen metrókapcsolatott kapott a belvárossal 1896-ban, valamint 1970-ben. Ennek csak akkor lenne értelme, ha nem a Bosnyák térig, hanem ki egészen Palotáig menne.
  • Molnibalage
    #242
    Arra kívnécsi lennék, hogy hogyan jutottak arra a következtetésre, hogy:
    "közel 110 ezres kerület végre csatlakozhat a főváros vérkeringésébe. Előzetes becslések szerint a Bosnyák téri végállomás naponta több százezer utast vonzana a teljes észak-kelet pesti agglomerációból"

    Még az erdeti becslések sm számonak TÖBB SZÁZEZER utassal ÖSSZESEN, nemhogy csak Zugló környékén. Vicc az egész..
  • B0B0
    #241
    44-es villamos
  • Christo
    #240
    Itt van egy ilyen is

    Zugló szerint az agglomeráció is jól jár a 4-es metróval.
    Szerintem meg mindenki jól jár ha nekem adja az összes pénzét. Csak én nem írtam róla tanulmányt hogy miért :) Ennyi a különbség kb :D
  • Christo
    #239
    Itt van ni. Nem foglalkoznak a döntéshozók azokkal akik ellenzik a 4-es metrót.
    Zuglós cikk
  • B0B0
    #238
    Igaz
  • Molnibalage
    #237
    Nem csak a városnak okoznak hatalmas kárt, hanem az egész országnak.
  • Christo
    #236
    Jó, igen tényleg bénán fejeztem ki magam azzal hogy vakon követik.
  • B0B0
    #235
    Azért ez nem egészen így van, próbálj néha az elvakuláson átlátni. A kerület vezetőinek azért áll érdekükben a metró Bosnyák térre vívése, mert az amúgy is drága ingatlanok árai méginkább felmennének, ez pedig nekik jó, hisz bizonyára több ingatlannal rendelkeznek a kerületben, azonkívül a kerület ázsója is nőne, bármennyire is fáj ez nekünk. Persze az őket se érdekli, hogy eme haszonért a városnak mekkora árat kell fizetnie