1042
A 4-es metró múltja, jelene, jövője
  • Christo
    #322
    Nagy kuss van a politikusok részéről. Senki nem meri bevallani hogy mindent elkúrtak.
  • Pheel
    #321
    Most volt a Híradóban.
  • B0B0
    #320
    Bezzeg a TV-kben kuss van. Ismét bizonyítják, hogy kinek vannak behódolva
  • Christo
    #319
    Mondtam én hogy nem szabad feladni. Terjeszteni kell a híreket, ennyit tudunk ;)
  • B0B0
    #318
    Remélem szanaszét égnek!
  • Molnibalage
    #317
    Hát alakul az AKKORA beégés, hogy ehaj! Ne EZT hogyan magyarázzák majd ki?
  • Christo
    #316
    Jaja, már második napja az index címlapján van. Igaz már csak mellékhírként.
  • gordon 24
    #315
    DDD... Tetszik!!! Többet nem irok mert politika lenne. De ezen jót mulattam!
  • Molnibalage
    #314
    Na ja, de ha most abbahagyjuk akkor is hány MILLIÁRD lett kidobva? (Még így is ez lenne a legjobb döntés.) Sittre a felelősökkel és SOHA ne jussanak felelős döntési pozícióba hasonló barok!! Ja, és minimum az lenne, hogy száműzzük őket ebből az országból, hogy itt több kárt ne okozhassanak. Demszkyvel kéne kezdeni...
  • Punker
    #313
    alakul a helyzet
  • Christo
    #312
    További orosz nyelvű metrós filmeket lehet letölteni innen
  • Molnibalage
    #311
    Amen.
  • Christo
    #310
    4-es metró: minél hamarabb kiszállnak belőle annál jobb. Tök mindegy mi van kész belőle.

    YouTubera ne tedd fel a filmeket.
    Innen le tudsz még tölteni két ugyanilyen filmet a moszkvai metróról:

    http://video.nwd.ru/Metro/Spb/Ubiley_film_METRO_DivXnorm2.avi
    http://video.nwd.ru/Metro/Spb/METRO_ubiley_clip_DivX.avi
  • Gerygrey
    #309
    Honnan van neked ennyi ilyened? :) Esetleg Youtube-ra fel lehetne őket lőni, nekem nagyon bejönnek az ilyen mára már kicsit retro-életérzésű közlekedési okosságok. Ja, és végre választ kaptam gyerekkorom egyik óriási talányára, amelyre akkoriban egyetlen felnőtt sem tudott válaszolni, mégpedig hogy mi az a kis pöcök ott a sín mellett ami úgy feláll ha jön a metró :) (az automatikus vonatmegállítóra gondolok). Nem tudom miért ragadott meg az a kis kütyü akkoriban, de most hogy huszonegynéhány év elteltével választ kaptam a nagy kérdésre, boldog lettem :D

    Nem tudom melyik álláspont igaz a négyessel kapcsolatban, hogy jó lesz-e vagy sem, de én azt mondom ha már beleöltek ennyi pénzt, akkor csinálják meg (utána takarodjon az egész bagázs Demszkyvel az élen). Mert szép és jó hogy mennyi mindent lehetne építeni a négyes metró árából, a baj csak az hogy annak a pénznek jó része már most előre el lett költve, és ha leáll a projekt, nem biztos hogy visszajön.

  • Molnibalage
    #308
    Hát a VEKE tanulmányra adott válasz egy nag maszlag. 2(!) perces időnyereségen csámcsognak. Szerintem ami 10 perc alatt van azzal nem is érdemes foglakozni....

    Már számtalan helyen el lett hangoztatba, hogy NEM lehet sok más vonalat és járatot megszüntetni, mert akkor kell 1, de legalább 2 átszállás a metronál, hogy elérhesd a célodat amit MOST átszállás nélkül megtehetsz.

    Aztán az a rész sem világos nekem, hogy leírja, hogy elvielg 12 millió(!) emberet is képes lenne elszállítani, de pár sorra lejebb leírja, hogy 2 perces járatsűrűség esetén 80%-os kihasználtsággal napi 470 ezer utas elszállítása oldható meg. Most akkor, hogy jön ki a 12 milliós elméleti felső határ? 10 mp-es járatsűrűsséggel? EZEK BARMOK EGYTŐL EGYIK!!! POKOLBA A KIBASZOTT 4-es METROVAL!![#levele
  • Christo
    #307
    Bé van állítva az egyik pajzs, nemsoká tényleg indul a fúrás
  • Christo
    #306
    Van még nagyon sok ilyen film, de azok már nem metrósak hanem villamos, hév, vasút meg amit még el tudsz képzelni.
    Azok nem hiszem hogy fel lesznek töltve ide.

    A 4-es metrós oldalon pedig már rég kint volt a választanulmány. Igazából a VEKE eredménye csak az, hogy a közvélemény is érdemlesebben viszonyul a 4-es metróhoz. Ki tudja még mi lesz ebből, nem szabad feladni.
  • Gerygrey
    #305
    Hú ez nagyon baró régóta szerettem volna ilyesmit, nagyon köszi! Remélem lesz még jó sok ilyen film.

    Egyébként már magyarázzák a bizonyítványukat, kérdés hogy mennyire hihető módon...
  • B0B0
    #304
    Már döntik! Ne késlekedj! Tudok egy jó fegyverboltot! :DD
  • Molnibalage
    #303
    Hát lassan ott tartunk, hogy ebben a nyamvadt országban egyon kell lőnöm ezeket a tetveket, mielőtt romba döntik.
  • B0B0
    #302
    Nem lesz itt semmi változás!
  • Christo
    #301
    Innen lehet eredeti metrós filmeket letölteni
    érdemes visszanézni később az oldalra mert nem csak ennyi film van, hanem több is és fel lesz téve a többi is!
  • Christo
    #300
    http://www.nol.hu/cikk/437420/

    Kéne egy beszéd

    Olvasom, hogy Budapest költségvetésében több mint 10 milliárdos megszorítással kell számolni. Iskolák, kórházak zárnak be, színházak szűnhetnek meg. A BKV-t a főváros már évek óta alulfinanszírozza, rekordméreteket döntöget a cég adóssága. Ez idén sem lesz másként, tehát borítékolható a tömegközlekedési infrastruktúra további leépülése, vagy egy drasztikus járatritkítási és megszüntetési hullám.

    Akad azonban egy terület, ahol még a költségek jelentős túllépése sem jelent problémát: a 4-es metró. Demszky Gábor betegesen ragaszkodik e szent tehénhez. Régóta várok már a főpolgármester úrtól egy "őszödi beszédet", amiben elmondhatná, hogy a beruházás 30-40 éves elavult tervek és koncepciók alapján fog megépülni, és a költségek szándékos alultervezése miatt jóval többe fog kerülni az adófizetőknek, mint amiről szó volt. Szót ejthetne arról is, hogy a megvalósíthatósági tanulmányokban hamis, túlbecsült utasforgalmi adatokkal számoltak, és így az építkezés sosem fog megtérülni. Beismerhetné, hogy figyelmen kívül hagytak számos olyan komoly - közlekedési szakemberek által készített - tanulmányt, amely kétségbe vonta a 4-es metró fontosságát, és inkább más jóval olcsóbb, de hasznosabb alternatívákat javasolt helyette. Elmondhatná azt is, hogy a jelenlegi formában megvalósuló metró a mostani felszíni tömegközlekedési hálózat jelentős visszafejlesztését (41-es, 47-es, 49-es villamosok, 7-es, 73-as buszcsalád leépítése) fogja eredményezni, tehát a budafoki, az albertfalvai, az újpalotai, és a zuglói lakosoknak a plusz átszállási kényszerek miatt bizony rosszabb lesz majd, mint jelenleg. És bevallhatná azt is, hogy a főváros délnyugati agglomerációjából naponta bezúduló autóáradat sem lesz kisebb, mivel a metró súlyos százmilliárdokért sem fogja ezt a problémát megoldani. Az építkezésbe pedig bele fog rokkanni a főváros.

    A bevezetőben említett megszorítások egyetlen ellenszere a metróépítés halasztása. A főváros pénzügyi erejét jelen helyzetében ez a költséges és mostani formájában értelmetlen luxusberuházás teljesen felemészti. Jó lenne, ha végre kinyílna a Fővárosi Közgyűlésben ülők szeme, és nemet mondanának a 4-es metróval kapcsolatos pénzköltésekre, valamint figyelembe vennék a metrót megkérdőjelező szakvéleményeket is. Sajnos azonban félő, hogy nincs bennük ennyi belátás, hiszen még a Fidesz és Tarlós István is a metróval kampányolt, és most persze minden párt sunyin hallgat.

    Németh Zoltán

    gépészmérnök, Budapest
  • Christo
    #299
    A szóban forgó cikk:
    Csak kifogások a 4-es metró körül
  • B0B0
    #298
    Bezony
  • Molnibalage
    #297
    Bazz, most olvasom, hogy a metro pénzéből 10-15(!) négysávos dunaíd épülhtne. Hát ez nagyon komoly.
  • Christo
    #296
    http://metro.lap.hu/ megújulva, sok érdekes linkkel, leírásokból és galériákból is, érdemes végigböngészgetni ;)
  • B0B0
    #295
  • Christo
    #294
    Jájj jájj jájj! Nem szabad ám idegeskedniiii :D
    A nyugalom a hosszú élet titka!

    Hasonlítsd össze hogy milyen stílusban beszélt Vitézy és Dancs. Dancs szinte remegett kiállni a nulla tudásával a közvélemény elé mert félt hogy lebukik hogy csak azért kapja a pénzét hogy bekussol és azt csinálja amit a felsősök mondanak neki.

    Egyenesen hazudnak, ezt meg kell szokni. Nem tehet róla hogy hazudik. Ő inkább féreg minthogy csöves. Inkább lop csal hazudik minthogy szerencsétlenkedjen.

    Ez van, vannak ilyen emberek. Tönkre lesznek téve és kész. Hála istennek.
  • Molnibalage
    #293
    Hát az akki dumál AKKORA hülyeségeket beszél, hogy éppenhogy nem szakad le az ég.

    1. "..budai részen óriási parkolóterületek vannak."

    HOL????? Én egyet sem látok, pedig arra van a sulim. Mellesleg aki bement már Kelenföldig, miért ne autózzón belejebb? Nem éri meg átszállni.

    2. "470 milliárdot kaphatt Mo. közlekedésfejlesztésre és ennek felét sem teszi ki a metro."

    Hát szépen is néznünk ki, hogy egy ilyen elbaszott ötletre az összes támogatás majd FELÉT kidobjuk, abból az összegből, ami az EGÉSZ országra jut. HÁT MI EZ AZ ÖKÖRSÉG??? Nem csak BP.-ből áll az ország!!! HAHÓ!!!

    3. "Dugómentesítés nem a most épülő szakaszok feladata, hanenm a 3-dik és 4-dik szakaszé."

    Milyen 3-dik és 4-dik szakasz szakasz? Miről beszél ez? Eddig arró volt szó, hogy két lépcsőben épül, először a Keleti-pu-ig és aztán tovább a Bosnyákig. Most akkor mi van? Mellesleg, ha nem lesz metro összekötve (BÁRMELYIK!) a MÁV-val vagy HÉV-vel akkor ezt a funkciót SOHA nem látja el egyik metro sem. Leglább a ráckevei HÉV-et össze kéne kötni a szentenderivel és a ráckeveit meg be kéne vinni valahogy a Deák-tér környékére, a gödöllőit meg összekötni a piros metróval.
  • Christo
    #292
    Letölthető videók a híradóból
    Dancs Gábor riportja is ottvan. Kicsit remegett az ember hangja :D :D
  • Christo
    #291
    Egyébként az építési technológia roppant érdekes, sajnálom hogy ezt egy elhibázott metróvonalon láthatom először
  • Molnibalage
    #290
    Benne van elég szépen, hogy miért elbaszott ötlet, MEKKORA bukta lesz, ha még sokáig öntik bele a pénzt, ja és hogyhogynem a támogatók még ki se mernek állni mellette, csak kussolnak szépen. Szerintem ehhez nem nagyon kell kommentár...
  • Christo
    #289
    Itt van akkor a link
  • Pheel
    #288
    Jó érzésű ember már alszik 0:20-tól. :)
  • Christo
    #287
    Most lesz az Este c. műsorban MTV1-en, 4-es metrós vita!!! Tessék nézni ;)
  • Pheel
    #286
    Nem kell beírni. A modi itt van és olvas. ;-)
  • Molnibalage
    #285
    Arról meg nem is beszél senki, hogy évente megbecsüli/kiszámolják, hogy a dugók mekkora anagi kár okoznak anyagilag. Namármost a metro építése nem kicsit csinál, de ezen résszel hogyhogyenm SENKI nem foglalkozott eddig..
  • Christo
    #284
    "Következő ilyenednél beírok a modi fórumba." ez Cmdrnek szólt természetesen.
  • Christo
    #283
    Ne idegeskedj már miatta. Provokátor. Kész. Még csak annyit sem ír hogy miért vagyok a hülye, csak elkezd csúsztatni hogy Levegő Munkacsoportos vagyok.
    Aki ebből pénzt nyúl le azt nem érdekli a téma és nem is fórumozik. Szarik az egészbe, az lenyúlja a magáét és beül a limuzinba. De nehogymár még magyarázkodjak is.

    Következő ilyenednél beírok a modi fórumba.