1042
A 4-es metró múltja, jelene, jövője
  • B0B0
    #562
    Na ja
  • Christo
    #561
    50 millió forint hiánya miatt kettévágták a 2-es villamost is...
  • B0B0
    #560
    A Szabadság--híd lezárása okozta villamosvonal-változások

    Én azért elgondolkoztam volna azon, hogy ne tegyek-e az Erzsébet hídra egy villamosvonalat ideiglenesen! De hát Demszkyék nem gondolnak olyanra, ami pénzbe is kerül...
  • B0B0
    #559
    Megint le fog állni az 1-es pajzs
  • Pluskast
    #558
    Ezek normálisak??!!?? Miféle olimpiai faluról beszélnek?? Nem is nyertünk semmilyen olimpiai dolgot?? Az eszem megáll!
  • Christo
    #557
    5-ös metró 2040-re
  • B0B0
    #556
    Tettek volna mást a helyére
  • Pluskast
    #555
    Demszky egy idióta fasz! Tehetségtelen barom. A kerületekkel abszolút nem működik együtt pedig ez lenne az egyik legfontosabb dolog. Számára Budapest áll kb 6-7 kerületből a többi meg nagy ívben le van szarva. Faterom elég jól ismeri 17 éve és csak rosszat hallottam tőlle. Annak idején egyébként nem is akarta elvállani a főpolgármesteri jelöltséget csak a pártja rábeszélte. Kár, hogy akkor még nem hallgatott a saját eszére mert, hogy az ma már eltünt neki az biztos.
  • Christo
    #554
    A saját villamos és metrógyártás helyett magyarországnak van egy kúrcsánya aki megmondja hogy elkúrtuk az egészet ;)
  • Molnibalage
    #553
    Akkor, ha már a villmos zóba került. 40 (!) milliárdba fáj az üzlet. Ebből simán fel lehetett volna támasztani egy villamost gyártó üzemet. És akkor nemcsak a Nagykörúti villamosokat lehetett volna ott csinálni, de az elköv. idpkban is szükség lesz villamosokra, sőt Európában reneszánszát éli a dolog, még exporttal is lehetett volna próbálkozni. Most elbasztak 40 milliárdot minden egyes nagybeszerzésnél elmegy majd még ennyi. Gratulálok. A cseheknél (éredekes, hogy ők mindent jól csinálna e téren...) SAJÁT gyártású metró és villamos jár mind a mai napig! Érdekes mert Csehország is pont akkora lélekszámú, mint Mo. Érdeks, hogy ott megéri támogtni a hazai ipart és Skoda metrón utazni és villamoson, itthon meg nem. Nagybetűs SZÉGYEN! Megint egy újab dolog amit itthon már valszeg soha nem fognak gyártani. 30 év múlva itthon már senki nem tudja majd, hogyan fogjunk bele villamosépítésbe, ha úgy hozná a sors.
  • Christo
    #552
    Nézd, mivel hogy a bkv járműjavító cég is a politikusok kezében van, ezért ha ők csinálnak meg valamit, az abból bejövő pénz a politikusok zsebébe megy. Naná hogy nem vesznek jobb hannoveri villamosokat, hanem inkább félrebeszélnek és elbasszák a várost.
  • fonak
    #551
    Én azon b*sztam fel az agyam, hogy a BKV szét akarja vágni a hannoverieket és behegeszteni középre egy alacsonypadlós részt. Mindezt azért, hogy munkát adjanak a BKV járműjavító cégének, különben felesleges lenne fenntartani (lehet a combino utólagos gányolását is ezért találták ki). Persze lehetne magas peronokat építeni a TW6000-eseknek (hannoveri), és akkor az egész "alacsonypadlós" lenne, de az túl egyszerű lenne. Persze demszkáj miatt nem is vesznek több "hannoverit", pedig lehetne (ésszerűbb lenne minél kevesebb típust üzemeltetni, illetve adott típusból minél többet, de hát tudjuk, a hannoveri "elavult", ellentétben a szuper 40 éves Ganz csuklósokkal, amik még évtizedekig szolgálnak majd valszeg... majd felújtják egy olcsóbb új vili áráért őket, ahogy egy részükkel már megtették, meg a tátrák egy részével is... Oké támogassuk a magyar ipart nem mondom, de biztos haver cég a transelektro:))
  • Christo
    #550
    Hát igen, jó kérdés hogy hogyan lehet egyszerre népszerűséget és pénzt szerezni és emellett megmaradni jóakarónak.
    Nekem ne mondja senki hogyha ott lenne előttel hogy sok pénzem lehetne akkor milliárdokat nyúlnék le csak azért hogy az az enyém legyen és ne pl a városé.
    Általában az szokott ilyen helyzetben a baj lenni hogy a magyar politika olyan mint a maffia, besarazzák egymást. Csak akkor lehetsz valaki ha megteszel valakinek valamit, de amit teszel az bűn, ezért bármikor lejárathatnak, szóval végtére is tudnak téged irányítani.

    De mi van akkor ha valaki jó sok pénzt csinál, mondjuk pl az informatikában vannak erre jó lehetőségek, odaáll a városvezetés elé hogy kéremszépen szeretném megépíteni az Aquincumi hidat. Ebből az országból mondjuk kinézem hogy elküldenének engem a fenébe, nehogy rontsam a presztizsüket, mert hogy néz már az ki hogy nem Demszky építteti meg a hidat, hanem valami ismeretlen ember jó szándékból. Mondjuk jó példa ide is az általad említett Prága, ha ott tenne szóvá valaki ilyesmit akkor tuti nem küldenének el :P Legalábbis ahol tüzijáték helyett villamost építettek, ott talán megvan rá az esély.
  • Molnibalage
    #549
    Igen el lehet dönteni, hogy merre menjük, de a HOGYANT bízzuk már a gépészmérnökre...
  • Molnibalage
    #548
    Az észérvek és a racionalitás a döntéshozói folyamatokban az egész vilgában kezdenek eltűnni. Egyre jobb mérnöki megoldások születnek, de a világ mégsem akar megjavulni, az emberek baromk és szemetek maradnak és az a legrosszabb, hogy főleg a vezetők. Lehetek én bármilyen okos, ha nem vagyok karizmatikus nem áll mögöttem pénz és nem hallgat rám senki. Demszky egy barom, de valamiért népszerű egyes emberek körében és ez számomra felfoghatatlan, hogy miért. 20 év alatt jóformán a nagy büdös semmit csinálja (az ami Bp-n történt 17 év alatt, az külföldön egy 1-2 éves városfejlesztési program...), de mégis megválasztották. ENNYI idóta ember van CSAK BP-n és nekem együtt kell élnem ezzel a sok idiótával. Szomorú helyzet, és a legszomorúbb, hogy FEJLŐDÉSKÉPTELENNEK MUTATKOZNAK ezek az emberek szellemileg.

    Jártam Prágában, na AZ egy város. Ott is vannak hibák, de néha már azon álmodozok mi lenne, ha cseh embernek születtem volna...
  • Christo
    #547
    Ezt azon gondolatmenet szerint teszik, hogy ettől az emberek úgy érezhetik hogy van döntési joguk néhány városi ügyben.

    Természetesen teljes mértékig az ország leamortizálása a cél (ez most épp nem arra vonatkozik leginkább amiről beszélünk, hanem úgy általában), ha ez téged idegesít, javaslom hogy kezdj el gőzerővel tanulni, tevékenykedni, hidd el megéri ;)
    Másképp esélytelen a változás.
    Akár el lehet kezdeni kulturizálódni :P

    Csak ezt az egyet tudom ajánlani. Természetesen akinél már folyamatban van, annak nem szólok semmit ;)
  • Molnibalage
    #546
    Igen, de most meg a Combino kapcsán forrt fel az agyvizem. Az utca emebere általi SZAVAZÁSSAL dönteik el, hogy legyen légkondi e a villamoson és mennyi. MIÓTA dönt az utca embere egy MÉRNÖKI probléma megoldásában??? AGYRÉM? RÉG KIBASZNÁM az utcára az EGÉSZ bandát! Ezek teljesen hülyék???

    Olyan mintha Joe bácsit kérdeznék, hogy elég lesz 5 hajtómű a Saturn V-re vagy nem. Fel nem fogom, hogy hogy a büdös francba történhet ilyen ebben az országban. EZ A KÉSZ RÖHEJ ORSZÁGA!
  • B0B0
    #545
    Na azért ez kicsit durva volt Molni!
  • Molnibalage
    #544
    Meg a jó kurva anyádat azt... Aki támogatja a 4-es metrót az a nem beszámítható kategóriába esik. A 4-es metró mellett kiállni olyan, mint a Holdraszállást tagadni.
  • gordon 24
    #543
    Azért mert neked mind1 milyen szarba élsz azért pár embernek még fontos a hazája. Te nyald a sok amcsi meg globalista szar seggét. Mi valahoogy jobban szeretjük a hazánkat meg az értékeinket annál hogy egy hozzá nem értő segfej elcsessze.
  • B0B0
    #542
    Te meg kissé tudatlan, hozzá nem értő, szóvívőkre hallgató, önmagával marhára megelégedő.
  • Nyarlathotep
    #541
    Ti ketten kicsit szánalmasok vagytok! :D
  • B0B0
    #540
    Bravó (ismételten)
  • B0B0
    #539
    Jaj, remélem nem egy modern szarral basszák el a Gellért-hegy hangulatos sétányait!!!!
  • Christo
    #538
    Leállt a fúrópajzs
  • Christo
    #537
    Gellért-hegyi sikló jövőre épül
  • Molnibalage
    #536
    Kis irtás??? Hát annál kicsit több? Az ÖSSZES fejest száműzném az országból, hogy több kárt ne okozhassanak. Ez a minimum....
  • B0B0
    #535
    Csatlakozom Molnibalage-hoz! Itt szükség lenne egy kis irtásra! :(
  • Christo
    #534
    Ahol leugatják a vasútra kijáró metrót ott nem csoda hogy nincs szó róla...
  • B0B0
    #533
    Ugye a vasútnál is balhé amiatt, hogy egész Európában épül ki a nagysebességű vasúthálózat (ezek mennek 300-400 km/h-val), itt meg a 4-es metró miatt szó sincs erről!
  • B0B0
    #532
    Hát amit ezekkel a villamosokkal művelni akarnak! Komolyan mondom egy 10 éves gyereknek használhatóbb ötletei vannak!

    FELHÁBORÍTÓ, hogy ilyen emberek ülnek ezeken a posztokon!
  • Molnibalage
    #531
    Gyilkos ösztönök ébredeznek bennem...
    demszky a jó *#!?!!
  • Christo
    #530
    Van-e élet a 4-es metró után?

    Hol legyen az alagút vége?
  • Christo
    #529
    Az ilyen fajta térképek a vekének készültek. Bár igazad van, hamarosan elérhető lesz a metros.hu-n.
  • B0B0
    #528
    metros.hu-n miért nem érhető el az 1980-as Budapest térkép??
  • B0B0
    #527
    Na ezen a képeden nagyon jól látszik a "H" jelű HÉV útvonala (itt 69-es villamossá volt "konvertálva":

  • Christo
    #526
    Én benne vagyok, csak még nem tudom mikor
  • B0B0
    #525
    Egyszer szervezhetnénk egy Rákosszentmihályi HÉV bejáró túrát :)
  • Christo
    #524
    Természetesen igen, mivel leginkább veke tagok által készített cikkek vannak azon az oldalon. A metro.lap.hu-n találsz pár érdekes linket ami innen van.
    Az új 2-es metróval már játszottatok?
    ( http://www.bvemetro.hu/ )
  • B0B0
    #523
    Mond te, Cristo! (bocs a szóviccért :)) Ezt ismered?:

    A rákosszentmihályi HÉV megmaradt vágányai és egykori útvonalának nyomai