1042
A 4-es metró múltja, jelene, jövője
  • B0B0
    #602
    Ez a 4-es metró csak egy kirakat fejlesztés, rakás szar, nem elég, hogy az agglomerációk szemszögéből teljesen hasznavehetetlen,ráadásul minden fűszálnál megáll! Gondoljunk csak bele ebbe a sorba:
    -Gellért tér
    -Fővám tér
    -Kálvin tér
    -Rákóczy tér
    -Köztársaság tér
    -Baross tér

    A 2-es metrón a Stadion-Keleti megállók közötti távolság megegyezik a Baross tér-Fővám tér távolságával!!!! 1 megállóra jut 5!!!! Komolyan mondom felforr az agyvizem, amikor ebbe belegondolok!
  • Molnibalage
    #601
    De azért van sok autó, mert a sok vidéki autóval jár be. Azzal, hogy lesz ez a metro ennek NULLA kihatása lesz arra. 400 milliárdból az összes HÉV vonalat fel lehetne újítani, sőt fejleszteni és bevinni belvárosba. Lehetne gyorsjárat HÉV-ből is ami pesten már cs mondjuk Erzsébeten, Vágóhídnál és bent a belvásrosban állna meg. Az autó egy ilyen mellett esélytelen lenne.

    A metrót legszívesebb berobbantanám a francba.
  • Christo
    #600
    Az a felüljáró nyilván nem kell oda... helyette villamos kell, ami Káposztásmegyertől mondjuk Kelenföldig jár :D
    És ne feledjétek: minél jobb a tömegközlekedés, annál kevesebb az autó
  • B0B0
    #599
    Mondjuk az a felüljáró tényleg eltűnhetne onnan a picsába, de persze egy alternatíva mellett (mondjuk alagút)
  • Molnibalage
    #598
    Nem találok szavak. Az ilyen állatoknak pusztulnia kéne!! Hogy lehet ezt megtenni??? Jelen idegállapotomban agyonverném aki ezt kitalálta.
    Az az új hülye főépítész picsa is kitalálta, hogy a nyugati téri felüljárót le kell bontani, mert nem szép. És a lebontás utáni fél városra kiterjedő dugó az szép?????

    Abszurdisztán kellős közepe a javából.
  • B0B0
    #597
    Életveszélyes 4-es metró!
  • B0B0
    #596
    EKKORA ÁLLATOKAT!!!!!!!!
  • Christo
    #595
    Ezt a linket mindenképp nézzétek meg ;)
    érdekes videó
  • Christo
    #594
    Tétényi útnál a fúrópajzs, képek
  • B0B0
    #593
    Megérkezik a fútópajzs! Látványos videó az indextől!
  • Pluskast
    #592
    Azt kell is! Pláne ebben az országban:)
  • Molnibalage
    #591
    Mi abban a politika, hogy az állítólagos "szakemberek" annyira azok, hogy egy üveg tejet sem bíznék rájuk?? Én nem politikusokat, hanem "szakembereket" küldökel a jó halál faszára.
  • Pluskast
    #590
    Ez a dolog már politika lenne keményen amiről itt az sg-n nem lehet írni mert pár okos ember kitalálta, hogy az rossz, ha itt politizálnak a fórumozók...
  • B0B0
    #589
    Erre nem tudok mit mondani, csak annyit, hogy örülök, hogy vége bent lakok a XIV-ben
  • Molnibalage
    #588
    Én kibasznám az egész Bp. vezetést és a BKV nagy részét is és a VEKE-t ültetném be egy az egyben.

    Ezeknél barmoknál még eg óvodás is jobban csinálná...
  • Molnibalage
    #587
    "Hogy lehetnek ennyire idióták az emberek hogy mindíg rá szavaznak?"

    Ennyire. Mit gondolsz miért tart ez az ország ott ahol tart?
  • Pluskast
    #586
    Tiszta szégyen és gyalázat. És ez a városvezetés ül a székben immáron 17 éve. Én egyszerűen nem is értem, hogy hogy lehet ezt az embert és a bandáját mindíg megszavazni??? Hogy lehetnek ennyire idióták az emberek hogy mindíg rá szavaznak??
  • B0B0
    #585
    Igen igen, ez kellemetlen. Újabb csúszás...
  • Gerygrey
    #584
    Upsz, sorry...

    Ez viszont még nem volt: Beomlott a 4-es metró tétényi úti állomása
  • Molnibalage
    #583
    Nagy dicsség. A temetésükön igen megható beszédet mondanék főleg, ha az már holnap lenne.
  • B0B0
    #582
    Tévedsz! Lopás, hazudozás és közlekedéstönkretétel-fronton jelesre vizsgáznak! :)
  • Molnibalage
    #581
    Metrófronton?? MINDEN fronton...!!!!
  • B0B0
    #580
    #566 - utsó link :)
  • Gerygrey
    #579
    Mit várunk mi az épülő metrótól, amikor még felújítani sem tudunk normálisan... Kész kabaré amit itt művel a városvezetés metrófronton.
  • Christo
    #578
    A bécsi 2-es metróról tudok még ami lényegében olyan mint nálunk a 4-es metró. Olyan viták is voltak hogy egy panelháznak a pincéjében alakították ki az üzemi berendezéseket.

    Ez a cikk nem a 2-es metróról szól, hanem a 2-es számú földalatti villamosról amit már megszüntettek, érdemes elolvasni:
    Bécsi 2-es premetro

    Itt is érdemes körülnézni, nagyon szép minőségű képek:
    Bécsi metróépítéses képek

    Végül nézzétek meg ezt, már nemsoká kész a teljes vonal:
    Varsói metró északi végállomása
  • B0B0
    #577
    Ez jogos, de mi itt mégis szakmai hibáit vitatjuk (legfőképp)

    "Ez pont olyan, hogy még egyes emberek még mindig kiállnak az őszödi böszme mellett, hogy ő mekkora ember, hogy bevalotta... Fel sem fogják, hogy ő nem valott be semmit, hanem lebuktt. Amíg itthon ilyen intelligenciájú emberek vannak akik ezt beveszik és a felelős meg gyakrolatilg simán megússza addig mit várjunk?? Hollnadiában az ilyen már rég a lámpavason lógna, ha rajtam múlna már ott lenne a büdös parasztja."

    Ez a mondat az oka a figyelmeztetésnek. Amúgy semmi baj nincs.
  • Molnibalage
    #576
    Ez azért vicces, mert a metró nem más már, mint politika, mert
    racionális alapja szinte 0 ennek a szutyoknak... Mintha én tehetnék róla.
  • Pheel
    #575
    Köszönöm, hogy kimondtad helyettem!
  • B0B0
    #574
    A politikát mellőzd, mert bezárják a topicot!
  • Molnibalage
    #573
    Na ja, csak a többi idióta ember baromságát miért fizessem meg én is?? És akkor még meg vannak sértődvem, ha leidiótázom őket, mikor a 4-es metró buktája akkora, hogy csak a vak nem veszi észre.

    Ez pont olyan, hogy még egyes emberek még mindig kiállnak az őszödi böszme mellett, hogy ő mekkora ember, hogy bevalotta... Fel sem fogják, hogy ő nem valott be semmit, hanem lebuktt. Amíg itthon ilyen intelligenciájú emberek vannak akik ezt beveszik és a felelős meg gyakrolatilg simán megússza addig mit várjunk?? Hollnadiában az ilyen már rég a lámpavason lógna, ha rajtam múlna már ott lenne a büdös parasztja.
  • Christo
    #572
    Köszi :)
  • B0B0
    #571
    Tudod, ebből látszik, hogy mennyire tudatlanok az emberek. Sajnos azt kell mondjam, hogy az SG is tökéletes lenyomata a magyar társadalomnak. Hűen tükrözi, hogyha valamit beadnak valakinek, akkor nemcsak hogy elhiszi hanem még harcol is érte, hogy márpedig az az igaz!

    Fel sem fogják mekkora temérdek pénz kidobásáról van itt szó, hogy az országot mennyire lejáratják (erre persze mondhatnám az autópályaépítést is) és, hogy milyen beláthatatlan következményekkel fog ez járni az ő eljövendő életükben. Kár pofázni, látod. Semmi haszna. Én speciel annyinak örülök, hogy legalább van pár értelmes srác akik ugyanúgy átlátják a problémát, mint én. Veletek legalább lehet beszélgetni is.
  • gordon 24
    #570
    Mit tudnuk tenni? Én kijártam tüntetni szétlöttek minket. Kint voltunk több hónapig igaz kevesen, de a vidékiek nem álltak mellék, sőt a pestiek zöme sem.
  • Molnibalage
    #569
    Az is siralmas, hogy az SG-n tutira rengeteg Bpesti ember van, de le sem szarják ezt a tervet. Ergo, demszky papa ezért csinálhat ilyeneket, pesti lakos nem áll ki az érdekekiért. Gratulálok nekik. Aztán ne sírjanak majd, ha ez a szarjankó romba dönti a várost.
  • Molnibalage
    #568
    Siralmas?? Agyonlövetni a felelősöket és a 4-es metro göderibe temetni őket, ha már ennyire szeretik.
  • B0B0
    #567
    Igen ezeket olvastam. Siralmas.
  • Christo
    #566
    Titkolják, hogy miért jó nekünk a 4-es metró

    Az első eső eláztatta a felújított metróállomásokat
  • B0B0
    #565
    Christo utólagos engedélyével:

    Nem tudom, de szerintem ez a kocsi, hiába van a terv vagy 20 éves, sokkal jobban tetszik mint az aktuális:


    Ráadásul magyar lett volna :(
  • B0B0
    #564
    A Szabadság-híd lezárásának következményei a villamosközlekedésben

    Már előre félek, hogy a pótlóbuszok folyamatosan ott fognak ácsingózni a dugókban. Remélem nem lesz igazam.
  • Christo
    #563
    Demszky szomszédja a DBRben