70
  • Madve
    #70
    Őszintén szólva nekem sem firefox, sem explorer nem jön be..
    Én Avant Browsert használok, ami explorer alapokra épül, csak sokkal gyorsabb, és van egy rakás hasznos plusz funkció benne, és jóval gyorsabb, mint firefox. De ha firefoxot akarok használni, akkor is inkább Orca browsert használok, ami tulajdonképpen az Avant browser firefox alapú megfelelője, ez eggyel lassabb, mint avant, viszont tudja ugyanazt mint avant, úgy is néz ki, csak ki van egészítve firefoxos cuccokkal, és még az is gyorsabb, mint síma firefox. Alkalomadtán még operát használok, az is a gyorsasága miatt jön be, mondjuk jórészt a vizsgára jelentkezésnél etr-ben, mivel haladósabb, mint a többi.
    És persze firefox ott is a leglassabb. Nem utálom firefoxot, jó böngészőnek tartom, mindig fel is telepítem a gépemre, csak mocskos lassúnak tartom...
    Akit érdekel:
    Avant Browser
    Orca browser
  • Dj Faustus #69
    A Firefox3 egyre jobban teljesíti az Acid2 tesztet:

  • Dj Faustus #68
    Csináltam, tapasztaltam.
    Olvass utána a Weblaboron, a Sitepoint-en, az A list apart-on (szóval szakmai oldalakon), melyik böngészőt emlegetik leginkább?
    Melyikhez kellenek "hack"-ek hogy különböző dolgokat (kezdve a PNG áttetszőség hiányától, a CSS hibákon át) működőképessé tegyenek? Conditional comments, * html, behavior/.htc - vajon mihez kellenek?
    Miért van az hogy a W3C ajánlásokat betartva, oldalszerkezetet táblázatnélküliként elkészítve (mert azt úgy illene már 2006-ban megcsinálni) az IE nem képes rendesen megjeleníteni az oldalt?
  • redmedve
    #67
    Csinálj egy weblapot és tapasztalj. Nem érdekel hogy mások mit okoskodnak ki, ha nekem megy :)
  • Neerpelt
    #66
    Na, a sok nagyokos már megint nekiállt, hogy úgy vitatkozzon, mint két óvodás, csak azoknak több az eszük, mint egy marék pillangónak.
    Közben pedig nekem van igazam! :)
  • rolika
    #65
    vaze, most nézem, én még leragadtam a 1.5-nél...
    nem frissül automatikusan? mér' nem? :-)
  • eax
    #64
    "Ha ennyire istenítitek az operát, akkor mért van az hogy csak nagyon kevés %-a használja az embereknek? Nem hiszitek hogy az a böngésző még sem olyan jó? :D Nem azt mondom hogy szar, de az átlagos felhazsnáló leszarja hogy milyen szabványok vannak, őt az érdekli, hogy minél több oldalt rendesen megtudjon nézni... és EZ a többség!!!"

    Igazsag szerint en meg leszarom az atlag felhasznalot, nehogy mar a sok hulye velemenye alapjan iteljunk meg barmit is. Viszont azt el kell mondanom, hogy (biztonsagi szempontbol) az operanak van az egyik legjobban osszerakott engine-je, nagyon nehez benne barmit talalni, amit megis talalnak, az sem extremely critical, raadasul exploitot gyartani ra sem egyszeru, ezenkivul korrekt sebesseggel adjak ki a patcheket is. Nezzetek secunia-t, mert az jo:
    http://secunia.com/product/11/?task=statistics
    http://secunia.com/product/4227/?task=statistics
    http://secunia.com/product/4932/?task=statistics
    Egy masik pelda: letezik olyan, win kernel szintu bug, amit igy bongeszon keresztul tok jol ki lehet hasznalni, amikor legutobb win-t lattam, akkor meg mukodott rajta (pedig patchelodnek rendszeresen). IE-vel mukodott, ffox-szal mukodott, operaval nem, es nem a szeljaras miatt.
  • Dj Faustus #63
    "Ez nem igaz. Van, ami nem megy IE-ben, de nem sok. Ha normálisan megcsinálod, akkor nem lesz gondod.... Sőt, ha (mint mondottam) normálisan megcsinálod, akkor semmivel nincs gond, operával se. De ha kötekszünk, akkor van hogy firefoxban szívsz, pedig minden másban jó..."


  • dtk1985
    #62
    En 2 ev firefox hasznalat utan kezdtem most el operat hasznalni. Neha mar nagyon lassunak tunt a firefox ahhoz kepedt hogy lightweight browsernek van kikialtva. Eddig meg nem volt problema az oldalakkal. Sztem is inkabb mindenki probalja meg rendesen megirni azt az oldalat es akkor nem lesz gond egyik bongeszoben sem a megjelenitesevel. Egyedul talan a foxmarks/google sync hianyzik a firefoxbol, nagyon hasznos tud lenni ha tobb gepen hasznalod a netet es mindig megvannak a konyvjelzoid. Jo tudom hasznalhatnak helyette del.icio.us-t de az megsem ugyanaz. Arrol meg, melyik mennyi memoriat zabal mindenkinek mas a velemenye attol fuggoen, hogy ki melyiket isteniti.
  • ssdb
    #61
    Reméljük jó lesz... nekem ez a FF2 is bejön, ezt nyomom már mióta megjelent... sokkal jobb mint az IE... Gogogo Mozilla alapítvány:)
  • redmedve
    #60
    Ez nem igaz. Van, ami nem megy IE-ben, de nem sok. Ha normálisan megcsinálod, akkor nem lesz gondod.... Sőt, ha (mint mondottam) normálisan megcsinálod, akkor semmivel nincs gond, operával se. De ha kötekszünk, akkor van hogy firefoxban szívsz, pedig minden másban jó...
  • heyman8909
    #59
    Húha, ide aztán érkezett hozzászólás rendesen. Szerintem meg kéne oldani az sg.hu-n hogy mondjuk 50 hozzászólás után új lapra teszi a hozzászólásokat...
  • juzosch
    #58
    Webfejlesztők! Fogjatok össze, és ne csináljatok semmit külön IE alá. Aztán ha mindenki látja, hogy IE alatt semmi sem megy jól és átpártolnak a rendes böngészőkhöz, talán észhezkapnak.
  • Panyi
    #57
    Wevfejlesztés annyi.
    Csináljátok meg FF alatt a tabless css designt és faján menni fog. Megnézed Opera alatt, egy kis css módosítást követően tökéletes lesz. Megnézed IE alatt és írhatpd át az egészet!
  • ddfg
    #56
    Az a baj, hogy egyesek ugy tesznek, mintha szabvanyok nem is leteznenek. Mindenki, aki elkezd fikazni egy akarmilyen bongeszot, ha talal egy oldalt, amit "rosszul jelenit meg" nezze meg w3c.org-eknal, hogy valid-e az oldal. Meglepo, de a rosszul megjelenitett oldalak nagy resze nem szabvanyos...
  • Anotino
    #55
    Pont azert jo, mert leegyszerusitett bongeszo. Pontosan azokat az extensionoket rakod fel ra, amire szukseged van.

    Olyan "okos" bongeszot meg nem lattam, ami ne lett volna teleszorva folosleges dolgokkal es ne hianyzott volna belole szamomra fontos cucc (az opera se kivetel). Mindazonaltal az opera egy tokjo bongeszo.
  • sly007
    #54
    Egyébként ezt a hír kissé elkésett. Már október óta létezik 3.0: http://ftp.mozilla.org/pub/mozilla.org/firefox/nightly/2006-10-17-04-trunk/
  • sly007
    #53
    Bocs. HTML Validator volt. Kissé már késő van, húzok is aludni.
  • sly007
    #52
    Jut eszembe a kezdőoldaladon (FireBug):
    "446. sor, 79. karakter - Hiba: nem felismert elem: <image>"
  • sly007
    #51
    Megnéztem az oldalad és már eleve rossz, hogy a menüt JS-ben kódoltad le. Lista elemekből kellet volna kiindulnod. Jelenlegi állapotban a keresők sem tudják jól indexelni az oldalt. Még annyit, hogy nem igazán értem ehhez mit kell oldalakat programozni ez ilyen menühöz. Egy ilyet gyerekjáték (legalábbis nekem) megcsinálni. Bár a Weblabort belinkelted, sajnos nem olvasod. Legalábbis nem látszik a kódolási technikádból (diszkrét JS, tabless, elérhetőség, stb.). Sokat könnyítenél magadon, ha szabványosan kódolnál. Ha eljutsz odáig majd rájösz.
  • M2 #50
    Azért lassan körvonalazódik a jövő, összefog a Firefox-szal a Google és az Adobe, cél a Webes alkalmazások elterjesztése, azaz nem megveszed az Office-t, hanem használod. Vagy reklámokat nézel közben, vagy minimális díjat fizetsz.
  • GregSB
    #49
    Nem kötelező Operát használni... nem lehet mindenki tökéletes
  • Balumann
    #48
    Nekem is fennvan az Opera böngésző is, meg az Opera is. De én a Mozilla-t használom inkább legtöbbször, az nekem jobban bejön. Tudom, hogy az Opera többet tud, de számomra feleslegesek, Mozilla-ba minden megvan ami nekem kell, gyors, és úgy testreszabható, ahogy nekem jó! (de lehet hogy csak megszokás kérdése). / webezésnél meg amúgy sem gyorsabb az opera...

    Aki ilyeneket mond itt, hogy mozilla és IE között szinte semmi különbség és opera a legjobb, az meg inkább olvasson kicsit utána szerintem :/
  • Dj Faustus #47
    Van.
  • takysoft
    #46
    van a firefoxban svg támogatás?
  • Chipii
    #45
    A többség egy programot nem tudna feltelepíteni, ha nem indulna el magától a betett cd/dvd-n lévő telepítő. A többség azt sem tudja, mi az, hogy böngésző, csak ráklikkel az internetre. Ön szerencsés, hogy ehhez a többséghez tartozik:)
  • BlueCode
    #44
    Én is Opera párti vagyok. Szerintem nincs tőle jobb böngésző. Egy programban benne van sok kis hasznos.

    Fejlesztés terén viszont nekem az a tapasztalatom, hogy a régebbi (8-as) Operákkal még a kicsit hibás kód is lefutott (ami persze utána javításra került). Ez mondjuk inkább rossz, mint jó tulajdonsága (talán), de nem állt meg egy hajszál hiba miatt az egész kód.
    Nekem eddig JavaScript, meg CSS terén még nem volt olyan amit ne ismert volna (JavaScriptben vitte a saját objektumokat is), de előfordulhat.
  • Indigo
    #43
    *tényeknek helyett tények
  • Indigo
    #42
    Higgyél is neki, a tényeknek ne is zavarjanak... :)

    "Ha szabvány szerint programoznék a felét sem tudnám megvalósítani annak amit akarnék meg 2szer akkora lenne a kód."

    Butaság. Aki a szabványok és ajánlások szerint végzi a munkáját, az mindent meg tud valósítani, csak egy kicsit nagyobb tapasztalat és tárgyismeret kell hozzá. Úgyhogy ez gyenge kifogás.
  • InfectedMann
    #41
    webfejlesztés -re visszatérve.
    Valaki aki ebből keresi a kenyerét írta azt, hogy rengeteg css stíluslapot és javascript kódot nem ismer és nem tud értelmezni :)
    És hiszek is neki mivel nem 1 munkáját láttam már és jól ismerem az illetőt ;)
    Ha szabvány szerint programoznék a felét sem tudnám megvalósítani annak amit akarnék meg 2szer akkora lenne a kód. Annyit meg programozzon az aki meszet evett.
  • Indigo
    #40
    1. mert nem ismerik, nincs akkora hype körülötte
    2. nemrég még fizetős volt, ami nem segítette elő túlsáosan az elterjedését az ingyenes böngészők mellett
    3. elsőre talán szokatlan, ezért sokan megijjednek tőle, de ha valaki szán rá egy kis időt, hogy megismerje, akkor olyan böngészőt csinálhat belőle, ami maximálisan testhezálló neki

    "az átlagos felhazsnáló leszarja hogy milyen szabványok vannak, őt az érdekli, hogy minél több oldalt rendesen megtudjon nézni... és EZ a többség!!!"

    Az nem baj, ha az átlagos felhasználó tesz a szabványokra, az már annál inkább, hogy sok "fejlesztő" (erősen idézőjelbe téve) is sz@rik rá, sőt, még az IE is. És mivel ez utóbbi a legelterjedtebb, a kókánymesterek is erre optimalizálják az oldalukat, ezért vannak azok az oldalak, amiket nem jól jelenít meg az Opera. De igazából ez a szám elhanyagolható, nálam az oldalak 99,5%-ban helyesen jelennek meg.
  • nenad
    #39
    Azert jobb mint egy IE. Meg akkor is par oldal nem jelenik meg helyesen.

    egyebkent tenyleg erezheto a sebessegkulonbseg a dokument renderelesenel.
  • heyman8909
    #38
    Ha ennyire istenítitek az operát, akkor mért van az hogy csak nagyon kevés %-a használja az embereknek? Nem hiszitek hogy az a böngésző még sem olyan jó? :D Nem azt mondom hogy szar, de az átlagos felhazsnáló leszarja hogy milyen szabványok vannak, őt az érdekli, hogy minél több oldalt rendesen megtudjon nézni... és EZ a többség!!!
  • Penge4
    #37
    Nem érzik a felhasználók, hogy meg kell változtatniuk a világot, csak azt, hogy pár embernek fel kell nyitni a szemét, mert hülyeségeket irkál.

    Azért van a W3C szabvány, hogy minden böngésző kövesse, de az IE nem követi, ezért szarok az oldalak.

    Az Opera e-mail kliensse mindent tud, amit a TB, kivéve a HTML formázásokat, de jóval részletesebb, gyorsabb és nem hízik meg a trash könyvtár több gigára, ha nem baszol el napi 10 percet a tömörítéssel. 50 000 levéllel is gyors és stabil.
    Ja és nincsenek benne olyan aranyos bugok, hogy alkalomszerűen ellopkodja a leveleimet (erről több helyen is volt cikk) és nem tart 5 percig, amíg elmentesz a levélből pár csatolmányt. Én TB-ről és Firefoxról váltottam Operára, szóval tudom mit lehet kihozni belőle.
    De megintcsak nem téríteni akarom a fórumozókat, csak elmondtam a véleményem és a tapasztalataimat.
  • Indigo
    #36
    Mikor volt az már ember? Opera azóta rengeteget fejlődött, nálam ma már alig-alig fordul elő, hogy rosszul jelenik meg egy oldal (szerencsére ilyen Infecteddmann-féle "összedobott" oldalakkal ritkán találkozom).
  • Indigo
    #35
    "az a böngésző amely nem kompatibilis minden mai oldallal, az lemarad a versenyben...(pl:Opera)"

    El vagy te tévedve egy kicsit! Az Operának a szabványokat kell támogatnia, nem pedig a szabványokat a legkevésbé figyelembe vevő IE-hez kell hogy igazodjon... bahh..
  • shaark
    #34
    Hogy őszintén megmondjam, mint mac felhasználó az FF sokkal szimpatikusabb nekem, kevesebb memóriát zabál és nincs dugig nyomva mindenféle extra hülyeséggel, ami fölös, ha meg kell valami kiegészítő az embernek, azt leszedi. Valamint a weboldalakat is helyesen jeleníti meg (operánál nagyon, ismétlem NAGYON ritkán észleltem anomáliát.) Mindenestre IE
  • DjDano
    #33
    én is használtam Operát a Firefox megjelenése elött, tetszett a gyorsasága, viszont nagyon sok oldalt rosszul jelenített meg... persze ez a FF-nél is előfordul
  • heyman8909
    #32
    Firefox 3-ról:
    Szerintem a külsőn nem si kell egy ideig változtatni, ez nagyon el van találva, minden elérhető ami kell, ha meg valakinek külön igénye van valamire, az letölt egyszerűen egy kiegészítést. Az fontosabb hogy biztonságosabb legyen a böngészés, és ha lehet, akkor minimális sebességnövekedést is érjen el, de ez abszúrd, hisz manapság már nem a böngészőn mennek el a másodpercek, hanem a rendszer túl van terhelve, avyg azinternetszolgáltató b*szaxik...
    Indigo hozzászólására:
    A mai világban több millió olyan oldal létezik, amelyeket magán emberek hoztak létre, és helyeztek el ingyenes tárakon, és vannak amelyek többet érnek mint egyes nagy portálok, ezért az a böngésző amely nem kompatibilis minden mai oldallal, az lemarad a versenyben...(pl:Opera)
    DjDano hozzászólására:
    A windows nem szar, csak bugos, teli van hobákkal... a Linux meg egy átlagos embernek bonyolult(ELSŐRE!!!)
  • Mynet
    #31
    ahoj andris! :D