291
Szilveszti Állatvédők
  • Takezó
    #131
    "és azért nem fogok nem petárdázni mert tőlem 100m-re egy kutya van és lehet h hallja"
    Igen. Ezért vagy te primitív. Olyan dolog szórakoztat, ami kínoz másokat. Nem csupán kellemetlen másoknak, hanem kínozza őket, ezt kéne felfognod.
  • Takezó
    #130
    A látvány miatt petárdázni fura dolog. Eldobok egy vékony pálcikát, ami egy fél szempillantás alatt felrobban. Ebben mi is lenne a látványos?
  • Takezó
    #129
    Én személy szerint azt mondom, hogy
    [b]tiltsuk be a petárdázást, mert a felrobbanó petárdák 95%-a olyan területen fog működésbe lépni, ahol másoknak ez kellemetlenséget okoz. Tiltsuk be a petárdázást, mert primitív emberek primitív szórakozása.
  • jbal
    #128
    azt hiszem a petárdával csak azok kínozzák szándékosan akik direkt a kutya alá dobják.a többség nem ien.és azért nem fogok nem petárdázni mert tőlem 100m-re egy kutya van és lehet h hallja
  • Pharolas
    #127
    Megint egy olyan téma, aminek se kezdete, se vége

    A petárda már sok évszázada eszköze a nagyobb ünnepségeknek. Az, hogy kinek mennyire tetszik, az meg megint egyéni hozzáállás kérdése.

    Mint minden, ez is IQ függő.

    Egy értelmes ember a látvány miatt petárdázik, nem a többiek ijesztgetésére. Nem akarom elbagatellizálni a témát, de elvileg a foci is a nép szórakoztatására, és nem a huligánok erőszakos hajlamainak levezetésére szolgál.

    A "szegény állatokról" pedig annyit, hogy aki panelban, vagy 10 négyzetméteres kertrészben tartja a kutyáját, annak szerintem nem sok joga van a kutya jogaiért perlekedni, hisz ő egész évben sanyargatja azzal az állatot, hogy korlátozza a mozgását (ez alól kivétel azok a kis tenyérméretűek, akik erre lettek kitenyésztve).
  • Calver
    #126
    felsorolok neked három tárgyat, miután te felsorolod a petárda 3 olyan felhasználási módját amivel nem idegesíted a környezetben élőket (nem, hangszigetelt szobában hajigálás nem számít lévén akkor te süketülsz meg). de, itt a kérdés az eszköz, mivel amíg ha akarsz vághatsz egy láncfűrésszel fát, de akár egy embert is ketté, a petárdával semmiféle hasznos dolgot nem tehetsz. (jó, most azt ne vegyük hasznos dolognak ha valami barom lerobbantja a saját ujját)
  • Calver
    #125
    szép hozzászólás volt, asszem kinyomtatom, bekeretezem és kirakom a gép mellé a falra...
    igen, kb így gondoltam én is, ahogy sokan mások is gondolkodnak... sajnos napjainkban a normális emberek már igencsak kisebbségben vannak.
    lassan már hatalmas bölcsességeddel azt sikerül kihoznod a saját szövegedből hogy "dögöljenek meg az állatvédők, azt csinálok amit akarok, nekem senki nem mondja meg mit tehetek!"
    képtelen vagyok felfogni miért nem realizálják egyesek h amit védenek, az alapvetően arra lett kitalálva hogy másokat - embert és állatot egyaránt - bosszantson, miközben ezzel egyfajta elvont örömet okoz az idióta használónak...
  • Goth
    #124
    És mégis ki fogja megmondani, hogy ki az idióta akinek pusztulnia kell, miután ez csak puszta egyéni megítélés kérdése? Majd te? Aki bizonyos emberek szemében ugyanúgy idiótának számítasz, mint mások a te szemedben?
    Tévhit azt gondolni, hogy bizonyos emberek megérdemlik az életet, míg mások nem, és ezzel egódat fényezve, a saját képzeted rossz alakjai fölé helyezed magad, akiknek pusztulniuk kell, neked pedig élned, és hordoznod az emberiség állatvédő zászlaját. Mert te magad vagy a tisztesség, aki többet ér az aljanépnél, aki még zavarodott bolond módjára petárdázik az utcán, te pedig mindenki fölött saját szemszögedből jogosan ítélkező, okos ember vagy.
  • Goth
    #123
    "ha valaki szándékosan kínoz egy állatot, az kapja meg méltó büntetését."
    ki mondta, hogy ne?
    Itt az a gond, hogy sokan azt mondjátok, tiltsuk már be a petárdázást mert ártani lehet vele szegény kutyáknak. A világon mondj három olyan tárgyat, amivel semmilyen formában sem lehet ártani semminek és senkinek. A kérdés itt nem az eszköz, csupán a szándék.
  • Takezó
    #122
    Igen, meg kell találni az egyensúlyt, és azt G_ArchAngel meg is tette... Ne tegyünk olyat, ami komoly szinten is káros lehet a másikban - ne őrjítsünk meg a kutyákat olyan idiotizmussal, mint a petárdázás, illetve ha valaki szándékosan kínoz egy állatot, az kapja meg méltó büntetését.
  • Calver
    #121
    vagy inkább egyik sem? bár de, az első verzió a nyerő... és ez simán emberpárti gondolkodás, pusztuljanak az idióták.
  • Krinyo
    #120

  • jbal
    #119
    amúgy melyik a másik topik?
    én se kutyák közelében szoktam petárdázni.mindig keresünk egy jó elhagyatott teret.ti amúgy csak szilveszterkor durrangattok?mert leeht hallani már durrogásokat.
  • Goth
    #118
    pontosan. inkább szakadjon le egy ember keze, minthogy megijedjen a kis kutyus egy durranástól. Ilyen az igazi emberpárti gondolkodás, avagy legyünk annyira állatbu*ik amennyire csak lehet, mert az tiszteletreméltó.
    Valahol meg kell találni a helyes egyensúlyt az állatok szeretete terén. Én is szeretem az állatokat, szívesen pofánvernék egyes embereket az állatfarmokon akik élő állatokatat nyúznak meg, de azért ne essünk már át a ló túloldalára.
  • NEOreg3
    #117
    ha nem szorítja ökölbe, akkor nemnagyon fogja letépni a kézfejét
  • G_ArchAngel #116
    próbáld ki:)

    részemről kerülöm ezt a topicot, tavaly elég volt a "kedves" privát üzenet áradat...

    már csak annyit kívánok, hogy a kutyák közelében/kárára petárdázó kézfejét tépje le a kis infantilis játékuk...
  • Goth
    #115
    A combomnak van közé a szaporodáshoz?
    Biológiából egyes, leülhetsz.
  • G_ArchAngel #113
    pedig nyugodtam meggyújthattad volna a zsebedben lévőket - legalább nem szaporodnál
  • Goth
    #112
    amint bezárták a topikot, rögtön eltűntek a fiókból a petárdáim, a zsebeimben lévőket meg nem mertem meggyújtani. valóban sokat ért, pff...
  • G_ArchAngel #111
    Igazad van, sajnos ez van - ettől függetlenül továbbra is elítélem, bár nem ez a legnagyobb hülyesége az emberiségnek...

    Engem jobban bosszant, hogy azok, akik direkt kínozzák - akár halálra - az állatokat megússzák pénz, vagy felfüggesztett börtönbüntetéssel...

    Azt pedig feltételezni sem merem, hogy egy tanult ember szándékosan ijesztegetné petárdával az állatokat - pedig van ilyen, szerencsére nem sok...
  • NEOreg3
    #110
    Ha valaki szerezni akar, szerezni fog. Most, hogy egy topikban nem teheti fel a kérdését, hogy hol lehetne venni, attól még 20 másik honlapon felteheti és válaszolni is fognak neki.
  • Calver
    #109
    "Ha azt hitted bármire is jó volt, tévedtél..." szerintem kisember te tévedtél, de még mekkorát... tökéletesen le volt írva a másik topic első hozzászólásában a lényeg:
    "...ha csak egy ember nem jut ilyen eszközhöz, és eggyel kevesebb kutya szökik el félelmében, akkor megérte!"
  • NEOreg3
    #108
    Érdekes reakció, én semmiylen összehasonlító gondolatot nem raktam abba az 5 szóba amit leírtam, neked sikerült.

    Nem, nem vezérelt a jó szándék, elég lehangoló, hogy valakinek akkor teljesedik ki a lelki békéje, ha egy topikot bezárat és összeuszítja a fél SG-t (nem te uszítpottad össze, de a kezdőlökést megadtad). Ha azt hitted bármire is jó volt, tévedtél...
  • G_ArchAngel #107
    és az előző kommentem miben tér el a tavalyi véleményemtől - esetleg nehéz a sorok között olvasni?

    majd legközelebb egyszerűbben fogalmazok...

    természetesen, ha jóindulat vezérel, akkor nézd el faragatlan, barlangi stílusomat...
  • NEOreg3
    #106
    csak gratulálni tudok neked is

    "SEGÍTSETEK!!!

    100 aláírásra van szükségünk...

    Kérek mindenkit, hogy aláírásával támogassa a petárdázással foglalkozó topic bezárását - ha csak egy ember nem jut ilyen eszközhöz, és eggyel kevesebb kutya szökik el félelmében, akkor megérte!

    Egy kutyatulajdonos"
  • G_ArchAngel #105
    szerintem felvan fújva az egész, mindenki petárdázzon ha akar, de a kutyások is engedhessék el a vérebeket - győzzön a jobbik: kéz nélkül jövőre nem fogja meggyújtani...

    legjobb lenne egy kis vazelint venni, és az összes petárdázónak egy "pillanatnyi örömet" okozni saját eszközükkel, nomeg azoknak a képviselőknek, akik nem bírnak egy európai szintű állatvédelmi törvénycsomagot kidolgozni...

    amúgy a petárdázás biztos visszavezethető valamennyire a szociális neveltetésre és intelligenciára is: normális ember felfogja, hogy nem érdemes olyan eszközt használni, ami leviheti saját ujját, károsítja a hallását, tüzet okozhat, zavarja a környezetét...
    igazából itt a legnagyobb kérdés, hogy az e az állat, aki fél a pirotechnikai eszközök zajától vagy aki használja ezeket...
  • Blasta
    #104
    Jáháááájjj, micsoda flémek lesznek itt idén is :D
  • Takezó
    #103
    Tiltással, keményebb rendőri fellépéssel, és büntetésekkel.
  • Krinyo
    #102
    és hogy állítod meg őket?
  • Krinyo
    #101
    ezt nem lehet szabályozni, idióták mindenhol vannak és lesznek is.
    Egy hülyegyerek kezében a villa nem csak evőeszköz hanem fegyver is lehet...ezt mindenre lehet mondani nem csak a petárdára
  • Takezó
    #100
    igen, kibír, mindenki kibírná a hasonlót, de nem erről van szó, egy szánalmas kisebbségnek nem szabad teret engedni
  • Krinyo
    #99
    az évből 1 napot kibirsz, ahogy neked jogod van a nyugalomhoz, másoknak joguk van pirománkodni szilveszterkor.
  • TothLaci
    #98
    Meg azt utálom, hogy a sok barom, vadbaromarcú, nagyképű, közben eszileg egy zero, paraszt, [stb] kancsók, iskolából hazafelé jövet, elkezdik többiekhez dobálgatni a petárdát, ha meg rászólnék egyikre, akkor meg körülötte az összes, hozzá hasonló vadbaromarcú elkezdené rám dobálni a petárdát. Bár én rosszat nem szoktam kívánni, de pl. ezeknél kivételt teszek...

    Én is szoktam petárdázni, és őszintén bevallom, szeretem az állatokat néha ijeszgetni is mértékkel. DE nem dobálok be máshoz petárdát, utcán sem petárdázom, általában itthon dobok el egy kettőt, vagy határban, de nem a kutya/macska közelében, és vigyázok arra is, hogy kárt ne okozzak.

    De hogy kis p*cs*k, vagy a nagy p*cs*k dobálják másra, állatra, vagy esetleg rám a petárdát, ezt nem kicsit, nagyon felháborítónak tartom, és ERŐSSEN MEGKÉNE KORHATÁRTÓL FÜGGETLENÜL bűntetni őket, kisebbeknek erősebb ejnye-bejne, a nagypofájúaknak meg akár PÁR HÉT SZABADSÁGVESZTÉS adnák ki. És miért? Petárda nem csak ijeszgető eszköz, hanem veszélyes is!
  • TothLaci
    #97
  • Cuchulainn
    #96
    Ja meg mert aki állatkínoz az ottmarad a tett helyszínén és "én voltam, én voltam" kiáltásokkal hívja oda a rendőröket... Azért ennél gyengébb érvet még keresve sem könnyű találni...
  • Cuchulainn
    #95
    Jajmár... Ha megtalálják (pláne ha bejelented akkor még aktívan keresni is fogják) akkor bizony elaltatják. Az állatvédelmi törvény meg van aztán nagyjából ennyi. Nem igazán tűnik úgy, hogy bárkinek is a legcsakélyebb baja származna abból, ha egy állatot bántalmaz. Az egyetlen helyzet amikor egyáltalán elindítanak valami eljárást az ha mondjuk valami telepen tartott kutyáról van szó, ahol a tulajdonos ellen kell eljárást indítani. De még ilyenkor is elég gyakori, hogy mire4 egyáltalán lépnének valamit az ügyben arra a kutya elpusztul, hacsak valaki nem veszi kézbe az ügyet.
    Ha meg olyanról van szó, hogy valaki mondjuk megver, megkínoz egy állatot, majd továbbáll, akkor tudod mekkora nyomozás lesz-semekkora. (Eltekintve az egykét tv által felkapott esettől) Szóval nem kéne itt mártíromkodni, hogy jaj az állatoknak mennyi joguk van, mert törvények azok vannak de betartatni őket nem lehet egyenlőre...
  • Takezó
    #94
    te idióta, a kutya nem magától lesz ilyen, emberek teszik ilyenné, és nem is lehet olyan mértékben felelősséggel a tetteiért, mint egy ember...
  • jbal
    #93
    én nem vettem észre ha egy kutya megtámadott elaltatták volna.megtámad,elszalad,kész.
  • jbal
    #92
    amúgy ha a az aljánál a tömítésnél fogod akkor sincs semmi bajod de azért ne próbáld ki.meg ha nem markolod meg csak a tenyeredbe fekteted akkor se:)
  • Gladiator
    #91
    jáj de hülye vagy...
    te pl fizetsz 50.000et, viszont a kutyát elaltatják. ez a különbség...