291
Szilveszti Állatvédők
  • jbal
    #90
    igen persze.megyek az utcán semmi mást nem csinálok jön egy kutya és emgtámad.hát arról tényleg én tehetek.az ilyen korcsokat egy kupacba tenném és széjjellőném petárdával.
    de tényleg ha én állatotkínozok akkor az bűncselekmény, de ha egy kutya engem megtámad kit érdekel?
  • Takezó
    #89
    Felesleges tiltani a rablógyilkosságot, mert így is elkövetik néha. És nem, ez egyáltalán nem sarkítás, tökéletes hasonlat: azt mondod, hogy felesleges egy rossz dolgot tiltani, csak mert kevés embert kaptak el, büntettek meg emiatt?

    A részegek ordítozására ugyanúgy van jogszabály - ugyanúgy felhívhatod a rendőröket, és bejelentheted náluk.
  • akyyy
    #88
    akkor már augusztus 20nak sem kellene lennie, meg semilyne tüzijátéknak mert a kutyának milyen rossz.

    tavaly be volt tiltva mégis rengetegen tüzijátékoznak. szal fölösleges h tiltva van e vagy nincs, aki be tud szerezni be is fog, és fog petárdázni. :)
    az, hogy hogyan az az ő dolga.

    kb olyan a helyzet, hogy rossz, ha éjszaka közepén az ember aludna és jönnek a részegek ordibálózva, és felkeltik hajnali kettőkor, de nemtud mit csinálni sajna...
  • Takezó
    #87
    Mi a módja, magyarázd már el, kérlek. Annyian elmondtátok már, hogy ha bezárod a kutyát, bizonyára nem hallja, de ez butaság. Hallja, és szenved tőle akkor is, ha 30 méterrel odébb csinálod. És igen, be kell tiltani amiatt, mert állatkínzás, és be kell csukni azt az embert is, aki kirabolt, de miért ne oldjuk meg az egyik problémát amiatt, mert egy másikat nem tudunk?
  • jbal
    #86
    én is teljesen egyetértek azzal a véleménnyel, h lehessen petárdázni.aki akarja a kutyáját védeni az védje.kész.megvan rá a lehetősége.én se kertesházak előtt szoktam petárdázni.és abban egyet értek Goth-al h semmi baj nem lesz ha a lábad elé dobnak egy petárdát.és rengeteg kis dolog van tüzijáték boltokban amik teljesen jók és semmi baj nem lesz tőlük.szerintem nem kéne tiltani.nem kéne sok állatnak a seggét kinyalni.lassan jobban védik az állatokat mint az mebereket.
    petárdázás???tiltsuk be mert zavarja a kutyát.de még véletlenül se azért mert az embereknek kilőtték vele a szemét
    állatkínzás???kinyomozzák h ki a tettes és börtönbe vele.de ha engem kirabolnak ááá akkor semminyomozás megszűntetéséről határozat.kész
    hát a....****
    na de ez már off is
  • iko
    #85
    nam egy nap hanem kábé plusz 1 hét előtte 1 hét utánna...
  • Cuchulainn
    #84
    Másik sztori:
    Kisvárosban lakom, és még régebben, mikor kicsi voltam és együtt szilvesztereztem anyuval-apuval akkor éjfél után mindig elmentünk sétálni egyet a városban éjfél után, meglátogatni a rokonokat/barátokat és boldog új évet kívánni. Elég sokan így tettek nálunk, emlékszem nagyon szerettem.
    Most aki ilyesmit akarna tenni az sem tudja, mert éjféltől kb. kettőig folyamatosan megy a durrogás, ami még nem is lenne akkora baj, de pár értelmes ember az emeletes házak ablakából/erkélyéről szórja a petárdát kosárszám mert az ugye milyen jó... Azokról már nem is beszélve, akik remek humorérzéküket úgy bizonyítják, hogy a másik kertjébe/erkélyére esetleg lába elé vagy a nyakába dobják a petárdát, mert haha az de vicces. Nemhogy kutyával-gyerekkel nem lehet kimenni, de néha még felnőttként is szabályosan veszélyes. Ehhez persze hozzátartozik, hogy osztrák határ mellett lakunk, és már akkor is petárdáztak mikor még szigorúan tilos volt, mert könnyű beszerezni, de most, hogy olcsó is meg lehet is még durvább a helyzet. Bár arra számítok, hogy pár év elteltével lecseng majd dolog-ha szabad is, meg mindenki csinálja akkor ugye máris nem olyan csábító a dolog....
  • Takezó
    #83
    Teljesen egyetértek. Meg lehet nézni, kik petárdáznak: és igen, Te és Te is vedd magadra. Éppen ezért nem lesz sose "kulturált" petárdázás, mert nem kulturált emberek élvezik az ilyesmit.
  • Takezó
    #82
    Fura, hogy ezt milyen sokan nem fogják fel: a kutya nem csak a szabadban hallja meg az ilyesmit, nem csak ott vonyít, és reszket félelmében, hanem a lakásban, vagy házban is.
  • Takezó
    #81
    láttál már a számítógéptől vonyítva elrohanó kutyát? nem. akkor meg ne beszélj hülyeségeket.
  • Takezó
    #80
    Hidd el, hogy az ilyen emberek járnak szemetet szedni, úgyhogy ezzel nem támadhatod őket.
  • Takezó
    #79
    Azt meg megértem, hogy egyesek szeretnek petárdázni, valakinek szórakozást jelent durrogtatni valami, vagy akár kürtöt fújni - ugyan én kultúrsznobként nem érezhetem át az ő örömüket - de hogy mindezt egész nap, mások orra elé dobálva, hasonlók, ezt már meg se bocsájtom, úgyhogy az ilyeneket szvsz helyszíni lincselésben kéne részesíteni.
  • Takezó
    #78
    Bizonyára tartottál már úgy kutyát, és tisztában vagy vele, hogy az hogy érzett. A kutya, mint élőlény számára nem a nagy hely a fontos, mert lehet neki egy nagy udvara, ha nem szeretik. Én tartottam már kutyát panellakásban, és biztos vagyok benne, hogy boldog volt, mert mindenki szerette, és ez a szeretet körülövezte.
  • Max7
    #77
    #48: rosszul értelmezted az írásom! Nem a petárdával van a baj hanem a használójukkal!

    #50: Ezt én is így látom! Én kertes házban lakok de még is hogy a szomszédaim ne haragudjanak meg felszedem a kutyám után a piszkot! És azt az embert meg elitélem aki panelházba kutyát tart!

    Erre van egy érdekes sztorim nagyon régen születésemtől 8 éves koromig én is ilyen betonházba laktam és alattunk lévő szomszédnak volt egy kutyája! A szomszédok feljelentgették mert a kutya sokat ugatott, erre megműtették és kiveték a hangszálait! Ezt azzal magyarázták hogy annyira szeretik akutyát hogy nem bírnak megválni tölle. Ez olyan mintha megnémítanék valakit ezt is elitélem![/courier]
  • olympus
    #76
    Leszögezem nem védem a petárdázókat de,
    ha van egy állatod akit védesz mindentől, akkor szerintem egyszer egy évbe megérdemli, hogy a lakásba maradjon egy éjszakát. A lakásból nem fog megszökni. A hangok miatt, ideges meg fél is elismerem, de komolyabb baja nem lesz.
    Szóval, ha szereted a kutyádat, akkor beengeded a házba és kibírsz egy éjszakát. ha meg elszökik mert kinnt hagytad akkor ne a petárdát dobálokat szidad meg utáld hanem magadat!!
  • antijuve
    #75
  • hunbasser
    #74
    ya,igazad van!meg kivághatnának még pár erdőt,h legyen hely több tesconak meg auchannak :\
  • hunbasser
    #73
    én sem értem,h mi ebben olyan jó...nem beszélve arról,h a többi embert kurvára idegesíti,petárdázni bárhol lehet,menjen ki a határba,ott legalább senkit sem zavar,ott annyit durrogtathat,amennyit csak akar
    tűzijáték meg megint más,mert az 20-30 perc,aztán kuss van,esetleg pár emberke csinálja magának a fesztivált,de az sem tart általában 5-10 percnél,meg azt legalább az ember is szívesebben megnézi.a petárdázás meg már most megy itt,ahol élek,és még hol van szilveszter...
  • OPM
    #72
    [egyetért]
  • [Walaki]D`Lair
    #71
    Az mi kutyánk telibeszarja a petárdázást, alszik inkább :)))
  • Cuchulainn
    #70
    Mongyuk biztos bennem van a hiba, de rohadtul nem vagyok képes megérteni, hogy mi olyan baromi nagy poén abban, hogy meggyújtok egy kis zöld rudat ami aztán fél perc múlva durran egyet... Akjkor már menjen az ember inni, az legalább meglátszik rajta.
  • Emmegki
    #69
    Lesz 2-3 nap amikor a kedvenc kiskutyám legszívesebben szekrény alatt bújkálna mert annyira fél.

    Megérdemli
  • Sir Quno Jedi
    #68
    Béndzsa flémtopic.

    Dehamár.

    A petárdásokkal az a gond, hogy többségük retardált kis nyominger. Aki élvezi, hogy durrogtat az utcán, mindenki másra a frászt hozva, a saját és mások testi épségét veszélyeztetve, az nem lehet normális. Nekem is a kis suttyók lövöldöztek már be rakétákat a kertembe (meg locsolták le olajjal a kocsimat), de ha kimegyek és esteleg letépem a fejét, vagy ha már felbasztatta a kutyámat, esetleg kiengedem, hogy vele beszéljék meg (hátha utána megnyugszik), akkor ugye én lennék a mumus.

    EZ van amúgy minden szinten ezen a rohadt világon. A csőcselék nyugodt lélekkel zaklathat és szívathat téged, te meg tűrd mosolyogva, mert különben még téged jelölnek meg antiszociálisként, hogy nem tombolsz velük az utcán. Nekik vannak jogaik, neked meg kuss. Legjobb, hogy fényes nappal, benzines kannával a kézben megfenyegetik az ÉN anyámat, hogy rágyújták a házat. Érdekes, velem próbálnák ezt megtenni!

    Az ilyen aljanépség húzzon haza és a saját házában/lakásában durrogtasson, mivel ÉN SEM megyek az ő portájára hőbörögni. Ez így korrekt. Aki ezt nem érti, az nem is fogja soha, mert nem volt gyerekszobája és nem tanították meg rá, hogy nem szarunk mások orra alá puszta szórakozásból.

    ÉS nem hiszem, hogy négyelemista tahóknak kéne tűzveszélyes robbanóanyagot adni a kezébe, hogy próbálkozzank vele nyugodtan, hátha felgyújtják a fél várost, én meg fizethetem a tűzoltókat (mer a suttyók gyorsan futnak ám)! Majd ha résztvesz egy (nevezzük így) "Állami Tűzvédelmi Petárdagyújtó és Hajigáló Tanfolyam"-on és levizsgázik/jogosítványt kap rá, akkor engedéllyel, megfelelő időben a megfelelő helyen majd petárdázhat a barma! Mivel azonban ilyen tanfolyam nincs, ezért NE is petárdázzon senki (max. a tűzszerészek)!

    No most, hogy már biztos imádtok! Csőváz! :D
  • iko
    #67
    A kutyám átmászik a 2 méteres kapun, ha petárdáznak, vagy tüzijáték van. Mintha az életére törnének vagy mi. Amúgy meg a petárdázás kissé piromán dolog...
  • Cuchulainn
    #66
    Aham, mennyivel jobb lenne, ha az emberek visszatérnének a jól bevált módszerhez: amit meg lehet enni azt befaljuk, a többinek meg lenyúzva viseljük a bőrét, amelyik egyikre sem jó, azt ki lehet irtani a fenébe...
    Növényekből is felesleges ez a sok faj, vannak amiket megeszünk, van amiből gyógyszert/ruhát készítünk, egy-kettőt megtarthatunk mert szépek de a többit el lehet dózerolni, építsünk inkább helyette mekdonáldszt. Micsoda boldog világ jön el majd akkor... Csak azt remélem, hogy én már nem érem meg.
  • Dodo55
    #65
    Hallásod annyira nem károsulhat, max ideiglenesen. Én alám már dobtak be viccből petárdát, ráadásul úgy, hogy egy ideig égette a kézében, és úgy, tehát 1 másopercel azután, hogy földet ért, robbant is. 10 percig alig hallottam a jobb fülemre, de aztán elmúlt, és tökéletes a hallásom :)
  • Kokler69
    #64
    bar, nekem van macskam ami all. nagyon erzekeny a hallasokra, en meg olyan hangosan hallgatom a zenet hogy rezegnek az ablalkok, a macska meg sz*rik ra..
  • Kokler69
    #63
    :D tul sok Metalt hallgatok:D
  • Kokler69
    #62
    hat, az enyem mar nem
  • NEOreg3
    #61
    az még csak a jobbik eset, hogy megijedsz, de a hallásod is károsodhat
  • Kokler69
    #60
    igazabol szerintem, a veszelyes a petardaban, hogy istentelen modon meglehet tole ijedni, bevagja alad egy p*cs, besz*rsz, nemfigyelsz es paff! maris elvitt egy auto, vagy bevagjak egy kutya ala, az beszarik, akar meg is vadulhat, no, a tomegben egy megvadult kutya...hat en senkinek nem lennek a helyeben
  • NEOreg3
    #59
    gondolom ha teljes erőből a kezdbe szorítod, akkor leviheti az ujjadat, de ki az a hülye, aki úgy fogja a petárdát? (sajnos van egy pár...)^^
  • Dodo55
    #58
    A barátom kezében 2 éve szétrobbant egy 1000-es sortűzből való mega.
    Meggyújtotta, lerakta, elment, aztán azt hitte elaludt a kanóc, odament felvette, erre a kanóc hirtelen feléledt, és robbant. 1 mutatúujján lett egy 1x1cm-es kb 4mm mély seb, a hüvelyk ujja megégett, és 2 helyen a tenyere is.
    Szóval az ujjadat még a mega se viszi le, de megégni biztos megégsz egy kicsit egy normál zöldtől.
  • Nuki
    #57
    hidd el hogy elviheti, valószínüleg nem ok nélkül mondják ezt.
  • Goth
    #56
    Egy átlag petárda hogy vihetné le az ujjamat?
    A zeusz lehet, de azt meg drága mulatság dobálni :d
  • Kokler69
    #55
    ;) :D:D:D
  • Krinyo
    #54
    "AZ TAKARODJON A FRANCBA! az elejen kertem mindenkit hogy kulturaltan"
    csak én érzem az ellentmondást? :D
  • Kokler69
    #53
    NO, ALLJUNK MEG EGY PILLANATRA!! NEM AZ ALLATVEDOK SZIDASAER VAN A TOPIC, AKINEK AZERT AZ TAKARODJON A FRANCBA! az elejen kertem mindenkit hogy kulturaltan!! a masik hogy van a "A zöldekről meg az álatvédőkről meg annyit, hogy minden olyan ellen vannak amik az emberek javát, szorakozását segíti..." ban is igazsag!, de ne itt targyaljatok meg! itt most a szilveszteri, tuzijatekokrol, allatokra valo hatasukrol van szo, szoval kanyarodjunk le az M0-s autopalyarol es terjunk vissza a temahoz
  • Krinyo
    #52
    ezért jó a macska, mert az sz*rik az egészre :D
  • Dodo55
    #51
    Szilveszter este be kell vinni a lakásba a kutyát, és meg van oldva minden. Mert lakáson belül alig hallatszik, ha petárdáznak.
    Jó, mondjuk nem lakik mindenki olyan házban, hogy 40cm-es tégla falak vannak, de azért akkor is alig hallani bent a pertárdázást.
    Nem tudom, miért kell ebből ekkora problémát csinálni...