291
Szilveszti Állatvédők
  • Calver
    #211
    ó dehogy... én simán fordítottam egyet azon amit te írtál, megmutattam egy másik értelmezését.
  • Krinyo
    #210
    úgyérzem kicsit elkanyarodtunk
  • Krinyo
    #209
    rengeted ősközösség kultúrájában megtalálható az állatáldozás, akkor most tiltsuk be ezeket a kultúrákat és adjunk nekik plazma tévét?
  • Calver
    #208
    "Sőt, tucatszám gyilkolják le szegény ártatlan csirkéket azért, hogy mi húst ehessünk!"
    a csirke haszonállat, a húsáért tartjuk, ahogy jópár más haszonállatot is. az ember eteti, az ember megeszi, és ez bőven jól is van így. egy medvének levágni a talpát kicsit más téma, nem gondolod?
  • Pharolas
    #207
    Az agybaj az, hogy kevered a szert a szarral!
  • Goth
    #206
    Most nézdmeg, még szegény malackát is kiheréljük. Te örülnél neki ha ivartalanítanának? Elítélendő antizöld parasztnépség vagyunk! Felakasztom magam, hátha következő életemben nem kell ilyen embertelen körülmények közé születnem. Sőt, tucatszám gyilkolják le szegény ártatlan csirkéket azért, hogy mi húst ehessünk! De ez nem számít, néhány kutya egynapos zajártalma fontossági sorrendben sokkel előrébb jár havi több ezer csirke lemészárlásánál.
    De nembaj, max táplálkozok majd gyökerekkel meg magokkal, a növénynek legalább nem fáj
  • Calver
    #205
    "Az, hogy egy népnek milyen speciális szokásai vannak, az alapján te mered elítélni őket?"
    végülis az állatkínzás tényleg "speciális szokás"...
    tudodmit, csinálok egy saját népet, akinek a "speciális szokásai" között lesz, hogy az utcán rohangálunk láncfűrésszel és embereket darabolunk fel, csak aztán nehogy el merj itélni...
    agybaj a köbön.
  • Pharolas
    #204
    Jujj, pedig megígértem, hogy nem írok be többet, de ez valami oltári baromság, már megbocsáss.

    Az, hogy egy népnek milyen speciális szokásai vannak, az alapján te mered elítélni őket?
    Nem akarom pártolni azt, aki felemlegette, de a kínaiak nagyon is jó példák a pirotechnikai eszközök kultúrált használatára.

    Ha még mindig a magad által felhozott érveket tartod mérvadónak, akkor jobb lenne, ha kikapcsolnád a gépet, és elmélkednél egy kicsit azon, hogy milyen szánalmas nép a magyar, mert tömi a libát, hogy az nagyobb legyen, pedig nem hiszem, hogy a liba örülne neki...
  • Goth
    #203
    Ez akkoris egy öncélú dolog, hogy tiltsák be ezt, meg tiltsák be azt, csak azért hogy neked, és akit szeretsz, annak jó legyen, aki meg esetleg élvezte, az le van szarva.
    Tiltásk be az alkoholt, mert nem érdekel hogy más élvezi, neked múltkor bebaszta egy részeg az ablakodat, egy másik agresszív részeg pedig megütötte a testvéredet. Ez ugyan olyan dolog. Bizonyos dolgokat el kell tűrni, hogy másoknak ne korlátozzuk a szabadságát és örömforrásást.
  • Calver
    #202
    nézd meg mire válaszoltam
  • Gunnersboy
    #201
    ja akkor np :D
  • Krinyo
    #200
    de erről jutott eszembe :D
  • Gunnersboy
    #199
    de mi nem vagyunk "sárgák".
  • Gunnersboy
    #198
    akkor ne nekem válaszolj mert most félreértettem :) sry
  • Calver
    #197
    huh, néha nagyon nem figyelek... tényleg, itt jó példa a kínaiakat emlegetni, akik egy 5 négyzetméteres ketrecben tartott elő medvének levágják az egyik talpát, majd miután iszonyatos kínok között begyógyul a seb, folytatják egy másik lábán... és miért? mert potencianövelő szert tudnak belőle csinálni. ezen túl ugye kutyát esznek, de nem akárhogy... szegény állatot egész életében bottal ütik-verik, hogy puha legyen a húsa! tényleg, itt csak a sárgákat kell emlegetni, mert ők aztán roppantul szeretik és tisztelik az állatokat...
  • Takezó
    #196
    Látom nagyon értesz az élőlényekhez, igen.
  • Takezó
    #195
    Drága Goth, a petárdázásról van szó, nem egy teljesen semleges világról. A világ pontosan ugyanolyan izgalmas, és kétpólusú maradna, ha nem lehetne petárdázni: )
  • Krinyo
    #194
    elöttem irta valaki már nem nézem vissza hogy a kutyanak egyaltalan nem kell nagy tér csak szeretet...erre irtam igazán.
  • Gunnersboy
    #193
    de most lehet az a kutya családi házban is ha pl az a családi ház is csak 35 négyzetméternyi teret biztosit neki...
  • Goth
    #192
    Nincs olyan szórakozásforma a világon, ami valamilyen módon senkinek sem rossz.
    Nálunk nyáron a szomszédnál hetente buli van, és úgy döngeti a foszenét, hogy centiket rezeg az ablakom.
    Az meg hogy a kutyádnak meg még jónéhány embernek mi rossz, úgymond nem számít, ha az adott dolog ugyanolyan szintű örömet okoz mégtöbb embernek, soha nemis fogják betiltani.
    A kutya szenved egy napot, az ember boldog egy napot. Ez rosszabb annál, mintha a kutya nem szenvedne de nemis lenne boldog, és az ember sem szenvedne, de nemis lenne boldog?
    Milyen unalmas lenne a világ, ha nem kéne néha kibírnunk 1-1 napot, míg mások nem élvezhetnek egy-egy napot. Egy monoton világ a te képzeted, amelyben mindenki egyenlő, csakhát unalmas élni. Mert unalmas lenne a világ ha nem tehetnénk olyat ami nekünk jó, mert ami nekünk jó, az valakinek mindig rossz, ez az emberi szórakozás természete.
  • Gunnersboy
    #191
    szobakutyát mondtam np :c
    de a juhászkutya is tökéletesen tartható lakásban napi 3-4xi sétáltatással és akinek van kutyája az erre is gondol...
  • Krinyo
    #190
    gondolom a juhászkutya is boldogan kergeti a képzeletbeli csordát a 35 négyzetméteres panelban :D
  • Gunnersboy
    #189
    jovan balu szerintem menjél minimax forumra ott talán örömmel fogadnak egy ien jonyelvtanos 6.ast htxvmpy :c

    családi házban lakok mégis durrantgatnak :)
    emeletesházban is lehet akár még kinzás felmerülés nélkül kutyát tartani de gondolom még nem hallottál a szobakutyákrol. nemisbaj :)

    erre meg : "én pl. nem megyek ki Miskolc külső városrészeire ahol családi házak vannak durrangatni.csak olyan helyre ahol a nagy semmi van."
    nem minden városban a szélén vannak a családi házak de np:c de IGEN IGAZAD VAN SZERINTEM IS MENJÉL EL A NAGY SEMMIBE :)
  • Goth
    #188
    nem, bodri kutya egészsége jobban érdekel, mint a halom másik emberé, akiknél sok más szempontból bizony te sem vagy különb.
  • Goth
    #187
    :DASDd
  • vegicsek
    #186
    figyelj Calver.Ha maga a hanghatás, illetve látványeffekt neked nem okoz örömet, akkor ne is várdd el, hogy valaki elmagyarázza neked.
  • vegicsek
    #185
    Pont erről beszélek mint Jbal.robbantottál már föl almát?
    De asszem most kiszálltam a vitából, még tanulni is kell. Teljes igazságot nem lehet adni egyik félnek se, meg kezd elfajulni a dolog.leginkább #169 hozzászólással értek egyet.Legalább megismertem más nézőpontokat is.talán még este fölnézek.további jó "szórakozást".Ha interneten keresztül ölni lehetne
  • Calver
    #184
    oké, akkor most kérnek egy olyan választ aminek valami igen csekély értelme is van...
  • jbal
    #183
    minden ember más.nekem igen is érdekes.pl. ha berakom egy sörösdobozba szétdurrantja...stb.
  • Takezó
    #182
    Esetleg különböző sorrendben dobálhatom őket? Továbbra is a csak durranó petárdákról van szó szerintem.
  • vegicsek
    #181
    Ezt hiába magyarázom neked.Vegyél tíz petárdát engedd szabadon a fantáziádat, aztán rájössz.Egyébként magunk és embertársaink szórakoztatására.Szerintem a kínaiak se egymást bosszantják immár egyezredik éve.
  • Takezó
    #180
    Ne haragudj, de a személyeskedést rosszul tűröm. Primitív megnyilvánulás volt a részemről.
  • Calver
    #179
    na újabb bölcs ember.
    tényleg nem tudok mást támadni, szar lehet nekem.
    érdekesmód még a feltett nagy kérdésemre egy kurva petárdás nem válaszolt, még mindig rátok vár hogy elmondjátok nekem:
    mire jó a petárda mások bosszantásán kívül?
    na, ha erre megkapom az értelmes választ, a világból is kiflémellek. így megfelel?
  • vegicsek
    #178
    Sajnálom hogy köreidben még az érvek között szerepel a testi erőszak.Márha nem értettem félre a hozzászólásodat.
  • Takezó
    #177
    Idióta barom, fasznak mondom el huszadszorra: mint minden normális élőlénynek, a kutyáknak is szeretetre, és nem nagy térre van szüksége. Mindkét kutyámat találtam, és mindkettő meghalt volna, ha nem fogadjuk be őket, úgyhogy kurva gyorsan kussoljál el.
  • Takezó
    #176
    Rendben. Végső érv. Pofánbasszalak?
  • jbal
    #175
    "Én is a belvárosban laktam 19 évig, a kutyámmal nagyjából 9 évig, és képzeld, nem szokott hozzá"

    ennyit erről
  • NEOreg3
    #174
    nem tudsz mást támadni, csak a helyesírását

    száni...
  • jbal
    #173
    fórumba nem nagyon figyelek a helyesírásra.elárulom h 6 éve mindig 5-ös vagyok nyelvtanból(igen általánosba ez könnyű nem is kell leírnod).
    azt akartam mondani vele h a családi házak általában nem a város belsejében vannak.én pl. nem megyek ki Miskolc külső városrészeire ahol családi házak vannak durrangatni.csak olyan helyre ahol a nagy semmi van.
  • Calver
    #172
    lehet h elgépel valamit, de attól még érthető marad... ott kezdődnek a gondok hogyha fogalmam sincs mit is akart írni az illető, pl ez a mondat: "vagy menjetek családi házba ott nem durrangatnak"
    ez ennek a begyepesedett öregembernek a nagy baja...