59
  • dez
    #59
    LOL. Ez ma már közismert (kiv. totál outsiderek), milyen paneltípusok vannak, melyik miben jó, stb. Nem csak elméletben: feltűnőek a különbségek.

    Nem akartál meggyőzni? Jöttél itt a szöveggel, hogy nem számít a paneltípus, és senkit sem érdekel (ebből már látszik, tárgyi tudásod és tapasztalatod enyhén szólva hiányos - ezt nem nehéz felülmúlni!), és odaírtad hozzá: "hidd el"... Csak rossz embert próbáltál félrevezetni, mivel spec. a monitorom megvásárlása előtt alaposan szétnéztem, mit érdemes venni, stb.

    Bárki bármi olyat mond neked, amit nem tudtál, rögtön azzal jössz, hogy túl sokat képzel magáról. Hát ez épp azt mutatja, te képzelsz magadról tud sokat, akinek már semmi újat nem lehet mondani. Pedig nem hogy újat, "régit" is lehet. Remélem, azért vannak dolgok, amit tényleg tudsz is.
  • wanek
    #58
    "Nekem mindkettő van" - nem lötyög az a mellény?
    "neked láthatóan egyik sincs. És így nem is lesz" - te beteg vagy. Felőlem úgy fényezed magad, ahogy akarod, de hülyeségeket ne írj. Már megint belőtted magad?
    Mikor akartalak én bármikor is bármiről meggyőzni? Az a muris, ahogy itt hazudozol.
  • dez
    #57
    Az informáltság nem csak elméleti tudást jelenthet, hanem gyakorlatit is. Nekem mindkettő van (mert duma helyett utána megyek), neked láthatóan egyik sincs. És így nem is lesz. De neked úgyis elég a hit, hogy minden szar. Te dolgod, bajod, nekem tök mindegy, de az muris, hogy még te akarsz engem győzködni. :P
  • wanek
    #56
    Ember! Ez nem alulinformáltság, hanem célirányos megközelítés a részemről. A papír mindent elbír, egymást licitálják túl a cégek a nagyotmondásban.
    Engem egyedül a végeredmény érdekel: a kép minősége. És magas ívben leszarom, hogy azt milyen panellel csinálták, mert nem a panel betűjelét fogom nézni, hanem a képet. Csak a saját szememnek hiszek. Éppen ezért nem vásárolok (többek között) interneten, vagy olyan helyen, ahol nem lehet a portékát kipróbálni. Wanek vagyok, nem balek :)

    "Hm, szépen felment akkor a forint." - hmmm... és még én vagyok alulinformált. LOL!
  • dez
    #55
    minderről
  • dez
    #54
    Javaslom, nézz szét a neten: számos leírás, ismertető található a témában. Utána mindezről gyakorlati tapasztalatot is gyűjthetsz.

    Természetesen a megjelenítendő képtartalom is sokat számít, de az hiába tökéletes akár, ha a megjelenítő messze nem az.
  • dez
    #53
    Kissé alulinformált vagy. Alapvető fontosságú a panel típusa, ugyanis az alaptechnológiát leszámítva igencsak eltérő megoldásokat alkalmaznak, ami az eredményt igencsak meghatározza, olyannyira, hogy az "ég és föld" esete forog fenn. Emiatt természetesen akit érdekel a téma, tisztában van ezzel.
  • dez
    #52
    Hm, szépen felment akkor a forint.
  • wanek
    #51
    Jaj! Már megint jössz a panelekkel. Hidd el, hogy ez senkit sem érdekel. Ami lényeges, az a megjelenített képtartalom minősége. Ebbe egyébként a műsorforrás is belejátszik, meg persze a videokártya is.
  • wanek
    #50
    Nem azért, de az USD 192. Az EUR meg 256.
  • vax
    #49
    Köszi. De sajnos nem találtam, persze lehet, hogy ügyetlen voltam. Ami hír volt az mind külföldre vonatkozott. Ha pontosabbat tudsz megköszönném. Köszi.
  • dez
    #48
    Na jó, még régebbi sima IPS, PVA, MVA lehet esetleg köztük (bár régebben még ritkaságszámba mentek, drágaságuk miatt nem olyan sokat adtak el belőlük akkoriban), azok még egy kicsit elszíneződnek oldalról, bár szamből már ezeknek is elég jó színeik vannak. (A legjobb LCD-k viszont már verik színvisszaadásban a CRT-ket is.)
  • dez
    #47
    Na, kedvedért megnéztem nagyítóval: nincs hézag a pixelek közöt, úgy sorakoznak szépen egymás mellett a szubpixelek, mint egy Trinitron képcsövön. Függőlegesen, a sorok között van egy hajszálni hézag, de az is alig látható, CRT-n jobban látszódnak a sorok.

    Valószínű azért van az általad látottakon (amik mind TN panelosok voltak a leírás alapján) hézag, mert az eléggé más (olcsóságra és egyszerűségre törekvő) technológia lévén valahogy máshogy vannak vezetve a vezetékek (a pixelek között is mennek talán erek).

    Az meg ne legyen már baj, hogy itt nem elmosódott a kép, és pl. egy-egy betű ferde vonalain látszódnak a pixelek. (Filmben viszont nem láttam még ilyen pixeles vonalakat, lévén antialiasing hatás bejátszik.)
  • dez
    #46
    Mondok erre egy esetet. Nekem egy Eizo S-IPS panelos van. Nemrég volt itt egy ismerősöm, aki esküszik a CRT-re, egy profi CRT-je van (LaCie). Ülünk a monitor előtt, egyszercsak elképedve odahajol a monitor oldalához, és elhülve kérdezi: "Ez LCD???"...
  • dez
    #45
    Leírásodból az tűnik ki, hogy hiába volt többféle (többféle márka?), valójában mind a szarabbakból került ki... A jobbaknak (S-PVA, S-IPS panelosok) nem változnak el a színeik, és a hézag még 5cm-ről sem látható.

    Igen, a 19-eseknek nagyok a képpontjai, mert ugyanúgy 1280x1024, mint a 17-esek. Ezért használok én is 17-est. Viszont a 20-21"-esek 1600x1200-asak, így jóval kisebbek a képpontok.
  • Sanyix
    #44
    Hát engem zavarnak az lcd kijelzők(majdnem minden nap fél napot előttük töltök, többféle előtt) nagy négyzet alakú képpontjai. Igen még erőlködés nélkül is randán látszódnak a 17-19 colos nem olcsószar lcd-ken a képpontok, pontosabban azok a jó széles fekete hézagok a képpontok között, egyébként a színeik is elég ratyik, és ráadásul más szögben máshogy látszik a kép. Ráírják hogy x fokban látható a képe jól, húdejó tényleg, maga a kép látható, de a színek viszont eléggé el tudnak változni ilyenkor. Ráadásul még a billentyűzetet se tudja megvilágítani sötétben :)
  • dez
    #43
    Gondolom, az ilyen ~600x350-es divx-ekre gondolt.
  • dez
    #42
    Az idióta Antenna Hungária HD-nak nevezi a 16:9-et...
  • Inquisitor
    #41
    Földi Digitálisról hallottam már sokat, de HD-ről eddig soha. Biztos?
  • Inquisitor
    #40
    "DivX?Igénytelenség.Minimum egy eredeti dvd vagy a hd.HD-be nézek a gépen filmeket sokszor, utána a DivX-et megnézni öngyilkosság."

    Ühüm, a HD DivX filmeket meg miről grebbelik VCD-ről vagy SVCD-ről? Lol.
  • Dzson
    #39
    Van magyarországon földi hd sugárzás, kisérleti jelleggel. A www.hazi-mozi.hu portálon olvasgatni elég jó infókat ez ügyben.
  • Ryuuzaki
    #38
    kegészítésképp az eddigiekhez:

    Nekem rengeteg HD divX video-m van sokcsatornás hanggal. 30min~180Mb... igen!
    A divX-szel semmi baj sincs, csak nem kell ratyis encode-okat nézni.

    200k-ért már kaphatók korrekt HDLCD TV-k, persze nem 1080p-sek, de monitornak, új TV alternatívának megfelelnek.
  • dez
    #37
    Ügyesen és okosan. ;)
  • bakagaijin
    #36
    Talán ez? Írásvetítő, egy tft-panel és valami hűtés :). Cikk Dez, hajrá :)
  • BiroAndras
    #35
    "Egyébként jövőre be lesz újítva egy HD-s projektor itthonra. Nem, nem vagyok milliárdos, magam építek egyet."

    Hogy lehet otthon projektort építeni?
  • arty
    #34
    1 szavazat a projektorra... ezek a lejátszók amugy ennyiért (indulásnál vagyunk!!!) már most "nem drágák", persze nekem nem fér bele a költségvetésbe, de nyugatra már simán ...

    5 év mulva 4-5ezerért vehetünk majd hd filmeket a 30-40ezres lejátszókba, s talán a másolás is meg lesz oldva :) Ha nem, akkor maradnak az ide oda kodolt HD-tévéadások :)
  • vax
    #33
    Az LCD tv-n viszont sajnos még a normál TV adások hát hogy is mondjam nem igazán nyerők. Az a normál CRT tv-n valahogy jobban mutat. Persze ha valaki a müholdon keresztűl hozzátud jutni a HD adásokhoz az már más tészta. Azok már kihozzák az LCD és Plazma tv-ben a "cuflát" a normál CRT tv-khez képest. Valaki tudja, hogy kis hazánkban esetleg melyik magyar adó tervez ilyet és kb. mikorra?
  • dez
    #32
    On the fly "átkonvertálni" (átméretezni) a képet? Bármelyik mai videokártya igen profi minőségben megcsinálja. Sőt az újabb Nvidia kártyák olyan spéci módon nagyítják, hogy nem homályosodik, olyan érzetet keltve, mintha valójában nagyobb felbontású lett volna. De ettől persze nem lesz igazi HD.

    Képélesség: egy CRT eleve nem lehet olyan éles, mint egy LCD, mert nem lehet minden pixelt külön kezelni, és sosem esik tökéletesen egybe a kép a pixelek fizikai elhelyezkedésével. Így mindig elmosódottabb lesz, mint egy natív bontásban lévő LCD. Egy normális LCD után a legcsúcsabb CRT képe is mosott.
  • Hoho
    #31
    Szerintem inkabb arra gondolt, hogy a divx/DVD filmek meg veletlenul se LCD nativ felbontasuak. LCD-n elvaltani a felbontast nagyon gaz, "on fly" atkonvertalni a kepet szinten (minosegileg).
    Ettol fuggetlenul egy ->jo minosegu<- CRT monitornak eles a kepe.
  • dez
    #30
    Vagy nem láttál még LCD-n natív bontásban?
  • dez
    #29
    Hát még jó, hogy az LCD-nek. Hol élsz te, a Holdon?
  • dez
    #28
    Bocs, de projektoron még sokkal jobban kijön. :)
    Egyébként jövőre be lesz újítva egy HD-s projektor itthonra. Nem, nem vagyok milliárdos, magam építek egyet.
  • BenceYCE
    #27
    A véleményed idézésére pusztán csak annyit reagálnék, hogy meg kellene nézni, hogy a CRT monitornak jobb-e a felbontása/képélessége vagy az LCD/TFT-nek.
  • Inquisitor
    #26
    Lehet én vagyok csak rinyálós, de ha jól láttam a tesztekben, akkor az 1000 dollárós "ólcsó" lejátszóhoz nem adnak HDMI kábelt??????
  • cateran
    #25
    Mozis élmény kell? Minek a TV? Az rohadt messze van a mozis élménytől....projector,na az mozis:) Amig a dvd-k baromi jól néznek ki rajta(nem pixeles meg egyéb marhaságok)addig,azért a néhány filmért ami érdekelne és megjelent hd minőségben,nem veszek semmi okosságot(hdtv,lejátszó,ilyesmik)
    Divxet meg jóval többen töltenek szvsz, mint hd filmeket....
  • dez
    #24
    Mi? ~230-cal számolva is csak 825 dollár (áfát nem számolva).
    Vagy hirtelen annyit erősödött volna a forint?
  • dez
    #23
    Nem is tudom, miért töltik 10000-ek a HD-s változatokat.
    Idézek egy véleményt: "1000x jobb, mint a DVD".
    Monitoron is jól kijön a különbség, főleg LCD-n, mivel az élesebb.
    Sokkal jobban ki lehet venni és meg lehet figyelni a részleteket is.
    Mozisabb élmény, nincs sehol egy "pixel", éles a kép, mégis lágy.
    Aki meg rövidlátó, menjen szemorvoshoz. :)
  • pauly
    #22
    miért ne lenne neki? :)
  • vax
    #21
    A sony BD írója itthon: 210-250 eFt között van. A Panasinic, Sharp Bd asztali lejátszói pedig horror árban: 310-380 eFt között.
  • BenceYCE
    #20
    jaa... én is kihajítottam már :)