122
  • n0k0m
    #122
    Mondjuk ps2 is baromi szep 72 centis plazman/ projectoron+ a feeling is mas mint pc-n.

    Viszont pc-t nem szerencses kikotni (tv-re), mert a monitoron megszokott felbontastol es szinketol nehez elszakadni. Bar NFS-t annak idejen teven jatszottam(pc-rol). Mondjuk meg mindig PC+projector combo volt eddig a legdogosebb nekem. XBox 360 mint irtam nem jon be. PS3-al meg meg varok, mig szemelyesen talalkozok vele.
  • csimmasz
    #121
    Hidd el probáltam mindkettőt és nekem jobban bejön ledobni magam a diványra és a 32"-on HD-ben hentelni mint a 19" monitoron kínlodni mégha közel is van.
    Mondom ezt ugy hogy pc-m van jelenleg.
    Pl monitoron soha nem nézek filmet pedig az nagyobb látómezőt foglalé el!
  • csimmasz
    #120
    Félreérthetően írtam bocs!
    Arra akartam célozni hogy hogy a fenébe lettek volna a konzolok nagyobb felbontásra felkészítve mikor a tv-k felbontása adott!most hogy kijüttek a HD tv-k mostmár a konzolok is tudják a magasabb felbontást.
  • n0k0m
    #119
    Jatekteremben en is nyomtam mar "pisztoly alaku" targyal, mondjuk az addig fun amig nem egy BFG-vel mesz :D

    Strategiat nem probaltam kontrollerrel, fps-t igen. FPS-el nehogy azt mondjatok, hogy jo. 1 hetig (kb 70 ora jatek) nyomtam Battlefront 2-ot annakidejen ps2-on, es 1 het utan is ereztem, hogy nem kontroller kell ehez, ha meg nem lett volna aimlock, akkor aztan meg rosszabb lett volna.

    BAr a kontroller annyira nem zavar. Online zarvarna, de mivel pont az hianyzik, igy minden mas nem erdekel.
  • muerte2
    #118
    Ha nem próbáltad valószínűleg fogalmad sem lehet róla. Én is hasonló álásponton voltam amíg ki nem próbáltam a LOTR BfM2-t, amihez elég szkeptikusan közeledtem, de be kell vallanom, hogy kb 10-15perc után marhára nem zavart hogy nem egérrel nyomom, sőtt hangulatosabb volt kicsit pont a rezgés miatt.
    Annó biztos emlkeznek még páran, lhetett Quake3 szervereken olyanokkal is találkozni, akik DreamCast-el csatlakoztak fel és általában nem lehetett tudni, hogy ki nyomja konzolról.
  • dez
    #117
    Egy FPS-hez a legjobban mégiscsak egy pisztoly alakú tárgy passzolna, amivel annak "rendje és módja" szerint lehetne célozni, nem? Nem tudom, megtehető-e ez a PS3 vagy a Wii kontrollerével, de később még piacra dobhatnak ilyesmit. Játéktermekben már láttam ilyet.
  • n0k0m
    #116
    Mellesleg, ha amr online-rol beszelunk, akkor nem mind1 mivel iranyitod. Egerrel konyebb RTS is, FPs is.
  • n0k0m
    #115
    Nem probaltam meg RTS-t konzolon, de erdekes lehet egy cossacks stilusu jatekot gamepaddal tolni. De mondom a fo problema az, hogy az online szolgaltatasokbol egyenlore meg kb. semmi nincs. Kozosseg kicsi, MMo-k emg nincsennek. Az meg meg ido, addig pedig PC.
  • neoG
    #114
    persze hogy nem kötelez.egy igazi RTS mégiscsak gamepaddal az igazi.pláne ha rezeg
  • n0k0m
    #113
    1. Egyikotok kezeben se volt meg PS3, addig meg arrol folosleges beszelni. XBox 360 volt, arrol lehet.

    2. Az emlitett szolgaltatasokbol egy sincs rendesen kiforrva. Az MMOkkal varhatsz meg min. 2 evet, meg mire felfut. Online kozosseg pedig meg nincs.

    3. Kurvara szeretem ha valaki magyarazat nelkul beszol, tehat a neked a joedes ...
  • ssdb
    #112
    brrr.... PS4... minek? elősször fusson fel ez...
  • BiroAndras
    #111
    "Ne beszéljünk már butaságokat,a HD tv-k mégcsak most kezdenek elterjedni tömegesen."

    A monitorok már régóta jóval nagyobb felbontásúak a TV-knél.

    "Ráadásul te max 21" ban nyomod a tv meg általában 32",legalább is jobb helyeken,és azért a kettő nem ugyan az élmény."

    Igen, de a monitort közelről nézed, a TV-t meg messziről. A monitor a látótér nagyobb részét foglalja el, és ez számít.
  • jin
    #110
    n0k0m, te olyan setét vagy mint az éjszaka!
  • muerte2
    #109
    A konzoloknál semmi nem kötelez senkit bill v egér használatára, mert mért is tenné, ezeket az un "pc-s" funkciókat nem is kötelező használni, ezek nélkül is teljesértékű a gép arra amire gyártották.
    A box360-ban is lesz böngésző legalábbis ha a userek körében végzett igényfelmérés olyan eredményt hoz. Az MSN támogatás def lesz a gépben...
    Letölteni mot is lehet.
  • dez
    #108
    Szalad, szalad... De kb. annyival lesz közelebb, mintha elszaladnál Kína felé... :D
  • n0k0m
    #107
    Ja csak nagyon elszalad PC iranyba... Pl. Bill+eger eleve
  • dez
    #106
    Goto #95. :)
  • n0k0m
    #105
    Hat fel tudsz tenni oprendszert, bongeszni, letolteni, cserelgetni vinyot stb. Hat most pc akar lenni a konzol. A technika meg annyira nem ut el, csak midnen ossze van integralva, ami jo, csak nem cserelgetheted.
  • dez
    #104
    Mitől lesz a konzolból "fix hw-es PC"? Mondjuk a első xbox-ra még ráfogható, mégsem volt halva született, sőt évekig élt, stb.
  • n0k0m
    #103
    Jo de msot arrol van szo, hogy a konzol megy at pc-be, es akkor ugyanott leszunk. Fix HW-s PC. Azoknak meg egyszer mar megbuktak. De ez a tema mar annyira semmi, hogy hajnalra ez maradt...
  • dez
    #102
    De egyébként állítólag lesznek Cell alapú munkaállomások is majd. Abba olyan kártyákat, meg egyebeket rakhatsz, amilyet akarsz. (Legalábbis amire van PPC Linuxos driver.)
  • dez
    #101
    Én meg arról, hogy nem kell próbálkozni, azóta is így mennek a konzolok.
  • n0k0m
    #100
    En arrol beszelek, amikor fixen nyomtak ki a pc-ket.
  • dez
    #99
    Tessék? A PS1, PS2, Xbox, és az összes többi konzolgép is mind fix hw.
  • n0k0m
    #98
    De tartom magam, hogy ezek nagy reszebol 2-3 evig semmi jelentoset nem fogunk latni, addig meg menjen csak a gep.
  • n0k0m
    #97
    Ez a fix HW mar egyszer lement a 90-es evek elejen. Aztan kitort belole a mostani PC ipar. De lehet probalkozni ujra. BAr en tamogatnam az ilyen 3-5 eves ujjitasokat meg a fix HW-t.
  • dez
    #96
    Úgy értem, viszonylagosan olcsón.
  • dez
    #95
    Az, hogy fix hw, és mellesleg olcsón elég jó hw.
    Attól, hogy lehet vele mást is csinálni, mint játszani, nem lesz rosszabb, az inkább bónusz.
  • n0k0m
    #94
    Most akkor konzol atment abba, hogy hu de olcson jutunk PC-hez? Nagyon erre megy a jatek ugylatom. Linux-ps3-rol hallottam. De ha mostmar minden szar lesz benne, lemasolva pc-t mi lesz benne a konzol?
  • dez
    #93
    Egyébként asszem LY a legnagyobb terjesztője ennek, hogy milyen hatalmas költség az az EE+GS chip, de épp tanúja voltam, amikor jól leoltották a B3D-n, hogy azt egyátlalán nem úgy kell felfogni, hanem úgy, hogy ennyibe kerül most a kompatibilitás, és nagyobb veszteség lenne annak hiánya. Az meg más lapra tartozik, hogy ha majd sikerül megoldani a SW-es emulációt, akkor majd ki lehet hagyni az a chipet. (Ami mellesleg a Sonynak minimális költség.)
  • n0k0m
    #92
    Jah windowst max ujrarakod, de tudsz vedekezni is. De nem csak virusokrol van szo, hanem jatekcsalasokrol, szervertamadasokrol. De hajra, elore nem mondok semmit (tudom, hogy pc-n is megvannak ezek, de pl. nem lenne jo, ha egy szaros virus miatt kellene vinned a ps3-at szerelohoz). Megvarom mi lesz belole, addig nem veszek ugyse.
  • dez
    #91
    Na jó, "mindent meg lehet hekkelni", de valószínű kicsit odafigyeltek erre, ami a beépített netkezelést illeti. Linux alól meg eleve elég biztonságos.
  • dez
    #90
    Már miért lenne veszélyes? Különben is, ez nem Windows. :P
  • dez
    #89
    Ki nem látja? :)
  • dez
    #88
    Kommentálom: alkatrészhiány. Nyilván vannak veszteségeik (akkor is, ha esetleg nem is veszteséges maga a PS3 HW, mivel voltak bőven előzetes kiadások), de az már rémhír kategória, hogy veszélyben az egész Sony cég, meg ilyenek.
  • dez
    #87
    Na de a játékok többsége megy rendesen a slimen, és ami nem, többnyire elviselhető hibák vannak. Szóval nem értem, mi volt a probléma azzal a kijelentéssel, hogy a 16000 game nagy részével kompatibilis?
    Egyébként nem egy komplett ps2 (slim) van benne, csak annak fő chipje (EE+GS), plusz az ahhoz tartozó ram. Más nem nagyon. A többit a PS3 hw kölcsönzi. Tehát elvileg bele is lehet avatkozni a dolgokba "kívülről", megoldani a fennmaradó kompatibilitási problémákat. (Ami egyébkét azokat a játékokat érinti, amit nem az ajánlásoknak megfelelően írtak.)
  • n0k0m
    #86
    Jelenleg ebbol semmi nincs. Mire elavul gepem, addigra talan kiforr, es lesz kozossege is-> tehat majd akkor megeri venni, addig pedig 2-3 ev minimum. Egy ilyenre egyenlore semmit nem lehet alapozni. Es mivel jelenleg amit online kozossegbol fel tudnak mutatni az = 0. + Meg nem tudni mennyire biztonsagos, ha ez elterjed.
  • UNREG
    #85
    Ne fárasszuk egymást jó, legalább annyit megtehetnél, hogy használod a keresőt.
  • n0k0m
    #84
    Ezzela megoldassal kicsit veszelyes felmenni entre, de hajra. Az MMorpg-met meg mindig varom.
  • UNREG
    #83
    Eddig azt sem tudtad, hogy lehet webböngészni, képszerkeszteni és letölteni PS3-on.

    Ezek után inkább ne csodálkozz semmin, mert a tájékozatlanságod kezd vicces méreteket ölteni.