151
  • scorpeeon
    #1
    Mennyi esély van rá, hogy a világ legnagyobb konzolgyártója nem ad ki több konzolt? Hülye pletyka, akármiben lefogadom, hogy lesz PS4. Mellesleg itt még a PS3 sem jelent meg, kicsikét korai a 4-ről beszélni, főleg ilyen butaságokat...
  • BiG G
    #2
    megintcsak hatásvadász cikk, de én már nem is vár(hat)ok mást...
  • DjDano
    #3
    először a PS3-at kéne kiadni, ami már évek óta csúszkál :DD hehe
  • Super DANTE
    #4
    Már megjelent.


    BTW, PS4 már nem lesz, kapásból a PS5 fogják kihozni.
  • Zozo76
    #5
    Hat erdekes lenne ha szoftver fejlesztesre allnanak at... :)
    Mondjuk XBOXos vagyok, szoval a hir engem... :)))
  • oasis UK
    #6
    Ez is csak egy olyan piac ahol bárki kibukhat...
    Semmi sem biztos ma már!!!
    Ettől olyan izgi minden!!!:)
  • Sadist
    #7
    50%, vagy kiad, vagy nem -.-
  • bardocz
    #8
    250 euró egy konzolért nem is olyan sok szeintem itthon el fognak majd tudni adni párat ;)
  • wanek
    #9
    Tiszta blikk ez az egész...
  • kandeláber
    #10
    Kizártnak tartom, hogy ne lenne PS4, maximum annyit tudok elképzelni, hogy más lesz a neve.
  • aka
    #11
    Látom van Commodore Plus 4-ed... Milyen biztosíték kell a gépbe? :Ð
    Mert ami benne vót, az kiégett, én hülye meg kidobtam... -.-
  • Johny Bravo
    #12
    nembaj a lenyeg hogy en mar megrendeltem a Wii-met es ha minden igaz ket het mulva mar itt is lesz :)
  • neoG
    #13
    Tegyél be helyette egy szeget.Ha van valami hibás alkatrész a gépbe,legalább
    megtudod rögtön,hogy melyik az:D
  • Yfel
    #14
    Hmmmmmm... kicsit korai még ezen gondolkodni nem?

    Mintha a Sony azt mondta volna nem is olyan régen, hogy a PS3-at kb 10 évre tervezik. Természetesen abból a 10-ből kb 5 lesz (vagy még annyi sem), de még az is egy fél élet a számítástechnikában...

    Térjünk vissza erre a témára 2011-ben... akkor több értelme lesz :o)

    Y
  • vax
    #15
    Sajnos ezekkel a konzolokkal is az a helyzet már mint a számítógép "forró, friss, új fejlesztésű eszközeivel és szoftvereinek" nagy részével. A nagy hajrá miatt nincsennek rendesen letesztelve, a gyártás technológia sem kiforrott, a szoftverek is a nagy hajrában jönnek ki "félig" készen, így akik előszőr veszik meg azok a "kisérleti nyuszik". Én ezért nem nagyon sietem el, másrészt az első szériák még árban sem a legbarátiabbak az újdonságuk miatt. Lásd a Blue-ray és a Hd Dvd lejátszókat "alig" 300-400 eFt-os árait.
  • vax
    #16
    Hát ha a Sony kivonul a konzol piacról (aminek nem örűlnék - bár bármi előfordulhat), lassan becsukhatja a kaput (sajnos), mivel az eredményeinek nagyrészét az utóbbi években a konzol és az ahhoz kapcsolódo díjak hozták.
  • k0zi
    #17
    Sony nagy bajban van. Idén csak jöttek sorra a botrányok, én elképzelhetőnek tartom, hogy a kiélezett versenyben a Sony nem könyvel el olyan sikereket, mint azt sokan várták. Japán piacon stabil lehet, bár lehet, hogy ott a Wii fogja felmosni vele a padlót, az amerikai piacon lehet sokan inkább egy kiforrot hazai Xboxot vagy Wii-t vesznek (esetleg mindkettőt) az európai piacon meg... várjunk csak Európába nem is tervez szállítani a közeljövőben. Sony szépen lemond hónapokra (főszezonban) egy több száz millió fős, igen nagy vásárlóerővel rendelkező piacról. Ehhez csak gratulálni tudok a japán cégnek.
    Lehet azzal védekezni, hogy "de nem tudtak eleget gyártani" nos akkor valljuk be ez a kiadás arról szól, hogy gyorsan kiadunk annyit amennyit tudunk, mert nagy a baj.
  • wanek
    #18
    "kiforrot hazai Xboxot" - LOL!
    A Sony konzolja nagyon erős. A legerősebb az összes közül. Ráadásul - ha megoldják a pillanatnyilag még fennálló kompatibilitási problémát, akkor a játékellátottsága is rettenetesen nagy lesz. És ne feledkezzünk meg arról, hogy ha valaki nem kifejezetten játékgépnek veszi, hanem Blu-Ray lejátszónak, akkor egyelőre messze ez most a legolcsóbb megoldás. Ez is sikertermék lesz, az biztos.
    Egy merőben új hw kifejlesztése, mint a PS3 is, nem napok alatt történik. Bár egy esetleges PS4 esetén talán nem is kell olyan nagyon sok idő, hiszen ha pl. nem egy, hanem pl. 2-3 Cell proci kerülne bele, akkor aztán ellenfél megint nem lenne sehol :) A mikorszopsz erős gépet csak Cell procival tudna csinálni, de akkor meg jogdíjat kéne fizetnie a Sony-nak...
  • jin
    #19
    Aki tényleg elhiszi, hogy a Sony nem ad ki több PS-t, és hogy meg fog bukni, az naív és buta!
    A PS3-nak is kell egy kis idő(úgy mnt a kettesnek)hogy elkezdjen tarolni. A siker nem kétséges, mivel akinek eddig PS2-ője volt, az nagy valószínűséggel PS3-at fog venni. Akinek PSP-je van, az meg a kompatibilitás miatt vesz egyet.
    A PS1 megjelenésekor 1994-ben, már elkezdték tervezni a PS2-őt!!
    Nem lennék meglepve, ha a tervezőasztalaom már a PS4-et tervezgetnék.
  • efraim
    #20
    A PS3-at a PS2 megjelenésekor elkezdék fejleszteni,es az azota eltelt 6 evben eppen csak, hogy be tudtak fejezni. Eppen a sorozatos csuszasok miatt kene, hogy a PS4 fejleszteset mielobb elkezdjek, ha 6-8 even belul a piacon szeretnek latni. Az meg teljesen termeszetes, h a PS3 a legerosebb konzol jelenleg, hiszen a Wii koztudottan gyengebb, ez az aran is meglatszik, az Xbox3-al meg azert ne hasonlitgassuk, hisz az mar egy eve a piacon van, es ez az egy ev nagyon sokat szamit ha hardverekrol van szo, eleg csak a videokartyak piacara vagy akar a Moore-torvenyre gondolni...
  • arty
    #21
    a korábbi speckok alapján a ps3 hw gyengébb a 360asénál ...
  • Inquisitor
    #22
    "Mennyi esély van rá, hogy a világ legnagyobb konzolgyártója nem ad ki több konzolt? Hülye pletyka,..."
    Emberke, a Sony felvett valami 700 millió (!!!) dollár kölcsönt a PS3 kampányra és gyártásra (és gondolhatod legalább ennyit, ha nem a többszörösét saját zsebből is betették!), az eladott PS3 konzolokon darabonként buknak 2-300 dollárt. Na most el akartak adni többmillió PS3-at, erre fel valami kevesebb mint 400.000 darabot sikerült összesen kiszállítanuk???
    A Nintendo meg a szénnéfikázott Wii-ből 2 hét alatt elad 1.000.000 darabot???
    Jelenleg eladott PS3 gépekhez alig adtak el játékot, bevétele csak ebből lenne a Sony-nak, míg az eladott Wii konzolokhoz elég sok játék is elkelt.

    Nem mellékesen ott van az Xbox 360, amit szétfikáztak a kevés "húzónév" játék miatt az elmúlt egy évben, csakhogy mostanra kezdenek kijönni nagy nevek (még ha némelyik vitatott is!), mint a Gears of War vagy a Mass Effect.
    Ezzel szemben PS3-ra egy halom játék késöbb jön (csúsztatják a kiadók, mert túl kevés az eladott konzol!), vagy ki se jön(!!! Pl. Grand Turismo 4 HD), esetleg megszünt az Exclusivitása (Pl. Assasin Creed). Jóreggelt.
    Ha szerencséjük van, a Sony utoléri magát gyártásügyileg tavaszra, de addigra nagyon elhúz a két konkurens, akkor már csak valami nagyon minőségi játékokkal és ötlettekkel rúghatnak labdába.
  • Inquisitor
    #23
    "Hát ha a Sony kivonul a konzol piacról ..."
    Ha bebukják az egészet, az dollármilliárdokat fog jelenteni, akkor az is kétséges lesz e Sony.
  • Commandante
    #24
    Arról ugye még nem hallottál, hogy vannak befektetések, amik nem 2 hét alatt térülnek meg? Ha a Sony a játékokon akarja visszahozni, amit a konzolokon bukatt, akkor elég csak olyan színvonalon fejlesztenie, mint eddig, és kapkodni fogják a játékokat.

    Másrészt pedig pár év alatt számvitelileg leírják a hardverfejlesztésbe beleölt milliókat, átállnak tömegtermelésre, kiküszöbölik a gyermekbetegségeket, onnantól kezdve pedig már maga a konzol is nyereséges lesz.
  • Commandante
    #25
    Amúgy meg a PS simán megélne csak a - nem enyhén nacionalista - japán piacból is.
  • lokko
    #26
    Buktak bele már nagy cégek álmok kergetésébe, így járt annó a commodore ... egy ilyen esemény abszolút a vezetőség hibája, akik elvesztették realitásérzéküket. Kívülről nagyon úgy látszik, hogy a Sony-nál most ez történt, és az hogy vezető cserét hajtottak végre, ezzel a cég saját berkein belűl is elismerte, hogy valami nagyon el lett cseszve a PS3 körül
  • Inquisitor
    #27
    Olvastam a Made in Japan c. könyvet, és tudom vannak hosszú távon megtérülő befektetések. Ellenben ha záros határidőn belül nem sikerül a Sonynak meglépnie amiket írtál (PS3 kihozatal megnövelése, gyártási költségek csökkentése és főleg a PS3 játékkihozatal és minőség megnövelése), akkor a Sony egy sokmilliárdos bukta elé néz, amit ha optimistán nézve túl is él, lehet a játékiparba nem tér vissza.

    Az XBOX/X360 nem a híres belső "piaci nacionalizmusból" bukott japánban, hanem a japán játékosokat figyelmen kívűl hagyó játékfelhozatal okán. Mondjuk egy FF-XIII-al meg jól el lehetne adni egy PS3-at Japánban, már ha lenne mit ...
  • Inquisitor
    #28
    Én elhiszem, hogy nem vezetői hiba volt, hanem mind a Cell, mind a BD olvasófelelyek előrenemlátható alacsony kihozatala miatt. De ez a befektetőket nem fogja érdekelni, sem azt, aki nem tudo(ott) Karácsonyra PS3-at venni, mert nem készült elég.
  • Doomista
    #29
    szerintem teljesen felesleges erről vitázni, hogy lesz-e ps4...
    most nem tudnak mit cikkezni a ps3 ról így erről írnak
    jövő héten az lesz, hogy lesz e PS5??!!
  • Dzson
    #30
    A 4-es szám japánban a halált jelenti. Ez miatt nem lesz PS4 a NEVE a következő SONY konzolnak.

    Amúgy pedig az SW biznisz sokkal könnyebb és jövedelmezőbb, mint a HW. És logikusabb is lenne, hogy 1db konzolra fejlesztene mindenki. A konzol piac bevételeit a játékok utáni licensz hozza, és erre akart ráharapni billgécc is (pár foga ott is maradt), de azért a kiadók is elég jól megszedik magukat. Sokkal jobban jártak volna, ha a microsoft game studio-ra gyúrnak rá, és PS2-re hoznak ki játékokat. De hát ők akartak dominálni hw-ban is, és ownolni a sony-t...

    Az X360 nem lesz nyertes. A PS3 fél év alatt behozza, ha a lézerdióda gyártása fellendül (és fellendül, már más cég is ráált a sony-n kívül). Ezenkívül X-re van 5 húzócím ennyi idő alatt, ami kevés. Jó gép, meg minden, de pláne a sima dvd miatt rútúl lemarad 1 év alatt. Külső hd dvd bukta. Ha beépítik a konzolba, akkor meg a kutya sem fogja megvenni az eddig legyártott és raktározott régi gépeket + a külső HD DVD egységet. Megértem, hogy nyerni akarnak és tolják a gépet, de vajon mi az a pénz, amit még hajlandóak érte kicsengetni?
  • Dzson
    #31
    Mondjuk van pénzed egy luxusqrvára. De tudod, hogy csak egyre. Akkor most elviszed a kevésbé jó nőt, csak mert dugni akarsz de mindegy kivel, amikor tudod, hogy pár hónapon belül tiéd lehet az aktuális topmodell?
  • dez
    #32
    Ezt meg honnan szedted? ;)
  • dez
    #33
    Nem kell mindent elhinni, amit az újságok írnak, vagy technikai analfabéta "elemzők" mondanak... (Olvasd csak el a számokhoz írt indoklást... :P) Az én szememben irreálisan magas árakat adtak meg a részegységekre. Mintha a Sony a sarki kisker boltban venné őket, nem maga gyártaná, vagy gyártatná általa szállított alap-alkatrészekből. Ergo nyugodtan lehet, hogy valójában a PS3-on is keres a Sony.
  • dez
    #34
    A Commodore-t az egyik vezető vitte csődbe, egy a PC-s üzletágában elkövetett hatalmas baklővésével. Bár egyik vezetője sem volt igazán tehetséges vezető.
  • wanek
    #35
    "A 4-es szám japánban a halált jelenti. Ez miatt nem lesz PS4 a NEVE a következő SONY konzolnak." - ha igaz, amit a 4-gyel kapcsolatban írtál (szerintem nem), akkor az Intelnek elvileg nem szabadott volna a P4-et P4-ként forgalmaznia Japánban. Ennek ellenére ott debütált és sikertermék volt...
    PS: Japánban az öngyilkosságoknak nagy hagyománya van :)
  • Dzson
    #36
    Ez egy egészen tudományos műsorban volt, talán a Discovery-n. :) Szerintem olyasmi, mint a mi kultúrkörünkben a 13 - sok amerikai házban nincs is 13. emelet.
  • Dzson
    #37
    "A négyes szám japán nyelven a halál homonimája."
  • Sanyix
    #38
    #18
    A cell erős(egyébként csak matematikai számításokban, logikában pl AI nemnagyon), de a ps3 videochipje viszont gyengébb mint a x360-é, és hát ps3-mon is csak az only grafika játékokat mutogatják, abban meg le fog maradni.
    És a mikrofosnak cell proci miatt inkább az IBM-nek kéne fizetnie, mint a sonynak, úgyanis az IBM fejlesztette ki.
  • Commandante
    #39
    Mondjuk az igaz, hogy a karácsonyi rajtot becumizták a baromi alacsony darabszámmal. Talán nincs ott minden rendben, de azért én még nem temetném a céget. Legalább is nem túl mélyre.
  • Commandante
    #40
    Amúgy azt se felejtsük el, hogy a PS2 még mindig hoz a Sony konyhájára, a baromi olcsó PS2 slim + 10-20 €-s eredeti játékokkal (saját becslésem szerint jobban fogyott a kedvenc Saturn-omban mint az XBOX 360), míg az XBOX már csak a gyüjtöknel figyel. PS3-at még akkor is fognak venni az emberek, amikor már senki sem fog emlékezni az XBOX 360-ra wagy a Wii "forradalmi újítására".