34
  • irkab1rka
    #34
    Ö izé, most nem akarok bunkó lenni vagy mi, de szerintem minden országban igy megy ez, a nyilvántartott bűnözőket vizsgálják meg először.

    Majd kiderül, hogy a sima állampolgárokról is vezetnek-e majd ilyent.

    Ha nem élnének vissza vele, vezethetnének.
    Mivel visszaélnek vele...
  • Inquisitor
    #33
    "Ráadásul a pszichológusok azzal érvelnek, hogy aki erőszakos, garázda, az elkövethet más komolyabb bűncselekményeket is."
    Izé. Pszichomókusoknak nem az lenne a melója, hogy segítve a "pácienst" csökkentse benne az erőszakra való hajlamot, meg ilyesmi, pont azért, hogy ne essen vissza vagy csökkentse az esélyt? Ez olyan mint ha a sebész azt mondaná műtét elött, hogy ne hozzanak be cérnát, mert úgy se éli meg a beteg, hogy összevarják ...
    Így is lehet, csak minek?
  • Alfa Of NS
    #32
    Szoval meg tagadod is? Te vagy a legveszelyesebb!
  • Mike at home
    #31
    akkor én nem vagyok sorozatgyilkos pszichopata :)
  • Shadow_THH
    #30
    ha egyből rátekertem a válaszra akkor mi vagyok? türelmetlen? :D
  • SCITEK
    #29
    A szep, uj jovo! Genetikai es memetikai diszkriminacio 1000L.
    Ezentul jobb, ha mindenki megvalogatja a szuleit. :)
  • vgez
    #28
    különvélemény-Minority Report

    "2054, Washington. Nincs többé gyilkosság: a jövő előre látható, és három csalhatatlan látnok víziói alapján az Igazságügyi Minisztérium elitalakulata, a Bűnmegelőző Osztag még azelőtt lecsap a bűnösökre, hogy elkövették volna tettüket."
  • jax
    #27
    Tényleg XD Amúgy annyira nem mélyedtem bele csak átfutottam, meg a hsz-ek nagyrészét is.
  • Cuchulainn
    #26
    ja egyébként nemtudom ki emlékszik rá, de itt sz sgn is volt egyszer(talán a viccek topikban?) ez a kis szösszenet:

    Ez a történet egy lányról szól! Az édesanyja temetésén találkozik egy férfival, akit eddig nem ismert. Azt gondolta, ez a férfi lenyűgöző, Annyira hitt abban, hogy ő álmai hercege, hogy beleszeretett, de soha nem kérte el a telefonszámát és aztán........ Néhány nappal késöbb a nő, megölte a nővérét!
    Kérdés:

    Mi motíválta testvére meggyilkolásában?
    Gondolkozz el rajta egy picit, mielött lejjebb gördíted a sorokat. Az első gondolatod számít!!!

    .

    .

    .

    .

    .

    .

    .

    .

    .

    .

    .

    .

    .

    .
    Válasz:

    Azt remélte a férfi eljön a temetésre megint!

    Ha helyesen válaszoltál, úgy gondolkodsz mint egy pszichopata. Ez egy hires amerikai psychologus tesztje, amivel azt nézik meg kinek van gyilkos halama. Sok letartóztatott sorozatgyilkos résztvett a tesztben, és azt válaszolta ami feljebb található.
  • Shadow_THH
    #25
    ez igy van, hiszen amikor megmondják hogy gyilkos vagy akkor rá fogsz gondolni, hogy 'gyilkos vagyok'. ezt kirázod a fejedről de mivel felkavart ezért még eszedbe fog jutni valamikor. ha épp akkor jut eszedbe majd amikor pl ott egy kés melletted amire ránéztél vagy tényleg ideges vagy és valaki fejedhez dobja, hogy 'jól van azért ne üss agyon' puszta poénból akkor az az érzésed támad, hogy tényleg azért gondoltál rá mert te gyilkos vagy. ez még párszor eljátszódik és mivel egyre jobban félsz tőle egyre többet fogsz rá gondolni hogy esetleg az lehetsz - hiszen már a jelek is erre következtetnek, különben miért gondolnál rá ennyiszer.

    persze nem leszel gyilkos ettől még de kurva mód szét fogja kurni az életed egy ilyen félelem és komoly gondokat fog okozni
  • Shadow_THH
    #24
    azért a rehabilitáció is odabasz. arra rájöttek hogy előre gyilkosnak titulált embereket hogyan kell rehabilitálni de azoknak akik börtönben voltak azoknak nem kell elmennie pszihiáterhez/pszihológushoz. mert nem lenne egyszerübb igy a visszaesőket megfékezni és segiteni nekik újból beilleszkedni (most nem a gyilkosokról besézlek)

    kár hogy a történet ott is bukik hogy -mivel ugyebár a gyilkosok sőt sorozatgyilkosok többségét is csak hosszú idő után kapják el, ugyanis nem tudják hol vannak- elég nehéz megtalálni egy ilyen előre gyilkost, főleg hogy a legtöbb ilyen hülyéről nem mondod meg hogy az, gondolok itt arra, hogy pl a legtöbb pszihopatáról senki nem gondolta volna hogy azok.

    irtak elöttem egy olyat hogy bizony a terroristáknak jobb a renoméjuk illetve politikai céllal való megfigyelésre jó csak az egész - egyetértek
  • Cuchulainn
    #23
    Ez röhely...
    Pláne, hogy ugye a megfigyelő beavatkozása mint tudjuk befolyásolja a megfigyelést, szalk lehet valaki aki életben nem is gondolt még gyilkosságra, de egy ilyen teszt után mindenki a környezetében potenciális gyilkosként kezeli, ő maga is kezdi majd annak képzelni magát...
    És amúgy mégis hogy gondolják majd az ellenőrzést? Minden állampolgár kötelezve lesz hogy mondjuk évente kétszer felkeressen valakit és a legbelsőbb magánéletéről csevegjen? És mi a következő, aki pőotenciális tolvaj, aztán aki potenciálisan csúnyán beszél míg a végén eljutunk az 1984ig?
  • Yv@n
    #22
    Erősen beleméllyedtél akkor a cikk olvasásba, lévén ezzel nyit a második bekezdés :)
  • prybaby
    #21
    Ez inkább a gyerekeknél lenne hasznos. Ha valakinél észreveszik a hajlamot, akkor még időben meglátogathatják a szülőket.
  • jax
    #20
    Volt valami ilyen film is. Hogy még a bűncselekmény előtt letartóztatták az embereket. Má nem tom mi volt a címe.
  • csorfab
    #19
    Hála Istennek ma már a hatalmas nemzetközi nyomás (ENSZ, Amnesty Internetional, és a rengeteg jogvédő szervezet) miatt nem vezethetik be ezt az idióta, emberi jogokat semmibevevő köcsög diktaturisztikus rendszert... Szép is lenne. Végülis Hitler is hasonlóképp gondolkodott, csak ő a zsidókat tartotta potenciális gyilkosnak. (mielőtt valaki beszólna, mélységesen elítélek mindenféle rasszizmust)
  • Yv@n
    #18
    Ez egy kurvanagy üzlet.
    Nincs elég munkájuk, így egyszerűen kitalálták, hogy hogyan lehetne lehúzni plusz lét az államról. Ki kell találni valami fasza kis rendszert, ami az emberek nagy százalékát kidobja, mint potenciális gyilkost, majd ezeket az embereket kényszerű kezelésekre kell járatni(mondjuk heti 2 alkalommal). Totál mindegy hogy az arc, most tényleg hajlamos-e a bekattanásra, vagy nem. A lényeg, hogy állam bácsitól a kezelésekért, és a rendszer üzemeltetéséért valakinek a zsebe szépen majd dagadni fog.
  • Mike at home
    #17
    követelem, hogy azonnal tartoztassanak le téged is!
    most jut eszembe, milyen viccesnek találtam anno a bf1942-ben a ruszki katonák hátbalövését, fel is jelentem mahamat azonnal, arról nem beszélve, hogy a nácik oldalán harcoltam, minimum zárt elmegyógyintézet elektrosokkos kínzással
  • Mike at home
    #16


    a nyakán látszó zöld izével iránítják az idegenek

    egyébként szerintem olyan gyilkos feje van. tartóztassák le mielőbb!
  • SötétBarom
    #15
    Szvsz az átlagos dolgozó állampolgárok közel 50%-a potenciális gyilkos. Azt a mennyiségű faszságot, amit napjainkban kénytelenek vagyunk elviselni, sokan nem bírják.. Sőt, a hajlamot én is érzem magamban.. (ugh, remélem nem figyelik az ezsgét..)
  • Mike at home
    #14
    gyilkosság nélkül hogy lesz vkiből gyilkos?
  • Mike at home
    #13
    "Ugyanakkor joggal vetődik fel a kérdés, hogy mi történik az egység által veszélyesnek ítélt személyekkel. Laura Richards szerint két megoldás lehetséges: vagy letartóztatják az illetőt vagy felveszik a kapcsolatot a hatóságokkal és kezelés alá vonják"
    suépen vagyunk. még nem követett el semmit. csak pszichiológusok szerint lehetséges hogy majd elkövet ilyet
    ehhez jön még a terroristázás, aztán UK-ban azt ültetnek le akit csak akarnak

    - A vádlott 10 évet kap szörnyü tettért. - mondja a bíró
    - Dehát nem követett el még semmit!
    - De majd fog!

    nonszensz
  • Mike at home
    #12
    "A cél, hogy még a tetteik elkövetése előtt beazonosíthatók legyenek a gyilkosok" ez mekkora LOLság!!!
  • kvp
    #11
    Idezet a belinkelt cikkbol:"Offenders do not just wake up one morning and decide to kill"
    Ez igaz, sokukban a tettig meg sem fordul a gondolat. Ezeket az eseteket nem lehet kiszurni, mivel nincs elozetes rautalo magatartas.

    "térfigyelő rendszer 3*3 pixeléről fogják megmondani hogy gyilkos fejed van e."
    Ez nagyon hasonlo az Orwell altal leirtakhoz, ott ezt facecrime-nak hivtak. (olyan arckifejezes ami arra utal hogy gondolkodsz) A nacik egyebkent kezdetben hasonlo megoldast hasznaltak a szerintuk alsobbrendu emberek kiszuresere.

    Az otlet alapvetoen rossz. A legtobb terrorista peldaul sokkal tisztesegesebb profillal rendelkezett, mint egy atlagos demokraciparti pacifista. (pl. nem jartak rendszerellenes tuntetesekre) A leirt adatbazis csak a politikai megfigyelesre es az ezen alapulo elnyomasra hasznalhato sikeresen.
  • AgentKis
    #10
    Sajnos nem 1 megvalósíthatatlan dolgot bevezettek már...
  • Frosty01
    #9
    megvalósíthatatlan. kész ennyi, úgysem fogják bevezetni :)
  • Darth Sith
    #8
    "A cél, hogy még a tetteik elkövetése előtt beazonosíthatók legyenek a gyilkosok."
    minority report.. :)
  • Daell Drow
    #7
    Egy nagy sz.r az egész.
    Alig várom amikor a gép kidobja majd Laura Richards nevét és el akarják kapni.
    Persze megszökik, mert van különvéleménye.(nekünk meg nem lehet)
  • PíszLávJuniti
    #6
    térfigyelő rendszer 3*3 pixeléről fogják megmondani hogy gyilkos fejed van e.
  • BCs design
    #5
    ez mindenkéépen baromság nem lehet kiszámítani tulságosan változatos ahhoz a gyilkosok személyiség palettája hogy belehessen azonosítani őket
  • Shadow_THH
    #4
    hozzátenném még azt is hogy ennyi erővel akkor büntetni sem lehetne őket, hiszen nem tehet arról hogy gyilkos lesz, ugyanis gyilkosnak született - tehát bármit megtehet ő nem tehet róla ilyennek született, ez olyan amit el kell viselni mindenki legyen önmaga ne közösitsünk ki senkit, ha gyilkos gyilkos - ha nem szereted akkor majdnem olyan mintha rasszista lennél, nem tehet róla hogy tőled különbözik, fogadd el

    azért nem semmi valakinek a rendőrőrsön biztos túl sok retalin került a teájába, hülye állatok
  • Shadow_THH
    #3
    nem is beszélve az emberi jogokról és a titoktartásról. minden rendszer hozzáférhet az ember minden adatához és a teljes életpályájához.

    -kopp kopp
    -igen?
    -szia, lécci gyere velünk mert gyilkos vagy
    -mi? én nem is
    -de az vagy, addig mondjuk amig majd elhiszed mert amugy is az leszel köcsög
    -ja ok sry lécci életfogytiglant htx
    -nm
  • Shadow_THH
    #2
    bazdmeg ekkora hülyeséget

    tehát mindenki robotként él, determinációban, nincs szabad akarat, csupán olyan emberek akik igyis ugyis gyilkosok lesznek - aha értem

    amugy meg hogy a f*szba vetik össze az embereket az adatbázissal - ugyanis ahhoz hogy tudják milyen a lelki állapota ahhoz elég sok időnyi beszélgetésre és tesztekre van szükség. tehát ha egy majdani gyilkos bemegy és több órán át irogat hogy ő bizony pszihopata akkor majd a szoftver jól kiszámolja hogy gyilkos és el kell kapni. mekkora ötlet már! hogy lehet valaki ennyire barom, kiváncsi lennék annak a lelkiállapotára aki ezt kitalálta.
  • juzosch
    #1
    El nem követett tettért akarnak valakit letartóztati? Na az érdekes lesz.