77
  • wanek
    #77
    2 videokártyával is készült a teszt. A "driverprobléma" csak az nvidiát érintette. Ennek ellenére xp alatt többnyire gyorsabbak voltak a játékok, mint pista alatt.
  • Benedicht
    #76
    ""Új thread kezelési módszere miatt a játékok jórészt tényleg jobban futnak" - akkor vess egy pillantást erre"

    A cikkbol:
    "Fontos leszögezni, hogy ennek a világon semmi köze nincs az operációs rendszerhez, ez csak driverprobléma, viszont együtt jár az operációs rendszerrel, szóval a váltóknak eleinte számítaniuk kell erre a hibára."
  • szexicsoki
    #75
    " A bolti eladó pont azért bolti eladó mert másra nem jó "

    ez nagyon hülye duma, ismerek pár embert, akik bolti eladók diplomával nyelvvel, mert nincs munka, és a csekk csak jön. ahhoz meg már nem elég fiatalok, hogy lelépjenek ebből az országból.

  • wanek
    #74
    A cégem kifejezetten jól működik, amit vezetek. Már koptattam pár iskolapadot, és már nem szándékozom ismét koptatni, mert már van pár diplomám...
    Te viszont még az elsőtől is nagyon messze lehetsz, úgyhogy nem kéne itt arcoskodni.
  • craymond
    #73
    Hát szerintem meg te nem hagytad el még az iskolapadot, és ahogy hallom nem is fogod egyhamar. Ezért van annyi szarul működő cég, mert ilyenek vezetik mint te, fogalmad sincs miben áll egy cég vezetése. A bolti eladó pont azért bolti eladó mert másra nem jó, vagy mert másodállása van, vagy te mit képzeltél, van akit első munkanapján beleteszik az igazgatói székbe?
  • Mateo87
    #72
    ja de kurvára :)
  • HJPOWER
    #71
    ;) Xp -t is tudtam nélkülözni vagy 3 évig, ennek a Vista -nak is ilyen sorsot szánok. Addig meg gyűjtök! ;)

    Off: De jól ki van tömve a bácsi pénztárcája! :)))
  • szexicsoki
    #70
    off/

    " Embereket külsőségek alapján megítélni az egyik legnagyobb hiba. "

    kerestél Te manapság állást? elég ha leírod az önéletrajzodba, 45 éves 3 gyerekes melós vagy, ennél a pontnál, ha nem előbb, repül a papperod a kukába.


    " Biztos nem a vállalkozói szintem mozogsz, mert ott ilyet nemigen tehetsz. "

    ez igy nem igaz. ha üzletről van szó, helytálló lehet a kijelentés, szempont a pénz, ha a beosztottakról, akkor ott általában nem olyan fényes a helyzet hazánkban.. ha nem tévedek.

    most kizárólag a 2 mondatra reagáltam, semmi másra.

    on/





  • Frank99
    #69
    ne csodálkozzál, mert legalább akkora parasztság volt, mint most a "térképfejű", és holnapra ez is eltűnhet.

    Ha apukádat netán egy baleset éri, és aztán később valahol megjelenik és ezt mondják rá, mit csinálsz? HE?

    Embereket külsőségek alapján megítélni az egyik legnagyobb hiba. Biztos nem a vállalkozói szintem mozogsz, mert ott ilyet nemigen tehetsz. (csak ha nem te vagy a MS góré, mer' akkor igen)
    Tudod egy vevő (ügyfél) klottgatyában is vevő (és ügyfél), és öltönyben is....
  • Microcosmos
    #68
    Tegnap azt mondtam a térépfejüre ,hogy kivasalhatta volna az inget amit felvett ,ha már ő Vistát használ. :-))) (Ez a hozzászolásom mára pedig eltünt)
  • mogyi925
    #67
    Hidd el, jó okom van az SG-t fikázni. Kerek egy hete találtam egy akkora biztonsági lyukat a fórumjában, mint a ház, küldtem nekik mail-t, szerinted leszarták? (Nem csak egy válaszra nem futotta, a hiba azóta is megvan, és vígan kihasználható.)

    Viszont nem találom a threadben azt a postomat, amiben a Windowst fikáztam volna, megmondanád, melyik volt az? Annyit mondtam, hogy egy valóban profi IT-szakembernek nem árt, ha van némi rálátása a nem-Windows világra is (pár példa: webszerverek nagy része Linux, kritikus rendszerek nagy része VMS, grafikusok többnyire Mac-et használnak, stb).
  • Sir Quno Jedi
    #66
    Hagyd el! Csak azt mondta, hogy nem fognak szeretni (az ilyenek, feltételezm), de ugye az téged nem is zavar, mert gondolom nem törexel népszerűségre itt (sem)! Népszerűségre csak a komoly komplexusokkal küzdő, önmagukat elfogadni nem tudó és nem ismerő emberek szoktak. Hagyjuk meg nekik a lehetőséget... :D
  • Sir Quno Jedi
    #65
    Ja. Egy igazán jó szakember az általában túl kocka vezetőnek. Ha valaki bele tud temetkezni mélyen a melóba és ez még szórakoztatja/motiválja is ÉS ez ameló az informatika, ami valljuk be egy szint felett(vagy inkább alatt) embertől nagyon elrugaszkodottá válik, akkor nehéz ebből kitörnie. Sőt szükségtelen is kitörnie, mert ha vezetőt csinálnak belőle, a töke tele lesz a sok papírmunkával és a kedves beosztottak állandó hasfájásával, nyöszörgésével és bénázásaival. Arról nem beszélve, hogy felülről őt is ugyanúgy baszogatják (bizony még egy felsővezetőt is meg tudnak szorongatni). Ha pedig mégis átlépi a bűvös küszüböt, akkor rohamosan csökkeni kezd a hozzáértése, mivel ez az ágazat fejlődik a leggyorsabban és amiben nem veszel részt napi szinten, arról egyre homályosabb, míg végül totálisan téves rálátásod lesz. Ma egy jó fejlesztőnek napi szinten kell magát továbbképeznie és gyakorlatban IS hasznosítania a tudását. Erre egy vezetőnek egy bizonyos szint felett esélye sincs. Nem is kell, mert nem az a melója. Neki vezetői tréningek dukálnak, nem pedig programozói kurzusok. :D Egy idő után amúgy is csak felfelé van már út, mert a napi melóba visszatérni egyre lehetetlenebbé válik...
  • Blasta
    #64
    Mivaaan?
    Mi a gond a postommal?
    TÉnyszerűen, normálisan kijavítottam, miszerint a Vityi nem valami IT szakember, Ő üzletember és pont. Így kell rá nézni, üzletembernek viszont kiváló. Hol a gond? Kit sértettem meg?
  • Supremo
    #63
    Bocsi, a mondat fogalmazás hibáért :-)
    "Gondolj bele, hogy egy ekkora cégnél mindent szinte 100%-san képtelenség mindent átlátni"
    A helyes:
    Gondolj bele, hogy egy ekkora cégnél mindent szinte 100%-san képtelenség átlátni,"
  • Supremo
    #62
    Azért én is inkább Wanek-nek adnék igazat. Aki dolgozott már IT multinál, és netalántán vezetői pozicióban került (vagy volt rá rálátása) az tudja, egy vezetőnek elég, ha megvan az a pár kiváló embere, ő magának pedig megvan a kellő kiállása/határozottsága/vezetőképessége, akkor működik a dolog. Gondolj bele, hogy egy ekkora cégnél mindent szinte 100%-san képtelenség mindent átlátni, pláne nem fejlesztési szinten! Szóval maradjunk abban, hogy jó üzletember, akinek esetleg van infós múltja.
  • Ulkesh
    #61
    "Az új osx-et már pc-n is működésre lehet bírni. Szal a mac gyakorlatilag csak egy olyan pc, amire alapból osx-et szokás telepíteni."

    Ha neked az megfelel, hogy minden frissitéskor újra kell törnie valakinek a rendszert és neked újra kell az egészet telepítened.....

    ---

    A Vista esetén nekem az a legkedvesebb dolog, mikor kaptam egy videót, amin a szöveg az ahogy egy MS előadáson bemutatják a Vistát és az újdonságait, a képen meg egy OSX Tiger-en mutatják ugyanazt szinkronban, mintha a MS ember arról beszélne :)
  • wanek
    #60
    Mit kellett volna próbálnom? A pistát? Mert azt nem is fogom.
  • m4G1c
    #59
    index...
    és Te próbáltad?
  • Ability
    #58
    Komolyodhatnál kicsit, és elgondolkozhatnál pár dolgon. Én csak annyit tennék még hozzá, hogy a magyar Linuxosok köre nagyon is jó társaságot alkot.
  • wanek
    #57
    "Új thread kezelési módszere miatt a játékok jórészt tényleg jobban futnak" - akkor vess egy pillantást erre
  • m4G1c
    #56
    Érdekes az sg-t fikázni (hátha majd jól elsírják magukat miattatok)... -- mégis, mire számítottatok ebben a cikkben? Vagy valaki kényszerített az olvasásra?
    Nagyon fainnak érzi magát az összes mellét verő "guru", aki másik rendszer híve.
    Persze, mind nagyon tudja fikázni a vindózt, mert ez a menő. "Egyedi vagyok, mert *x -et használok, kapja be az MS, de főleg azok, akik vindózt használnak."
    Miért?
    Érdekes, hogy az alternatívákat nem fikázta egy vindóz júzer sem. NAGYON ÉRDEKES.
    Nem tűnik fel, hogy ti csináljátok a feszültséget és ti basszátok szét a fórumot?
    Egy teljesen értelmetlen,gyerekes vita irányába mozdult el megint a téma.
    Mi a f*sz köze van a vindóznak egy szuperszámítógéphez? Arra ott a beágyazott rendszer. Neked meg a széles látókör...
    Az volt a topik végén, hogy "srácok, Ti mit gondoltok az operációs rendszerekről?" ? Szerintem sem. Új thread kezelési módszere miatt a játékok jórészt tényleg jobban futnak, illetve az exclusive, full erőforrás-igényes programok.
    Ja, és mégvalami : nekem majdnem tökéletes megoldás az xp, mert ha modellezni kell, akkor az megy, ha spílelni, akkor az, ha a telefonomat rá akarom dugni a gépre,akkor ... tényleg srácok, ti hogy is kezelitek az ilyen eszközöket? :D (driver híján... ha meg annyira vágjátok, akkor rajta, függetlenedjetek, az archoz mért tudással írjátok meg ti...)
    Ja, mégvalami : itt névtelenül ki a fasznak lenne érdeke nyalni az ms-nek? most őszintén...
  • WiZZaRD
    #55
    A kinézetéről nem szabad embert megítélni, nem mindig a szép a jó és a csúf a gonosz. Született betegségéről meg végképp nem tehet senki. Ettől meg lehet valaki kegyetlenül profi szakember. Az is igaz, a vezető nem szakember kell legyen, hanem vezető. Vezetői képességekkel.

    Nem kellett sok cikket átböngészni hozzá, hogy világos legyen, a vista az xp-hez képest sokat fejlődött, mint a 98 és xp átmenet, csak ma más az ingerküszöb, ezen a téren is.

    XP SP2-vel is megeszi azt a fél giga ramot pofa nélkül, 7,5giga merevlemez ma meg már nem tárhely...a stabilitás és biztonság meg megér ennyit. Igaz a mai (magyarországi) memóriaárak horrorisztikusak:(.

    Én kiváncsi vagyok a vistára, innovatívnak tűnik...az általam legutóbb kipróbált linux (suse 10.1) (tudom, suse sose...), egy grammal sem volt gyorsabb azonos hardveren, mint az agyonnyúzott xp-m. KDE kényelem ide vagy oda, nekem azért kicsit idegölő, hogy a "cseppet sem népszerű" gf6600gt nem ismert hardver, legalábbis nem kezelte normálisan elsőre. Bár fejlődés van linux téren is, nem is kevés...pl pofa nélkül lekezelte az alaplapi hardvereszközöket...nekem ez meglepetés volt. Igaz az utolsó mandrake release (most mandriva néven fut) egy kutya közönséges irodai gépen belefagyott az automatizált telepítési folyamatba. Tehát van még ott is mit tenni. Igen, erre a gépre az xp fagyás nélkül települ...talán még a 98-at sem láttam belefagyni a telepítésbe (utána meg már más kérdés:)).

    IT szakemberek. Azért van sok szakember, hogy sok különféle rendszerhez értsenek. Attól még, hogy a windows sok esetben next-next-next-finish módon működik, az nem jelenti azt, hogy nem kell hozzá tudni...sőt, sokat dobna a linux az átlagfelhasználók körében is egy ilyen módon (jól) működő rendszer. A fent említett gf6600gt kártya belövés yast-tal legalább fél óra volt, ami azért minden, csak nem kényelmes és egyszerű...

    Sajnos a programok 95+%-a windows platform only, tehát nehéz megkerülni a használatát sok esetben. És most a játékokat nem is számolom (a pc munkaeszköz, nem játékplatform (nekem), igaz lehet játszani rajta...)

    Sajnos mac-hez még nem volt szerencsém, de már várom a találkozást...csak az a design...jáj:).

    Ami anno nagyon szimpatikus és meglepő volt, az a BeOS. Állítólag valami més néven folytatták a fejlesztétst, de sajna nem tudom milyen néven. Pedig az a rendszer kb. 10 évvel ezelőtt is már brutálisat teljesített.

    Szóval a windows szép is meg jó is, hiba meg mindenben van, de a vista tuti egy windows evolúciós lépés a win töriben. Én már nagyon ki szeretném próbálni.
  • mogyi925
    #54
    Engem érdekel legkevésbé, hogy kis balfékek hogy nyalnak MS-nek, amire felkaptam a fejem, hogy az alternatívákat fizetett megmondóemberek reklámoznák, holott jól tudjuk, épp a Windows-t szokták fizetett megmondóemberek reklámozni (tudtommal 1 milliárd dollárba fájt MS-nek a WinXP reklámozása). Vagy ti kaptok azért valamit, hogy a Mac-ről jót írjatok? Mert nekem se a Novell, se Linus nem fizet egy fillért sem. (Ha viszont nem csak a pénzt nézzük, akkor mind a Mac, mind a Linux számos olyan szolgáltatást nyújt, amiért cserébe nem érzem gáznak "reklámozni" az alternatív rendszereket. Ezt más szóval úgy hívják, hogy pozitív tapasztalat...)

    A másik témáról pedig: olyan az arca, amilyen, a ti arcotok sem fogja mindig egybetartani a Loreál Párizs. Az viszont kérdéses, hogy IT-szakember-e, nem biztos, hogy egy egyetemi nagygépes hálózatot (tudod, amin pl. nagy prímeket keresnek) be tudna lőni, főleg nem MS-termékekkel (melyik is az a Windows, amit szuperszámítógépeken használnak?). Szakembernek biztosan jó szakember, hiszen nem véletlenül ül abban a székben. Egy biztos, mint DjDano barátunkon is láthatjuk, nem végzi rosszul a munkáját.

    Windows-Linux vita részemről lezárva.

    Egyébként nem értem, minek tépem itt a számat egyáltalán, maga az SG.hu portál is eléggé lejáratta magát előttem ahhoz, hogy közönségének túlnyomó többségének véleménye ne is érdekeljen. (Tisztelet a kivételnek.)
  • Juszufka
    #53
    Az új osx-et már pc-n is működésre lehet bírni. Szal a mac gyakorlatilag csak egy olyan pc, amire alapból osx-et szokás telepíteni.
  • icewolf
    #52
    Sajnos ma már így áll a helyzet... Nekem sincs MAC-em, de dolgoztam már rajta eleget, h különbséget tudjak tenni. És tényleg sokkal jobb...
    Sznobizmus az h értékelem a minőséget?
  • Vorpal
    #51
    Mi mind VISTAt használunk - és én is meg vagyok elégedve vele : köszönjük
  • Ulkesh
    #50
    "Most elképzeltem, ahogy az igazi fotós undorodva elfordul a PC-től, leül az ugyanúgy taiwani alkatrészeket tartalmazó Mac elé, aztán ott szerkesztgeti képeit, mert ő attól lesz igazi fotós."

    Ez nagyjából igaz, mert PC-re nem nagyon van olyan alkalmazás amivel a profi fotós rendesen tudja managelni a RAW képeit.. Persze itt nem Photoshop a varázsszó, hanem Aperture..

    A profi videós sem sznobizmusból ül a Mac előtt, hanem a Final Cut Studio miatt..

    Szóval van igazság icewolf mondandójában, mégha nem is teljesen van igaza..

    --

    "és ugyancsak viccből nem adja ki a PS UB verzióját X86-os OS X-re"

    Kiadja..
    A CS3 már unibin lesz, de hála az Adobe elég gány programozásának a régebbi programok nem portolhatók gazdaságosan, így csak az új verzió lesz natív..

    Én egyébként nap-mint-nap használok CS-t mindkét platformon, de OSX alatt valahogy kényelmesebb a munka, pedig majd 15 év PC használat után ismertem meg a Mac-et..
  • wanek
    #48
    Miért is? Ezek itt nem különbek, mint bolti eladók. Nem írnak egy szál programot sem, csak próbálják eladni a ratyit. Koptasd tovább az iskolapadot.
  • asysoft
    #47
    Már ne haragudj, de süt a szövegedből a sznobizmus. "de az igazi fotós sem fog leülni egy pc-s photoshop elé":) Most elképzeltem, ahogy az igazi fotós undorodva elfordul a PC-től, leül az ugyanúgy taiwani alkatrészeket tartalmazó Mac elé, aztán ott szerkesztgeti képeit, mert ő attól lesz igazi fotós. Gondolom Adobe is csak poénból irogatja át a programjait Win platformra (és ugyancsak viccből nem adja ki a PS UB verzióját X86-os OS X-re), még véletlenül sem azért, mert kell bárkinek is:)
    Ráadásul az új Macek színtiszta PC-k, még Windows is fut rajtuk (amire van is igény, mert Bootcamp sem a szóvicc elsütése céljából született), az OS X mellett természetesen.
  • virs lee
    #46
    Márpedig le fog ülni elé, mert másmilyen meket nem is kap a boltban. Ma már kivétel nélkül minden alkatrésze ugyanaz a meknek mint bármelyik x86 pc-nek.
  • virs lee
    #45
    Ha az asztali termékek piacát nézzük, akkor az eladott dobozos termékek száma nagyon alacsony, hisz az ügyfelek nagyrészt OEM csatornákon keresztül vásárolják meg ezeket.
    Ezzt a kifejezést még nem hallottam a warez szóra.
  • Ulkesh
    #44
    Macintosh = olyan PC, amin fut az OSX is..

    A többivel egyetértünk :)
  • Sanyix
    #43
    Hagyjad, neki minden szar ami nem m$, valami baja van szegénynek.
  • icewolf
    #42
    ja és bocs, szmájli lemaradt az előzőből.
  • icewolf
    #41
    A MAC jelentétktelen?
    Egész szakmákat ölel fel a machintos rendszere, csak hogy egy kicsit felvilágosítsam azt az enyhén sötét fejedet.
    Példálul nehogy azt hidd a filmes munkák pc-ken készülnek, de az igazi fotós sem fog leülni egy pc-s photoshop elé, ahogy a tördelők is inkább dolgoznak Mac-en. És ez csak 3 volt a sokból, gyakorlatilag az összes vizuális munkát Mac-en végzik, mert sokkal megbízhatóbb és kezelhetőbb mint egy pc, és sokkal professzionálisabb programokat készítenek rá...

    A fogalomzavarról már nem is beszélek... Linux, Windows = PC | Macintosh = Macintosh. Még akkor is két külön dologról kell beszélni, ha elvben mindkettő teljesíti a Neumann elv személyi számítógép definícióját...
  • Sanyix
    #40
    Biztos a szakmunkásképzőben elegendő...
  • SHADOWEYES7
    #39
  • Frank99
    #38
    szar, hogy tudom, hogy igazam van, és az alábbiakat tőlem kell +tudnotok, nem a szüleitektől és nem a tanáraitoktól..

    vazzeg, ti fogtok nekem nyugdíjat teremteni?????
    már ásom is a síromat...
  • kisgabo
    #37
    ebben igazad van...